Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

(27)
Kijowski musi odbudować swą wiarygodność, jeśli chce być dalej przywódcą ruchu, o którym sam napisał w oświadczeniu, że dźwiga wielkie zaufanie ludzi i ich wiarę w demokrację.
 • 2017-01-18 14:36 | turpin

  Nie, nie musi.

  Nie musi się rozliczać. Przestępstwa nie popełnił, bo działanie w sytuacji konfliktu interesów, choćby nie wiem jak rażącego, w odniesieniu do prywatnej organizacji przestępstwem nie jest. A politycznie jest już i tak bardziej, niż skończony.

  Więc rozliczać się nie musi. No, chyba, że przed byłą żoną.
 • 2017-01-18 14:38 | Jacek, NH

  Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  Na tym właśnie wszystko polega, że jak mawiał klasyk „istnieją legaln oszustwa”. Kijowski zlecał usługi żonie, i samemu sobie, ale wszystkie zgodnie z KRS i statutem. W każdym z tych przypadków nie złamał prawa, jednocześnie w żywe oczy kpi sprzedając naiwnym walkę o wartości
 • 2017-01-18 15:19 | litwos8

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  W dniu dzisiejszym Pan Mateusz Kijowski potrzebuje wsparcia, a nie dalszej nagonki. Dalsze pisanie w rytm orkiestry pisowskiej podkopuje podwaliny tego ruchu. Wiadome jest, w jaki sposób ludzie tej opcji niszczyli i dalej niszczą będą swoich konkurentów. Takie pisanie przystoi może pismakom prawicowym, a nie tak szanowanym redaktorom jak Pan. W rytm ten wpisują się nawet tacy niezależni publicyści jak Pan Hartman, co mnie bardzo niepokoi. Należy zwrócić, uwagę na to, że wewnątrz tego ruchu zagnieździły się osoby, które chcą zniszczyć Pana Kijowskiego a tym samym zająć jego miejsce. Tacy ludzie są zdolni podpisać się pod 9 Symfonią i powiedzieć, że oni są jej autorami. W ruchu tym zagnieździły się osoby, które dla dobra tego ruchu powinny być z niego usunięte. Mogę podejrzewać, że część z działaczy została tam „oddelegowana” do siania dywersji. Trzeba takie opcje zawsze rozważać i nie wolno ich lekceważyć. PO właśnie lekceważyło wiele takich sytuacji i wiadome jest czym to się dla tej partii skończyło. Dziś byt naszego kraju jest zagrożony i nie można pisać pod dyktando tych, którym właśnie o to chodzi. Opcja ta ma przećwiczony sposób niszczenia konkurencji i dalej będzie korzystać z tej drogi. Nie można im na to pozwolić.
 • 2017-01-18 15:37 | slawek52

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  Kwestii tych faktur pan MK nie jest w stanie wyjaśnić korzystnie dla siebie. To była kasa fakturowana za niewykonane prace, bo w KOD kto inny je wykonywał. Pomijając kwestie etyczne, to zachowanie MK prowadzi do rozbicia KOD. KODu nie założył pan MK sam tylko najpierw kilka kilkanaście osób, z których prawie wszystkie zostały przez pana MK potraktowane per noga. Podobnie pan MK potraktował Zarząd Główny, stawiając się ponad nim. Tu nie ma dobrego wyjścia - pan MK przegra z kretesem tyle, że pociągnie za sobą na dno ruch KOD. Problem tkwi w samym MK, który ma osobowość na wskroś niedemokratyczną i samolubną, niestety.
 • 2017-01-18 16:58 | sztubak

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  Pan Kijowski najwyraźniej nie rozumie niestosowności wystawiania faktur KOD-owi przez firmę przez niego kontrolowaną.
  A szkoda.
  Gdyby odpuścił przywództwo w pierwszych chwilach tej afery, miałby szanse na powrót. Upierając się przy swoich racjach zostanie usunięty i piętna oszusta raczej się nie pozbędzie.
 • 2017-01-18 17:22 | azur

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  W sprawie Kijowskiego wszystkie chwyty dozwolone, żeby go skompromitować.
 • 2017-01-18 17:29 | erka-4

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  Czyś ty oszalał !
  Kijowskiego wiarygodność chcesz odbudowywać,a kiedy on ją miał,że tak się spytam ?
 • 2017-01-18 21:06 | remm

