Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wojciech Wencel z tytułem „Zasłużony dla polszczyzny”. Niezasłużenie

(15)
Każdy ma prawo do takiej wizji polskiej kultury, jaką chce mieć i jaką chcą mieć jego czytelnicy. Ale pogarda i wykluczenie nie mieszczą się w tych ramach.
  • 2017-02-22 11:27 | fidelitka

Wencel

Niedobrze mi.
  • 2017-02-22 12:14 | sol3zna

Re:Wojciech Wencel z tytułem „Zasłużony dla polszczyzny”. Niezasłużenie

...i tu pojawia się pytanie co znaczy i czego dotyczy: „zasłużony dla polszczyzny” - rozumiane wąsko: tyko języka, czy szeroko: wszystkiego co polskie. nie da się tego zmierzyć, zważyć, wyznaczyć wzorca z sevres, każdy czas ma swoją narrację, każdy czas ma swoją wizję świata i interpretacje historii, swoich idoli i "karły reakcji" , wszyscy jesteśmy świadkami, poważnych zmian w świecie, my ludzie chowamy się, cofamy, zamykamy, obwiniamy, warczymy, bo otwarcie, liberalizm i miłość zawiodły, zwiedzione cyniczną manipulacją grup interesów - jak chcą jedni, lub skumulowanym odroczonym w czasie skutkiem otwartego dostępu do "wiedzy internetów" i niczym nieograniczonego transferu fejku prowadzącego to totalnego zgłupienia ludzi - jak chcą inni, w tej chwili nieważne jakie są przyczyny, ważne czy można temu zaradzić...? można próbować, np gdy specjaliści w dziedzinach których dotyczą takie nagrody odcinają się od nich podpierając się merytoryczną argumentacją i za to szacunek dla rady prawdziwych fachowców.
    czy to coś zmieni, nie, tylko dla naszych sumień będzie pociechą, bo zastraszająco powiększająca się masa troglodytów usunie w końcu wszystkich a jedynych potrafiących myśleć krytycznie ludzi ze wszystkich stanowisk decyzyjnych i doprowadzi do kolapsu możliwości rozwoju korzystającego z osiągnięć nowoczesnej nauki w jednym lub kilku spazmatycznych wybuchach zwierzęcej agresji, i powstanie nowy ład, i powstanie nowy porządek, i powstanie jak feniks z popiołów, na szczęście dla nas ludzi świat nie rozwija się równolegle i nie rozwija się w tym samym tempie, zawsze istnieje nadzieja że, gdy my wysoko cywilizowani staczamy się z drogi do prawdy, oni, teraz niżej w rozwoju, dopiero na drodze ku, przejmą prym po naszym upadku... a nam pozostanie
    "to przespać, przeczekać,
    przeczekać trzeba mi,
    a jutro znowu pójdziemy nad rzekę."
  • 2017-02-22 12:26 | EwaMag

"morze trupów powstańczych i smoleńskich" to też jest sformułowanie pogardliwe, a nie szczyty polszczyzny wzorcowej i taktownej...
  • 2017-02-22 12:26 | Ryba1968

Nie wiem czy na miejscu poprzednich nagrodzonych nie zwróciłabym nagrody, gdyż ta straciła na znaczeniu. Brawo dla kapituły za wotum separatum.
  • 2017-02-22 14:06 | sol3zna

...i tu pojawia się pytanie co znaczy i czego dotyczy: „zasłużony dla polszczyzny” - rozumiane wąsko: tyko języka, czy szeroko: wszystkiego co polskie. nie da się tego zmierzyć, zważyć, wyznaczyć wzorca z sevres, każdy czas ma swoją narrację, każdy czas ma swoją wizję świata i interpretacje historii, swoich idoli i "karły reakcji" , wszyscy jesteśmy świadkami, poważnych zmian w świecie, my ludzie chowamy się, cofamy, zamykamy, obwiniamy, warczymy, bo otwarcie, liberalizm i miłość zawiodły, zwiedzione cyniczną manipulacją grup interesów - jak chcą jedni, lub skumulowanym odroczonym w czasie skutkiem otwartego dostępu do "wiedzy internetów" i niczym nieograniczonego transferu fejku prowadzącego to totalnego zgłupienia ludzi - jak chcą inni, w tej chwili nieważne jakie są przyczyny, ważne czy można temu zaradzić...? można próbować, np gdy specjaliści w dziedzinach których dotyczą takie nagrody odcinają się od nich podpierając się merytoryczną argumentacją i za to szacunek dla rady prawdziwych fachowców.
    czy to coś zmieni, nie, tylko dla naszych sumień będzie pociechą, bo zastraszająco powiększająca się masa troglodytów usunie w końcu wszystkich a jedynych potrafiących myśleć krytycznie ludzi ze wszystkich stanowisk decyzyjnych i doprowadzi do kolapsu możliwości rozwoju korzystającego z osiągnięć nowoczesnej nauki w jednym lub kilku spazmatycznych wybuchach zwierzęcej agresji, i powstanie nowy ład, i powstanie nowy porządek, i powstanie jak feniks z popiołów, na szczęście dla nas ludzi świat nie rozwija się równolegle i nie rozwija się w tym samym tempie, zawsze istnieje nadzieja że, gdy my wysoko cywilizowani staczamy się z drogi do prawdy, oni, teraz niżej w rozwoju, dopiero na drodze ku, przejmą prym po naszym upadku... a nam pozostanie
    "to przespać, przeczekać,
    przeczekać trzeba mi,
    a jutro znowu pójdziemy nad rzekę."

