Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego PiS milczy w sprawie smogu? Pora wziąć byka za rogi

(16)
Jest w interesie całego społeczeństwa, aby klasa polityczna jak najszybciej zrozumiała rangę wyzwania. Pomóc w tym może radykalna zmiana atmosfery.
 • 2017-01-09 14:10 | ecres

  smog

  Angole mieli żelazną damę ,a my wydmuszkę.Dyktatura jaką nam szykują ,to małe piwo wobec zatrucia mózgów dymem z węgla.Ale durniami lepiej się manipuluje.
 • 2017-01-09 14:31 | Obserwer

  Zmiana atmosfery....

  szczególnie politycznej konieczna.
  Szydło od węgla i miału, odpowiedzialna w całej rozciągłości polityczniej i karno-prawnej za zdrowie i Zycie obywateli RP, nie ma na chwilę obecną nic do powiedzenia. Tak samo dusi się ona jak każdy obywatel w tym kraju na skutek potężnej głupoty jaka opanowała cały kraj z małymi wyjątkami.
 • 2017-01-09 14:59 | Zuzanna2418

  Re:Dlaczego PiS milczy w sprawie smogu? Pora wziąć byka za rogi

  A kto pomyślał, dlaczego tyle osób pali węglem? Dlaczego niewielu stać na olej lub gaz? Jaka jest stawka podatku akcyzowego na ww. paliwa?
  Kto wskaże osobę odpowiedzialną za zabudowanie klina napowietrzającego Warszawę?
  To państwo jest faktycznie fikcyjne, prawdziwe są tylko partykularne interesy będących u władzy i na nic zdadzą się obecne lamenty.
 • 2017-01-09 16:15 | juszczyniak

  Re:Dlaczego PiS milczy w sprawie smogu? Pora wziąć byka za rogi


  Autor pyta: "Dlaczego PiS milczy w sprawie smogu?".

  Odpowiedź jest prosta jak drut: Albo od czasu do czasu smog, albo górnicy pod sejmem z jeszcze większym kataklizmem.

  Teraz ja pytam: Czego PiS boi się więcej?!
 • 2017-01-09 16:40 | trip

  Re:Dlaczego PiS milczy w sprawie smogu? Pora wziąć byka za rogi

  PiS ma swoje statystyki i procenty i wedlug nich oddycha(jeszcze).
 • 2017-01-09 20:44 | turkmen

  Re:Dlaczego PiS milczy w sprawie smogu? Pora wziąć byka za rogi

  ..niebo nad Polska PIS jest czyste ,a jezeli juz to wina D.Tuska....
 • 2017-01-09 21:24 | m2417

  Re:Dlaczego PiS milczy w sprawie smogu? Pora wziąć byka za rogi

  Samochody to "aż" 6% zanieczyszczenia powietrza, jak pokazują ostatnie dane. Reszta to węgiel i śmieci. Politycy milczą, bo węglem i śmieciami palą wyborcy.
 • 2017-01-10 05:24 | Patagon

  Re:Dlaczego PiS milczy w sprawie smogu? Pora wziąć byka za rogi

  Kto odpowiada za rekordowy smog w polskich miastach?
  no jak to kto Pisiory rzadza od roku a juz tak nabroili ze mamy smoka w wawa i skorumpowana hgw czyli prezydenta wawa, a reszta sie sypie
 • 2017-01-10 09:25 | Lohkamp

  Re:Dlaczego PiS milczy w sprawie smogu? Pora wziąć byka za rogi

  Ochrona środowiska nigdy nie była w Polsce traktowana poważnie. Ochrona środowiska jest jednym z głównych kierunków działań UE. My te przepisy adoptujemy i realizujemy, głównie na papierze niestety, bądź przez pojedyncze "sztandarowe" inwestycje, głośne medialnie, tyle że stanowiące kroplę w morzu potrzeb. W gruncie rzeczy ochrona środowiska jest zadaniem społecznym, wynika ze świadomości społecznej, odpowiedzialności za siebie i troskę o zdrowie swoje i innych. Rozbudowane prawodawstwo w zakresie OŚ w UE jest odpowiedzią właśnie na naciski rozmaitych rozproszonych drobnych grup społecznych zainteresowanych rozwiązywaniem swoich lokalnych problemów. W Polsce jest niestety inaczej. Społeczeństwo obywatelskie niemal nie istnieje, na ekologów patrzy się jak na urwanych z choinki, tylko nieliczni traktują OŚ jako swój własny obowiązek.
  A władza nie poddawana naciskom nie czuje się zobowiązana do jakichkolwiek działań.
  W ten sposób z funduszy na OŚ funduje się Rydzykowi darmowe ogrzewanie jego królestwa za pomocą jednej z najdroższych technologii, w której stosunek nakładów do uzyskanego efektu ekologicznego jest przerażająco niski.
  A że PIS i jego prominenci a wcześniej inne ekipy milczały i milczą w sprawie smogu? Przecież smog i inne problemy, to zawsze jacyś nieokreśleni bliżej "oni", nigdy "my".
 • 2017-01-10 09:37 | J.E. Baka

  Re:Dlaczego PiS milczy w sprawie smogu? Pora wziąć byka za rogi

  Wprowadzając ostre normy narazili by się górnikom, bo nie ma co ukrywać - duża cześć polskiego węgla nie spełnia warunków. A co z tymi, którzy palą w piecach czym popadnie? Widzi pan kogoś, kto jest chętny, żeby się podłożyć? Gdyby tacy się znaleźli to proszę mnie o tym poinformować.
 • 2017-01-10 11:44 | gaboe