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  Kijowski od początku nie budził mojego zaufania, widać było, że KOD naprawdę stworzył ktoś inny (podejrzewam, że grupa ludzi, która się zna na organizowaniu takich akcji) a on z niezrozumiałych dla mnie powodów został "wystawiony" jako lider. Bez charyzmy, z życiorysem niewskazującym na jakiekolwiek zdolności przywódcze ani nawet skłonności w tym zakresie (takie miejsca pracy jak "Gazeta Wyborcza", PZU czy PZPN przy wątpliwych kwalifikacjach wskazują raczej na mało ambitnego typa, któremu krewni i znajomi załatwiali posady a' la Misiewicz). W dodatku jego sytuacja rodzinna, finansowa i zawodowa wcześniej czy później musiała zostać wykorzystana przeciwko niemu.

  Jednak takiego przekrętu z fakturami, a jeszcze bardziej zachowania po wykryciu tych nieprawidłowości, nawet po Kijowskim się nie spodziewałem. Są tylko dwie możliwości: albo jest, delikatnie mówiąc, niewyobrażalnie nierozsądny, albo stanowi piątą kolumnę PiS i finalizuje swoje zadanie polegające na ściągnięciu i skanalizowaniu społecznej energii przeciwników PiS, wyprowadzeniu jej w pole i uziemieniu.

  Odmawiając podania się do dymisji praktycznie blokuje KOD do nowych wyborów, czyli do marca.

  PiS właśnie wyłapuje uczestników grudniowych protestów metodami, których w Polsce nie widziano od czasów stalinowskich. I nie ma kto protestować…
 • 2017-01-18 21:58 | ted

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  Kijowski: "kradnę, ale inni też kradną"
 • 2017-01-19 07:37 | Andrzej Falicz

  Kijowski malutki Owsiak

  Trudno się czepiać o sprawy, które przecież np. Owsiaka będącego
  Kijowskim x100 uczyniły ostatnim nietykalnej autorytetem salonów ""
 • 2017-01-19 09:19 | zza kałuży

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  "dostarczyła amunicji pisowskim snajperom politycznym."
  Snajperom?! Chyba tylko w wirtualnej rzeczywistości red. Szostkiewicza aby trafić w słonia z odległości 1 metra potrzebny jest snajper. Trzeba było mieć sieczkę w głowach aby uporczywego alimenciarza wybrać sobie na przedstawiciela. Co szczegół na jego temat to śmieszniejszy. Informatyk co roboty znaleźć nie potrafił. A teraz te ostatnie kanty z fakturami to dla mnie tylko 10% problemu. 90% świństwa zawiera się w fakcie, że jak już Kijowski w taki czy inny sposób dorwał się do forsy to zamiast ją natychmiast pierwszej żonie i dzieciom w zębach przynieść rzucił się na jakieś drobne fanty dla siebie. Gorszego palanta ciężko było KODowi na lidera wybrać.
 • 2017-01-19 09:50 | psr18gh

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  Zgadzam się z stwierdzeniem, że "pan Kijowski potrzebuje wsparcia a nie dalszej nagonki". Pamiętajmy. On jest świetnym informatykiem. Wykonał dla KOD-u tytaniczną pracę i co ? Miał zdechnąć z głodu ? Tylko idiota lub osoba która mu źle życzy może go podejrzewać o nachalne zagarnianie społecznych pieniędzy. Karnowscy i inni pretorianie PiS-u zrobią wszystko, by pana Kijowskiego wdeptać w ziemię. To nie jest "sport" dla pięknoduchów z partii RAZEM i aby walczyć z PiS-owskim chamstwem trzeba mieć cojones jak pan Mateusz. Trzymam za niego kciuki !!!
 • 2017-01-19 09:57 | turpin

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  @litows8,

  wsparcia, to potrzebujesz Ty i spora grupa podobnie myślących (czy raczej - nie za bardzo myślących) naiwniaków. Sprawdź sobie w Wikipedii, co to jest 'konflikt interesów' i przyswój to pojęcie, także do swego mini-kodeksu etycznego.

