Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Władza chce ustawiać sądy

(5)
Demokracja w państwie PiS to przemoc większości wobec mniejszości. I wobec prawa.
 • 2017-02-07 22:04 | Bamse

  Wątpliwości

  Mam bardzo mieszane uczucia. Wiem co znaczyła asesura, bo doświadczyłam gniewu wiceprezesa sądu wojewódzkiego, wg którego pozwalałam sobie na rzeczy, na które doświadczeni sędziowie sobie nie pozwalają. Powołanie otrzymałam, bo trafiłam też na przyzwoitych ludzi.
  Patrząc od wielu lat na sądy wiem też, ile tam nieprawidłowości. Wiem, że SSN Gerard Bieniek miał wiele racji twierdząc, że najlepsi sędziowie odchodzą ze służby.
 • 2017-02-08 14:08 | dewes

  Re:Władza chce ustawiać sądy

  "Sędzia mądr po szkodzie".

  Trzeba było słuchać mądrych, co ostrzegali, że wszystkie nieprawidłowości w końcu się kiedyś zemszczą. Głupie i niesprawiedliwe wyroki (jak choćby sędziowskie rozważania nad karą dla włamywaczy-morderców, czy przyszli zamordować i przy okazji okradli, czy może okraść i przy okazji zamordowali - bo to niższa kara, bierne trzymanie litery prawa, nawet wbrew logice - jak kuratorzy dla osób, które zgodnie z metryką mają ponad 120 lat w przypadku reprywatyzacji) wyrobiły w społeczeństwie poczucie, że sędziowie nie stoją po ich stronie a są urzędniczą kastą, która wydaje wyroki według widzimisię albo w interesie uprzywilejowanej elity. Kto teraz stanie po stronie sędziów? Kto wyjdzie protestować? Odpowiedzcie sobie sami. Gwarantuję, że gładka gadka o niezależności wymiaru sprawiedliwości na nikim nie zrobi wrażenia. Na nikim.
 • 2017-02-08 15:43 | kalder

  Re:Władza chce ustawiać sądy

  TA większość jest w istocie mniejszością
 • 2017-02-23 15:33 | mr.off

  PiS ma polityczny mandat od 18% Polakow

  Wiekszosc jest tam, gdzie nie ma Duce z Nowogrodzkiej.
 • 2017-03-03 18:34 | Ryś64

  Re:Władza chce ustawiać sądy

  SKORO TA WŁADZA PIS- owska nie liczy się z prawem i łamie wszystkie możliwe prawa w tym fundamentalne prawo KONSTYTUCJĘ RP to należy się zastanowić czy nie należy przeprowadzić przewrotu w kraju ! bo skoro nic nie funkcjonuje to znaczy że ,, IDZIEMY W KIERUNKU ANARCHII " i wojny domowej !""