Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Internet się śmiele, ale co gdyby postulaty pani poseł Mateusiak-Pieluchy weszły w życie?

(17)
Posłanka PiS chce deportować wszystkich niekatolików. Dlaczego jednak nikt nie powie: dosyć?
  • 2016-11-20 09:03 | Vera

Czy nie za dużo uwagi?

P.S. Mała literówka w tytule.

Szanowna Pani
    Zwracam uwagę, że przekracza Pani pewną granicę. Zresztą podobnie jak w przypadku Trumpa w Kanadzie.
    Odnosząc się rzeczowo do tych bredni i tu i tam dodaje im Pani wiarygodności i powagi. Oczywiście, że można tej damie nawrzucać, ale w ten sposób sama Pani wystrzelała swój proch. Teraz się wszyscy pozłoszczą i podyskutują, ale co im zostanie przy następnym takim stwierdzeniu. Skąd Pani wie, że to nie jest zaplanowana akcja partii rządzącej, która w ten sposób oswaja społeczeństwo z nowym pomysłem i sprawdza reakcje. Znalazła się Pani na "krótkiej liście" i następnym razem odpowiednia komórka przygotuje dla Pani ripostę. Staje się pani wrogiem suwerena, który się wyraził w wyborach a TVP Info wygłosi odpowiednio złośliwy komentarz w obronie dobrej władzy przed wredną opozycją.
    Ja nie piszę tego, żeby wyśmiewać taki i podobne wpisy. Zwracam tylko uwagę, że wszelkie "rzeczowe" argumenty nie mają tu wielkiego sensu bo tylko dodają powagi zacietrzewionym kołtunom, którzy z powodu czapeczki niszczą kogoś jako rasistę. Rozsądnym rozwiązaniem jest tylko proste podążanie własną drogą. Demokracji, niezależnie od tego co to znaczy. A tego mi na chyba wszystkich blogach Polityki brakuje. Klapa totalna.
  • 2016-11-20 12:01 | Sheli

Re:Internet się śmiele, ale co gdyby postulaty pani poseł Mateusiak-Pieluchy weszły w życie?

Szanowna Pani Redaktor, ma Pani w stu procentach rację co do niezgodności tej absurdalnej propozycji z konstytucją. Zadaje Pani dużo właściwych pytań, atoli mam bardzo silne wrażenie, że nie przeczytała Pani "sławnego" artykułu posłanki Pieluchy. Gdyby tak było, nie zadawałyby Pani tych kilku niewłaściwych pytań. Otóż prawodawczyni nie miała na myśli weryfikowania katolickości obywateli polskich tylko zagranicznych, przebywających w Polsce. Deportacja więc, jak sądzę, miałaby miejsce do kraju, z którego przybyli.
    Facebook dosłownie pęka w szwach od mniej lub bardziej dowcipnych i uszczypliwych memów na temat wywodów Pieluchy. Niestety trudno między nimi znaleźć jakiś, który by nie przekręcał jej słów. Wszystkie one krzyczą, że posłanka chce deportować ateistów i muzułmanów itd, ale nie wspominają, że chodzi o imigrantów. Tak sobie myślę, że jest to celowa manipulacja. Autorzy tych memów, podobnie jak ja sądzą, że nie zdobyłyby tak dużej ilości lajków gdyby wiernie cytowały naszą "błyskotliwą" bohaterkę. Inaczej mówiąc, że duża część polskiego społeczeństwa nie uważałaby żądania pisemnych deklaracji lojalności od imigrantów za coś haniebnego.

Całkiem już na marginesie, zgadzam się z Verą. Tym idiotyzmom poświęcane jest za dużo uwagi.
  • 2016-11-20 13:39 | naz

Re:Internet się śmiele, ale co gdyby postulaty pani poseł Mateusiak-Pieluchy weszły w życie?

Dół. Nigdy nie zagłosowałem na PIS, RN czy Korwina. będzie z 15 lat jak kupuję Politykę i jestem totalnie zdołowany tym jak się najlepszy tygodnik na rynku stacza do poziomu kiblowego WSieci. Bo jak mam to rozumieć, ten felieton? Ze Pani Joanna Gierak-Onoszko jest analfabetką wtórną? idiotką? czy może linia redakcyjna polega na tym, żebyście Łgali, łgali, łgali jak Karnowscy i Sakiewicz w każdym felietonie? ps. 1 .Pani posłanka mówiła wyłącznie o cudzoziemcach a nie obywatelach i trzeba być idiotą aby nie umieć tak tego przeczytać 2. jej pomysł różnicowania ze względu na wiarę pozwolenia na np. pobyt stały jest niekonstytucyjny ale nie sam pomysł "egzaminowania" czy deklaracji. pss. Proszę Redakcję o opamiętanie się i trzymanie poziomu dziennikarza a nie propagandzisty. psss "Mam prawo oczekiwać od rządu i rządzącej partii polityki otwartych oczu i rozwiązywania rzeczywistych problemów. Wolni w swoim myśleniu i działaniu powinniśmy żądać od mieszkających i pracujących w Polsce cudzoziemców legalizowania pobytu i stworzyć skuteczniejszy mechanizm bezwzględnego egzekwowania tego obowiązku przez państwowe służby. Ale także, powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji."
  • 2016-11-20 14:20 | to tylko ja