  Szwindlarz był, jest i będzie szwindlarzem. Jedyne, czemu można się nieco dziwić, to ogromny kredyt zaufania społecznego, jaki udało się zgromadzić notorycznemu niebieskiemu ptaszkowi i alimenciarzowi. Zagubiona część narodu potrzebowała nowego przywódcy, no i wzięli - pierwszego, co się zgłosił...
 • 2017-01-19 10:36 | naltar

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  "Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej"
  Ale zdecydowal sie rozwiazac po swojemu (wladzy raz otrzymanej, nie oddamy NIGDY!). Dajcie mu jeszcze jedna ostatnia szanse! No, moze jeszcze dwie, tak na wszelki wypadek.
  Poza tym, badzmy szczerzy, nie zrobil nic nielegalnego! A jesli nawet wystawil lewe faktury, to wszyscy tak robia! A nawet jesli jest hipokryta, to popatrzcie na Prezesa (szefa TVP / prezydenta RP / ministra MON / ksiedza Rydzyka / niepotrzebne skreslic)! A nawet jesli jest kretacz w sprawie alimentow, to kretaczy - o wiele gorszych, jestem pewny!, - jest w Polsce prawie 400 tys!
  Podsumowujac, to dobry czlowiek, tylko nieco niedoswiadczony, a poza tym, zawistni robia mu kolo piora (a wiadomo tez, kto stoi za tymi wrzutkami do mediow, nie musze chyba mowic).

  Takie glosy slysze od kilku tygodni z roznych postepowych mediow (u Pana zauwazylem jednak dezaprobate - czy to nie nazbyt ekstremalne stanowisko?).
  Ludzie, dajcie mu ta kolejna ostatnia szanse...
 • 2017-01-19 11:22 | dziunka1

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  Cały ten KOD wygląda na sektę.Guru kiwa swoich wyznawców a ci mu święcie wierzą.
 • 2017-01-19 11:23 | janekwisniewski

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  Witam
  Typowy przyklad greckiej tragedii - czy cel uswieca srodki? Czy pomimo swoich zaniechan/przekretow powinien zostac , bo jest niezastapiony , czy odejsc i wziąść na klate co przeskrobal. Kto zyskuje z kto traci? Czy robiac to raz , nauczyl sie ze trzeba byc przyzwoitym , czy dopiero sie nauczy ?
  Nie zgadzam sie z Panem Redaktorem bo Kijowski musi odejsc.
  Jesli odejdzie pis bedzie mowil o ruchu skazonym przkretami od zalozenia , jesli zostanie to pis bedzie mowil to samo ale w czasie terazniejszym i caly czas
 • 2017-01-19 11:51 | inder

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  Spójrzmy na realia. Po stronie komunistów - grubo ponad 30% społeczeństwa. Po stronie PO, Nowoczesnej i SLD - w najlepszym razie tyle co po stronie komunistów. I do tego parę procent kukizowców, na których polska demokracja raczej nie ma co liczyć. Czyli w sumie ok. 70% elektoratu stoi po stronie albo komunizmu, albo demokracji, a do "zagospodarowania" pozostaje ok. 30%. Jak ich przeciągnąć na stronę obrońców demokracji? Obawiam się, że po tym, co się stało, pan Kijowski bardziej ich odpycha niż przyciąga. Dla dobra sprawy - powinien zrezygnować. Jego rezygnacja z pewnością nie przysporzy komunistom zwolenników, za to być może tym wahającym się przestanie blokować przechylenie się na tę stronę, która broni dziś polskiej wolności. Panie Mateuszu, jeśli nadal chce pan pomagać Polsce, niech od tej pory robi to pan incognito, a nie jako lider.
 • 2017-01-19 12:41 | janadam48

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  Jestem daleki od spiskowej teorii dziejów ale znając aktualne władze podejrzewam służby o wprowadzenie swojego kreta do zarządu. Moim zdaniem cały ten zarząd powinien zrezygnować a nie tylko szef. Najpierw pozwalają na jakieś fakturowanie a potem lecą Mendy do mediów! Kto postępuje w ten sposób. Przyjmowanie do zarządu ludzi prosto z ulicy powoduje takie skutki. Dziennikarze z lewa i z prawa, niczym sępy, rozwalają ruch społeczny. Naczelnik tylko się cieszy. Czwarta władza sama się unicestwia. Jak politycy okupowali sejm w ich sprawie to byli OK, jak tylko uzyskali swoje to huzia na józia. Kto wygrał, kto stracił. To jakiś totalny absurd którym kręci Naczelnik. Dziennikarze wiedzą,że jesteśmy w dupie, niektórzy już się tam urządzają.
 • 2017-01-19 14:52 | psr18gh

