Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

(41)
Polska szachistka założyła hidżab na mistrzostwach świata w Teheranie. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki.
 • 2017-02-13 18:29 | Malgorzata777

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  A jak na wizytę u papieża wszystkie kobiety zakładają czarne, nie dla wszystkich twarzowe szmatki na głowę, to nikogo w Polsce nie razi? To przecież taki sam gest grzecznościowy.
 • 2017-02-13 19:06 | Tomek1972

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Jakos nikt wczesniej nie zwracal uwagi na chusty zakladane na glowy przez Polki bédàce z wizytà u watykanskich Papöw ;-)
 • 2017-02-13 19:25 | theodora

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Jestem kobietą, raczej feministką, ale w kraju w którym jestem gościem szanuję obyczaje i ten gest popieram.
 • 2017-02-13 19:49 | TyberiusMazur

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  "W Iranie noszą ją w przestrzeni publicznej także kobiety walczące z patriarchalną dyskryminacją kobiet."
  a ja byłem przekonany ze noszą bo muszą proszę dać znać http://teheran.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/informacje_dla_podrozujacych_do_iranu/teheran_ir_a_175 Polskim konsulatom żeby zmieniły informacje, taki żarcik z mojej strony, na serio taki argument miałby znaczenie gdyby te kobiety miały wybór.
 • 2017-02-13 19:54 | Herstoryk

  Chusta to nie hidżab!!!

  Irański hidżab to duża płachta materiału pokrywająca głowę, sięgająca za kolana. Noszą go, w kolorze czarnym, na codzień, konserwatywne i pobożne Iranki, jest też obowiązkowy podczas wizyt w meczetach i sanktuariach, gdzie można go pożyczyć za darmo przy wejściu. Mniej pobożne kobiety, zwłaszcza młode, wiążą chustkę na głowie, często kolorową i nosza manteau - płaszczyk w kolorze czarnym, często dość wyzywająco obcisły i kusy - nad kolana. Strój islamski dla kobiet jest nakazany przez prawo, choć kobiety z zagranicy są traktowane ulgowo, widziałem turystki noszące bardzo symboliczne wersje. A obelgi i jad wylewane są dziś przez Polaków w odpowiedzi na wszystko mające jakikolwiek związek z muzułmanami i islamem.
 • 2017-02-13 20:01 | lubat

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Internauci to taki podgatunek człowieka, który z zasady na nikim nie zostawia suchej nitki, więc pani Soćko nie powinna się specjalnie przejmować. A bojkotować zawodów tym bardziej nie powinna, bo Iran bynajmniej nie jest bardziej opresyjnym państwem, niż np. Katar, a tam organizuje się mistrzostwa świata w piłce kopanej.
  Co innego jest bardziej niepokojące. Otóż Iran, jak i wszystkie inne państwa islamskie skutecznie egzekwują dostosowanie się przyjezdnych do ich (islamskich) zwyczajów, podczas gdy my, Europejczycy, zupełnie ignorujemy swoje zwyczaje i pozwalamy narzucać sobie cudze. Jest to głęboko niesprawiedliwe, jeśli muzułmanin w Europie może się czuć jak w kraju muzułmańskim, a Europejka w Iranie musi założyć islamską chustę, a Anglik, który w Arabii Saud. zachował się jak Anglii został skazany na kilkaset kijów.
 • 2017-02-13 20:25 | midaro

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Co, wg Redaktora, znaczy "jakby legitymizować "?
 • 2017-02-13 21:10 | zulu1

  --- Goeppert ---


  .

  Ojciec nosił kapelusz tej firmy bo dodawał
  mu paru cm., był bowiem postury Pana
  Naczelnika, on sam nosi czapkę niewidkę
  bo skromnym posłem jest i potrzeby żadnej
  nie posiada by sobie coś dodawać czy nad
  innych wywyższać, broń Panie Boże

  Przewielebni rang różnych noszą mitry wysokie,
  jak ci szwoleżerowie, tyle że im się lance skromnie
  zagięły i udają pastorały, reszta ich "ekwipunku"
  bez większych alterations i w ciągłym użyciu,
  zgodnie z przeznaczeniem

  W Andach gdzie UV operuje brutalnie a wiatr
  silny wieje od Machu Picchu premierzy ze środkowej
  Europy zakładają chulla z wełny alpaki by ich
  słoneczko Peruviańskie w główkę nie poraziło

  Prezydenci z kraju środka Europy na oficjalnych
  wizytach w Izraelu modląc się pod ścianą płaczu
  noszą yarmułki na głowach, głównie dla kamuflażu
  by ich Palestyńczycy nie rozpoznali

  Babule z Podkarpacia, babcie i mamusie przewielebnych,
  chuściny na głowach nosiły od zawsze, kto by mógł
  przypuszczać że to muzułmański. !!

