Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Błędy pierwszego premiera III RP

(3)
Nie był politykiem idealnym, ale takich nie ma. Dziś, także w obozie III RP, modne jest doszukiwanie się błędów po stronie jej twórców. Więc tak – one były. Być może jednak najmniejsze z możliwych.
 • 2017-04-04 22:37 | Jaro55

  "Pierwszypremier III RP

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1699984,1,bledy-pierwszego-premiera-iii-rp.read

  Pozwolę się nie we wszystkim zgodzić z oceną początku IIIRP. Inaczej jednak ocenia się sytuację z perspektywy wielu lat, pozostając również pod pewnym wpływem obecnej sytuacji. Okres początku III RP i rządu Tadeusza Mazowieckiego był przełomem w myśleniu Polaków. Gdyby inaczej rząd działał nie osiągnelibyśmy tak wiele w tak szybkim tempie. A taki styl wynikał również z postawy Tadeusza Mazowieckiego. Początki budoweania nowego porządku w Polsce wymagały rozwagi i wyczucia . To dzięki takim jak Tadeusz Mazowiecki POKOJOWO tworzyliśmy nową Polskę. Może za szybko, może brak było lepszego kontaktu ze społeczeństwem, bycie z nim, tłumaczenia zmian i kosztów jakie musieliśmy ponosić. Tamte elity polityczne były bliżej swoich obywateli niż kolejne ekipy III RP. Wydawało się nam , że mamy wolność , demokrację ; zmieniliśmy na zawsze system polityczny. Elity zapomniały, że nic nie jest dane na zawsze. Pewnie można było lepiej, ale jestem dumny , że tak właśnie powstawała III RP. I bardzo bym chciał aby nowe elity tego nigdy nie zniszczyły.
 • 2017-04-15 15:28 | tryputznick

  Re:Błędy pierwszego premiera III RP

  "Jan Nowak-Jeziorański, niekwestionowany autorytet Polaków"
  No to proszę pogrzebać w archiwach prawackich portali. Niekwestionowany autorytet ostał nam się jeden, więc wszyscy obchodzą się z nim jak z zepsutym jajkiem - głębiej w treść nie zaglądają, żeby noska nie skrzywić. Więc jeden JPII, tyle że pozbawiony myśli, ociosanej do kilku cytatów. Wyobrażam sobie, że nadmierne zainteresowanie ideami Wojtyły nie uchodzi zwłaszcza w Kościele. Wątpliwość, czy aby się idzie we wskazanym przez niego kierunku nasuwa się sama.
 • 2017-04-17 17:32 | jakowalski

  Re:Błędy pierwszego premiera III RP

  A czy popełnił on coś innego niż tylko błędy?