Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jarosław Kaczyński marzy o megalotnisku. Kto je sfinansuje i co na to minister infrastruktury?

(21)
Eksperci się głowią, a Jarosław Kaczyński już podjął za nich decyzję. Polska zasługuje na wielki Centralny Port Lotniczy. Tylko kto za niego zapłaci?
 • 2017-02-17 17:39 | czaro

  haha

  Zapytam Miecia co sadzi o pomysle naczelnego pisowskiego parcha. Miecio gdy jest trzezwy, popiera kazdy pomysl swego guru. Gdy jest pijany ( w zasadzie caly czas), trudno zrozumiec jego belkot. Goracym oredownikiem swojego prezesa zostal, gdy rzad mu zafundowal darmowa kase "pincet" na kazdego bachora. A ze ma ich troche t teraz nie trzezwieje panisko.
 • 2017-02-17 17:47 | Aspiryna

  Re:Jarosław Kaczyński marzy o megalotnisku. Kto je sfinansuje i co na to minister infrastruktury?

  "Wodz" Jaroslaw K. marzy o mega-lotnisku, a jego "przyboczny" Morawiecki o milionie samochodow elektrycznych. Megalomania PiS-owskich aparatczykow dawno temu zatracila jakikolwiek zwiazek z rzeczywistoscia i ze zdrowym rozsadkiem!
 • 2017-02-17 18:30 | Tanaka

  Kaczyński jak co powie, to już powie. Dość dwie słowie

  W wielkie lotnisko w Berlinie zaplątali się Niemcy i wyplądać nie mogą. Miliardy giną i końca nie widać.
  Hiszpanie stwierdzii, że nie ma to jak mieć lotniska. nabudowali mnósto. Za pieniądze unijne. Kilkanaście zbankrutowało. Któreś zostało kupione przez Chińczyków za 1 euro. Na magazyny, albo coś takiego.

  Warszawa ma 2 lotniska, z tego to w Modlinie może by się nadało na port centralny. To trzeba najpierw wyjątkowo rzetelnie i dokładnie zbadać. Gdyby był konieczny port centralny i do tego gdzie indziej, co wątpiwe, to konieczna jest dziś odpowiedź: za czyje pieniadze.Bo już nie unijne, albo prawie nie unijne - zanim zostanie zatwierdzona budowa i prace się zaczną, a potrwają wiele lat, lub tyle co w Berlinie i po takich gigantycznych kosztach - Unia przestanie już Polskę fnansować, a Polska będzie musiała finansować Unię. Taka zasada zmiany kierunku finansowania. Chyba, że Polska opuści Unię. Wtedy pytanie jeszcze gorętsze: skąd pieniądze? Jeśli będzie rządził PISto nie od Chińczyków, bo PIS już ich z Łodzi pogonił.
  Może da Putin? Może narcotrfficantes? Szejkowie? Albo będą z nieba.
  Polska i jej pisowskie lotniska to niebiański interes.
 • 2017-02-17 21:43 | woytek

  Re:Jarosław Kaczyński marzy o megalotnisku. Kto je sfinansuje ?

  Pomysł zbudowania takiego lotniska w pobliżu skrzyżowania autostrad wiodacych do Warszawy, Poznania i Łodzi jest bardzo dobrym rozwiązaniem . Nie mozna całego bałaganu komunikacycjnego zwalać na Warszawę. Każda wielka inwestycja wpływa pozytywnie na rozwój rejonu w którym powstaje. Jeżeli stać Polskę na wydawanie 2% PKB na zbrojenia i utrzymanie wojsk okupacyjnych, to powinno Polske stać na mega lotnisko.
 • 2017-02-17 23:05 | Aspiryna

  Re:Jarosław Kaczyński marzy o megalotnisku. Kto je sfinansuje i co na to minister infrastruktury?

