Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

(28)
Czy rok 2017 mógłby się zacząć lepiej dla polskiego bezpieczeństwa militarnego? W przyszłym tygodniu amerykańska „ciężka brygada” wjedzie do Polski.
 • 2017-01-05 18:59 | znafca in spe

  Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  W ten sposob zmniejszylo sie bezpieczenstwo Polski.
 • 2017-01-05 19:52 | Jacek, NH

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  Dobra wiadoność
 • 2017-01-05 20:03 | czaro

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  Minister Macierewicz nie ma pojecia o zasadach logistycznych na potencjalnym teatrze wojny. Skierowanie czegokolwiek na wschod od WQisly to wyrzucenie sprzetu i ludzi w bloto. Jemu sie wydaje, ze w przypadku ataku, rosjanie zagraja na trabce kilka dni wczesniej, oglosza to w internecie i droga dyplomatyczna. Szkoda, ze wariata nie ma kto powstrzymac, amerykanie nie maja informacji ? Szkoda tych chlopakow, potencjalne mieso armatnie za jakis Gdansk czy Warszawe.
 • 2017-01-05 21:45 | jakowalski

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  Nie dość, że mamy kolejnego okupanta, to obecność US Army w Polsce zwiększa zagrożenie zaatakowania Polski w przypadku konfliktu pomiędzy NATO a Rosją bądź Chinami.
 • 2017-01-05 22:32 | zza kałuży

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  "Wiadomo, że sceptyczny wobec NATO Donald Trump uznał, że sojusz pod jego presją zmienia się, Europejczycy więcej płacą na obronę i podejmują działania przeciw terroryzmowi – wobec czego nowy amerykański prezydent już nie chce zostawiać sojuszników samymi sobie."
  *
  Czy ktoś mógłby to przetłumaczyć na polski?
 • 2017-01-06 00:18 | Aspiryna

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe?