• 2017-02-22 14:13 | pawel markiewicz

Do wencla z tym Wenclem!
  • 2017-02-22 18:44 | Aspiryna

Coz... kolejny raz "swoj odznaczyl swojego". I tyle...
  • 2017-02-22 19:58 | azur

Duda albo jeździ na nartach, albo wręcza odznaczenia. Takiemu to dobrze. A Macierewicz z Misiewiczem pracują w pocie czoła.
  • 2017-02-22 20:10 | Caramba

Jeżeli ministrem sprawiedliwości może być Ziobro, premierem Szydło, ministrem obrony Macierewicz, przewodniczącym "TK" (niestety już w cudzysłowie)Przyłębska, "Człowiekiem Wolności" prezes ....
    to nie ma czemu się dziwić.
  • 2017-02-22 23:03 | Aspiryna

"Zasluzony dla polszczyzny", czy tez (nawet bardziej) "zasluzony dla tzw. religii smolenskiej"?
  • 2017-02-23 02:05 | hippolit

Przynajmniej tesciu sie ucieszy, ze nasz potomek niepismiennych gorali juz w drugim pokoleniu zostal koneserem poezji "prima sort".
  • 2017-02-23 11:58 | tranx

Jeszcze jeden tekst o tym samy,a jednak nie do końca. Jak zwykle Prezydent Podpis się popisał. Znowu nagrodę dostał ''swój'' niekoniecznie za zasługi, kolejny człowiek wolnośći wątpliwej i kolejny z nagrodą Kisiela. Niezrozumiałe wybory rządowe dla kazdej z tych nagród. Kukiz z nagrodą Kisiela, a co? Przypominam,że według pierwotnych zamierzeń nagrodę miano przyznawać w następujących kategoriach: najlepszy biznesmen, najlepszy ekonomista, najlepszy publicysta. Sam Stefan Kisielewski nie przewidywał przyznawania Nagród Kisiela po własnej smierci, a teraz jak jego nagrodę otrzymał Kukiz to pewnie w przysłowiowym grobie się przewraca, bo za którą z tych dziedzin,przecież nie wpasowuje się w żadną. Dodam tu jeszcze, że Kisiel nie przewidywał kontynuacji rozdawania nagród po swojej śmierci.
    Człowiek wolności to już śmiech na sali i chyba nie muszę tu niczego dodawać, bo za mnie zrobiły to memy : Człowiek Wolności J.K. spał do południa i został jako jedyny na wolności, reszta została internowana. Tak i w tym przypadku to jakaś porażka.
  • 2017-02-23 14:10 | ziołolipa

Jakie państwo taki prezydent. Jaki prezydent taka nagroda.
  • 2017-02-26 15:10 | Johann Liebert

O ile w niektórych postulatach partia obecnie rządząca miała szansa zyskać moje poparcie (gorzej było jednak z ich wykonaniem), o tyle zawłaszczaniem kultury jestem zniesmaczony i oburzony. Wymiana kadra na ideologicznie sprzyjające i jedyne słuszne robi z naszej kultury skansen. Pogódźmy się z tym, są ludzie którzy mają inne poglądy od naszych na wiele spraw, co nie oznacza, że należy ich za automatycznie wykluczać. Dyskusja polega na kulturalnej wymianie argumentów. Bardzo będzie mi pani brakowało w Tygodniku Kulturalnym, panie Justyno. Oglądam go praktycznie od początku istnienia i muszę powiedzieć, że tak źle jeszcze nie było. Jest jeszcze kilku ze starej gwardii, ale i ona powoli się wykrusza. Tak mało jest ciekawych dyskusji o dobrych książkach, nie skażonych ideologią polityczną.
  • 2017-02-27 18:10 | Aspiryna

"O ile w niektórych postulatach partia obecnie rządząca miała szansa zyskać moje poparcie (gorzej było jednak z ich wykonaniem), o tyle zawłaszczaniem kultury jestem zniesmaczony i oburzony."

Czy nie dostrzega pan, iz ta obecna wladza, chce zawladnac praktycznie KAZDA czescia zycia spolecznego (kultura, sztuka, historia, religia, itd.)?