Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Poseł Nowoczesnej apeluje do krytyków opozycji: Nijak nie pomagacie w walce z PiS

(21)
Wasze szalone ataki na opozycję cementują PiS, a samą opozycję szaleńczo osłabiają.
 • 2017-01-17 14:42 | Claudio

  Poseł Nowoczesnej apeluje do krytyków opozycji: Nijak nie pomagacie w walce z PiS

  Brawo Nowoczesna! Nie przejmować się krytykanctwem.
  Trzymać klarowną linię, ale unikać skrajności.
  I nie robić głupich blędów tudzież gaf.
 • 2017-01-17 14:44 | Withold

  Ataki na opozycję przez dziennikarzy opozycji

  Drogi Panie Pośle,
  Róbcie swoje z myślą, że jeśli PiS nie doprowadzi Polski tym razem do faktycznej ruiny i ludzie znowu nie zamarzą o Zachodzie to będziecie w opozycji do końca swych dni, a to co pisze Lis, mówi TVN, rozgłasza Polityka nie ma w tej chwili żadnego znaczenia nie mówiąc o brutalnym ataku Polityki na Balcerowicza, który to atak akurat cementuje sojusz lewicowych i prawicowych populistów. Czekać aż to sie zawali pod własnym ciężarem, a jeśli uda się PiS-owi zamienić Polakę w kraj szczęśliwych katolików - pątników to pogratulować.
 • 2017-01-17 15:22 | ThomasZNiemiec

  Re:Poseł Nowoczesnej apeluje do krytyków opozycji: Nijak nie pomagacie w walce z PiS

  Dobry artykuł Panie Misiło! Mi się wydaje między innymi nie jest potrzebne postulować w gazetach że polska opozycja musi być 100% jednoczona. Kaczynski "wymaga" że opozycja ma być jednoczona, a niektórzy komentatorzy w gazetach niestety tak też wymagają. Ale ważne są różne zdania, dyskucja, tylko ważne jest walczyć za demokrację za TK itd, ale to tak cała opozycja robi cały czas. Trzeba akceptować że Schetyna czasem robi A a Petru robi B. Jeśli odbędą się wybory wtedy dopiero muszą się dogadać w koalicji ale wtedy chodzi o poważnych sprawach a dadzą radę. Poza tym lepiej oceniać całą partię a nie tylko liderów.
 • 2017-01-17 15:35 | bacz14

  Re:Poseł Nowoczesnej apeluje do krytyków opozycji: Nijak nie pomagacie w walce z PiS

  I tak trzymać, a "wymandrzanie" się panów "redachtorów" jest dosyć żałosne...
 • 2017-01-17 18:16 | Caramba

  Intelektualiści powinni przewidywać skutki swojej pisaniny.

  Mam takie samo zdanie jak pan poseł.
 • 2017-01-17 18:21 | Haszszu

  Re:Poseł Nowoczesnej apeluje do krytyków opozycji: Nijak nie pomagacie w walce z PiS

  Szanowny panie Pośle, należę do tych, który uważa, że odnieśliście sukces. Po pierwsze; zmusiliście Kaczyńskiego do defensywy. Po drugie; obnażyliście jego nikczemność, ujawniając swoim działaniem, jego bezwzględną gotowość do przeprowadzenia każdego zamiaru, nawet wbrew prawu ... w tym wypadku wątpliwa legalność tzw. Trybunału Konstytucyjnego, wątpliwa legalność tzw. ustawy budżetowej oraz innych ustaw podjętych w Sali Kolumnowej.Po trzecie; swoim oporem a jego upartą głupotą, uzyskaliście silne argument do negowania legitymacji władzy Kaczyńskiego i PiS-u. Teraz, mając te argumenty, mądrze je wykorzystajcie. Żadnej kolaboracji z tą władzą. Z tzw. Trybunałem Konstytucyjnym należy nie współdziałać ... żadnych zaskarżeń, wszelkie decyzje mające źródło w ustawie budżetowej kwestionować ... to jest teraz wasze prawo i obowiązek opozycji. To jest wasz sukces i z tego korzystajcie. Ode mnie wyrazy szacunku za dzielną i ofiarną postawę, oraz deklaracja, że zawsze będę was czynnie wspierał.
 • 2017-01-17 19:44 | remm

  Re:Poseł Nowoczesnej apeluje do krytyków opozycji: Nijak nie pomagacie w walce z PiS

  Stłuczenie termometru nie obniży gorączki.

  Jeśli opozycja w ogóle chce dalej istnieć, powinna:

  1. KOD: wy**ć Kijowskiego w trybie dyscyplinarnym i oddać ruch w ręce ludzi, którzy przystąpili do niego w dobrej wierze i o których istnieniu dowiedzieliśmy się dopiero teraz – wcześniej lansowany był tylko Kijowski, kukła nie wiadomo przez kogo sterowana.