  Spokojnie, to tylko megalomania PiS-owskiego "wodza"... Moze chcial przebic "milion elektrycznych samochodow" swojego przybocznego, Morawieckiego?
 • 2017-02-18 07:06 | andrzej52

  Re:Jarosław Kaczyński marzy o megalotnisku. Kto je sfinansuje i co na to minister infrastruktury?

  to prawda, że małe lotnska sa deficytowe, również w DE jest ten problem, ale słowa Kaczynskiego nie wynikaja z jego wedzy ekonomicznej, bo takiej nie ma, a z chęci centralizowania wszystkich obszarów zycia.
  Na wszystko chce mieć wpływ.
  Taka mentalność sekretarza PZPR.
  A po co wielkie lotnisko w Polsce ?
  Z mojego Górnego Śląska znacznie szybciej dojadę na Schoenefeld, czy Schwechat, nz pod Warszawę.
  lepij niech skonczą budowe A1 pomiędzy Łodzią a Pyrzowicami.
 • 2017-02-18 10:23 | skarpetek

  Re:Jarosław Kaczyński marzy o megalotnisku. Kto je sfinansuje i co na to minister infrastruktury?

  Prezes oczywiście ma rację. Chociaż osobiście uważam, że nie powinniśmy się ograniczać. Proponuję Centralny Port Morski, a jak Centralny to wiadomo, że w Polsce Centralnej. Gdzieś między Odrą a Wisłą, przy okazji ureguluje się nasze Dumne Rzeki. Chodzi mi jeszcze po głowie Centralna Kolej Podziemna, łącząca Lotnisko z Portem (ultraszubka i wypasiona na maksa - oczywista oczywistość). Ale to już chyba byłaby przesada, nawet dla Nas.
 • 2017-02-18 10:46 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Jarosław Kaczyński marzy o megalotnisku. Kto je sfinansuje i co na to minister infrastruktury?

  Będzie wielki pomnik Kaczyńskich bo to bliżniacy. Na miarę Muru Chińskiego,który budować będzie cały naród katolicki. Tak sobie myślę czy budowle są miarą wielkości państwa co widać po ubóstwie moralnym w parafiach z najwyższymi kościołami.
 • 2017-02-18 11:21 | azur

  Re:Jarosław Kaczyński marzy o megalotnisku. Kto je sfinansuje i co na to minister infrastruktury?

  Może O.Rydzyk się za to weźmie?
 • 2017-02-18 18:37 | GorszySort

  pierwsze po Radomiu

  PiS ma doświadczenie w budowaniu lotnisk. To w Radomiu jest już mocno przeciążone.
 • 2017-02-18 23:06 | antónio

  Re:Jarosław Kaczyński marzy o megalotnisku. Kto je sfinansuje i co na to minister infrastruktury?

  JK pewnie nie wie, że LOT dokłada 63 zł do każdego pasażera.
  Może i wie ale nie dostrzega związku między przewoźnikiem a lotniskiem.To za trudne
 • 2017-02-18 23:26 | blackley

  Re:Jarosław Kaczyński marzy o megalotnisku. Kto je sfinansuje i co na to minister infrastruktury?

  Zbudowanie takiego lotniska ma tylko jeden cel. Celem tym jest nadanie w/w lotnisku imienia Lecha Kaczyńskiego.

  Panie Woytek, skąd się panu biorą te facecje? Klasyk powiedział- ''kto nie chce dawać pieniędzy na swoją armię wkrótce będzie dawał pieniądze na armię okupanta'' .Trzeba i należy dawać 2 % pkb na uzbrojenie.Ameryka Trumpa tego wymaga i akurat ten pomysł człowieka z grzywką jest bardzo mądry.Proszę sobie darować sowieckie mądrości, że to wezwanie do kupowania amerykańskiej broni.Tak , powinna być amerykańska.I powinno być w Polsce Amerykańskie wojsko.Ja , panie Woytek , żyłem w Polsce pod sowiecką okupacją wiele lat i dziękuję za mozliwosć powrotu do przeszłości.Uprzedzając pańskie wzburzenie , że '' Zachód jest zgniły natomiast Rosja czysta , jasna i z wartościami oraz wogóle nam nie zagraża'' zadam panu jedno pytanie - Ilu Polaków wyemigrowało przez ostatnie 50 lat na tzw zgniły Zachód a ile do czystej i z wartościami Rosji. Odpowiedz znam więc proszę się wie męczyć. Pytanie nr 2 czemu wszyscy bogaci ruscy włącznie z Putinem leczą się i trzymają swoje rodziny w różnych krajach tzw ''zgniłego Zachodu '' ? Na pytanie nr proszę spróbować odpowiedzieć. Czy też udzielić ''otwietu''.
 • 2017-02-19 09:26 | Jacek zarazek

  Re:Jarosław Kaczyński marzy o megalotnisku. Kto je sfinansuje i co na to minister infrastruktury?

