Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sprawa gen. Skrzypczaka – dramatu nie ma, niesmak pozostał

(7)
Zwolnienie generała z WITU dwa dni po jego słowach, że „w Polsce nastał czas pogardy dla żołnierzy”, trudno nazwać zbiegiem okoliczności. Jeśli rzeczywiście było zemstą, tylko potwierdza jego opinię.
 • 2017-02-03 11:32 | slima11

  wojsko

  A jak to było za Gruzina w 1937?
 • 2017-02-03 12:44 | Waser

  Re:Sprawa gen. Skrzypczaka – dramatu nie ma, niesmak pozostał

  Szacunek Panie Generale.Polski oficer nie powinien oddawać honorów TEMU MISIU !!!!!!""
 • 2017-02-03 15:48 | azur

  Re:Sprawa gen. Skrzypczaka – dramatu nie ma, niesmak pozostał

  Podobno gen. Skrzypczak zadarł z Misiewiczem.
 • 2017-02-04 10:59 | Stanisława

  Re:Sprawa gen. Skrzypczaka – dramatu nie ma, niesmak pozostał

  Generał jest człowiekiem honoru i to już może ostatni Mohikanin. Teraz nadchodzą misiewicze, którzy jak Głódż zostaną generałami i dopiero zobaczymy małpi cyrk aż nam kopary opadną. Przyszłość nasza i kraju w rękach pajaców, strasznie, mnie emerytkę, to boli i przeraża, teraz rozumem dlaczego Polskę rozbierano, deptano, podlono itp. Aż sami się prosimy by nas wzięto za pysk. Dlaczego moi rodacy nie potrafią wspólnie działać dla dobra swego kraju ?
 • 2017-02-04 13:59 | Obama spod Laden

  e:Sprawa gen. Skrzypczaka – dramatu nie ma, niesmak pozostał

  Dopóki generałowie będą trzaskali kopytami przed różnymi misiewiczami (celowo mała litera), to będzie oznaczać przyzwolenie na "reformy" w armii. Gen. Różański - dzisiaj w cywilu - też mógłby już ujawnić przyczyny swojego odejścia z wojska. Myślę, że większość oficerów zupełnie zapomniało co oznacza słowo HONOR.
 • 2017-02-05 15:16 | Justyn 49

  Re:Sprawa gen. Skrzypczaka – dramatu nie ma, niesmak pozostał

  Z "POLITYKA": Macierewicz zwolnił generała od Caracali. Tracimy dobrego specjalistę

  Generał brygady dr Adam Duda odpowiadał za zamówienia zbrojeniowe w najtrudniejszym politycznie czasie. I zapłacił za to cenę.
  Antoni Macierewicz usunął generała Dudę, nawet nie wymieniając jego nazwiska.
  Komunikat MON po prostu informuje o wyznaczeniu nowego szefa Inspektoratu Uzbrojenia, nie wspominając o odchodzącym ani nawet zdawkowo mu nie dziękując.
  Decyzje polityczne skasowały cztery lata pracy jego i jego ludzi, co przyjął jako osobisty cios. Od października nie miał już złudzeń i szykował się do odejścia.
  Pomógł jeszcze ministrowi Macierewiczowi wyprostować jego zapowiedzi kupna Black Hawków z Mielca, poza jakąkolwiek procedurą. Według świadków miał powiedzieć, że pod czymś takim nigdy się nie podpisze, a jedyną szybką alternatywą jest procedura pilnej potrzeby operacyjnej. Szef MON posłuchał i w końcu uległ. Mało tego, Antoni Macierewicz miał osobiście prosić Adama Dudę o pozostanie na stanowisku, a Bartosz Kownacki wystawił generałowi w ramach rocznej oceny notę celującą. Było to w październiku, tuż po całym zamieszaniu z Caracalami.
  Na odchodne Adam Duda – co może być paradoksem – podpisał jeden z największych kontraktów na rzecz polskiej zbrojeniówki. 96 samobieżnych armatohaubic Krab da Hucie Stalowa Wola i powiązanym z nią firmom 4,6 mld złotych. Duda jednak nie byłby sobą, gdyby nie zbił w negocjacjach ceny o kilkaset milionów, czego Huta mu pewnie nie daruje. Zostawił też swemu następcy gotowy do podpisania kontrakt na pociski Piorun, również krajowej produkcji, wart około miliarda złotych.
  Do końca roku Inspektorat ma też kupić jeszcze pociski JASSM-ER i rakiety powietrze-powietrze dla F-16. To dzięki niemu minister Macierewicz już ogłosił, że wydał cały budżet na modernizację armii.
 • 2017-02-05 22:50 | misia_rysia

  Re:Sprawa gen. Skrzypczaka – dramatu nie ma, niesmak pozostał

  https://www.youtube.com/watch?v=La4Dcd1aUcE
  Dla Ministra Obrony Narodowej - 99 baloników
  z pozdrowieniami
  Misia