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  Dlaczego PiS-owscy dziennikarze niemrawo atakują RAZEM, SLD i PSL ? Dlaczego pretorianie z PiS-u tak zajadle atakują KOD, PO, Nowoczesną i Obywateli RP ? Oni wiedzą kto dla nich jest groźny, kto stanowi rzeczywiste zagrożenie. "naltar" słusznie stwierdza, że jeżeli chcemy rozliczać pana Kijowskiego, to wcześniej rozliczmy prezydenta RP, prezesa TVP, ks. Rydzyka i wielu innych po tamtej stronie. Wszyscy taplamy się w polskim błocie i trudno w takich warunkach być czystym.
 • 2017-01-19 14:58 | turkmen

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  ..zupa juz sie wylala !!!pan Kijowski jednak dla dobra KOD powinien odejsc ,PIS nie da mu spokoju ,ludzie juz uwierzyli ze jest tz;,,oszustem ,,
 • 2017-01-19 17:41 | agrycola

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  Czy Kijowski mógł, a nawet - wg red. Szostkiewicza- powinien sprawę rozwiązać inaczej ?
  Obawiam się, że w jego konkretnej sytuacji nie miał dobrego rozwiązania. Po pierwsze, cały ten ruch pojawił się nagle, wręcz wybuchł w wielkiej skali. Od początku stał się przedmiotem ogromnego ataku, w tym cyberataku i jego los zależał od utrzymania możliwości komunikacji internetowej. I w tych krytycznych momentach, Kijowski jako zdeterminowany informatyk stawił czoła. Rozumiał stawkę, wiedział, że tu idzie o los kraju. Bez zbędnego patosu, takie są fakty. Rzucił wszystko i bez reszty, od rana do późnej nocy pracuje. Dość długo bez jakiejkolwiek kasy. Uruchomił wielki ruch nadziei!
  A przyziemna strona jest dla niego trudna. Gdy mu zapłacą tyle, aby Kowalskiemu wydawało się że to wystarczy na przeżycie, to nie da rady, bo pan komornik (dziś komornicy są uzależnieni od pana Zbyszka) zabierze 60% na dług alimentacyjny. Nie trzeba dużej wyobraźni, aby domyślać się, jakie tabuny agentów Tomków rozpracowywują lidera, który dla JK i jego interesownych potakiwaczy stał się śmiertelnym zagrożeniem. Pan Kijowski jako lider nagle ogromnego ruchu stał się natychmiast rozpoznawalny. Dochodzi charyzma, umiejętności wiecowe, charakterystyczny wygląd (radykalny kontrast do tzw. typu moherowego). Staje się twarzą ruchu. Obraz popularny w kraju i powtarzający się zagranicą. I tu pojawiają się ambicje działaczy zarządu, którzy zapewne równie dużo pracują, ale medialnie ich nie ma. Żle się czują na marginesie, obrona demokracji to jedno, ale ambicje osobiste nie pozwalają być tylko koniem do ciągnięcia wozu. Czują, że śmietankę spije ktoś inny, że lider takiego ruchu, to przyszły, czy potencjalny "ktoś" (premier, szef partii, poseł, prezydent?). Ktoś postawił wyżej wojenkę wewnętrzną, niż pozycję i skuteczność całego ruchu protestu. Tam czuć,że wraz z popularnością i błyskwiczną karierą medialną "twarzy KODu" nie było woli, aby godziwie i stosownie do specyficznej sytuacji lidera umożliwić mu odpowiednie zarobienie na kontynuację dotychczasowego funkcjonowania, w dotychczasowej roli. Ludzi idealnych nie ma. Błędy. czy drobne grzeszki trzeba wyeliminować. Gdy znajdzie się ktoś jeszcze bardziej charyzmatyczny, medialny, o wielkich zdolnościach przywódczych, wiecowy i umiejący przyciągać i przekonywać ludzi, to zmiana na pozycji lidera ma sens. Ale prawdziwym zagrożeniem dla ruchu byłaby sytuacja, gdyby na czele usiłował stanąć ktoś całkowicie pozbawiony charyzmy (jak np. Schetyna, Pawlak lub p. Szumełda)), a tylko ambitny. Wtedy cały ruch ogromnie straci, a nawet padnie. Po jednej stronie pełzający zamach stanu, przwrót ustrojowy, wielomiliardowe koszty i niszczenie szans rozwojowych i wolności na pokolenia, a po drugiej badanie, czy lider oporu jest dziewicą. Gdy pożar Twojego domu będą gasić strażacy, ty przypuścisz atak na ich komendanta? Bo żle rozliczył PIT?
 • 2017-01-19 19:27 | mzak