  Sprawa centralnego lotniska nie jest koncepcją nową. Jest rozważana od dawna i wszyscy zgodnie do tej pory twierdzili, że takie lotnisko jest Polsce potrzebne, jeśli nie chce być prowincją Europy. Problem tkwił w realizacji, na którą zawsze brakowało pieniędzy. Ale dopiero gdy kwestia CLP została poruszona przez Kaczyńskiego, nagle okazało się, że ma same wady i jest śmieszna, nie do przyjęcia. Oczywiście, wszyscy komentujący "eksperci" rozumieją lotnisko jako port pasażerski, tymczasem ma on pełnić również, a raczej przede wszystkim rolę lotniska towarowego i to jest główny powód, żeby o nim myśleć. Ułatwiłoby to niesamowicie handel z Azja i Ameryką zwłaszcza w świetle ratyfikowanej przez PE umowy CETA. Czy w "Polityce" nie ma uczciwych i obiektywnych publicystów? Wszystko wskazuje na to, że nie ma. A u góry ekranu widzę napis - zapewnienie, że Polityka jest wolna od hejtu. A co widzę? Po pierwsze hejtem jest sam ten artykuł, a poza tym w komentarzach znajdujemy takie kwiatki jak "pisowski parch", absurdalne wyśmiewanie idei miliona samochodów elektrycznych - autorzy najwyraźniej nie wiedzą, co się dzieje na świecie. Zasada jest przejrzysta - wszystko co robi PiS jest złe a metody wyszydzania tego są dobre bez względu na to, jak bardzo są ohydne.
 • 2017-02-19 11:41 | szpic ostrowłosy

  Re:Jarosław Kaczyński marzy o megalotnisku. Kto je sfinansuje i co na to minister infrastruktury?

  @Jacek Zarazek
  Cytat "wszyscy zgodnie do tej pory twierdzili, że takie lotnisko jest Polsce potrzebne, jeśli nie chce być prowincją Europy" . Mów za siebie, nie powołuj się na wszystkich!
  Wielkie Lotnisko im. Jarosława&Lecha Kaczyńskich nie zmieni faktu bycia prowincją Europy. Mówisz o lotnisku towarowym OK! Tylko powiedz mi dlaczego don Antonio przegonił chińczyków z Łodzi. Jeżeli przedstawiciele rządu Jego wysokości Jarosława mają takie podejście do biznesu jak Antek to jak chcesz zachęcić biznes do korzystania z tego molocha?! Czy nie widzisz,że marionetkowy rząd jest w stanie w ciągu jednej nocy uchwalić dowolną ustawę. Zainwestujesz tu swoje pieniądze? Pokręcone prawo fiskalne wraz z groźbą więzienia na 25 lat skutecznie wygoni nasze firmy z kraju rządzonego przez dyletantów ekonomicznych. To lotnisko jest dowodem na totalny odlot naszych miłościwie nam panujących.
  A jak Prezes powie, zasypiemy Bałtyk i zbudujemy sobie akwen na podkarpaciu to też będziesz popierał a może pierwszy polecisz z łopatą?! Zmieńcie zioło!
 • 2017-02-19 11:57 | Stary outsider

  Re:Jarosław Kaczyński marzy o megalotnisku. Kto je sfinansuje i co na to minister infrastruktury?

  Myślę że pomysł Kaczyńskiego na mega lotnisko jest tyle wart, co budowa 3 milionów mieszkań za jego poprzednich rządów.A wywodzi się nie z wiedzy o gospodarce i ekonomii, a z kultu kargo, pokazanego choćby w filmie "Pieski świat".
 • 2017-02-19 13:21 | andrzej52

  Re:Jarosław Kaczyński marzy o megalotnisku. Kto je sfinansuje i co na to minister infrastruktury?

