Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przeciwnicy Merkel wykorzystają atak w Berlinie podczas wyborów. Straci poparcie?

(15)
Siła deklaracji politycznych zwykle jest słabsza niż siła emocji wywołanych zamachem terrorystycznym.
 • 2016-12-20 17:38 | jakowalski

  Wielki błąd Pani Kanclerz

  Pisałem niedawno na blogu „kanadyjskim”, że nie mamy pewności, że w tych tysiącach syryjskich imigrantów sprowadzonych ostatnio do Niemiec przez Panią Merkel nie ma ani jednego zawodowego terrorysty, który przybył do Europy z zamiarem dokonania ataku terrorystycznego czy też utworzenia tamże organizacji terrorystycznej. Przecież tacy zawodowcy są zazwyczaj doskonale zamaskowani, nie mają oni „konta” w kartotekach policyjnych i podają się najczęściej za biznesmenów, jako że w ich przypadku najtrudniej jest stwierdzić źródła ich dochodów i majątku.
  Nie dziwie się więc, że władze Polski nie są tu aż tak lekkomyślne i nieprofesjonalne jak na przykład władze Niemiec, które dla zdobycia paru głosów, narażają bezpieczeństwo milionów i przyszłość nie tylko Niemiec, ale także i całej Europy. W twej sytuacji brak kontroli paszportowej na granicy z Niemcami jest w obecnej sytuacji wręcz zaproszeniem dla terrorystów, aby nas odwiedzili i zostawili u nas po sobie jakąś „pamiątkę”.
 • 2016-12-20 19:42 | Slawomirski

  Re:Przeciwnicy Merkel wykorzystają atak w Berlinie podczas wyborów. Straci poparcie?

  Merkel nie zasluguje na poparcie Niemcow. Zlamala prawo UE zapraszajac migrantow do Niemiec.

  Slawomirski
 • 2016-12-20 20:50 | lubat

  Re:Przeciwnicy Merkel wykorzystają atak w Berlinie podczas wyborów. Straci poparcie?

  To, czy Merkel straci poparcie jest już chyba sprawą drugorzędną, bo mleko się wylało. Ta zbrodnia w Berlinie jest tylko jakimś upiornym uwieńczeniem (niestety, zapewne nie ostatnim) sytuacji, w jakiej znalazł się ten kraj. Jeden z moich ulubionych komentatorów niemieckich Henryk Broder - Żyd z pochodzenia, więc jemu wolno napisać więcej, niż Niemcom - napisał w zeszłorocznym apogeum imigracji, że jeśli przyjmujemy wyznawców islamu, to przyjmujemy również wszystkie ich prawa i obyczaje, a więc "honorowe" morderstwa, małżeństwa dzieci, klanowy wymiar sprawiedliwości, stosunek do miejscowych "niewiernych", instrumentalne traktowanie kobiet, itd.
  Niemcy w wyniku tej fali imigracji już się zmieniły, zmieniają się obyczaje i zanika powoli serdeczny stosunek do obcych. Kobiety już się raczej nie pokazują samotnie wieczorem na mniej uczęszczanych ulicach, nie mówiąc o parkach czy ścieżkach do biegania. Mówiąc słowami Brodera Niemcy się już "libanizują".
  Merkel może się jeszcze obroni, wszak wyniosła z FDJ dobrą szkołę walki politycznej. Ale problem, do którego ona się walnie przyczyniła będzie tylko narastał i - niestety - dawał coraz większą pożywkę dla nacjonalistów. Wychylenie się wahadła to nie tylko fizyczne zjawisko. W nastrojach społecznych występuje też.
 • 2016-12-20 22:11 | MartinHansen

  Re:Przeciwnicy Merkel wykorzystają atak w Berlinie podczas wyborów. Straci poparcie?

  Po każdym ataku terrorystycznym ten sam komentarz. Skrajna prawica, która "wykorzystuje" te tragiczne wydarzenia do swoich celów. Jakby komentarze internetowe były gorszą rzeczą niż realna tragedia niewinnych osób... A swoja drogą co to właściwie znaczy "wykorzystuje" w polityce? Żądania zmiany polityki emigracyjnej, a to jest główne, jeśli nie jedyne paliwo skrajnej prawicy, są jak najbardziej legalne i moim zdaniem słuszne. Można się z nimi oczywiście nie zgadzać i przekonywać że tych kilka krajów zachodniej Europy, do których zmierzają kolejne(chwilowo zatrzymane w Turcji) miliony uchodźców nie ma innego wyjścia i musi przyjmować emigrantów bez względu na negatywne konsekwencje jakie to powoduje. Można i tak...
  Ostatecznie to wyborcy zadecydują, która opcja zwycięży...
  Najgorsze jest to, że jeśli "stare partie" nie pójdą w czas po rozum do głowy i nie zmienią radykalnie polityki emigracyjnej,co byłoby po prostu najlepszym rozwiązaniem to zafundujemy sobie wszyscy w Europie jeszcze więcej Trumpów, Kaczyńskich i Orbanów. Lekceważenie nastrojów społecznych jest w demokracji po prostu głupie. Kanclerz Merkel zareagowała na nie zbyt słabo i zbyt późno, ale na swoje szczęście, ze względów historycznych skrajna prawica ma w Niemczech raczej minimalne szanse na zdobycie jakichkolwiek wpływów politycznych. Inne państwa nie mają już tych kompleksów i prawdopodobnie wybiorą sobie w najbliższym czasie różnych "kontrowersyjnych" polityków, a sama Merkel nie "uratuje świata". Sukcesem będzie jeśli rozwiąże problemy które sama wcześniej wywołała...
 • 2016-12-20 22:37 | andrzej.pl