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  Redaktorowi proponuję przeczytać ze zrozumieniem statut stowarzyszenia. Bo jest to podmiot prawny, nie koło wzajemnej adoracji obywatela X czy Y. W Polsce jest ok 40 tys stowarzyszeń rejestrowanych które działają w oparciu o prawo o stowarzyszeniach i własne określane tym prawem, statuty.Kobyła statutu KOD jest momentami śmieszna i momentami, straszna.Napisany został przez ludzi, którzy chcieli pokombinować, ale brakło im wiedzy tudzież inteligencji. A to zapewnia kłopoty oraz stawia KOD w roli wygodnego chłopca do bicia dla wszystkich, którzy zechcą mu dać klapsa. Faktury MK są bzdetem.
  Głównie medialnym. Ale aby to opanować trzeba mieć ludzi elokwentnych, czystych, niezależnych finansowo. Po 1-2 w województwie. Dobry zespół magików od księgowości. Speców od zarządzania zasobami ludzkimi. No i statut do przeróbki, najlepiej na najbliższym walnym. dawniej rejestr sądowy by tego nie puścił.Dzisiaj sądom prawo w statutach ngo wisi, wychodzą potworki. Tymczasem, wszystko można zorganizować jako sprawny podmiot pozarządowy, zaspokoić ambicje większości ambitnych. Niestety, skończyła się ideologia, wiece i zaczęły się schody. Przy okazji przypomnę, ze za błędy finansowe może odpowiadać jego cały zarząd, jeśli nie wskaże bezpośrednich sprawców. Poza tym, trzeba bardzo uważać z finansami aby nie wejść w konflikt z przepisami skarbowymi. Kierowałem kiedyś spółdzielnią mieszkaniową, nie mając większego pojęcia o budownictwie i finansach. Ale miałem kompetentnego fachmana budowlanego- mojego zastępcę i b. dobrą księgową. Ja bylem od PR. Tak to realnie chodzi. Pan MK chciał być od wszystkiego- częsty błąd w ngo. I popłynął.
 • 2017-01-19 22:37 | remm

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  @agrycola - Sorry, ale jak czytam takie komentarze, ręce mi opadają. Jak można w takiej sytuacji bronić Kijowskiego? Chyba że ktoś chce dobić to, co jeszcze z opozycji zostało, i napompować sondaże PiS-owi.

  Kijowski nie dość, że wystawiał faktury za pracę, której nie wykonywał, po cenach wyższych od rynkowych, to jeszcze kombinował, żeby nie płacić alimentów. Zarząd KOD poruszał czasem kwestię wynagrodzeń, bo kierowanie takim ruchem to robota na cały etat przynajmniej dla kilku osób, ale Kijowski nie był zainteresowany, bo wtedy musiałby podzielić się zarobkiem ze swoimi dziećmi i nie wystarczyłoby mu na nowego ajfona.


  "Nie da rady, bo pan komornik (dziś komornicy są uzależnieni od pana Zbyszka) zabierze 60% na dług alimentacyjny"? A była żona z trójką dzieci da radę przeżyć za 1200 złotych, które Kijowski im łaskawie płaci albo i nie? To ma być lider ruchu walczącego o praworządność? Ciekawe, jakie byłyby komentarze „demokratycznej opozycji”, gdyby podobnie zachowywał się ktoś z PiS. Kijowski i charyzma? To miała być ironia? Dopiero po tej aferze do mediów udało się przebić kilku sensownym i ideowym osobom z drugiego szeregu, które robią o wiele lepsze wrażenie niż on. Wcześniej Kijowski nikogo do mediów nie dopuszczał, lansował tylko siebie. To wrzód na tyłku, nie lider!