  Chrystusie Nazaretański, taka ściema !

  .

  ..)
 • 2017-02-13 21:52 | maleńkie_sioło

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Myślę, że elementarna przyzwoitość nakazywałaby pozostawić kobietom ocenę tego, co je hańbi, a co nie. Hidżab to seksizm w najczystszej postaci. Nie ma nic wspólnego z religią, jest za to uwarunkowany kulturowo. Śpieszę też donieść, że Iranki nie mają wyboru w przestrzeni publicznej, wypadałoby o tym wiedzieć.
 • 2017-02-13 21:59 | Dariusz1234

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Moze ma Pan racje ale argumentuje Pan nieuczciwie.
  "Założenie hidżabu nie hańbi ani kobiet niemuzułmanek, ani muzułmanek, które chustę noszą ze względów religijnych. W Iranie noszą ją w przestrzeni publicznej także kobiety walczące z patriarchalną dyskryminacją kobiet". Te kobiety nosza bo gdyby nie nosily bylyby aresztowane, szykanowane, bite przez straz rewolucyjna I byc moze nawet torturowane.
 • 2017-02-13 22:41 | zly

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  'W Iranie noszą ją w przestrzeni publicznej także kobiety walczące z patriarchalną dyskryminacją kobiet.'
  Ktore?Te, ktore do zakladania chust zmuszaja islamskie patrole?
 • 2017-02-14 00:30 | farsizm

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Martwi mine co innego... Pani Monika pojechała na turniej szachowy, do kraju rządzonego przez Najwyższego Szacha a nie przewidziała fali hejtu, która nastąpiła już w kolejnym ruchu.
 • 2017-02-14 00:42 | woytek

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Trudno pana redaktora zrozumieć, to jest wymóg religijny, wymuszający na osobach świeckich dostosowanie się do tego nakazu.
  W XXI wieku nie zniesiono tych nakazów. Kiedy się panu podoba, to pan popiera nakazy religijne, a kiedy panu nie pasuje, to pan krytykuje?
 • 2017-02-14 00:56 | Jan Bohynski

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Redaktor tak daleko wybiega w sowjej poprawnosci politycznej, ze nagina fakty do swojego punktu widzenia . Bylo by wzglednie dobrze, gdyby bylo chociazby symetrycznie. To znaczy, zeby szachistki iranskie zdejmowaly hidzaby na turniejach w Europie. Juz wielu to powiedzialo przedemna, ale wypada powtorzyc - iranskie kobiety nie maja wyboru. Prosze o tym pamietac. JB.
 • 2017-02-14 03:38 | Milutek

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Pelna wine ponosi tutaj zarzad FIDE.
  Smiechu warte, kiedy turniej kobiet organizowany jest(za pozwoleniem, i z przyklasnieciem przez zarzad FIDE) w kraju,w ktorym kobiety nie ciesza sie rownymi z mezczyznami prawami.
  Nic dziwnego, ze niektore wysoko notowane zawodniczki nie biora udzialu w turnieju.A panowie w zarzadzie FIDO prawdopodobnie nie rozumieja , o co ten caly krzyk, stawiajac zawodniczki w niewygodnej pozycji- ugiac sie, czy przymknac oczy, choc boli.
  Czy tak daleko odbiega mysl o pozycji kobiet w panstwie kontrolowanym przez ayatollach i zarzadzie Federacji Szachowej? Panowie w czarnych sukniach i dobrze skrojonych garniturach wykazuja sie duzym podobienstwem w traktowaniu kobiet, ktore lubia bawic sie w szachy.

