Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego Europa nie będzie francuska?

(3)
Rozmowa z Pascalem Brucknerem, francuskim pisarzem i eseistą, o tym, dlaczego Le Pen przegra i co jest nie tak z Francuzami.
 • 2017-02-19 16:56 | malpa-z-paryza

  Pascal Bruckner

  to przede wszytkim filozof de droit, prawicowy, gloryfikujacy neoliberalizm. mam duze watpliwosc czy nalezal do tak zwanje grupy Nowi Filozofowie, bo to byli filozofowie "lewaki ". i to radykalowie!.
  fakt, ze jego analiza wobec Marie Le Pen jest trafna, nie ma takiej sily przebicia jak nasz kaczynski czy Tramp, i wszytko bedzie sie rozgrywalo miedzy Fillon a Macron, ba jesli nawet Le Pen wejdzei do drugiej tury to i tak nie stanie na piedestale.
 • 2017-03-23 01:16 | Herstoryk

  Re:Dlaczego Europa nie będzie francuska?

  Ach ten Putin, straszny Putin, co to steruje amerykańskimi wyborami, zagraża biednej słabej Europie (która tak apropos wydaje na zbrojenia i wojsko 5 razy tyle co Rosja), jest wogóle be BE, nienawidzi Europy i wali pięścią w stół, no Czarny Lud, którego publika ma się bać. No i drugi straszak, islamizm (tak apropos, skutek uboczny zachodniego neokolonializmu i interwencji). Strach jest najstarszą i najsilniejszą emocją człowieka. Super użyteczny dla polityków!!!
 • 2017-05-02 14:16 | mart5000

  Re:Dlaczego Europa nie będzie francuska?

  Brawo, bardzo trafna analiza francuskiego myśliciela( mimo jego prawicowych poglądów). Polityka w końcu sięgnęła po opinie u źródła nie bazując na tym co piszą inni jak w przypadku USA.