  Ludzie, otrzeźwiejcie i ogarnijcie się, bo za pół roku Kaczyński przeprowadzi przedterminowe wybory tylko po to, żeby zgarnąć 70% głosów - opozycji już nie będzie!
 • 2017-01-19 23:03 | mzak

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  Facet złamał swój statut
  § 70. 
  Zabrania się: 
  1) Udzielania pożyczek lub zabezpieczania zobowiązań majątkiem Stowarzyszenia w stosunku do jego członków, członków organów lub pracowników oraz osób, z którymi członkowie, członkowie organów oraz pracownicy Stowarzyszenia pozostają w związku małżeńskim, we wspólnym pożyciu albo w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia albo są związani z tytułu przysposobienia, opieki lub kurateli,                       zwanych dalej "osobami bliskimi", 
  2) Przekazywania majątku Stowarzyszenia na rzecz członków, członków organów lub pracowników oraz ich osób bliskich, na zasadach innych niż w stosunku do osób trzecich, w szczególności, jeżeli przekazanie to następuje bezpłatnie lub na                     preferencyjnych warunkach,  3) Wykorzystywania majątku Stowarzyszenia na rzecz członków, członków organów lub               pracowników oraz ich osób bliskich na zasadach innych niż w stosunku do osób                   trzecich, chyba że to wykorzystanie bezpośrednio wynika z celu statutowego,  4) Zakupu towarów lub usług od podmiotów, w których uczestniczą członkowie   Stowarzyszenia, członkowie jej organów lub pracownicy oraz ich osób bliskich, na   zasadach innych niż w stosunku do osób trzecich lub po cenach wyższych niż rynkowe. 
  Pkt 4 powinien zakończyć jakiekolwiek tłumaczenia MK, bo są żałosne. 
 • 2017-01-19 23:54 | Andrzej Falicz

  Schizofrenia i hipokryzja

  Gdy swiecki nietykalny swiety i dobroczynca Owsiak
  rozwala sie w swoim Land Roverze kupionym i z wyzebranych przez dzieci datkow dla innych chorych dzieci...
  Kijowski okazuje sie skompromitowany moralnie.
 • 2017-01-20 02:30 | Rodz

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  Ja mam dwa pytania do wszystkich blogowiczow wlaczajac p. Szostkiewicza:
  1. czy firma p. Kijowskiego wziela faktury za wykonana robote czy za darmo?
  2. kto z Was zobowiazalby sie rzucic prace i prowadzic ogolnopolska organizacje 24/7, bo tyle czasu potrzeba na to zeby cos dzialalo? Raczki do gory prosze!! nie widac?? nic dziwnego!!

  A tak na marginesie to nikt przy zdrowych nie sadzi, ze ktokolwiek podejmie sie czegokolwiek bez minimalnej sumy pozwalajacej normalnie zyc. Nawet p. Prezes "pierwoj sortu" musi miec czym kota nakarmic.

  Dziwne, ze do tej pory nie znalazl sie jeszcze zaden dziadek z Wermachtu p. Kijowskiego ... o pardon ... ten juz byl wiec moze tym razem ktos wymysli od Bandery albo innego z KGB.

  Przypomina mi sie stary kawal o polskim piekielku ... wlasciwie to nawet media w Polsce nie sa potrzebne bo jak sie ktos wychyli to go wspolbratymcy sprowadza na "ziemie". Dobrze to opisal @agrycola.
 • 2017-01-20 17:11 | remm

  Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

  @Rodz: "A tak na marginesie to nikt przy zdrowych nie sadzi, ze ktokolwiek podejmie sie czegokolwiek bez minimalnej sumy pozwalajacej normalnie zyc".

  Gdyby Kijowski jako szef KOD otwarcie zaproponował uczciwe wynagrodzenia dla siebie i innych osób z zarządu, członkowie i sympatycy KOD na pewno podeszliby do tego ze zrozumieniem - akurat w KOD, inaczej niż w PiS, jest dużo uczciwie pracujących ludzi mających swoje firmy itp., którzy zdają sobie sprawę z wartości czasu i pieniądza. Ale Kijowski tego nie zaproponował, a gdy członkowie zarządu czasem o tym wspominali, udawał, że nie słyszy. Bo z uczciwej, jawnej pensji musiałby płacić na utrzymanie swoich dzieci, a on tego chciał za wszelką cenę uniknąć.

  Udowodnił, że jest uosobieniem tego, przeciwko czemu KOD protestuje - nieuczciwości, omijania prawa, pazerności, cwaniactwa... A jego obecne zachowanie świadczy nie tylko o podłości i braku honoru, ale paraliżuje opozycję i zwiększa notowania PiS. Czyżby dogadał się z PiSem i zaczął dla nich pracować w zamian za spłatę długów? Po takim typie wszystkiego można się spodziewać.