Ja również uważam - podobnie jak jeden z przedmówców - że nie warto w ogóle podejmować tego tematu. Bezprzedmiotowe bicie piany...
  • 2016-11-20 15:44 | naltar

"Co jednak, gdyby te instytucje nie działały, a postulaty pani poseł weszły w życie?"
    A co by bylo, gdyby na tylnym siedzeniu byla Pani matka?

nb, mimo tego, ze pani z PiS pokazala swoja mocno niesmaczna strone, stosowanie w tekscie argumentow "ad Hitlerum" (a propos gett, na przykla) jest tanim i mocno niesmacznym chwytem. Rownie dobrze mozna powiedziec, ze "moderacja" niektorych wpisow pod tekstami na waszym portalu, to prosta droga do ludobojstwa (moderacja - cenzura - dyktatura - nazizm - itd.)
  • 2016-11-20 17:36 | jakowalski

Mnie, jako ateiście (dokładniej ateistycznemu agnostykowi, ale to dla religijnych fanatyków nie jest przecież istotną różnicą) się ten pomysł bardzo podoba, jako że wprowadzenie w Polsce legalnej dyskryminacji ateistów oraz osób innych wyznań niż rzymskokatolickie oznacza, że każdy Polak, który nie jest rzymskim katolikiem, będzie mieć zagwarantowany azyl polityczny, albo też będzie wręcz deportowany ma koszt polskich podatników na przykład do Szwajcarii, Liechtensteinu, Luksemburga czy też do Monako, a w najgorszym razie do sąsiednich, ateistycznych Czech albo też Danii. I bardzo dobrze, niech w Polsce zostaną tylko rzymscy katolicy, tyle, że trzeba będzie wtedy Polskę odgrodzić od reszty świata kordonem sanitarnym i zamknąć drzwi do najbogatszych państw świata przed Polakami-katolikami, którzy będą przecież masowo chcieli z tego super-katolickiego, ultra-klerykalnego raju uciekać. Myślę też, że papież Franciszek przyjmie co najmniej kilka tysięcy Polaków-niekatolików do Watykanu i swoich papieskich rezydencji.
  • 2016-11-20 18:42 | Aspiryna

Szanowni panstwo! To NIE jest li tylko bajdurzenie jednej pani poslanki. Wsrod poslow, senatorow oraz PiSowskich aparatczykow jest calkiem pokazna ilosc takich, ktorzy podobnego rodzaju pomysly popieraja!
  • 2016-11-20 22:16 | Mad Marx

Do krytyków autorki artykułu - pani Poseł nie tylko chce podpisywania lojalki przez obcokrajowców, ale też przez polskich obywateli- muzułmanów, prawosławnych i ateistów. Nawiasem mówiąc jest to jawna dyskryminacja katolików, protestantów oraz świadków jehowy, tudzież wyznawców innych niewymienionych przez panią poseł religii. Czemu oni mają być pozbawieni prawa azylu w cywilizowanych krajach ?????
  • 2016-11-20 23:18 | julrob

Nie rozumiem krytyki autorki komentarza do wypowiedzi posłanki.
    Odczytując wprost, można uznać, że w kolejnym zdaniu, gdzie nie ma słowa o imigrantach, mowa jest o obywatelach naszego kraju.....
    Czasami jak słyszę/czytam wypowiedzi niektórych polityków, to zastanawiam się z jakiej epoki się wyrwali, jaki świat znają lub widzą (a może chcą widzieć). Skąd bierze się w nich chęć uszczęśliwiania innych jedynym, najlepszym w ich mniemaniu oglądem rzeczywistości....
  • 2016-11-20 23:35 | mumrak

Nie nadawać rangi
    Dziś autor bredni, za rok "twórca odważnych rozwiązań". Ludzka pamięć jest krótka a słowa elastyczne.
  • 2016-11-21 05:19 | Klusia11

Re:Internet się śmieje, ale co gdyby postulaty pani poseł Mateusiak-Pieluchy weszły w życie?

Internet się śmieje?!
    Tu juz nie ma sie z czego smiac, tutaj trzeba plakac.
    Jezeli to jest poziom merytorycznego i historycznego przygotowania polskich poslow, ich madrosci, rozwagi i wiedzy, to nie powinnismy sie dziwic jakosci "nowego" prawa (glosowanego po polnocy)
    i probami poprawiania go wieloma poprawkami zanim te buble zaczna obowiązywać.
    Przeciez po 27 latach uczenia sie demokracji powinnismy miec fachowcow, potrafiacych pisac poprawne akty prawne,
    poslow potrafiacych je zrozumiec i ocenic, a potem odpowiednio przeglosowac.
    A my mamy kolejna grupe politykow, ktora szczeka, pluje i krzyczy, zanim przemysli co powie i napisze.
    Zero jakichkolwiek konsekwencji za warcholstwo, chamstwo, gloszenie wszem i wobec opinii niszczcych polski wizerunek i godzacych w polska racje stanu.
    czy o taka demokracje walczylismy?
    Jak Pani posel z takim swiatopogladem (i madrosciami objawionymi) mogla dostac ponad 12 tys glosow wyborcow?
    Cry to znaczy ze ludzie z okolic Sieradza, podzielaja "madrosci" i tezy pani poslanki?

