Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

(25)
Przyjęcie uchwały ma wprawdzie znaczenie symboliczne, ale nabiera wymowy politycznej.
 • 2017-04-08 10:49 | azur

  Objawienia sejmowe

  Uchwała o objawieniach fatimskich przyjęta, a kiedy będzie uchwała o objawieniach prezesa?
 • 2017-04-08 11:03 | znafca in spe

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga, powinni pokazać listy uwierzytelniające.
  Autor: Julian Tuwim
 • 2017-04-08 12:31 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Sejm przyjął uchwałę

  Wygląda na to ,że obalenie tzw.komuny to był tylko okres przejściowy dla twórców IV RP.Z rolą KK jako rozprowadzającego aby podporządkować Polskę interesom Watykanu z germańskimi korzeniami. Jeżeli już to czekam na uchwałę Sejmu przypominającą katolikom o przestrzeganiu co najmniej 10 przykazań skoro olewają komunistyczna konstytucję.Ziobro ledwo dyszy ścigając przestępców w środowisku katolickim.Nie ma parafii z zerową przestępczością patologiczną.Nawet w sądach Ziobro widzi grzesznych katolików psujących opinię prawdziwego katolika co to nie grzeszy choć jest grzesznikiem od urodzenia.Urzędy państwowe i obiekty publiczne stają się przedłużeniem parafii.W salach gimnastycznych funkcjonują konfesionały zamiast gabinetów medycyny sportowej. Koronacja Żyda Jezusa na króla Polski zapowiada realizację zasady czyja władza tego religia.Cuius regio,eius religio.Sejm staje się świątynią co potwierdza krzyż ale karczemne słowa na posiedzeniach z udziałem posłów katolików to profanacji przestrzeni.Czy nie warto wyprowadzić krzyż na czas kiedy Kaczyński zapowiada ukrzyżowanie polityczne Tuska.Za to ,że jest tylko Tuskiem i nie stawia się pod cykliczny pręgierz każdego 10 kwietnia.Co może być uznane przez Ziobrę za dobrowolne poddanie się karze jak chłopiec do bicia.Za fatalną organizację prywatnego lotu przez LK jako głowę państwa.Czy można politycznie ścigać prezydenta za fatalną organizacje własnego lotu. Tak sobie myślę,że Polska w ramach kultu jednostki będzie Lechistanem a posłowie IV RP będą chodzić w mundurach toruńskiego wzoru płaszcza krzyżackiego z moherowymi pagonami.
 • 2017-04-08 12:38 | Carruss

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  "Sejm to nie Kościół, tylko reprezentacja pluralistycznego społeczeństwa, którego część stanowią chrześcijanie niewyznający wiary w objawienia fatimskie."
  Istnieją jeszcze obywatele Polski, którzy nie są chrześcijanami, by wspomnieć tylko np. ateistów i agnostyków. I nie wyznają oni wiary nie tylko w objawienia fatimskie, ale i w jakiekolwiek religie oczywiście. Panie Adamie, Polska po upadku PRL nigdy nie była państwem, w którym oddzielało się władzę świecką od kościelnej. Nawet po uchwaleniu konstytucji w 1997 roku. Obecnie żyjemy w jawnym państwie wyznaniowym. Finałem tej drogi będzie ukrzyżowanie korony naszego orła i wprowadzenie święta państwowego dla upamiętnienia chrztu Mieszka.
 • 2017-04-08 12:39 | Obserwer

  Tzw. prawi sprawiedliwi wykorzystają wszystko....

