Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prof. Zielonka o wpływie populizmu na demokrację

(7)
Prof. Jan Zielonka, politolog z Uniwersytetu w Oksfordzie, o tym, jak populizm zmienia dzisiejszą demokrację. I o tym, jak ją trzeba dostosować do nowych czasów.
 • 2017-05-04 13:36 | Malesa

  We the People ....

  Kluczem do zrozumienia tresci tej rozmowy nie sa malo precyzyjne slowa jak "populista", "demokrata", "liberal", "neo-liberal" czy "porzadek liberalno-demokratyczny",ale odpowiedzi profesora w liczbie mnogiej jak "Fakt, że tak się cieszymy", "Będziemy mieli niewyobrażalny jeszcze niedawno powód do radości" czy "Uznamy za sukces to, że nie wygra"....
 • 2017-05-04 13:38 | Jacek, NH

  Re:Prof. Zielonka o wpływie populizmu na demokrację

  Prof. Zielonka ma rację. Nie podoba się pisowiec, będzie rządził narodowiec. Istnieje tylko jedna siła zdolna po odejściu PiS zająć - w bardzo określony sposób - jego miejsce, a stanowi ją ruch narodowy. Kapłani antypisowskiej krucjaty mogą jej jeszcze gorzko pożałować, a także dostać naprawdę ostro w kość i jeszcze zatęsknić za Jarosławem Kaczyńskim i jego partią, solidarnościową z pochodzenia, prounijną, pronatowską, propolską
 • 2017-05-04 14:58 | Praga16000

  Mania nicniezmieniania

  Świetny wywiad. Dziękuję.
 • 2017-05-05 00:37 | Aspiryna

  Re:Prof. Zielonka o wpływie populizmu na demokrację

  "jeszcze zatęsknić za Jarosławem Kaczyńskim i jego partią, solidarnościową z pochodzenia, prounijną, pronatowską, propolską"

  Czy to ma byc cos w rodzaju bardzo ponurego zartu??
 • 2017-05-07 20:57 | samba kukuleczka

  Re:Prof. Zielonka o wpływie populizmu na demokrację

  Szkoda,że ten sposób definiowania politycznych problemów współczesnego świata który reprezentuje "od zawsze" prof. Zielonka jest tak marnie obecny w "bieżących produktach" zespołu dziennikarskiego Polityki. Niestety, świat dziennikarski zapadł na tę samą jednostkę chorobową, co polityczni reprezentanci "obozu" demokracji liberalnej,czyli minimum odwagi poznawczej przy stawianiu diagnozy - maksimum prostych, ludowych recept.
  A choremu już stawianie baniek niestety nie pomoże.
 • 2017-05-12 09:10 | janekwisniewski

  Re:Prof. Zielonka o wpływie populizmu na demokrację

  no ale przeciez demokracja to JEST populizm. w mniejszym lub wiekszym stopniu. jesli jak Pan Profesor pisze na koncu ze trzeba wymarzyc system na nowo , to rownierz trzeba miec wiare w to co sie chce zrobic. a tego zaden myslacy czlowiek nie moze przedstawic jako programu wyborczego. jako polityk nie moge powiedziec ze wierze ze to co chce zmienic polepszy sytuacje. niestety musze miec cochones i powiedziec ze tak jest , a pozniej w zaleznosci od tego czy jestem populista ,politykiem czy mezem stany przyjac to na klate. demokracja sama w sobie niczego nie zalatwi. ale bez demokracji nie mamy polityki,politykow a nawet populistow. demokracja to przeciez po ostatnich przykladach PO re uchodzcow to "termin politologiczny, nieostry i niejednoznaczny opisujący zjawiska polityczne, których wspólną cechą jest retoryka odwołująca się do "woli ludu"."
 • 2017-06-20 06:39 | Andrzej Falicz

  (: Prof. Zielonka miazdzy kulturalnie Zakowskiego

  Szacunek Panie Zielonka ku zaklopotaniu Zakowskiego wytracil mu Pan z najwyzsza klasa wiekszosc gotowych argumentow, ktore chcial Panu wcisnac w usta.

  Z paromiesiecznym opoznieniem...informuje:
  PiS ma z powrotem 40% poparcie a Platforma 20...
  Gospodarka ma sie swietnie,
  spolki skarbu panstwa ida w gore,
  bezrobocie rekordowo niskie i o 94% zmniejszylo sie skrajne ubostwo wsrod dzieci...calkiem niezle jak na "populistyczna demokrature PiS"...