Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

(20)
Nie zamierzam twierdzić, że tylko jedna (mianowicie prawicowa) strona ponosi winę za obecny konflikt w Polsce.
 • 2017-03-21 14:01 | Jacek, NH

  Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

  Co na to Mark Dekan, szef niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego Ringier Axel Springer? Jakie instrukcje dla dziennikarzy „Faktu”, „Newsweeka” i portalu Onet na temat linii ideologicznej, jaką mają reprezentować w swoich publikacjach?
 • 2017-03-21 14:06 | Jacek, NH

  Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

  Nic nie robić, tylko pozwolić mówić: Rzeplińskiemu, Gersdorf, Michnikowi, Giertychowi, Żakowskiemu. Niech lewicowo-liberalni herosi wyskakują z każdego telewizora, radia, komputera, lodówki, pralki, piekarnika czy odkurzacza. Reszta dokona się sama. Pozwólmy Jackowi Żakowskiemu sprawować funkcję politycznego komisarza, cenzora i prokuratora w jednym
 • 2017-03-21 14:34 | olakier

  Re:Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

  Kiedy obywatel psioczy na władzę albo ją krytykuje, to mamy do czynienia z demokracją. Jeśli władza, stosując swoje instytucje i media, napada na poszczególnych obywateli tylko dlatego, że inaczej myślą, to mamy do czynienia z dyktaturą. W tym przypadku z dyktaturą ciemniaków, nie pierwszy raz w Polsce.
 • 2017-03-21 15:14 | snakeinweb

  Re:Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

  Też mnie wkurza jak Kościół się wtrąca w bieżącą politykę i apeluje o jakieś pojednania, czy udział w wyborach.

  Inna rzecz, że Wy, z obu stron sporu na siłę wciągacie kościół w politykę malując mu gębę jaka wam akurat pasuje. Gdyby w mediach eksponowano i zapraszano Pieronka i kapłanów jego podobnych to obraz kościoła byłby całkiem inny. Ale wy eksponujecie Oko, Obirka, Międlara, a więc same ekstremy, którzy kościoła w całości nie reprezentują. Krytykujecie kościół, jak ten coś mówi, i jeszcze bardziej jak czegoś nie mówi. Wciągacie go na siłę do swojej własnej wojny na górze fałszując jego słowa, postawy, intencje i wyciągając wybiórczo co wam pasuje.

  Dla mnie głos oficjalnego kościoła, to głos papieża, po części episkopatu. Gdyby je tylko oceniać, to kościół jest zasadniczo neutralny i ponad doczesnymi sprawami, aczkolwiek w sprawy publiczne i obywatelskie o wymiarze moralnym się czasem wtrąca. Poza sprawami doktrynalnymi wiary jest poza tym bardzo pluralistyczny pozbywając się tylko wyjątkowych ekstremistów jak Międlar czy Lemański.

  Poza tym ludzie kościoła mają bardzo przyziemne sympatie polityczne i siłą rzeczy ciążą w kierunku konserwatywnym, bo i kościół jest z natury konserwatywny. Księża muszą wybierać "mniejsze zło" jak każdy inny, a mniejszym złem zawsze będzie ten co kościołowi sprzyja czy klęczy nawet przed nim na kolanach, niż ten co go otwarcie zwalcza, próbuje go rugować ze społeczeństwa i życia publicznego. Nie wiem dlaczego nie jest to w pełni zrozumiałe.
 • 2017-03-21 15:19 | żyga

  Re:Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

  Walkę o zdobycie władzy Adolf oparł na nienawiści do innych.U nas w krótkim czasie sianie nienawiści ,zaowocowało, położeniem w łóżku miedzy małżonkami deski do prasowania ,jak to było u Kiepskich.Czy może się to skończyć jak u Adolfa?Czy jest jakaś nadzieja ,w sytuacji popierania nienawiści przez funkcjunariuszy Najwyższego.?Tych ,którym nie po drodze z miłosierdziem Frańciszka. Nienawiść ,kiedyś miała na celu bożka z czterema twarzami a teraz jednego człowieka w Brukseli. Kto powstrzyma te szaleństwo ,tą lawę i magmę.?U nas nie ma konfliktu ,mamy schizofrenię paranpoidalną połączoną z szalonymi wyznawcami szamana.
 • 2017-03-21 15:19 | axiom1