  i każdego w obszarze szerzenia opcji na religię , aby uchronić swoje władanie za wszelką cenę. Nawet za cenę wykorzystania przesłania i kultu Matki Bożej w swoich przyziemnych, egoistycznych i chciwych zamiarach dzierżenia władzy dla władzy. Ich stopień głupoty objawionej w ten sposób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego świętokraczego kroku na użytek ciała władzy niemającego nic wspólnego z duchem miłosierdzia, pojednania, spokoju i braku szukania powodów do zemsty.
  Są nieposkromienie butni i nawet, taką świętość jak kult Niepokalanej wepchnęli w swoje knowania brudnej polityki opartej na kłamstwach, zwodzeniu maluczkich i ogłupiania staruszków.
  Jak owi kapłani ze Świątyni Jerozolimskiej za czasów życia Jezusa i Maryi, ubierają się w piórka ludzkiej świętości, we owe frędzle na szatach faryzeuszy , którzy dla zachowania dominacji nad ciemnym ludem wówczas, mimo cudów, nauki i licznych oznak świętości Nauczyciela i Jego Matki, pycha władzy kazała w Nim widzieć tylko przeszkodę w uprawianiu władzy wg. własnego wyobrażenia o Bogu, Jego prawie i profitach składanych w postaci dóbr materialnych w Świątyni podczas licznych rytualnych obrzędów pseudo oczyszczenia.
  Za gołębia czy dwa, za kozę czy barana miało dokonać się oczyszczenie z podłości, chęci zemsty, bratobójczych walk, chciwości, żądzy cielesnych na milion sposobów z rządzą podziwiania męczeństwa Jezusa włącznie.

  Jakże dzisiejszy sztab "religijnej władzy" ich przypomina.
  Rządza władania "duszami" w świecie materialnym jest pełna i toczy ich na pełne 24 godziny.
  Jakże to wszystko jest podobne do Jerozolimy i do władzy ówczesnej Prawdy kapłańskiej.
  Te same metody na oczyszczenie czyli : pieniądze, dziesiątki intencji podczas jednego 40-minitowego mszalnego nabożeństwa, wota, podarki, procesje bałwochwalcze biskupów pełnych ozdób, złota i przepychu , gdzie w nich i przy nich nędza, ubóstwo i męczeństwo Nazarejczyka????
  Plątają się oni za Nauczycielem , ale ich słowa i zachowanie sprawie , że są daleko od Jego nauki. Za to są przy i za religią przepychu, blaski i splendoru i pełnego oddziaływania na podświadomość robiąc z religijnych niewolników w ściśle określonym materialnym celu.
  A Bóg niewolników nie potrzebuje.
  Bóg potrzebuje świadomych , skromnych i szanujących Słowo ludzi.
  Dawno znikło w przepaściach pychy i władzy duchownych oraz religijnych świeckich Słowo i jego wartość.
  Ta sama metoda wypróbowana od wieków pozostała. Nadmiar wszystkiego wszędzie i na każdym kroku.
  Indoktrynacja religijna na siłę i przez siłę swojej władzy.
  Pokazywanie i obnoszenie się ze swoją religijnością jest grzechem pychy.

  Nadużyli wizerunku osoby Świętej z własnych potrzeb na użytek kolejnej przykrywki do fałszu i obłudy.

  Są na tyle durni i pyszni , że nie mają bojaźni przed takim szarganiem świętości w osobie Współodkupicielki rodzaju ludzkiego.

  Stare powiedzenie ciśnie się w takich okolicznościach: Bóg jak chce ukarać to rozum odbiera.
 • 2017-04-08 14:56 | żyga

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  Jak dobrze pamiętamy ,JP2 był związany z 3 objawieniem w Fatimie,po zamachu 13 maja w Rzymie.ALE nikomu w Sejmie nie przyszło do głowy przyjmować takich uchwał.Jest jednno wytłumaczenie .Szatan zdobywa w kraju nadwiślańskim swoje nowe przyczółki ,bo ma zwolenników bez płatów czołowych.A zamiast szarych komórek trociny zwyrodnialca od wycinania drzew i mordowania bażantów.
 • 2017-04-08 15:25 | woytek

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich.

