Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Cyberataki Rosji na USA to dopiero początek

(9)
Wymierzone w USA cyberataki Rosji to pierwsze tak masowe połączenie wojny informacyjnej z cybernetyczną. Dlaczego Amerykanie pozwolili Rosjanom na przeprowadzenie tych ataków?
 • 2017-03-06 20:05 | steve118

  Rosja przyłapana.

  "Nowa Europa Wschodnia" Dziękuję za takie nowa. Doczytać trudno. Komentować przykro.
  Poza tytułem, "przyłapania" nie widzę.
 • 2017-03-06 23:41 | Vera

  Chyba się rozpłaczę

  Mam marną pamięć. W listopadzie chyba Putin straszliwie zaatakował niemiecki internet. Pół niemieckiej sieci stało przez ponad dwa dni. Wiadomo było, że to przygotowanie do mieszania w niemieckich wyborach na jesieni. Holendrzy mało się nie posikali i całkowicie zrezygnowali z komputerów przy wyborach. Ten Putin.
  No i tydzień temu aresztowano 29 letniego Angola w Londynie, który to wszystko zorganizował. Sam jeden, dla pieniędzy. Trafiło akurat na te roztopy po zimie, nalewają wody w usta.
 • 2017-03-07 05:19 | vandermerwe

  Re:Cyberataki Rosji na USA to dopiero początek

  Przedstawianie rzeczy nieudowodnionych jako pewnik wprowadza w blad jest swiadomym wprowadzaniem w blad czytelnikow. Czyzby element wojny propagandowej?
  A tu fragmenty z artykulu Roberta Parry:

  "In the case of the Russia investigation, the opening salvos came from President Obama’s intelligence agencies, which alleged that Russia had “hacked” Democratic emails and slipped the contents to WikiLeaks, but the agencies offered nothing in the way of U.S. government evidence to support that supposition."
  "The two reports that were issued were heavy on the word “assesses” – which in intelligence jargon usually means “guesses” – but short on anything that could be checked out or verified."
  "The Jan. 6 report, issued by the Office of the Director of National Intelligence, admitted as much, saying, “Judgments are not intended to imply that we have proof that shows something to be a fact. Assessments are based on collected information, which is often incomplete or fragmentary, as well as logic, argumentation, and precedents.”"

  Wiec raczej przypuszczenia niz domniemania (raporty sa/byly dostepne i mozna sie z ich trescia zapoznac). I co Autor na to?

  Pozdrawiam
 • 2017-03-07 13:02 | medor5

  Cyberataki Rosji? - fake news wg whistleblowerów z CIA

  Dr. Steve R. Pieczenik oraz Robert D. Steele ex CIA, którzy są znakomicie zorientowani mówią wyraźnie: nie było żadnych włamań rosyjskich do systemu. Informacje do Wikileaks zostały bezpośrednio przekazane przez whistblowerów z CIA i NSA gdzie duża ilość osób ma już po dziurki w nosie panującej w USA korupcji politycznej. Taka jest prawda. Można ich posłuchać na YouTube.
  Dr. Steve R. Pieczenik, kim jest znajdziecie tu - http://stevepieczenik.com/about/
  Robert D. Steele - http://robertdavidsteele.com/
 • 2017-03-07 15:15 | chris6

  Re:Cyberataki Rosji na USA to dopiero początek

  Ameryka przyłapana:
  https://wikileaks.org/ciav7p1/
 • 2017-03-07 16:22 | axiom1

  Re:Cyberataki Rosji na USA to dopiero początek

  Co za brednie nieslychane. To wstyd aby publikowac tak prostacki material.

  I to pochdzi z USA kraju ktory hakuje wszystkich na calym swiecie i zmienil rzady w 82 krajach swiata od IIWS.W tym w Polsce.

  Tak oni maja 17 sluzb specjalnych ale nie szpieguja. Te sluzby istnieja tylko po to zeby organizowac prezenty dla dzieci pod choinke.

  Zmienili 82 rzady krajow swiata, zbombardowali 32 kraje po IIWS ale onie sie nie wtracaja. Oczywiscie ze nie.

  Juz 4 late temu Edek Snowden potwerdzil i udowodnil co bylo oczywiste. Ale kto to zrozumial ?

 • 2017-03-08 04:25 | maciekplacek

  Re:Cyberataki Rosji na USA to dopiero początek

  Sz.P. Gornicki pisze pan m.in., cyt;
  - "Wybory opierają się na komputerach, które są podłączone do sieci, a przez to narażone na włamanie."
  Nie wszystkie, wiekszosc jest w tzw. closed circuit, liczenie glosow jest w wiekszosci robione tradycyjnie, tj. liczeniem w poszczegolnych polling station. Mozliwe, ale malo prawdopodobne.
  - "Jedną z największych zagadek pozostanie zachowanie Baracka Obamy w 2016 roku."
  Jezeli pan nie wie to panu powiem. W 2008 podczas pierwszych Democratic Primaries, Obama i Clintons nie szczedzili sobie obelg, a cala kampania byla dosc obrzydliwa. Ludzie pokroju Obamy takich rzeczy nie zapominaja.
  He has a chip on his shoulder - jak tu mowia.
  Pulkownik KGB w roli prezydenta zrobil sobie niedzwiedzia przysluge. Anti-Russian resentment is as strong as in the sixties.
  Hallelujah !
 • 2017-03-08 04:33 | maciekplacek

  Re:Cyberataki Rosji na USA to dopiero początek

  @vander
  Wszystkie przedstawione cytaty pochodza z conajmniej poltuzina stron internetowych, nie tylko w jez. angielskim, ale ten sam autor - Robert Perry. Panie vander, ile musi pan dziennie czasu spedzac szperajac w cyberspace w poszukiwaniu BS czyli putinowskiej propagandy. Jak nie jakis kanadyjski "profesor" to ktos jak Perry - moze doda "wiarygodnosci". Not!
  Ideologow, oprocz zabojczego fanatyzmu, cechuje teflon ideologiczny jakim sa pokryci. Wszystko po nich splywa.
  Panie vander, zrobie to za pana i podam strony internetowe o ktorych pan "zapomnial" a skad pochodza cytaty, mi.in.: Consortium News, OpEdNews, Gorilla Radio, dedefensa, etc.
  Wszystko "gorna polka", wszystko subsidiary RT and alike.
  - "Przedstawianie rzeczy nieudowodnionych jako pewnik wprowadza w blad jest swiadomym wprowadzaniem w blad czytelnikow."
  Nieudowodnionych? Pres. Trump po przeczytaniu polaczonego raportu 17 agencji jak CIA, NSA, etc. zmienil kompletnie ton wypowiedzi postepowania jego administracji wobec Rosji. Agresje na Ukraine nazwal agresja, okupacje Krymu okupacja.
  What say you, Mr. vander?

  axiom; "Tak oni maja 17 sluzb specjalnych ale nie szpieguja. Te sluzby istnieja tylko po to zeby organizowac prezenty dla dzieci pod choinke."
  Wcale sie nie pomyliles, co roku US Marines maja zbiorke Toys for Tots, czyli zabawki dla dzieci pod choinke bozonarodzeniowa.
  Seperacja kosciola od panstwa w wydaniu amerykanskim.

  Nie ma dla was nadziei!
  Hallelujah !
 • 2017-03-08 20:53 | Milutek

  Re:Cyberataki Rosji na USA to dopiero początek

  @maciekplacek

  Brawo!
  Choc skrobanie teflonu widelcem przynosi mieszane rezultay, to warto jednak poskrobac ;)