Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Radiomaryjna specjalistka od wychowania do życia w rodzinie

(10)
Publicystka Telewizji Trwam, teolog dr hab. Urszula Dudziak ma stworzyć nową podstawę programową do wychowania do życia w rodzinie. Już za rok nastolatki będą uczyć się z zatwierdzonych przez nią podręczników.
 • 2016-11-30 10:17 | kaesjot

  Re:Radiomaryjna specjalistka od wychowania do życia w rodzinie

  Czy w tym kraju nie ma normalnego specjalisty a właściwie grupy takich specjalistów ?
  Pozostaje protest nauczycieli, że oni takich głupot głosić nie będą oraz bojkot rodziców, ze nie pozwolą swym dzieciom na takie zajęcia uczęszczać.
 • 2016-11-30 18:20 | Aspiryna

  Re:Radiomaryjna specjalistka od wychowania do życia w rodzinie

  Krok po kroku, praktycznie WSZYSTKO w obecnej Polsce zmierza w strone panstwa wyznaniowego!
 • 2016-11-30 19:53 | Laclos

  Re:Radiomaryjna specjalistka od wychowania do życia w rodzinie

  Przeciez młodzież będzie miała jedynie ubaw z tych "załozeń programowych". Co oczywiście będzie skutkować dalszym obniżeniem autorytetu szkoły....
 • 2016-11-30 23:49 | Yrq

  Re:Radiomaryjna specjalistka od wychowania do życia w rodzinie

  Laclos. Zapewne znaczna część tak, ale ilu dzieci zostanie skrzywdzonych wmawianiem, że ich seksualność to zło? Ile będzie miało problemy psychiczne bądź popełni samobójstwo, kiedy odkryją w sobie np skłonności homoseksualne? Na wsi czy w małych miejscowościach niewiele da się ukryć... Co się dzieje z tym krajem? To juz nawet nie jest XX, ale XIX w! Po tych wszystkich aferach to właśnie KK, jako ostatni ma moralne prawo do zajmowania się seksualnością najmłodszych!
 • 2016-12-01 02:00 | Czesio

  Re:Radiomaryjna specjalistka od wychowania do życia w rodzinie

  Sorry, ale tu się już żyć nie da.
 • 2016-12-01 10:02 | JanKalema

  Re:Radiomaryjna specjalistka od wychowania do życia w rodzinie

  A czemżem to na banam zasłużył?

  "Jako jedna z pierwszych w Polsce robi międzynarodowy certyfikat uprawniający do nauczania naturalnych metod planowania rodziny w zakresie metody objawowo-termicznej"
  Uprzejmie informuję, że niedrogo wydaję międzynarodowe certyfikaty rozpoznawania płci aniołów, serafinów i cherubinów. Płci tych, jak wszystkim wiadomo, jest po sześć. Indywidualne studia trwają też sześć lat na kierunku angeologii stosowanej i teoretycznej. Należy przez ten czas powstrzymywać się od kontaktów seksualnych i masturbacji.
 • 2016-12-12 23:01 | Slawka2016

  Re:Radiomaryjna specjalistka od wychowania do życia w rodzinie

  Znam te panią osobiście i wiele razy miałam okazje jej słuchać. Zawsze mówiła w sposób mądry i ciepły. Promuje ona wartości chrześcijańskie, ale bez pruderii lub fanatyzmu. Nie mogę sobie przypomnieć, aby kiedykolwiek mówiła o innych źle, atakowała jakieś grupy społeczne , czy choćby krytykowała lub reklamowała jakiekolwiek stacje radiowe czy telewizyjne. W moim odczuciu artykuł jest tendencyjny i nie przedstawia prawdziwego obrazu pani Urszuli.
 • 2016-12-22 23:52 | Aspiryna

  Re:Radiomaryjna specjalistka od wychowania do życia w rodzinie

  "Promuje ona wartości chrześcijańskie"

  Promuje wartosci ultra-katolickie... a to nie zawsze jest to samo co "wartosci chrzescijanskie"!

  P.S. Panstwowy system szkolny to NIE jest miejsce do promowania (prywatnych) "wartosci religijnych". Koniec, kropka!
 • 2019-01-24 19:03 | Ontyczny