  To wstyd na całą Europę. Uchwałę o dziecięcych objawieniach fatimskich przyjmują ci którzy nie wierzą , a deklarują religijność jako przepustkę do kariery politycznej.
  Okropna poruta. Zakłamanie piętrowe. Jeżeli oni choć odrobinę by wierzyli w Boga, to by nie odprawiali cyrków z miesięcznicą smoleńską. Wyroki boskie trzeba przyjmować z pokorą, a nie kwestionować ich wynik.
 • 2017-04-08 16:06 | Jacobsky

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  I tak dobrze, że w uchwale nie wezwano do zapisania tych bredni fatimskich jako oficjalnego aktu normatywnego o randze konstytucyjnej.
 • 2017-04-08 16:14 | czaro

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  Panstwo Polskie nie jest wspolnym dobrem ogolu obywateli lecz dobrem kasty politykow ssacym kase, przywileje i wladze. Reszta liczy sie o tyle o ile jest potrzebna do podtrzymania tej kasty. Byl krotki okres ( lata 1998-2001 ) w ktorym ludzie uwierzyli, ze Polska to nasze wspolne dobro, ale dosyc szybko zostali uswiadomieni, ze to wypadek przejsciowy i tymczasowy.
 • 2017-04-08 16:45 | turpin

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  I bardzo dobrze. Uchwały Sejmu są ogłaszane i archiwizowane.
  Każdy zainteresowany będzie mógł sobie popatrzeć czy to konkretnie ówże Sejm się zajmował. Historycy także.
 • 2017-04-08 18:46 | seth257

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  A gdzie można przeczytać treść tej poronionej ustawy?
 • 2017-04-08 18:52 | Szymonowicz

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  Czy ja dobrze przeczytalem? Narodowo-katoliccy fanatycy(lub cynicy, ktorym oplaca sie byc fanatykami) uchwalaja w parlamencie RP idiotyczna uchwale o "nawiedzeniach fatimskich" i PO nie GLOSUJE, zamiast glosowac przeciw! Bo co? Nie warto zajmowac sie glupotami, czy chodzi o przyszle glosy wyznawcow cudu? Jaka bedzie nastepna uchwala, przy ktorej PO nie bedzie glosowac? Czy np. uznanie JPII za Wiecznego Prezydenta Polski? Przeciez to on oglosil "cud" fatimski za Najwieksza Prawde. A moze jego wielkie zaslugi w walce z komuna? To prawda wlczyl z nia, ale nie o liberalna demokracje, tylko o "rzad dusz". Kosciol ma rzadzic--to byl przekaz tego ultrakonserwatywnego kleryka. Czy PO wreszcie zrozumie, ze zgoda na wspolrzadzenie KK w Polsce prowadzi do zguby? Tylko jasne odciecie sie od politycznych ambicji KK ( i jasne komunikowanie tego stanowiska) jest racjonalne. Inteligentnie wyrazac szacunek dla religii(kazdej), ale pokazywac jej jasne i czytelne granice, to jest mozliwe. Trzeba tylko moiec odwage... i chyba tez godnosc. Fanatycy nie zrozumieja nic...ale "zwykli" wierzacy zrozumieja, bo wielu tez ma dosc koscielnej indoktrynacji.
 • 2017-04-08 19:26 | snakeinweb

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  Obywateli mało przejmuje, co ten wasz postkomunistyczny Sejm sobie przyjmuje. Niech ten Sejm się wali. Razem z wami wali.

  To nie jest nasz Sejm.
 • 2017-04-08 20:14 | q602

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  Rzad Nasz i Partia Nasza prowadzi kraj w kierunku jedynie slusznym:
  Mamy Krola, ktorego nikt nie pytal o to, czy chce nasza korone.
  Mamy uchwale sejmowa w sprawie widzen fatimskich, ktorych nikt nie widzial.
  Naszemu swiatlemu Sejmowi pozostaje tylko powolac do zycia ustawe gloszaca, ze cala opozycja to wyslannicy szatana. Wowczas Pierwszy Sekretarz KC PiS z dobrotliwym usmiechem przyjmie do wiadomosci, ze w Toruniu juz przystapiono do ukladania pierwszych stosow.
 • 2017-04-08 21:35 | Mad Marx

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  Przynajmniej dobrze, że PO wprowadziło dyscyplinę partyjną w tym głosowaniu, bo inaczej nie mogę sobie wyobrazić nieuczestniczenie w głosowaniu jej posłów.
 • 2017-04-08 21:44 | Withold