Po przeczytaniu orginalnego artykulu Wpolityce, potem po wstapieniu na pani poslanki Facebook page
    (dowiedzialam sie tam takze ze pani zapraszala tam na swojego bloga, ale tam juz nie poszlam)
    moje reakcja
    “ło Matko Matko, ło Matko Matko, ło Matko Matko………………………"

• 2016-11-21 09:06 | J.E. Baka

Proszę Pana, a ja myślę, że chodzi tutaj tylko o to, że ta Pani, której nazwiska absolutnie nikt nie kojarzy, poza oczywiście kolegami z klubu, chciała bardzo mocno zaistnieć w świadomości publicznej i stąd te nonsensy. Być może chciała się też przypodobać swojemu miejscowemu proboszczowi.
  • 2016-11-21 09:32 | azur

Gratuluję PiS-owi pani Pieluchy.
  • 2016-11-21 12:55 | Withold

"Die Welt" podał, opierając sie na brytyjskich badaniach, że Polska zajmuje pierwsze miejsce w Europie (78% ludności) jeśli chodzi o podatność na populizm. O dziwo, Niemcy z milionem uchodźców są na ostatnim miejscu w tym rankingu.
    Jeżeli internet w Polsce się śmieje z tej niestety śmierdzącej Pieluchy to jest to bardzo gorzki śmiech. Myślę, że ponad połowa społeczeństwa otwarcie bądź skrycie popiera te brednie.
    "...z siebie się śmiejecie"
  • 2016-11-21 13:09 | mar.przy

@Vera
    Po pierwsze PS - nie P.S, choć "wyłanczacze" coraz częściej tak piszą. Pewnie Św. Usus to wkrótce zalegalizuje.Ppo drugie - to znaczy Post scriptum, czyli po napisaniu, a nie przed, jak Pani go użyła.
    Uważam, że użycie tej formułki jest obecnie dosyć bezsensowne. Przecież można poprawić tekst, dodając uwagę tam, gdzie być powinna. Ta formułka była użyteczna, gdy listy pisało się na papierze.

Co do meritum - całkowicie się nie zgadzam. PiS zaistniał dzięki ignorowaniu hejtu, głupoty i (... można wstawić więcej) przez PO. I prawie zawsze były bezkarne. Nie wolno tego tolerować - trzeba walczyć o głosy "ciemnego ludu". PiS walczył. I wygrał głosami Kiepskich.
  • 2016-11-22 01:30 | Jan Bohynski

Ja sie nawet nie wpisze do tego dzienniczka, bo Pani Redaktor mnie nie lubi. A zeby bylo w temacie i grzecznie, to ja optowalbym za odebraniem Pani Posel prawa reprezentowania kogokolwiek w oparciu o obowiazujace w Sejmie RP przepisy. JB.
  • 2016-11-22 14:06 | Vera

Jak sobie kupisz język polski to będziesz pouczał

vinci...
    Istnieją dwa słowa: "Post Scriptum" i skrót od nich to P.S.
    I żaden polski mądrala nie będzie mnie pouczał bo to taki sam mój język jak i jego. I tak samo będziemy pisać "samochód Warszawa" mimo, że paru mądralińskich, którym się wydawało, że rządzą językiem chce inaczej. Od lat Niemcy używają funta jako jednostki wagi a Amerykanie cali i daty wspak a godzin w systemie 12 mimo, że istnieje SI. Tylko tchórzliwi Polacy o mentalności półniewolników nagle zaczynają pisać datę od roku a czas podają jako "pięć po wpół do siedemnastej". Takim jak Ty ciągle się wydaje, że mają prawo pouczać i rozkazywać a nie tylko i wyłącznie uzgadniać na zasadach równości. Tę niewolniczą mentalność widać choćby ostatnio po tym jak to aktualna władza nie może znieść tego, że NGO same decydują o swoich pieniądzach. Bez rozkazu z góry i kontroli. Argumenty się dorobi. Albo nie daj boźka, chcą sami decydować o swojej religii. Straszne.
    A co do waszego obrażania przez PO to nie istnieje żadna skala obraźliwości i wystarczy o was powiedzieć, że macie krzywe zęby i już to zapamiętacie na 100 lat. Dzisiejsza polityka to ciągłe mszczenie się i wypominanie przedwczoraj.I to samo widać w twoim wpisie: Powiem ci tak: Niezależnie od mojej oceny PO, w ich działaniach nigdy nie było hejtu i potrafisz dać żadnego przykładu. Kłamiesz. Natomiast wasze tolerowanie choćby plakatów "KOD pod Płot" czy haseł o sierpie i młocie na czerwonej hołocie to nie jest nawet hejt. To krwawy bandytyzm. Ale oczywiście ty masz na to wytłumaczenie.