  Ci wszyscy, ktorzy komentujac nie widza roznicy w odwiedzinach u papieza lub na audiencji u Queen Elizabeth a rozgrywaniem partyjki szachow,prawdopodobnie nie widza niczego zdroznego w chodzeniu do Opery w gumiakach.
  Hahahaha....
 • 2017-02-14 03:54 | Milutek

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  @lubat

  Jestem blisko, aby sie z Toba zgodzic, ze w Europie nie przystoi pogodzic sie z widokiem kobiet zapuszkowanych w sredniowieczne kostiumy.
  Nie bardzo wiem, jakie jest na to lekarstwo, jako ze nie popieram ani bicia kijami, ani formalnego zakazu. Wiec co?
 • 2017-02-14 07:46 | oiom

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  W Polsce, Francji, US etc... od kobiet wymaga się, aby chodziły na ulicy ubrane w coś, choćby w stringi. To samo dotyczy w większości przypadków chodzenia po domu i zagrodzie oraz zawodów szachowych i brydża, bo w lekkiej atletyce chyba już niebawem całkowite nieubieranie się zawodówek będzie wręcz wymagane przez niewidzalną rękę rynku. Nakaz jest uwarunkowany kulturowo, a za chodzenie nago po chodniku mieć do czynienia z policją. Od siebie dodałbym, że w przypadku 97.6 % pań ma to również uwarunkowania estetyczne.
 • 2017-02-14 07:58 | Withold

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Miejmy nadzieję, że ten cały hejt nie dojdzię do p. Soćko i będzie mogła skoncentrować się w spokoju na grze w szachy jakby nie było w ojczyźnie tej gry. Wiedziała przed wyjazdem, tak jak turyści wyjeżdżający do krajów islamskich, że chusta to jest wymóg w Iranie. Jej decyzja, miała wybór, uszanujmy to. Trzymajmy kciuki za jej grę.
 • 2017-02-14 08:02 | Byniek

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Chusty są bardzo twarzowe.
 • 2017-02-14 08:17 | J.E. Baka

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Moja babcia też nosiła chustę. Czyli była muzułmanką? Wprawdzie nic o tym nie wiem, ale może samo założenie chusty oznacza już przejście na Islam?
 • 2017-02-14 09:24 | azur

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Może jej było zimno.
 • 2017-02-14 09:35 | koyt

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Nikt by się nie ekscytował hidżabem Polki w Iranie gdyby muzułmanie raczyli się dostosowywać do europejskich zwyczajów gdy są u nas, a nie tylko wymagali, żebyśmy to my się dostosowywali u nich. Szanuje zwyczaje kraju do którego się udaję i zakładam co trzeba, nie obżeram się w dzień w czasie ramadanu. Za to jestem zwolennikiem, że gdy muzułmanie przyjeżdżają do nas, gdzie ubiór kobiet jest inny, żeby one ubierały się jak my. Różnica jest taka, że w Europie muzułmanki mogą, ale nie muszą dostosować się do naszych standardów (z małymi wyjątkami), my u nich musimy. I tą dysproporcję rozsądni ludzie widzą i ich to wkurza. Jako kobieta, szef rządu czy minister nigdy nie założyłabym szmaty na głowę reprezentując nasz kraj w czasie wizyty w kraju muzułmańskim czy w Watykanie. Chyba, że rewizytując minister-kobieta nie miałaby muzułmańskiego stroju, a mężczyzna miałby garnitur bez szmaty na głowie. Jak szanujemy zwyczaje, to szanujemy zwyczaje wszystkich.
  Niestety jednostronne postawy muzułmanów (wy dostosujecie się do nas, my do was nie) plus niekontrolowana imigracja, wręcz najazd młodych, silnych mężczyzn z krajów muzułmańskich, nakręca nie tylko nacjonalistów i faszystów, ale sprawia, że nawet dość tolerancyjne osoby, są nie tylko przeciwko imigrantom, ale w ogóle przeciwko muzułmanom. W związku z tym coraz bardziej popularne są wszelkiej maści grupy narodowo-katolickie. Ludzie czują się zagrożeni, nie tylko przez muzułmanów, ale także przez rządzących, którzy ignorują takie postawy. Jak zwykle, w sytuacji zagrożenia (realnego lub nie) ludzie akceptują wszelki własny zamordyzm, który ochroni ich przed "obcymi" tj. Żydami, Niemcami, Ruskimi, muzułmanami czy gorszym sortem oderwanym od koryta. Mechanizm stary jak świat. Dopóki Europa nie upora się z imigrantami i zamachami ruchy nacjonalistyczne będą rosły w siłę i żadne biedne, chore dzieci z Syrii nic tu nie zmienią, bo ludzie nie przyjmują tego do wiadomości. Widzą tylko stada młodzianów na granicy i zamachy terrorystyczne. Może czas zacząć wymagać od muzułmanów dostosowywania się do naszych zwyczajów (ubiór, prawa kobiet) zamiast zgadzać się na budowanie meczetów przez Arabię Saudyjską, która propaguje swoją dość skrajną wersję islamu i braku praw dla kobiet.
 • 2017-02-14 10:08 | Cukiertort