  Re:Radiomaryjna specjalistka od wychowania do życia w rodzinie

  Z niesmakiem przeczytałam artykuł, w którym sponiewierano naukowca takiej klasy jak pani profesor Urszula Dudziak. Jej dociekania, poszukiwania prawdy oraz wiedzę przekazywaną studentom potwierdzają liczne źródła naukowe [R. Dębski, Ginekologia. Standardy postępowania, Poznań 2014.03.29]. Oprócz nich wystarczy uważnie poczytać ulotki do preparatów antykoncepcyjnych (Dorin):
  Rzadko: …. mięśniak gładki macicy… depresja, zaburzenia psychiczne, bezsenność, zaburzenia snu, agresja, udar niedokrwienny, zaburzenia naczyniowo-mózgowe, dystonia…. pogorszenie widzenia, nagła utrata słuchu…. żylna choroba zakrzepowo-zatorowa/tętnicze zaburzenia zakrzepowo-zatorowe……dysplazja szyjki macicy, torbiele przydatków, ból przydatków, torbiele piersi, zmiany włóknisto-torbielowate piersi, ….
  Ciężkie działania niepożądane, obserwowane u kobiet stosujących złożone doustne środki antykoncepcyjne: nadciśnienie tętnicze krwi; hipertriglicerydemia; zmiany tolerancji glukozy lub wpływ na obwodową insulinooporność; NOWOTWORY WĄTROBY (ŁAGODNE I ZŁOŚLIWE); …
  Wspominając antykoncepcję nie sposób pominąć prezerwatywy, które nie ochroniły w 100% młodych użytkowników przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową – stąd mamy światową plagę wśród młodych ludzi [http://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/sexually-transmitted-infections-(stis)]. Jest mnóstwo naukowych źródeł dotyczących infekcji płodu oraz chorych noworodków w wyniku zakażeń ich matek chorobami przenoszonymi drogą płciową. KRAJOWE CENTRUM DS AIDS INFORMUJE, ŻE PREZERWATYWY CHRONIĄ W 90-95%:
  https://www.youtube.com/watch?v=Uw66a74nEeM
  Mam nadzieję, że Elżbieta Turlej uważniej przestudiuje materię, którą zajmuje się dr hab. Urszula Dudziak i zrozumie, że jedynym pewnym sposobem w 100% chroniącym młodych ludzi przed STI (infekcji przenoszonych drogą płciową), jest wstrzemięźliwość seksualna przed inicjacją w małżeństwie lub wykonanie serii badań w kierunku STI, a potem bezwzględna wierność - najczęściej dotrzymywana w małżeństwach.
  Jak widać autorka artykułu tej wiedzy nie posiada, gdyż ośmieliła się wyśmiewać również „wymóg seksualnego milczenia w okresie dojrzewania”. Wymóg, który wynika z badań prof. Larsa Westrӧma [Medical Tribune, nr 7/8 1993] : „Infekcje narządów płciowych spowodowane przez chlamydie i wirusy Papilloma rozprzestrzeniają się epidemicznie wśród naszych nastolatków. Względna niedojrzałość układu immunologicznego (immunologiczne dziewictwo) zwiększa w przypadku wczesnej inicjacji seksualnej niebezpieczeństwo zakażeń wstępujących (chlamydie i wirusy HPV). Zakażenie przebiega zwykle bezobjawowo i młode dziewczęta często nie zwracają na nie uwagi. Tymczasem odległe następstwa rozciągają się od niepłodności i ciąży ekotopowej, poprzez infekcje płodu, do nowotworów i śmierci pacjentki”.
  I na koniec proszę autorkę aby przeanalizowała jeszcze jedno:
  POD KONIEC XX W. ZBADANO, ŻE NAJWAŻNIEJSZYM ORGANEM SEKSUALNYM JEST - NIE TO CO JEST MIĘDZY NOGAMI LECZ TO CO JEST MIĘDZY USZAMI! Zbadano mózg w działaniu i okazało się, że najwyższy wyrzut oksytocyny (neurohormonu szczęścia) jest u wiernych sobie małżeństw z bardzo dużym stażem.
  ZATEM MŁODZI, CHCECIE MIEĆ MAXIMUM SEXU? TO CZEKAJCIE Z INICJACJĄ DO ŚLUBU A POTEM BĄDŹCIE WIERNI, GDYŻ ZA KAŻDYM RAZEM ODCZUWALNE SZCZĘŚCIE ROŚNIE!


 • 2019-03-06 11:06 | doroy

  Re:Radiomaryjna specjalistka od wychowania do życia w rodzinie

  .."Prof. Urszula Dudziak (…) jest nauczycielem akademickim, jak również ma bogate doświadczenie dydaktyczne w pracy z uczniami i nauczycielami.."
  to ja może się wypowiem jako były uczeń Pani Dudziak. Lata 90te ubiegłego wieku. Bodajże pierwsza faza bitwy antyaborcyjnej. Lekcja religii w 1 klasie LO. Nauczycielka rozdaje karteczki z pytaniami, na które uczniowie mają odpowiedzieć. Dostaje swoją. Na której czytam.. moja koleżanka w wieku lat 16 została zgwałcona. W Wyniku czego zaszła w ciąże. Co ma zrobić?. odpowiadam wedle własnego sumienia. Po czym Pani prowadząca lekcje odpowiada, że to Bóg natchnął złoczyńców na tą dziewczynkę aby tchnęli w nią życie.
  Po tej lekcji około 5 osób zrezygnowało z lekcji religii a w szkole utworzono lekcje etyki.
  No jak Pani Dudziak ma takie same sukcesy na polu pedagogicznym jak ten wyżej to gratuluję :)