  Re:Przeciwnicy Merkel wykorzystają atak w Berlinie podczas wyborów. Straci poparcie?

  Nie ma czegoś takiego jak bawarska chadecja. To tak jakby Uniwersytet Warszawski nazwać Warszawskim UJ. Chadecja(CDU), to Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna. W Bawarii natomiast jest CSU, Unia Chrześcijańsko-Społeczna.
 • 2016-12-21 10:01 | jakowalski

  Re:Przeciwnicy Merkel wykorzystają atak w Berlinie podczas wyborów. Straci poparcie?

  andrzej.pl
  CSU, tak jak CDU jest partią chadecką, czyli chrześcijańsko-demokratyczną. Tyle że CDU jest z przyczyn historycznych (reformacja!) głównie partią protestancką, a CSU- rzymskokatolicką.
 • 2016-12-21 10:13 | jakowalski

  Re:Przeciwnicy Merkel wykorzystają atak w Berlinie podczas wyborów. Straci poparcie?

  Martin Hansen,
  <b>Pani Merkel nie jest w stanie rozwiązać jakiegokolwiek problemu Niemiec</b>: ani z bezrobociem, ani mieszkaniowego, ani z pogarszającym się standardem życia większości Niemców ani też z ostatnią falą terroryzmu, którą ona sama przecież wywołała otwierając granice Niemiec i wpuszczając tym samym do siebie tysiące potencjalnych i nie tylko potencjalnych terrorystów. Stąd też powinniśmy przynajmniej przywrócić kontrolę paszportową na granicy z Niemcami, jako że ponieważ Niemcy od ponad roku nie kontrolują swoich granic, to my musimy kontrolować granicę z nimi. Dla mnie życie i zdrowie Polaków jest bowiem bezcenne i uważam więc, że powinnismy robić wszystko, aby je chronić.
 • 2016-12-21 10:36 | Rogger77

  Re:Przeciwnicy Merkel wykorzystają atak w Berlinie podczas wyborów. Straci poparcie?

  Jakie to ma znaczenie czy pani Merkel straci czy utrzyma poparcie? Jakie to ma znaczenie dla ludzi, którzy stracili bliskich zamordowanych przez barbarzyńcę, którego pani Merkel tak wspaniałomyślnie zaprosiła do cywilizacji? Może w pierwszej kolejności warto poświęcić uwagę tym właśnie ludziom - zamordowanym ofiarom i ich bliskim, zabitemu polskiemu kierowcy i jego rodzinie? A dopiero potem martwić się o polityczne powodzenia czy niepowodzenia pani Merkel?
 • 2016-12-21 12:45 | taka_ja

  Re:Przeciwnicy Merkel wykorzystają atak w Berlinie podczas wyborów. Straci poparcie?

  Zjednoczona Europa, jak sama nazwa wskazuje, w założeniu ma jednoczyć Europejczyków. Ludzi połączonych pewnym wspólnym dziedzictwem kulturowym i wynikającymi zeń regułami życia społecznego. Europejczyków - nie Arabów, Afrykańczyków, Turków, Afgańczyków, Pakistańczyków itd itp. I śmiem twierdzić, że na ewentualnej przyszłej wygranej ludzi, którzy w pierwszym rzędzie zatroszczą się faktycznie o dobro Europy, a nie będą próbowali zainstalować w niej cały trzeci świat, to Unia Europejska będzie mogła tylko zyskać. Trzeba najpierw ogarnąć własne problemy we własnym domu, żeby móc być jakkolwiek skutecznym i wiarygodnym angażując się w rozwiązywanie cudzych.
 • 2016-12-21 15:40 | waldi-14

  Re:Przeciwnicy Merkel wykorzystają atak w Berlinie podczas wyborów. Straci poparcie?