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Redaktorze, gdy Monika Soćko w zeszłym roku zdobywała z orłem na piersi na Olimpiadzie w Baku srebrny medal wraz ze swoją drużyną, media raczej się nie zająknęły w tej sprawie, ot kilka zdawkowych informacji, a był to największy sukces w powojennej historii polskich szachów. Monika Soćko awansując na MŚ nie wiedziała, że turniej zorganizuje Iran, poza tym, jest profesjonalnym sportowcem i musi z czegoś żyć, a szachy kobiece mają się już od dawna bardzo źle. Iran był jedyną federacją, która podjęła się organizacji tych zawodów. Smutne, że ludzie są tak chętni do ferowania najbardziej kategorycznych opinii i wyroków. Za kilka lat nasze społeczeństwo nie będzie się znacznie różnić od tych z Bliskiego Wschodu. Przerażają mnie ludzie, którzy są tak święcie przekonani o swojej moralnej wyższości.
 • 2017-02-14 10:35 | Hmm?

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  @Cukiertort - "Za kilka lat nasze społeczeństwo nie będzie się znacznie różnić od tych z Bliskiego Wschodu." Wiesz, nie sądzę, żeby społeczenstwo polskie cofnęło się nagle w rozwoju o kilkaset lat. Nasi "naziści" i "kibole", aczkolwiek prymitywni, są jak niewinne dzieci przy muzułmańskich chłopakach. Jakoś nie widzę możliwości, żeby ni z tego ni z owego konkurujące ze sobą grupy, zwolennicy kościoła łagiewnickiego i toruńskiego, zaczęli się wzajem mordować, by niepilnowane kobiety narażone były na natychmiastowy gwałt, by nietolerancja religijna i obyczajowa sięgnęła choćby cząstki tego, co przeważa w społeczeństwach zarażonych islamem. Nie, jesteśmy Europejczykami, czy nasi wrogowie tego chcą czy nie.
 • 2017-02-14 10:36 | jaroslaw1951

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Jak polskie kobiety nie maja prawa do in vitro,antykoncepcji,badan prenatalnych i cywilizowanej aborcji to naszym talibom nie przeszkadza.Hipokryzja i obluda wypranych mozgow.
 • 2017-02-14 11:12 | Withold

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Padają głosy, żeby muzułmanki w Europie w takim razie ubierały się jak Europejki. Bądźmy szczerzy, żeby raczej "rozbierały się" tak jak Europejki. Pamiętajmy, że zanim Europejki zaczęły masowo pokazywać nogi w coraz krótszych spódnicach były na ulicy wyzywane od najgorszych. Bikini nie chciała reklamować żadna szanująca się kobieta itd...
 • 2017-02-14 11:36 | WęgierskiAzbest

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  @Malgorzata777 "nikogo nie razi"? Przecież pół polski śmiało się i krytykowało to posunięcie, co ty za bzdury wypisujesz?