  "Po naszej stronie będzie przyjęcie Amerykanów w system i plan szkolenia polskich sił zbrojnych, zapewnienie im bezproblemowego – a jak się da, też komfortowego – pobytu i transportu"

  ```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

  Czy beda tutaj czuc sie tak "komfortowo" jak zolnierze amerykanscy stacjonujacy na japonskiej wyspie Okinawa? I czy beda (jak i w innych miejscach na swiecie)
  calkowicie poza zasiegiem polskiego wymiaru sprawiedliwosci?
 • 2017-01-06 07:32 | Jan Bohynski

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  No to nam juz wlasne wojsko nie potrzebne. Macierewicz awansuje na ' ministra obrony - terytorialnej ' Witajcie Yankesi - chlebem i sola. Bedzie ruch w agencjach. Alleluja i nawet God bless America. JB.
 • 2017-01-06 08:51 | axiom1

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  Amerykanski imperialista przerzuca koszty utrzymania swej imperialistycznej armi na wasali.

  Ile to bedzie kosztowac polskiego podatnika autor nie napisal. Jaka kwote autor entuzjastycznie zaplaci z wlasnej kieszeni za amerykanska okupacje ?

  Budzet juz ma deficyt 60 mld zl rocznie.

  To przsuniecie imperialistycznych wojsk jest gwaltem na traktacie Nato-Rosja z 1997. To otwarcie zimniej wojny. Rosja odpowie na te prowokacje czego autor nawet nie przewiduje.
  Rezultatem bedzie wyploszenie kapitalu z Polski i Europy wschodniej. Zapasc ekonomiczna i demograficzna. Jeszcze wieksze deficyty budzetu. I co oczywiste odciecie Polski od projektu tysialecia "Silky Road".

  Samo sprowadzenie obcych wojsk na teren Polski jest aktem zdrady najwyzszej katogorii.

  Jak Rosja moze odpowiedziec wiadomo. Wyceluja na Polske tysiace rakiet. Z ladunkami nuklearnymi rowniez. Najmniejszy incydent moze spowodowac zaglade calego kraju.

  Albo Rosja przyjmie oferte Niemiec na otwarcie rozmow nad przyszloscia Prosow Wschodnich. Co bedzie zaglada kraju i bez wojny. Polska jest okupantem tych terenow. Traktatu pokojowego z Niemcami nie ma.

  Polityka zagraniczna polskich rezimow po 89 jest aktem szczniackiego prostactwa.
 • 2017-01-06 10:57 | marcec

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe. a po co

  Rosjanie będą nareszcie mieć powód żeby nam posłać pigułę.
  Pokoju to na pewno nie zaznamy.
 • 2017-01-06 11:32 | PoRozumDoGlowy

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  I co mamy sie tym cieszyc? Pan mysli, ze historii nie znamy? Gdziekolwiek sie jankesi nie pojawia, sieja zniszczenie i smierc. Robia burdel z kazdego zakatka swiata, w ktorym wywesza interes.

  Tarcza rakietowa? Jesli lekcje hitoryji sie przespalo, to przypomnie, ze NA POCZATKU WROG ZAWSZE ATAKUJE TARCZE.

  Czekamy wiec z niecierpliwoscia na operacje falszywej flagi symulujaca atak Rosjan. Rodacy, robcie zapasy.
 • 2017-01-06 16:10 | maciekplacek

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  Sz.P. Świerczyński,
  "Ale pierwszą wskazówką kierunku polityki bezpieczeństwa USA będą senackie przesłuchania kandydatów na sekretarza obrony – gen. Jamesa Mattisa i sekretarza stanu – prezesa ExxonMobil Rexa Tillersona."

  O gen. James Mattis osobiście nie martwię się, natomiast mam nadzieję, że
  R. Tillerson odrożnia interesy USA od interesów korporacji. Jeżeli jego odpowiedzi nie zadowolą republikańskich senatorów - przepadnie w głosowaniu. Wystarczy dwóch.
  W Korei Płd. stacjonuje okolo 40 tyś. GIs, co oczywiście z wielomilionową armią wariata Kim Jong-un nie jest wiele, ale i nawet on wie, że atak na Koreę Płd. spowoduje "all out response".
  "Line in the sand" od Zatoki Fińskiej do Morza Czarnego - taką mam nadzieję są założenia Pentagonu na Wschodniej Flance.
 • 2017-01-06 16:51 | znafca in spe

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  -zza kałuży
  tlumaczenie;
  Polska bedzie placic za wszystko zwiazane z pobytem wojsk hamerykanskich na polskim terytorium.
 • 2017-01-06 17:00 | maciekplacek

