Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Za nimi finał ćwierćwiecza WOŚP. Niech żyje Owsiak!

(10)
Jurek Owsiak wciąż gra! 25 lat to kawał czasu. Pamiętam pierwszą Orkiestrę.
 • 2017-01-16 08:33 | p53

  Pewnie że nie zgnięła!

  Nie damy się przekonać, że budowanie wartości i wspólnoty na zawiści, chciwości, egoizmie, nacjonalizmie to jest przyszłość Polski. Polska od dekad dąży do zachodniego systemu wartości i systemu politycznego. Nie damy się zepchnąć z powrotem i stać się Węgrami, Białorusią czy Ukrainą - gdzie nacjonalistyczna ciemnota i upór nie pozwoli nawiązać równej konkurencji i partnerstwa z zachodem.
 • 2017-01-16 09:41 | andrzej52

  Re:Za nimi finał ćwierćwiecza WOŚP. Niech żyje Owsiak!

  Wszyscy nienawistnicy powinni podpisać oświadczenie, że w razie czego , nie chcą być leczeni sprzętem zakupionym przez WOŚP.
 • 2017-01-16 10:13 | mp/ww

  Re:Za nimi finał ćwierćwiecza WOŚP. Niech żyje Owsiak!

  Vanier i Kristeva
  pisali do siebie listy
  tak oto właśnie oboje
  stawali mi się bliscy…
  w centrum tego pisania
  to samo jak nic stworzenie
  kruchutkie i tak mocne
  by móc zawstydzić Ziemię…

  No tak, ale od premiery tej książki (której patronem mógłby być ks. prof. Tischner) świat (i to nie tylko „ten arcypolski”... bo to globalny problem) bardzo się zmienił. Postawił np. na „okopywanie się”, a więc i na brak samorefleksji... Myślę więc, że tylko jakiemuś wyjątkowo „militarno- pegeerowskiemu” myśleniu może towarzyszyć myśl, że to że gram w styczniu z Orkiestrą i z tym serduszkiem, w kwietniu w tym samym dokładnie miejscu mocuję żonkile, przez cały rok uśmiecham się do palmy, albo i tęczy na jakimś rondzie, to to zaraz powoduje, że zapominam, że np. na lekcje religii chodziłem do ks. Popiełuszki, albo, że moje powroty do Tatr zaczynam zawsze od pewnej samotnej chatki na Kalatówkach. 2 cz. takiego myślenia to b. słyszalny wczoraj w TVPInfo komunikat-pytanie, czy aby orkiestrowe pieniądze nie płyną wciąż „na lewo” do firm Jurka? Czy teraz w „narodowych mediach” od tego "komunikatu" zaczyna się rozmawiać o Orkiestrze? Co z tak postawionego pytania może dopłynąć do ludzi myślących? Dialogujących...
  Niejednoznaczności jest pełno w naszych rozlicznych życiowych postawach. Nie tylko Matki Teresy z Kalkuty. A więc również w postawie mojej i Twojej szanowny czytelniku. Ale chyba warto, by w ostatecznym rozrachunku triumfowało dobro, a ono nie zatriumfuje w jakimś niezłomnym „wartowniku bez wad i grzechu” (nawet dla dzieci pięknie pisał o tym Tołstoj). W Jurku (nie mam wątpliwości od samego początku tej akcji) są wielkie pokłady i autentyzmu i dobra. I to żyje i się pomnaża. Z nami i nam się pomnaża... To dzięki jego charyzmie i wielkiej flocie (której jak widać nie da się tak prostym ruchem jednak podzielić) jest też rokrocznie wymierny, namacalny efekt „tego karnawału”. I to pewno dlatego... „pomimo widocznej zmiany – gramy, gramy i jeszcze zagramy!” :) m
 • 2017-01-16 12:23 | 52kris

  Re:Za nimi finał ćwierćwiecza WOŚP. Niech żyje Owsiak!