  Re:Dlaczego PiS milczy w sprawie smogu? Pora wziąć byka za rogi

  Zanieczyszczenie powietrza, to nie tylko wegiel i gornicy. Zanieczyszczenie powietrza to rowniez spaliny samochodowe, a jak redaktor slusznie wspomnial Polacy sa przyklejeni do samochodow, kochajacy ponad wszystko samochody to wielki elektorat. Rzad robi wszystko, co umozliwia wspieranie smogu, a nie jego zwalczanie. Ostatnio przepchnal ustawe o samowoli wycinania drzew. Kazdy skrawek zieleni, w tym w duzym stopniu drzewostan stanowia biotopy, ktore przyczyniaja sie do poprawy powierza. W Niemczech nawet groby moga byc tylko w 60% przakryte plyta, gdyz cmentarze tworza biotopy w miescie. A PiS legalizuje samowole wycinania drzew. PiS robi wszystko co mozliwe, aby niszczyc przyrode, a przez niszczenie przyrody nasze zdrowie. Gdyz istnieje zwiazek przyczynowo-skutkowy miedzy ochrona naszego zdrowia, a ochrona powietrza, ochrona srodowiska naturalnego.""
 • 2017-01-10 11:56 | Jerzy zO.

  Re:Dlaczego PiS milczy w sprawie smogu? ...postawili przecież na węgiel, dlatego !.

  Ukatrupili budowanie farm wiatrowych i ostentacyjnie, chyba wbrew polityce energetycznej Niemiec i zwykłemu rozumowi, wracają do dymiącej energetyki węglowej !.
 • 2017-01-10 11:56 | Jerzy zO.

  Re:Dlaczego PiS milczy w sprawie smogu? ...postawili przecież na węgiel, dlatego !.

  Ukatrupili budowanie farm wiatrowych i ostentacyjnie, chyba wbrew polityce energetycznej Niemiec i zwykłemu rozumowi, wracają do dymiącej energetyki węglowej !.
 • 2017-01-10 12:21 | rysz

  Nie co, ale jak!

  Szanowni Państwo,

  Uprzejmie proszę o dogłębne rozeznanie problemu.
  Na problem smogu obecnie składa się transport drogowy oraz indywidulne spalanie węgla w kotłach domowych. Tu się zgadzamy.
  Transport drogowy: Polska dogoniła Europę jeśli chodzi o ilość posiadanych aut, w ciągu ostatnich dwóch dekad wzrósł procentowy udział silników wysokopreżnych, choć powoli trend zaczyna się odwracać. Są to raczej diesle 'starego' typu, bez filtrów cząstek stałych, odpowiadających za efektywną niwelację emisji cząsteczek PM2,5, a nawet mniejszych. Tu pierwszy kamyczek do ogródka.
  Ogrzewanie indywidualne w kotłach: tutaj mam wrażenie problem jest nie do końca rozpoznany przez media i opinię publiczną, w związku z czym i działania moim zdaniem nie są odpowiednio nakierunkowane. Problem palenia śmieci i niskiej jakości węgla oczywiście istnieje, ale co kiedy kocioł dobry, węgiel dobry, a z komina dalej leci siwo-szaro-czarny dym? Zjawisko potocznie nazywa się kopceniem, i tu leży problem. Węgiel w 70% składa się z części stałej, pozostała to gazy uwięzione w strukturze (w duuużym uproszczeniu). Klasyczny sposób palenia węgla: do pieca gazeta, na to drobno porąbane drewo, potem wieksze kawałki drewna, jak się hajcuje, to hajda zasypać węglem i idziemy przytulać się do kaloryfera. Ten sposób powoduje 'odparowanie' substancji lotnych, które niespalone (a składniki te są najbardziej kaloryczne) idą w komin w postaci dymu... a dym to co? to cząsteczki PM10, PM2,5, o które takie larmo ostatnio.. Można to zrobić odwrotnie: zasypać węglem, na to drewo, na to gazeta i podpalić. I tu będzie działać fizyka, a nie chłopski rozum, który podpowiada, że przecież ogień nie poruszą się 'pod prąd' ciągu komina. Otóż porusza się, i odpowiednio wyregulowany piec potrafi tym sposobem zaoszczędzić nawet 30% paliwa!

  SZTUKA PALENIA MA OGROMNY WPŁYW NA EMISJE PYŁÓW!!!

  Zaprezentowany wyżej wywód jest bardzo uproszczony. Zachęcam czytelników, ale jednocześnie REDAKTORÓW do zapoznania się z punktem widzenia zaprezentowanym na stronie http://czysteogrzewanie.pl/. Jestem PEŁEN PODZIWU dla Twórców tego portalu, którzy działając pro publico bono, stworzyli publicznie dostępną encyklopedię o ekonomicznym, a przez to 'czystym' spalaniu paliw stałych.
 • 2017-01-10 15:40 | azur

  Re:Dlaczego PiS milczy w sprawie smogu? Pora wziąć byka za rogi

  To jasne, bo ci co palą w piecach czym się da, to właśnie potencjalni wyborcy PiS-u, a więc ludzie słabo wykształceni, o niskiej świadomości społecznej.
 • 2017-01-10 18:44 | AOlsztynski

  Re:Dlaczego PiS milczy w sprawie smogu? Pora wziąć byka za rogi

  Oczywiście za PO nie było problemu. Nowoczesna i PO pewnie już pracują nad projektem o dotowaniu wymiany pieców dla najbiedniejszych (czytaj: "ludzie słabo wykształceni, o niskiej świadomości społecznej")

  A w ogóle to wiadomo - wszystko przez PiS, katolików i prezesa :)