  Re:Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

  Jezykiem nienawisci mowia niemalze wszyscy. Rusofobia opanowala juz 99% polskich mozgow. Jest w stanie epidemi i bialej goraczki. Polskie media w obcych lapach glownie niemieckich, system edukacji, partyjna trzoda i kk nieustannie szczuja polakow na Rosje, na rosjan i wszystko co zwiazane z Rosja. Nawet ynteligenty daly sie zaszczuc jak wsciekle psy. Gdzie tsam, sa jeszcze gorsi bo przeciez ynteligentne. Rusofobia stala sie juz fundamentem i filarem polskiej gospodarki i polskiego sposobu zycia. Polak musi nienawidziec ruska zeby zyc taka jest prawda. Niestety antysemityzmu nie da sie dalej uprawiac. Najjasniejszy pan z Bialego Domu na to nie pozwala. Na szczescie mozna szczkac na ruska, co jest forma zbawienia i zadowolenia z zycia.
  A jest to (rusofobia) jednym z filarow niemieckiej strategi rozbiorowej. Obrzydzic przeciwko Polsce jedyne mocarostwo ktore wspieralo przylaczenie do Polski ziem zachodnich. Czego konsekwencja bedzie redukcja Polski do Ksiestwa Warszawskiego.
  Niemcy juz zawarly z Rosja strategiczne partnerstwo w 2010.
 • 2017-03-21 15:39 | snakeinweb

  Re:Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

  @ axiom1
  Ja się akurat co do chorobliwej i powszechnej rusofobii w wydaniu polskim zgadzam, ale zauważ, że krytykując rusofobię uciekasz się do identycznej w charakterze germanofobii wygadując na temat "wpływów niemieckich" jakieś niestworzone bzdury.

  Myślę, że Polacy nie potrzebują "wpływów niemieckich" aby być irracjonalnie antyruskimi. To wynika raczej z historii, tradycji i ciążących stereotypów, po części również z głębokich kompleksów. Oczywiście są też obiektywne geopolityczne konflikty interesów, ale tak długo jak odbywają się one w ramach ustalonych systemów bezpieczeństwa nie uzasadniają one irracjonalnych postaw.
 • 2017-03-21 15:56 | Vera

  Też mi "obce ręce"

  Axiom i reszta.
  Też mi niemieckie ręce: Jeden nędzny dziennik /fakt- nie oglądam), jeden tygodnik (Newsweek, nie czytam), jeden portal internetowy (Onet, nie czytam bo żąda włączenia reklam). I radio RMF, które się polityką nie zajmuje. I to ma być dominacja niemieckich mediów? Dajecie sobie wyjątkowe świadectwo umysłowej indolencji jeśli raptem kilka tytułów, co najwyżej 21% rynku tak was strachem napędza. I żadna ogólnopolska stacja TV. Te wasze ponad 10 ogólnopolskich stacji TV i programy radiowe nie są w stanie z nimi sobie poradzić. I te wasze pisemka wSieci (czy jakoś tam), Rzeczypospolita i chyba z 10 innych a wy w majtki ze strachu robicie. Co za nędza umysłowa różnych Jacków z Jackowa i axiomów niepewników jeśli tylko narzekać i pluć na innych potraficie. Musicie widocznie całkowicie podziemny poziom reprezentować, że tylko się boicie. Nudni jesteście, że nawet nie chce mi się wysilać w dalszej dyskusji. Nędzarze umysłowi.

  Wiem, wiem! Prasa lokalna reklamami niemieckich prezerwatyw was dobija. Straszne dla was.
 • 2017-03-21 16:17 | izakan

  Re:Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

  Słyszałem tylko jednego człowieka, który przyznał, że błędem było oddanie Polski, a szczególnie dzieci, w pacht katabasom.
  Były premier Mazowiecki.
  Pozostali, którzy zrobili z Polski państwo wyznaniowe, dzisiaj, jakby nigdy nic, dopominają się o demokrację.
  Jest już niestety za późno. Rządy, takie, czy inne, przeminą, ale kościół władzy nie odda.
 • 2017-03-21 16:48 | axiom1