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  zza; "Czy ktoś mógłby to przetłumaczyć na polski?"
  Mógłbym... But, what's the magic word?

  "Czy beda tutaj czuc sie tak "komfortowo" jak zolnierze amerykanscy stacjonujacy na japonskiej wyspie Okinawa?"
  Panie/-i Bajer/Bayer, nie sądzę. Brakować im będzie gejsz, sake i Yakuza. Natomiast wolę żeby US military tribunals jak i sąd cywilny rozprawiał się z ewentualnym przestępcą; są nieporownywalnie ostrzejsze i nic nas nie kosztuje.

  J. Bohynski; "No to nam juz wlasne wojsko nie potrzebne."
  Widzę, że przyjąłeś słownictwo od kowalskiego. Co to znaczy "nam"?
  Jakie "nam", "nasze"?
  Pracujesz tu, płacisz podatki, głosujesz, masz dzieci w szkole?
  Je vous demande pardon... J'ai oublié. Ś. J. to pacyfiści.

  porozumdoglowy (indeed, indeed)
  Skąd u ciebie takie zainteresowanie "nami"?
  Przecież masz budzik zsynchronizowany z kurantami kremlowskimi.
  Niemniej dziękuję za porady; zainstalujemy tarcze chroniące tarcze.

  "Nie dość, że mamy kolejnego okupanta, to obecność US Army w Polsce zwiększa zagrożenie zaatakowania Polski w przypadku konfliktu pomiędzy NATO a Rosją bądź Chinami".
  Nie oburzałeś się jak setki tysiące sowieckich gieroji znanych jako "dawaj czasy j... twoju mać" bazowało wraz z "nukami" na ziemi polskiej, mało tego - nie byli dla takich jak ty okupantami. Co? Boisz się, że np. Turcja wypowie wojnę Chinom a iskandery rąbną w mrówkowce na Żoliborzu?
  Relaks, stary już jesteś, masz wszystko za soba.
  P.S. Nie chowaj się tak przede mną kowalski, czasu mam niewiele. Muszę być w USA przed 20 stycznia. Mamy zaproszenie na inaugrację i "przepustkę" na bale.

  Elokwencja, znajomość tematów, języka polskiego - no ta troska o Polskę. Zdradź swój sekret axiom; skąd ty tak wszystko i tak dokładnie wiesz i przewidujesz? "Tysiace rakiet" w Polske... Ruskim nic nie zostanie na USA, UK, etc.
  "Polityka zagraniczna polskich rezimow po 89 jest aktem szczniackiego prostactwa" - nie ma to jak stara NKWD-mołotowska szkoła; Skrzeszewski, Jędrychowski, Czyrek, itp. duma kraju rad. P.S. A co to jest "Prosow"?

  Sz. Gospodarzowi dziękuję za udzieloną mi gościnę i cierpliwość. • 2017-01-06 17:20 | marek1959

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  Spoko Antek wie co robi.Stary jest I kto inny bedzie Po nim sprzatal.
 • 2017-01-06 19:38 | Jgrabski

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  @Aspiryna
  Oczywiscie amerykanie beda poza zasiegiem polskiego wymiaru sprawiedliwosci. Juz sa od wielu lat. George W. powiedzial kiedys ze ' w Polsce mozemy robic co chcemy". Za zgoda wladz Polski urzadzili katownie w Kiejkutach bo na terenie Stanow zabrania im tego konstytucja, ktorej prezydent ma bronic pod przysiega. W Polsce tez konstytucja zabrania tortur gdyz jest to zbrodnia przeciw ludzkosci. I co? i Amerykanie je mogli stosowac. Tragicze jest gdy znaczna czesc polskiej inteligencji, w tym wszyscy dziennikarze probuja te zbrodnie usprawiedliwic jako kontrowersyjna. Jesli cos jest wbrew konstytucji to nie ma tu kontrowesji. Akceptacja gwalcenia konstytucji czyni ja swistkiem papieru, ktory mozna powiesic na gwozdziu w wygodce.
 • 2017-01-06 19:42 | Aspiryna

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  Widac, ze Polska nie moze obyc sie bez obcych wojsk... Taki to juz smutny kraj...
 • 2017-01-06 21:08 | buhajzrgm

  Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  Wszystko to po to, ażeby wytrzepać oszczędności z kalesonów polskiego emeryta. A jakie zagrożenie! Protezy w garść, lance w dłoń - na koń!!!
 • 2017-01-06 22:06 | steve118

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  Ręce opadają. Polskie media ogłupiały, entuzjazm bo przyjeżdża 4 tyś Amerykanów.
  Do cholery skąd ta nazwa "ciężka brygada", toż to 2-3 pułki, to w PRL-u gdy wojsko było prawdziwe , byle mały garnizon więcej wojska i sprzętu utrzymywał. Jak to jest jeszcze tak uzbrojone jak TV pokazuje, to akurat w sam raz żeby Rosjan rozśmieszyć, a przecież to ich miało rozdrażnić. Siły te jednak zupełnie wystarczają aby nasi militaryści doznali wytrysku głupiej radości i tu mamy sukces.