  2.PO: w**ć w trybie natychmiastowym wszystkich, którzy zajmowali eksponowane stanowiska w rządzie Tuska lub Kopacz. Jedynym efektem lansowania śpiewającej Muchy jest przypomnienie o 6 milionach, które Mucha ukradła podatnikom i dała do podziału Madonnie oraz swoim kumplom ze stadionu. Na proteście przypomniał się też telewidzom dawno nie widziany Grabarczyk, którego lepkie rączki były nie do zaakceptowania nawet dla Tuska.

  3.Nowoczesna: jak najszybciej wybrać nowego szefa, macie wielu świetnych ludzi, ale Petru nie dość że już wcześniej stał się pośmiewiskiem z powodu wpadek, to teraz udowodnił, że nie traktuje swojej działalności poważnie.

  Dopiero wtedy możecie myśleć o jakiejś współpracy czy nawet połączeniu, i odzyskaniu wiarygodności. Głosowałem na Nowoczesną, ale gdyby teraz połączyła się z Platformą, do której należy Mucha czy Grabarczyk, to na pewno bym na tę połączoną siłę nie oddał głosu.
 • 2017-01-17 19:44 | Zdzich49

  Re:Poseł Nowoczesnej apeluje do krytyków opozycji: Nijak nie pomagacie w walce z PiS

  Trzeba docenić autentyczność intencji i frustrację ze status quo wyrażoną w tekście. Trzeba pochwalić kolejny krzyk o wsparcie. Trzeba też zgodzić się z opinią, że ocena opozycji (w ogóle, a szczególnie jest to widoczne w przekazach dotyczących protestu w Sejmie) dokonywana jest najczęściej z pozycji opiniotwórczego salonu (nowa "warszawka") i głównie przez pryzmat personalnych ambicji i przepychanek pomiędzy liderami.
  Zainicjowana przez grupę młodych posłów desperacka próba przeciwstawienia się aroganckim praktykom sejmowych przedstawicieli tzw. PiS była dobrym przykładem wspólnego, ponadpartyjnego działania. Spotkała się też z poparciem znaczącej części świadomej obywatelsko opinii publicznej.
  Opinie salonu przedstawiające te wydarzenia w kategoriach porażki są w tym kontekście niewłaściwe. Życzyłbym sobie, żeby zdobyte doświadczenia owocowały nowymi inicjatywami , które potwierdziłyby zasadność ostatniego protestu (to jednak przede wszystkim sprawa polityków). Chciałbym też wierzyć, że środowiska opiniotwórcze, do których odwołuje się poseł, przynajmniej nie będą przeszkadzały.
 • 2017-01-17 22:53 | Jacek, NH

  Re:Poseł Nowoczesnej apeluje do krytyków opozycji: Nijak nie pomagacie w walce z PiS

  A jednak Targowica
 • 2017-01-17 23:26 | mały fizyk

  Re:Poseł Nowoczesnej apeluje do krytyków opozycji: Nijak nie pomagacie w walce z PiS

  Wydale mi sie, ze czesc redaktorow aktualnie krytykujacych opozycje popadla w "dylemat czystych rak", o ktorym red. Sierakowski pisal kilka miesiecy temu (tez w POLITYCE): http://krytykapolityczna.pl/kraj/sierakowski-dylemat-czystych-rak/

  W moich oczach wzgledem opozycji nie ma co popadać w absolutyzm moralny i czarno-biale myslenie. Bo (cytuje za red. Sierakowskim) „są dwa różne porządki: moralny i polityczny”, które nie zawsze ida reka w reke. A tego dylematu nie da się rozwiazac i trzeba z nim zyc.
 • 2017-01-17 23:51 | Aspiryna

  Re:Poseł Nowoczesnej apeluje do krytyków opozycji: Nijak nie pomagacie w walce z PiS

  PiS jest JEDEN, a opozycja podzielona. I to mistrz gry w polityczne karty (w sumie - on tylko to potrafi) jakim jest posel Jaroslaw K. potrafi wykorzystywac.
  I moze tez wykorzystac przy nastepnych wyborach (i przy obecnym
  systemie dzielenia mandatow poselskich)!
 • 2017-01-18 04:50 | Andrzej Falicz

  Nijak nie pomagacie w walce z PiS

  "Bezczelnosc siepaczy PiS-wskich"... jednak chyba gorsza jest glupota i arogancja szanownego posla i reszty tzw. totalnej opozycji...