  Re:Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

  snakeinweb
  Pamietasz jak Pawlak woral sie w miedze Kargulowi, na dwa cale. Jaka byla wojna !!! A Polska zabrala Niemcom okolo 140 tys km kwadratowych. Niemcy manipuluja i knuja az to odzyskaja. Jak myslisz, dlaczego Niemcy nie chca traktatu pokojowego z Polska ? Od zakonczenia IIWS nie ma takiego traktatu. Sprawa jest wiec otwarta. To tylko kwestia przekonania Rosji do rozmow na temat przyszlosci Prusow Wschodnich. Rosja odmawia,...jak dlugo tak bedzie ???
  Piszac to nie mam nic wspolnego z germanofobia.
  Realia sa jednak takie. Niemcy kontoluja 90% polskich mediow i steruja polskimi mozgami. I to media napedzaja rusofobie.
 • 2017-03-21 18:06 | axiom1

  Re:Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

  snakeinweb
  Prawie kazdy wlasciciel wscieklego psa musi wiedziec ze to tylko kwestia czasu. Pies sie zerwie ze smyczy i bedzie tragedia.

  Ale polski ynteligent o tym nie wie. Zamiast sluzyc rozwaga i madroscia polski ynteligent bezmyslnie dolewa paliwa do ognia. Nawet ignoracja rusofobi jest aktem szkodliwym. Wiadomo, polski ynteligent im starszy tym mniej rozwazny, im bardziej wyksztalcony tym glupszy. A powinno byc odwrotnie. Ynteligenty winni nieustannie analizowac i przestrzegac partyjna trzode nad konsekwencjami nie kontrolowanej rusofobi. A tu nic. Taki Wolenski np, nawet nie wspomnial o rusofobii. Czyzby nie kwalifikowal rusofobi z nienawiscia (tzw hejtem).
  Normalnie, w normalnym swiecie zdarzaja sie nagonki ale zawsze na slabszego. Antysemityzm byl popularny bo zydzi byli slabi. Ale Rosja jest super potega zdolna do zmiecienia Polski w kilka minut. I nie wazne jak Nato zareaguje czy nie zaeraguje bo polakow ani Polski juz nie bedzie. Dlaczego polski ynteligent nie jest zdolny do rozwazenia takiego scenariusza. Ponadto taki scenariusz jest czescia rosyjskiej strategi wojennej co jest powszechnie wiadome. (polecam eksperta Jacek Bartosik) Na wasali nie beda tracic ani czasu ani ludzi, ani sprzetu. Kilka rakiet zalatwi sprawe.

  Jestem wiecej niz zdumiony ze nikt z tej gigantycznej armi polskich ynteligentow nie potrafi ostrzec przed tym najbardziej prawdopodobnym scenariuszem. Tj zaglada totalna.

  A moze to jest zamierzone. Polskie ynteligeny juz przez 27 lat tchorzliwie obserwuja rozkradanie i niszcznie kraju. Zadluzanie polskich dzieci. I jeszcze im malo. Jeszcze chca wyslec te dzieci na pewna smierc zamim sami pozdychaja. Taka ich nienawistna natura.
 • 2017-03-21 20:49 | wolenski

  Re:Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

  @Jacek, NH
  Polonia w Nowej Anglii tęskni za cenzurą.
 • 2017-03-21 21:10 | axiom1

  Re:Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

  Vera
  Kobiety nie walcza na pierwszej lini frontu w wojnach do ktorych podzegaja. Dlatego powinny siedziec w kuchni. Nawet nie wygladac przez okno.
 • 2017-03-21 21:31 | remm

  Re:Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

  Zamiast komentarza zacytuję fragment znakomitego tekstu Andrzeja Walickiego na temat polskiego społeczeństwa po 1989 roku (podkreślenia moje):

  „Ignorowano kulturę starożytnych Greków, powszechnie aprobujących nakaz zapominania (amnezja) o rzeczach złych w celu zachowania pokoju – tak jakby jedynym wzorem do naśladowania był żydowski zahor, czyli obowiązek pamięci. Nie chciano jednak pamiętać o tym, co niewygodne, np. o tym, że <b>konstytucja francuska 1814 r. zakazywała wszelkiego dochodzenia, kto kim był przed restauracją, a także o tym, że w demokratycznej Hiszpanii, która początkowo miała być dla nas modelem, nie wolno było wspominać, kto był po czyjej stronie w wojnie domowej</b>. W ten sposób pamięć narodowa przekształciła się w nieznośną pamiętliwość, celebrującą doznane krzywdy i nieprzyjazne uczucia wobec sąsiadów, w połączeniu z poczuciem własnej moralnej wyższości.