 • 2017-01-07 09:09 | axiom1

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  To to samo jak sprowdzenie Krzyzakow do Polski. Akt zdrady narodowej !!!

  Jest oczywiste ze jest to gwalt na Konstytucji. Podobnie gwaltem na Konstytucji jest tajemne wprowdzanie ustawy 1066. Tu widac czym jest tzw Trybunal Konstytucyjny. Smieciem i tyle.
 • 2017-01-07 09:40 | Klopfer

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  @Aspiryna

  Członkowie sił zbrojnych USA nie podlegają ŻADNEJ "obcokrajowej", czy międzynarodowej jurydystrykcji!
  Niespodzianka?!

  Dla nich np. Haga,
  to dla maluczkich blaga!
 • 2017-01-07 10:28 | jakowalski

  Kto do nas przyjeżdża?

  Policja ustaliła tożsamość sprawcy strzelaniny na lotnisku Fort Lauderdale-Hollywood na Florydzie. Napastnik to 26-letni Esteban Santiago, który służył w Iraku, ale został wydalony ze służby ze względu na niezadowalające wyniki. Brat zatrzymanego powiedział, że Santiago był leczony psychiatrycznie. Były żołnierz przywiózł ze sobą karabin, który załadował w toalecie. Mężczyzna bez uprzedzenia otworzył ogień w hali odbioru bagażu, zabijając pięć osób i raniąc osiem. Potem miał spokojnie oczekiwać na przybycie policji. Senator Bill Nelson z Florydy oświadczył, że motywy sprawcy nie są znane, ale nie można wykluczyć, że był to akt terroryzmu.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,21213070,policja-zidentyfikowala-napastnika-z-florydy-sluzyl-w-iraku.html#BoxNewsLinkZ19
 • 2017-01-07 10:38 | juszczyniak

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe


  @Aspiryna: Tak!
  ----------------------------

  NATO psuje ludzi, patrz Stoltenberg. Spokojny, mądry niegdyś premier Norwegii po wyborze na szefa NATO świeci naraz bojowo oczami i wygaduje szkodliwe dla pokoju dyrdymały.

  Ta cała zabawa w wojnę jest na NASZĄ(!) szkodę.
  Nadzieja w Putinie, który wiedząc czym dysponuje, może spokojnie tę polsko-natowską piaskownicę sobie obserwować.
 • 2017-01-07 12:45 | Hmm?

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  Osobiście śmieszy mnie retoryka warszawy: radziecka armia w Polsce to zniewolenie i okupacja, zależność od Moskwy i hańba, zaś amerykanska o niczym takim nie świadczy, ciągle jesteśmy niezależni, samorządni i wolni :D
 • 2017-01-08 09:55 | znafca in spe

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  Hmm?

  Zapomniales o agentach Watykanu, ktorzy okupuja Polske juz od wieluset lat.
 • 2017-01-08 17:27 | jakowalski

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  Maciekplacek
  Jako obywatel USA nie możesz mieć obiektywnego spojrzenia na fakt okupacji Polski przez US Army.
 • 2017-01-09 04:52 | alamakotalive

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  @jakowalski

  Jako obywatel Polski nie możesz mieć obiektywnego spojrzenia na koszty "okupacji" Europy przez US Army. Jako obywatel Polski (jeśli) nie możesz nie mieć obiektywnego spojrzenia na koszty okupacji Polski przez Armię Czerwoną.
  Jako osoba myśląca za jaką usiłujesz uchodzić, powinieneś być w stanie porównać wyniki okupacji Europy zachodniej przez US Army z wynikami okupacji Europy wschodniej przez Armię Czerwoną.

  Co powiedziawszy, zgadzam się z Tobą w pełni co do stacjonowania jednostek US Army w Europie - to stanowczo za dużo nas kosztuje. Powinniście bronić sami.
 • 2017-01-09 12:00 | znafca in spe

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  Kiedy wyjadą?
 • 2017-01-09 19:40 | znafca in spe

  Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

  alamakotalive

  Dzieki okupacji Polski przez wojska ZSRR mielismy spokoj w Europie. Natomiast dzieki okupacji przez wojska USA tego raczej nie bedzie, gdyz zblizamy sie szybkimi krokami do jakiejs wojenki na terenie Europy.