  Polecam:
  Trafiona diagnoza opozycji Sierakowskiego (z lewej strony...?!)
  https://www.youtube.com/watch?v=Af99_Jo1K0A
 • 2017-01-18 07:44 | zosiadol

  Re:Poseł Nowoczesnej apeluje do krytyków opozycji: Nijak nie pomagacie w walce z PiS

  Dziękuję za tekst. Rozumiem i podzielam intencje jego napisania. I zgadzam się z jego główną teza.
  Opozycja nie musi, a nawet nie powinna teraz, daleko przed wyborami (o ile jeszcze w ogóle będą) być zjednoczona. Powinna natomiast czytać między wierszami prezesa, tzn. zachowywać się jak zbiorowy psychoanalityk. Jeśli prezio marzy o zjednoczonej opozycji z jej liderem, to trzeba robić akurat odwrotnie. Rozproszone, partzanckie , a nawet paradoksalne działanie bywa wobec szaleństwa skuteczne (vide:Pomarańczowa Alternatywa).""
 • 2017-01-18 10:05 | Marcos

  zacznijscie myśleć - to naprawdę nie boli i Kaczyński Wam tego nie jest w stanie zakazać!

  Panie Pośle,

  nie chodzi tylko o Waszą bezradność, amatorskie zachowania, ale o brak wiedzy i wizji politycznej. W tym Kaczyński nie może Wam przeszkodzić - nikt nie zabrania Wam myśleć, czytać książki, analizować i wyciągać wnioski. O ile talent czy intuicję polityczną albo się ma albo się jej nie ma, o tyle wiedzę można zawsze poszerzyć. A Wy jako opozycja parlamentarna sprawiacie wrażenie jakbyście nadal pond rok po wyborach nie rozumieli dlaczego przegraliście. Czy wiecie kto może być waszym zapleczem społecznym? jakie klasy społeczne (zna Pan takie słowo???) poparły PiS i dlaczego? jaką wizję ładu społecznego Polacy są w stanie poprzeć? Jeżeli nie potraficie odpowiedzieć na te pytania, to lepiej zajmijcie się życiem prywatnym a nie działalnością w sferze publicznej. Bo robienie akcyjnych działań bez składu, bez szerszej wizji, bez klarownej strategii jest niepoważne i tylko wytraca energię społeczną.
 • 2017-01-18 14:27 | Porter

  Re:Poseł Nowoczesnej apeluje do krytyków opozycji: Nijak nie pomagacie w walce z PiS

  Panie Pośle drogi, dużo racji w tym co Pan pisze , ale drobna uwaga. To nie my , to Wy "zawaliliście" sprawę. Rozumiem rozżalenie ale Wasi stronnicy , w przeciwieństwie od elektoratu PISu to ludzie samodzielnie myślący i na pewno nie bezkrytyczni. Proszę sobie wyobrazić moje rozżalenie jak szczęśliwy po proteście w sejmie ( czekałem , jak wielu innych na jakąś poważną i wspólną akcję Waszą, naszych reprezentantów w sejmie ) dostałem jak w łeb Panem Kijowskim i Petru. O ile "wyjazd służbowy" mógłbym jakoś wybaczyć , to "dobiły" mnie rozmowy z Kaczyńskim. Ja , zwykły "robol" wiem , że nie ma z kim i o czym rozmawiać, bo przegrany jest ZAWSZE rozmówca pana prezesa. Dajcie nam klarowną deklarację ,że działacie wspólnie , jak jeden mąż do momentu usunięcia PISu , potem będzie czas na kampanie i programy. Wtedy stanę za Wami murem. I mały pomysł , jeżeli chcecie być inni niż PIS , przy podejmowaniu takich decyzji jak negocjacje z prezesem , zapytajcie nas o zdanie. Mamy XXI wiek - ankieta , forum , FB ... my Wam powiemy czego od Was oczekujemy , nie jako polecenie , ale coś co możnaby było wziąść pod uwagę.
 • 2017-01-18 14:40 | tyrek

  Re:Poseł Nowoczesnej apeluje do krytyków opozycji: Nijak nie pomagacie w walce z PiS

  Szanowny Panie Posle, doceniajac Pana osobiste zaangazowanie jednoczesnie nie moge sie oprzec wrazeniu ze para poszla w gwizdek, i to nie dlatego ze Pan Petru zrobil sobie wolne. Probujac dogadac sie w sprawi glosowania nad poprawkami do nielegalnie przyjetego budzetu usankcjonowaliscie te antykonstytucyjna akcje PIS-u. Tutaj jest tak naprawde problem. Z Pana tekstu wynika ze sa jakies problemy finansowe zwiazane z dzialanoscia partii . Jesli sie nie myle to jestescie Panstwo finansowni przez podatnikow i nie stosowal bym takiej argumentacji . Poza tym Pan odnosi sie do slow kilku dziennikarzy w artykule w czasopismie ktore czyta znacznie wiecej osob. Ja sugeruje zeby martwic sie raczej tym jak spoleczenstwo dobiera Panstwa dzialania a za bardzo nie przejmowac sie opiniami dzienikarzy i robic swoje. Czy jest Pan pewien ze docieracie panstwo z przekazem do elektoratu? Ja szczerze powiedziawszy po tym co sie stalo zastanawiam sie nad wiarygodnoscia Nowoczesnej.
 • 2017-01-18 16:13 | anastazja