  W 1979 roku irańskie feministki wyszły tysiącami na ulice protestować przeciwko hijabom jako symbolowi opresji kobiet. Dzisiaj feministki na zachodzie rozdają hijaby. W dupskach się poprzewracało.
 • 2017-02-14 12:13 | sztubak

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Trzeba chyba być potomkiem Dulskiej i kozła Machometa aby czepiać się kogokolwiek o założenie chustki na głowę.
  Jak widać sporo braci Polaków wykazuje taką mentalność.
  Przykre.
 • 2017-02-14 12:55 | zly

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  @theodora
  'Jestem kobietą, raczej feministką, ale w kraju w którym jestem gościem szanuję obyczaje i ten gest popieram.'
  Dlaczego nie dziala to w druga strone?Dlaczego muzulmanki w Europie NIE respektuja naszych obyczajow?
 • 2017-02-14 14:17 | kaesjot

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Obyczaje gospodarzy należy szanować a jak komuś nie pasuje to niech tam nie jeździ.
  A jak ktoś chce swoje zwyczaje narzucać gospodarzom to trzeba go wyrzucić.
 • 2017-02-14 15:06 | JanKalema

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Sądzę, że cała dyskusja o chustce na głowie Polki funta kłaków nie warta.
  A może lepiej podkreślić, że rząd w Iranie jest narodowy, realizuje interesy kraju, w Iranie jest pokój w przeciwieństwie do reszty bliskiego wschodu.
  Ostatnio probierzem cywilizacji jest stosunek do in vitro. W Iranie zabieg ten jest w pełni akceptowany i zalecany.
 • 2017-02-14 19:40 | Jan Bohynski

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Pozostaje przy swojej opini, ktora uwidocznilem w swoim komentarzu. Po lekturze wszystkich wpisow mdochodze do wniosku, ze Redaktor w swoim widzeniu problemu wykazuje brak wiedzy i zrozumienia istoty sprawy. Czytam Szostkiewicza, bo jest on jakby integralna czescia Polityki. Niestety coraz dalej od realizmu. JB.
 • 2017-02-14 23:37 | edan

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Ze wzruszeniem przeczytałem ten wpis o - jak to się wyrażę – ‘ kawałku chustki’ na głowie. Kwestie za i przeciw są dla mnie drugorzędne. Przypomniał mi się bowiem pewien wpis pewnego szanownego pana autora o – mantylce. W sposób dość lekceważący pewien pan opisał* swoje wręcz estetyczne zdegustowanie jak pewna pani z katolickiego kraju założyła w czasie wizyty w Watykanie ową mantylkę, zalecaną protokołem dyplomatycznym w tej teokratycznej monarchii. Podejście autora do zakładania przez kobiety jakiegoś materiału na głowę w przypadku Watykanu i w przypadku ‘religii pokoju’ jest aż nadto widoczne: w pierwszym kpina, w drugim uniżona polityczna poprawność mniej wiecej w stylu „ pani Soćko chciała być kurtuazyjna, a uaktywniła emocjonalną islamofobię”. Skoro pani szachistka reprezentuje Polskę to jej obywatele mają prawo ją krytykować za zachowanie, jak również mają prawo krytykować islam, który wymusza takie owijanie głowy. Pan autor „wyszedł” trochę na taką „szwedzką feministkę”. Wiadomo, Szwecja jest krajem awangardowym w lewicowym przebudowywaniu społeczeństwa oraz w promowaniu feminizmu i równouprawnienia. Tak się składa, że szwedzka (będę poprawny politycznie) ministra z kobiecą częścią delegacji również w Iranie „popisały” się swoją walką o prawa kobiet grzecznie zakładając te materiały na głowę**. Gdy trzeba zjechać katolicki ciemnogród, to przychodzi to niektórym bardzo łatwo, ale jak dyskusja schodzi na ‘religię pokoju’ to do perfekcji umieją „położyć uszy po sobie”.
  ________________________
  *(http://szostkiewicz.blog.polityka.pl/2016/05/13/dwie-beaty-w-czerni/)
  **(http://wiadomosci.onet.pl/swiat/feministki-oburzone-hidzabem-szwedzkiej-minister-w-iranie/lfp9hnp
 • 2017-02-15 02:03 | Herstoryk

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  @zły,
  Dlaczego nie dziala to w druga strone?Dlaczego muzulmanki w Europie NIE respektuja naszych obyczajow?
  W Europie obyczaje wymagają okrycia przyrodzenia i kobiecych piersi, w miejscach publicznych (z wyj. plaż dla nudystów), oraz grzecznościowego dopasowywania stroju do okazji. Resztę regulują moda. W jaki zatem sposób muzułmanki nie respektują naszych obyczajów??