  Lotnisko cargo mialo byc budowane na terenie byłego poradzieckiego lotniska kolo Krzyżowej (Legnica) , przy samej autostradzie A4. Był to pomysl pierwszego SLD, zarzucony za rządów AWS.
  A miejsce bylo idealne.
  Jako , że byl to teren po radzieckim lotnisku, w dużym promieniu od lotniska nie bylo przeszkód terenowych, miejsce znakomicie skomunikowane z Berlinem, Dreznem, Pragą, Wroclawiem, Górnym Śląskiem, Poznaniem.
  Mial to być drugi Frankfurt.
 • 2017-02-19 15:23 | Martin L

  Re:Jarosław Kaczyński marzy o megalotnisku. Kto je sfinansuje i co na to minister infrastruktury?

  Jacek zarazek
  Czytam pański wpis i coraz bardziej jestem przekonany że cały ten pański pis zna się na ekonomi i gospodarce jak przysłowiowa "kura na pieprzu". Przedstawia pan że CLP nie będzie tylko portem pasażerskim ten spełnia Frankfurt. Podaje pan ze będzie lotniskiem towarowym, tu jest własnie haczyk. Proszę mnie wierzyć wielkie korporacje starają się unikać transportu lotniczego ze względu na koszty a tyko takie będą liczącymi się klientami. Jeśli się korzysta to przede wszystkim zależy na szybkości dostarczenia danego produktu, więc dlaczego pan myśli że Warszawa była by lepsza niż Belin czy Frankfurt? Niemcy mają o wiele lepsza siec drogową i kolejową połączona z lotniskami, owszem po poprzednikach mamy co prawda autostrady ale sieć kolejowa to katastrofa. Daruje pan ale najpierw trzeba pomyśleć o prostych rzeczach jak dobra sieć kolejowa a nie myśleć o lotnisku, które może się okazać że nie będzie mogło konkurować. Dla celów propagandy pisowskiej będziemy mieli wielkie lotnisko im. Kaczyńskiego z którego nikt nie będzie korzystał a nie będziemy mieli dobrej sieci kolejowej z której każdy by chciał korzystać. Daruje pan, ale takich "ekspertów" to ma tylko pis.
 • 2017-02-20 17:51 | Aspiryna

  Re:Jarosław Kaczyński marzy o megalotnisku. Kto je sfinansuje i co na to minister infrastruktury?

  "Po pierwsze hejtem jest sam ten artykuł, a poza tym w komentarzach znajdujemy takie kwiatki jak "pisowski parch", absurdalne wyśmiewanie idei miliona samochodów elektrycznych - autorzy najwyraźniej nie wiedzą, co się dzieje na świecie."

  ``````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Stosunkowo dobrze wiem co dzieje sie na swiecie, a nawet przez pewien czas bylem wlascicielem elektrycznego Nissana (zaznacze, ze nie w Polsce).
  Powtorze wiec jeszcze raz, jasno i wyraznie, ze "milion samochodow elektrycznych" to tylko megalomania na duza skale i mzonki
  PiS-owskiego aparatczyka.
 • 2017-02-21 10:57 | Wiedzon

  Re:Jarosław Kaczyński marzy o megalotnisku. Kto je sfinansuje i co na to minister infrastruktury?

  Płaca minimalna & drama MUNDRYCH https://youtu.be/eHSq51aevPo
 • 2017-02-23 18:26 | Aspiryna

  Re:Jarosław Kaczyński marzy o megalotnisku. Kto je sfinansuje i co na to minister infrastruktury?

  Zwolennikom koncepcji megalotniska w wersji "cargo" zadam jeszcze pytanie - czy wiedza ile towarow wwozi/wywozi sie do/z Polski droga lotnicza?
 • 2017-02-24 20:10 | abchaz

  Re:Jarosław Kaczyński marzy o megalotnisku. Kto je sfinansuje i co na to minister infrastruktury?

  Jacek&Zarazek&Spitz,

  Nie może być tak,że Lotnisko jest L.Wałęsy.
  Byle jakie ale tak nazwane.
  Ma być GENERAL TRANSOCEANIC und PATRIOTIC.
  Z pezpośrednim połączeniem z Kryptą W.
  Z pezpośrednim.