  Wspaniałe jest oczywiście to, że tak wielu ludzi zawdzięcza życie lub powrót do zdrowia Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, którą powołał do życia Jurek Owsiak.Jednak drugim niezwykle ważnym aspektem tej wspaniałej inicjatywy jest wielka nauka czynienia dobra innym, wspólnego i dobrowolnego działania,które przynosi wymierne i szybkie rezultaty. Kiedy słyszę o 120 tysiącach wolontariuszy, w większości młodych ludzi,to wiem, że jest to rzesza świadomych, pozytywnie myślących obywateli działających czynnie dla dobra współobywateli. Jurek Owsiak jest Wielkim Nauczycielem !!!
 • 2017-01-16 14:12 | snakeinweb

  Re:Za nimi finał ćwierćwiecza WOŚP. Niech żyje Owsiak!

  Osobiście nie znoszę ludzi takich jak Owsiak czy Rydzyk. I trzymam się od ich geszeftów z daleka. Są to dla mnie hochsztaplerzy dusz i serc robiących na tym własne sekciarskie biznesy. Pfuj.

  Obaj są nie tylko z charakterów, ale nawet z wyglądu do siebie podobni.
 • 2017-01-16 14:27 | jakowalski

  Re:Za nimi finał ćwierćwiecza WOŚP. Niech żyje Owsiak!

  Andrzej52,
  Żałosna żebranina Owsiaka pozwala rządowi wyrzucać więcej pieniędzy podatników na zbędne przecież dla nas Polaków zabawki dla generałów. A ja nie chcę być leczony sprzętem zakupionym przez WOŚP, jako że płacę od wielu, wielu lat wysokie podatki i mam tym samym prawo moralne i nie tylko moralne do bezpłatnego leczenia na koszt skarbu państwa.
 • 2017-01-16 16:01 | Martin L

  Re:Za nimi finał ćwierćwiecza WOŚP. Niech żyje Owsiak!

  snakeinweb
  Osoby niepelnosprawne wymagajacej stalej opieki byly leczone za sprzed zakupiony przez orkiestre. "Obronca zycia" Rydzyk takimi osbami pogardza,bo nigdy przez 25lat nie udzielil zadnej pomocy takim osbom. Stawia na zysk budujac akwapark a nie np. hospicium. Dla niego wiara to towar ktory dobrze trzeba sprzedac i nie placic za to podatkow. Podobnie panowie biskupi zamiast miec luksusowe auta na ktore nie zarobili, mogli pomyslec o chorych dziedziach a nie swojej wygodzie, tak postepuja "obroncy zycia".
 • 2017-01-16 16:13 | Jacek, NH

  Re:Za nimi finał ćwierćwiecza WOŚP. Niech żyje Owsiak!

  W sądzie udowodniono Owsiakowi serię kłamstw i manipulacji. To człowiek, który robi wiele, ale dla siebie i swojej rodziny, poprzez "Złotego Melona", "Mrówki Całej" i "Jasnej Sprawy", a z chorych dzieci tworzy alibi. Owsiakowi wolno więcej?! Są wyroki sądów, które ujawniają, że WOŚP ma dziwny problem
 • 2017-01-16 18:26 | AOlsztynski

  Re:Za nimi finał ćwierćwiecza WOŚP. Niech żyje Owsiak!

  Druga strona (lewicowo-liberalna) też nie bez winy. Owsiak urasta jakby do symbolu oporu. A kto wrzuci mu do puszki, to jakby na złość władzy? Taka sytuacja jest chora. Pozostawmy ludziom wybór. Jedni wrzucą Orkiestrze, inni dadzą na Caritas czy Polskiej Akcji Humanitarnej. Nie widzę problemu. Nie patrzmy na wszystko ideologicznie: rząd i kler albo Owsiak i KOD.
 • 2017-01-16 20:27 | Zdzich49

  Re:Za nimi finał ćwierćwiecza WOŚP. Niech żyje Owsiak!

  "Przed nami niełatwa droga. Wciąż rzucają w nas kamieniami..." powiedział Jarosław Kaczyński na Krakowskim Przedmieściu 10 kwietnia 2016. W listopadzie, w Krakowie dodał "...są i tacy, którzy podważają nawet nasze prawo do kontynuowania tego wszystkiego, co określamy i co nazywa się naszą polską kulturą..."
  Sądząc po co najmniej niechętnej postawie całkowicie kontrolowanych przez partię PiS instytucji państwowych należy domniemywać, że uczestnicy 25 edycji WOŚP zaliczają się do rzucających kamieniami i podważających polską kulturę. Przeszkadzają w realizacji świetlistych wizji Prezesa? :-)