  Tak przy okazji, leciałem irańskim samolotem z Teheranu do Jerewania w Armenii. Prawie wszyscy pasażerowie to byli Irańczycy i Iranki. Po wylądowaniu tylko mniej więcej połowa tych ostatnich (wraz z moją żoną) zrzuciła z westchnieniem ulgi ubiór islamski, reszta nie. Tak im widać pasowało, należy zatem pozostawić tą kwestię osobistym upodobaniom. Noszenie chusty i manteau czy też hidżabu w Iranie jest z jednej strony elementem trzymania za łeb populacji przez rząd, z drugiej miernikiem jej posłuszeństwa. Znaczny odsetek kobiet nosi islamski strój z przekonania i wyboru. Sytuacja kobiet w Iranie jest niezła, mają, z wyjątkiem ubioru i udziału w niektórych sportach, prawie pełne równouprawnienie. To nie jest Arabia Saudyjska czy Afganistan!
 • 2017-02-15 07:24 | Wiedzon

  Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Belzebub na nienawiść do KOBIET cz. I. https://youtu.be/7fA2WD17AIo
  Belzebub na nienawiść do KOBIET https://youtu.be/yG7coV2Nw64
 • 2017-02-15 10:48 | maxymus

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Nie wiem skąd ten hejt - ta chusta mi nie przeszkadza. A ci hejterzy to najnowsze pokolenie wychowanków i wyznawców PiS. Staję w obronie tej zawodniczki i proszę Ją żeby tę wrogość ignorowała.
 • 2017-02-15 18:14 | Oreg

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Redaktorze, ale jaki wynik osiągnęła, bo o tym ani słowa ...
 • 2017-02-15 19:26 | zly

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  @edan
  Zgadzam sie. Uwielbienie redaktora dla zbrodniczego, uwalonego po lokcie we krwi rezimu iranskiego jest po prostu obrzydliwe. Mozna go ustawic w jednym rzedzie obok Waltera Duranta i innych 'pozytecznych idiotow' z czasow Stalina.

  @Herstoryk
  'W jaki zatem sposób muzułmanki nie respektują naszych obyczajów?? '
  Obnoszeniem sie ze swoimi szmatami, pogarda dla niewiernych, wspieraniem wspolwyznawcow i meskich krewnych gwalcacych Europejki..
  [*] Ta swieczka jest dla
  'Atefe Radżabi Sahale (ur. 1988, zm. 15 sierpnia 2004) – szesnastoletniej Iranki skazanej na karę śmierci za odbycie stosunku seksualnego ze starszym mężczyzną.' (wikipedia.org)
  Oraz setek tysiecy innych kobiet-ofiar rezimu iranskiego.Jak smiesz poniewierac ich pamiecia,Herstoryk!
 • 2017-02-16 10:32 | andrzej sowa

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Nie tak dawno kobiety wiejskie ubierały na głowe chuste sporadycznie starsze kobiety mozna jeszcze spotkac. Moja babcia tez ubierała chuste co było dla mnie dziwne ale nie przeszkadzało mito wcale. Po latach dowiedziałem sie ze to był symbol oddania sie Bogu i mężowi trzeba siegnac do wlasnych korzeni aby zrozumiec czemu Czador i inne nakrycia na głowe sa ubierane to prawda ze w kosciołach prawosławnych tez jest praktykowane i jakos to nikomu nie przeszkadza. Nienawiść nic nie da lepiej jest zrozumieć niz zionac nienawiscia. Pani Moniko nie przejmuj sie ubiór jes wazny ale wazniejsze jest aby być człowiekiem nie chamemi prostatkiem a ci którzy krytykowali pokazali ze sa prymitywami
 • 2017-02-16 22:27 | zly

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  @Andrzej sowa
  I tu sie pan myli. Bo hidzab nie jest symbolem oddania sie Bogu. Hidzab to symbol pogardy i nienawisci islamu dla innowiercow. Muzulmanka nosi go,by podkreslac swoja wyzszosc wobec niewiernych, 'odslonietych' kobiet.
 • 2017-02-18 01:37 | Dyzio2

  Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

  Nie hidżab tylko chustkę, taką jak chrześcijańskie kobiety nosiły do niedawna.