  Wszyscy ci w Europie, którzy widzą bezsens przyjmowania tłumów imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zwłaszcza proweniencji muzułmańskiej, w świetle tego, co się działo w tym roku, są po prostu ludźmi rozsądnymi, rozumnymi i odpowiedzialnymi za innych. Tacy natomiast, jak Merkelowa w Niemczech to grupa oderwanych od rzeczywistości, nieodpowiedzialnych oszołomów. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że z oszołomami i zwolennikami oszołomów nie ma dyskusji, Dlatego oszołom musi się sięgać po cenzurę, bo w przeciwnym razie nie byłby w stan ie obronić swojego stanowiska. Ujednolicanie myślenia w skali społecznej jest warunkiem koniecznym, żeby oszołomy mogły istnieć i występować publicznie ze swoimi absurdalnymi tezami. W normalnym społeczeństwie demokratycznym, bez cenzury i bez nazywania przeciwników faszystami, oszołom natychmiast zostałby obśmiany i zdeprecjonowany. A tak, to pseudoelity europejskie budują nam komunizm w najlepsze, a usłużni publicyści im w tym dzielnie pomagają.
 • 2016-12-21 15:53 | jakowalski

  Re:Przeciwnicy Merkel wykorzystają atak w Berlinie podczas wyborów. Straci poparcie?

  Taka Ja - pełna zgoda. Pani Merkel nie jest w stanie rozwiązać jakiegokolwiek problemu Niemiec: ani z bezrobociem, ani mieszkaniowego, ani z pogarszającym się standardem życia większości Niemców ani też z ostatnią falą terroryzmu, którą ona sama przecież wywołała otwierając granice Niemiec i wpuszczając tym samym do siebie tysiące potencjalnych i nie tylko potencjalnych terrorystów. Stąd też powinniśmy przynajmniej przywrócić kontrolę paszportową na granicy z Niemcami, jako że ponieważ Niemcy od ponad roku nie kontrolują swoich granic, to my musimy kontrolować granicę z nimi. Dla mnie życie i zdrowie Polaków jest bowiem bezcenne i uważam więc, że powinniśmy robić wszystko, aby je chronić.
 • 2016-12-21 15:54 | jakowalski

  Re:Przeciwnicy Merkel wykorzystają atak w Berlinie podczas wyborów. Straci poparcie?

  Roger,
  To ma wielkie znaczenie czy pani Merkel straci czy utrzyma poparcie, jako że kazdy dzień, w którym pozostaje ona u steru władzy w Niemczech oznacza dalsze pogarszanie się sytuacji ekonomicznej i społecznej w UE, a za nią w całej Europie, poza państwami od Niemiec niezależnymi, czyli Rosją, Armenią i Białorusią.
 • 2016-12-21 16:17 | jakowalski

  Re:Przeciwnicy Merkel wykorzystają atak w Berlinie podczas wyborów. Straci poparcie?

  Waldi
  Nie komunizm nam budują, a zwyczajny faszyzm.
 • 2016-12-22 00:46 | Kryzysiek

  Re:Przeciwnicy Merkel wykorzystają atak w Berlinie podczas wyborów. Straci poparcie?

  ale sie wylalo bzdurnych komentarzy!! ??

  Terroryzm jest zjawiskiem marginalnym, ktore tylko sa naglasniane przez media zadne sensacji, krwi i igrzysk, probuja straszyc mniej samodzielnie myslaca czesc spoleczenstwa..
  Silne panstwo niemieckie nie zostanie zdestabilizowane przez imigracje, potrzebne jest tylko madre wcielanie i socjalizowanie uchodzcow, przez niedopuszczanie do powstawania gett i enklaw, oraz wykluczenie materialne.
  Niemcy potrzebuja tanich rak do pracy.. a obecna imigracja w historycznej perspektywie, nie jest wcale az taka wielka
  Zagrozenie terroryzmem w Polsce? Wolne zarty.. szkoda nawet komentowac.. takie strachy na lachy..
 • 2016-12-22 11:52 | jakowalski

  Re:Przeciwnicy Merkel wykorzystają atak w Berlinie podczas wyborów. Straci poparcie?

  Kryzysiek
  Terroryzm NIE jest zjawiskiem marginalnym, a państwo niemieckie dawno już temu zostało zdestabilizowane przez imigrację z III świata, jak to mówią Niemcy, jest ono zlibanizowane.
  Getta i enklawy imigranckie istnieją tam od lat, a sam pamiętam je doskonale z początku lat 1980, kiedy to mieszkałem w Kolonii. Niemcy nie potrzebują od dawna tanich rąk do pracy, jako że maja oni tam, według oficjalnych, a więc mocno zaniżonych statystyk, prawie 2 miliony bezrobotnych, w tym ponad 300 tysięcy bezrobotnych w wieku 15 do 24 lat.
  Poza tym, to Polska, jako członek UE i NATO, narażona jest na ataki terrorystyczne. Narażeni są na nie też Polacy zagranicą, tak jak np. ten polski kierowca w Berlinie czy polscy turyści w krajach tzw. III świata i nie tylko, jako że terroryzm jest od dawna zjawiskiem globalnym.