  Szkodliwość tych postaw znacznie pogłębia fakt, że głosiciele „polityki historycznej” i ideologowie z IPN skłonni są przypisywać Polakom jednolitą, moralnie obowiązującą tożsamość, nie przyjmując do wiadomości, że <b>nowoczesny naród, w odróżnieniu od plemienia, jest wspólnotą pluralistyczną, wielotożsamościową, połączoną kulturą i wspólną historią, ale mieszczącą w sobie różne opcje światopoglądowe i różne warianty historycznej pamięci</b>. Znaczna część elit postsolidarnościowych chce jednak przywłaszczyć sobie prawo do reprezentowania „prawdziwego” narodu (w odróżnieniu od Polaków „metrykalnych” jedynie lub „polskojęzycznej ludności”) i zmonopolizowania narodowej pamięci”.

  Całość tutaj: http://www.kulturaswiecka.pl/node/30

  Jesteśmy społeczeństwem, które nie chce demokracji, ale rządów autorytarnych. To znaczy jesteśmy w stanie akceptować tylko rządy oparte na „jedynie słusznej prawdzie”, a walka o władzę, którą mylnie uważamy za demokrację, jest walką o to, żeby monopol miała <i>nasza</i> jedynie słuszna prawda”. Wyborcy PO, którym się wydaje, że przynależą mentalnie do Zachodu, nie różnią się pod tym względem od elektoratu PiS.

  Na przykład po 1989 roku pomniki milicjantów poległych w walce o tzw. utrwalanie władzy ludowej zostały z hukiem zburzone i zastąpione pomnikami tzw. żołnierzy wyklętych o bardzo wątpliwej reputacji. Nie znalazł się nikt, kto by domagał się postawienia w ich miejsce po prostu pomników <i>ofiar wojny domowej</i>.
 • 2017-03-21 21:35 | Manifest

  Re:Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

  96 procent światowych mediów jest w rekach korporacji i piszą na ich zlecenia. Udo Ulfkotte pisze,że w większości mediów pracują agenci CIA lub Mossadu. H.Zinn w książce "Ludowa Historia USA" pisze,że znaczna część wybitnych intelektualistów pisze swoje dzieła na zlecenie CIA. Mamy wolny świat, wolne media i otumanione przez policje społeczeństwa.
 • 2017-03-21 21:36 | snakeinweb

  Re:Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

  @axiom1

  Jak twierdzisz, że Niemcy mają 90% mediów w Polsce to pewnie na jakieś udokumentowanej podstawie. Więc proszę o link, do wiarygodnej dokumentacji, która to potwierdza i udowadnia. Ale poważnej z wykazem mediów, typów mediów i ich udziałów w rynku.

  Tak długo jak mi tych dowodów nie dostarczysz, nie będę z Tobą gadał, bo nie chce mi się gadać z oszustem lub z nawiedzonym durniem.
 • 2017-03-22 11:52 | axiom1

  Re:Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

  snakeinweb
  Sam sobie poszukaj te dowody "dowody". Wiesz jak poslugiwac sie google 'search' ?
  Nie mam zadnego interesu w tym zeby ciebie lub kogokolwiek do czegos przekonywac.
 • 2017-03-22 12:37 | Archer100

  Re:Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

  Mam pytanie. Do wszystkich a w szczegolnosci do axioma:
  Czy gdy krzykne "precz z faszyzmem, precz z Hitlerem, precz z NSDAP" to czy jest to jezyk nienawisci czy nie?
 • 2017-03-22 14:52 | axiom1

  Re:Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

  Archer100

  Dzis okrzyki jak precz z Hitlerem, precz z NSDAP sa tylko prowokacja i objawem huliganizmu. Bo ani Hitler ani NSDAP nie istnieja juz przez 70 lat.

  Ale jezeli jestes ciagle jeszcze przeciwny nie istniejacych osob i instytucji samo krzyczenie precz z Hitlerem, precz z NSDAP jest rowniez objawem hipokryzjii jako ze oba te podmioty zostaly stworzone przez kapital amerykanski.
  Przeciez rownie winny jest ten kto finansowal nie tylko ten co pocignal za cyngiel.

  W sprawie precz z faszyzmem jest tez dosc duzo hipokryzji. Bo za faszyzm czesto uwaza sie najonalizm. Musial bys wiec precyzyniniej okreslic czego nienawidzisz i zademonstrowac uzasadnienie. Wtedy bede mogl to ocenic.
 • 2017-03-22 15:44 | wolenski

  Re:Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

  @Manifest
  Oczywiście, ze tak jest. Sam pisze na zlecenie Mossadu i wywiadu San Escobar. Zadowolony.