  Re:Poseł Nowoczesnej apeluje do krytyków opozycji: Nijak nie pomagacie w walce z PiS

  Pełna zgoda. Rzucają się jak harpie na opozycję, ale jakoś nie piszą jak walczyć z bezwzględnością PiS. Próbują, a co mają robić. Tak bardzo potępiają kijowskiego a nie piszą, że pani Basieńka z Nowogrodzkiej wynagradzana jest przez spółkę skarbu państwa, bo tam ją zatrudnili, że długi Kaczyńskiego zaciągnięte od przyjaciółki rodziny, też się spłaca zatrudniając panią Gać czy jak jej tam tez w spółce. Zarobek za jeden miesiąc pokrywa cały dług z nawiązką.Nie piszecie ile pieniędzy idzie na PiS prze różnego rodzaje fundacje.Ileż razy można mówić o randce Petru, chyba że to podświadoma wasza zazdrość. To rządowi patrzy się na ręce przede wszystkim.
  Opanujcie się. Ciemny lud kupuje te wasze gadanie bez refleksji. Dorwali się do koryta i już. Ale to mówi im Mazurek, może wystarczy.
 • 2017-01-18 17:06 | sprint

  Re:Poseł Nowoczesnej apeluje do krytyków opozycji: Nijak nie pomagacie w walce z PiS

  Mam zdanie takie samo, jak posel Misio, o czym juz tu pisalem wczesniej. Podobnie bylo przed wyborami do Sejmu w 2015 r. Niby wielcy przeciwnicy PiS wmedia mainstreamowe walily jak w beben w PO i Kopacz, krytykujac wszystko, co rzadzaca wowczas partia robila. Po wyborach zas targali wlosy na glowach, ze oto wygral Kaczynski i co teraz bedzie. Sami wspomagaja prawice swoimi wiecznie krytycznymi opiniami o rzadach PO, czy o obecnej opozycji, jednoczesnie dziwujac sie obludnie, dlaczego PiS ciadle jest nie do pokonania i szybuje w sondazach.Kolejny raz wspomne, iz zazdroszcze Kaczynskiemu jego zwartych, stojacych za nim murem mediow, bezkrytycznie wspierajacych go, obojetnie w jakiej sytuacji by sie znalazl. I to skutkuje poparciem pisowcow. Tzw. media silace sie na miano niezaleznych oczywiscie nie szczedza wylewania pomyj na glowy opozycji, graja tym samym role owych pozytecznych idiotow Kaczynskiego, sluzacych rzadowi, ktory niby nie popieraja. Toczy sie wojna ideologiczna, w ktorej nie ma miejsca na granie bezstronnego komentatora,na wojnie bowiem panuja inne prawa i nie bawi sie w bezstronne niby krytykanctwo, bo to wspiera przeciwnika. Albo jest sie za opozycja albo przeciw.
 • 2017-01-19 11:20 | kjking

  Poseł Nowoczesnej apeluje do krytyków opozycji

  Po przeczytaniu wypocin.
  Dwie uwagi :
  1)
  potwierdził tylko poseł - najgorsze oceny Nowoczesnej.
  NIE MA POMYSŁU, NIE MA PROGRAMU, NIE MA NIC !
  - JEST TYLKO NIENAWIŚĆ do PiS !
  2)
  Po za powyższym, jak ktoś -taki- mógł zostać posłem ?
  Przerażające !
 • 2017-01-19 12:18 | ecres

  Re:Poseł Nowoczesnej apeluje do krytyków opozycji: Nijak nie pomagacie w walce z PiS

  A może tak pokumajcie, przyjąć dobrodzieje narodu/?Jakie nowe formy walki z paranoja przyjąć .?np.Nie dopuszczają was do głosu.no to zjawiajcie się na spotkaniach dziennikarzy np. dziś ,była okazja-i zadawajcie pytania.A ucho prezesa będzie miało nowy temat ,i poruta na cały świat.
 • 2017-01-20 14:04 | mały fizyk

  Re:Poseł Nowoczesnej apeluje do krytyków opozycji: Nijak nie pomagacie w walce z PiS

  @2017-01-18 04:50 | Andrzej Falicz

  "Polecam:
  Trafiona diagnoza opozycji Sierakowskiego (z lewej strony...?!)
  https://www.youtube.com/watch?v=Af99_Jo1K0A "

  Obejzalem i nie znalazle:
  - moralnego potepienia
  - diagnozy opozycji

  Sierakowski jedynie krytykuje przerwanie strajku w sejmie, jako blad taktyczny (z jego punktu widzenia).