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  Najbardziej rozśmieszyło mnie, że niejaka Sobecka twierdzi o rzekomym dowodzie naukowym jeśli chodzi o ten cud. Jeśli ten cud jest udowodniony to w Stanach czeka podobno niezła sumka w dolarach. Ja śnię.
 • 2017-04-08 23:06 | kruk

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  Ten idiotyzm w Sejmie mozna tylko wytlumaczyc zaciekla walka PiS o utrzymanie poparcia twardego elektoratu i Kosciola. Kosciol, dajac sie wciagnac w te gre, traci szacunek spoleczenstwa, w tym rowniez jego wierzacej czesci. Sejm zajmujacy sie objawieniami z zaswiatow to ponura groteska.
 • 2017-04-09 04:47 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  Przepraszam,że przy tej okazji. Zdarzenie w Świebodzicach to wykrakanie przez Szydło Polski w ruinie.Z komentarzem Morawieckiego pozostawionej przez poprzedników.Tak sobie myślę jeżeli Bóg istnieje dlaczego odwołał anioła stróża kamienicy i pozwolił na jej zawalenie z jego dziećmi. Wszak boskie nie zabijaj terroryzuje polską przestrzeń polityczną. A tu taka wpadka.
 • 2017-04-09 07:44 | turkmen

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  .kosciol katolicki i rzad zlamali umowe Konkordatu !!
 • 2017-04-09 09:50 | waldi-14

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  Panie Redaktorze! Tu nie chodzi o Kościół w Polsce ani o paru biskupów, chodzi o Matkę Bożą (Osobę historyczną także), która 100 temu ogłosiła przesłanie do WSZYSTKICH, nie tylko do katolików: pokutujcie, nawracajcie się, módlcie się. To przesłanie dotyczy wszystkich i jest ostrzeżeniem dla wszystkich. Bez Boga zginiemy wszyscy czyli wierzący i niewierzący. Uchwała jest przypomnieniem tego przesłania. Nikomu ono nie zagraża ani nie czyni krzywdy.Przeciwnie, jest dobre, bo ostrzega przed zagładą dzisiejszy świat. A redaktor wie, że obecny świat jest o mały kroczek od zagłady.
 • 2017-04-09 10:10 | Jacek, NH

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  Franciszku, dlaczego nie grzmisz! Czy papież słyszy, co się dzieje w polskim Kościele? Jeśli tak, to dlaczego milczy?
 • 2017-04-09 22:27 | mopus11

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  PiS nie ma Boga w sercu? Radujmy się z tego. Jahwe najpierw wygnał z raju za błahe przewinienie, potem ogniem i siarką wytracił mieszkańców pewnych miast, a ciekawską ich mieszkanką zamienił w słup soli, o zatopieniu z niewielkimi wyjątkami całej populacji ludzkiej i zwierzęcej nie omieszkam wspomnieć. Ale największy kawał zrobił swojemu wybranemu narodowi, wywiódł ich z Egiptu, przegonił przez 40 lat po pustyni po czym ich wszystkich wytracił, z niewielkimi wyjątkami. Na finiszu kazał przybić gwoździami swojego syna do drzewca. To co by PiS nam zmalował gdyby miał Jahwe w swym sercu?
 • 2017-04-10 09:03 | J.E. Baka

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  @Azur - chyba Macierewicza? Kolejnym dobrym kandydatem mógłby być p. Morawiecki (junior), który ma wizje technologiczne.
 • 2017-04-10 22:57 | Aspiryna

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  "Panie Redaktorze! Tu nie chodzi o Kościół w Polsce ani o paru biskupów, chodzi o Matkę Bożą (Osobę historyczną także), która 100 temu ogłosiła przesłanie do WSZYSTKICH, nie tylko do katolików: pokutujcie, nawracajcie się, módlcie się."

  A tak, poza tym... wszyscy w domu zdrowi?
 • 2017-04-24 19:04 | popan

  Re:Sejm przyjął uchwałę o objawieniach fatimskich. Rozdział Kościoła od państwa się rozmywa

  Jeżeli Pani Fatimska TAK będzie nas strzec jak ustrzegła Lolka przed zamachem, to dobranoc.