Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Inicjatywa Dudy jest pusta treściowo i raczej nic z niej nie wyniknie

(15)
Najbardziej intrygującą zagadką jest to, czy Andrzej Duda uzgodnił swój plan z Kaczyńskim. Sądząc po chaotycznym przekazie płynącym z PiS, to politycy średniego szczebla tej partii byli zaskoczeni.
 • 2017-05-04 14:43 | żyga

  Konstytucja.

  Pan A ndrzej zaczyna wybijać się na niepodległość.A to drogo kosztuje.Pani rzecznik PIS obrażona,i tego się nie zapomina.Horoskop dla prezesa.Teng ,Chińczyk ,w wieku 73 lat, zaczął z sukcesem reformować swój krajA był torturowany rzez hunwejbinów.Dożył 90 tki.Prezes uszanowany w 1981 przez komuchów ,ma szanse na setkę.I należy zastanowić się w tej sytuacji.,nad uprawnieniami ,Prezsowi trudno będzie wygrać prezydenturę ,więć raczej odpowiedni system gabinetowy.Panu A ndrzejowi odwrotnie ,bo to ujma być teraz premierem. Pewne jest ,PIS będzie walczył o osłabienie prerogatyw prezydenta ,bo nawet ta uległośc ,która owocuje lamaniem Konstytucji ,w pewnych momentach zawodzi.i dochodzi do bratobójczej ,dla dobra Polaków walki.
 • 2017-05-04 15:42 | Jacek, NH

  Re:Inicjatywa Dudy jest pusta treściowo i raczej nic z niej nie wyniknie

  Konstytucji bronią ci, którzy ją stworzyli, a także ci, którym ona gwarantuje pewne status quo, pozycję społeczną, również przynależność do jakiejś elity, jakąś nietykalność. Chociażby o grupach prawniczych. Proszę pamiętać o tym, że Konstytucja była tworzona przez prawników, w TK orzekali prawnicy, często w sprawach dot. prawników i dzisiaj to oni najczęściej wypowiadają się na temat Konstytucji
 • 2017-05-04 15:46 | antónio

  Re:Inicjatywa Dudy jest pusta treściowo i raczej nic z niej nie wyniknie

  Duda nie dzwoni do Kaczyńskiego i odwrotnie, bo ich Kamiński podsłuchuje.
 • 2017-05-04 16:38 | wojtek_ab

  Re:Inicjatywa Dudy

  Pusty tresciowo to jest artykul autora. W kolko to samo, PIS zly, Duda zly, Kaczynski zly. To juz takie nudne.

  A jesli chodzi o konstytucje to nalezy ja usprawnic. I do tego potrzebna jest rozmowa.
 • 2017-05-04 21:33 | kalder

  Re:Inicjatywa Dudy jest pusta treściowo i raczej nic z niej nie wyniknie

  Mimo wszystko wciąż zadziwia głupota ludzi powtarzających pisowskie przekazy dnia - było takie określenie "ludzie gramofony" tam chodziło o wierzących komunistów.

  Niby kto miał zasiadać w Trybunale Konstytucyjnym jak nie prawnicy? A mosty w państwie pis będą budować (no zresztą w ogóle nie będzie się budować) szewcy zamiast inżynierów (lądowych)?
 • 2017-05-05 00:03 | Mad Marx

  Re:Inicjatywa Dudy jest pusta treściowo i raczej nic z niej nie wyniknie

  @jacek- długo nad tym myślałeś??? Konstytucja jest aktem prawnym, więc napisali ją prawnicy. Nie wiem jak ty, ale ja wolę żeby mnie leczył lekarz, dom wybudował murarz a auto serwisował mechanik....
 • 2017-05-05 00:36 | Aspiryna

  Re:Inicjatywa Dudy jest pusta treściowo i raczej nic z niej nie wyniknie

  "A jesli chodzi o konstytucje to nalezy ja usprawnic. I do tego potrzebna jest rozmowa."

  Tyle, ze w partyjno-mafijnej organizacji pod nazwa PiS o wszystkim decyduje
  jeden "wodz". A on nie uznaje zadnych otwartych rozmow, ani dyskusji!
 • 2017-05-05 00:50 | mordenga

  Re:Inicjatywa Dudy jest pusta treściowo i raczej nic z niej nie wyniknie


  2017-05-04 15:42 | Jacek, NH
  Re:Inicjatywa Dudy jest pusta treściowo i raczej nic z niej nie wyniknie

  1. Duda sam jest prawnikiem i synem akademickich profesorów- sam jest z elity.
  2. Kto miał pisać Konstytucję, jeśli nie prawnicy- poeci, pieśniarze czy kucharki? Zresztą w prawnicy napisali Konstytucję tylko w dosłownym rozumieniu. To tak jakby twierdzić, że tłumacz napisał książkę. Na kształt Konstytucji największy wpływ mieli politycy. To najbardziej polityczny ze wszystkich możliwych rodzajów aktów ustawodawczych, wypracowywany latami, z mozołem i w drodze kompromisu (czego PiS nie umie i nie rozumie- ma być po ichniemu, albo wcale). Prawnicy pełnią w procesie tworzenia Konstytucji rolę redakcyjną, a nie twórczą.
  3. Jakież to przywileje mają w Konstytucji prawnicy?
  4. Jakie uprawnienia lub immunitety mają w Konstytucji prawnicy, a nie mają ich politycy?

  Takie argumenty jakich użył Duda mogą przekonać tylko ludzi... odpornych na argumenty. A podatnych na ordynarne szczucie
 • 2017-05-05 00:57 | woytek

  Re:Inicjatywa Dudy jest pusta treściowo i raczej nic z niej nie wyniknie

  Kończy się mieszanie w polskim kotle smoleńską chochlą , więc podrzucają mieszanie szabelką konstytucyjną 3 majową. Czy może zmieniać Konstytucję ugrupowanie polityczne zapraszające do Polski wojska okupacyjne? Tylko kraje wolne od wojsk okupacyjnych sa krajami suwerennymi. Tylko kraje suwerenne mogą uważać się za kraje przestrzegające własnej Konstytucji. Żadna normalna Konstytucja nie dopuszcza stacjonowania obcych wojsk na własnym terytorium.
 • 2017-05-05 06:56 | azur

  Re:Inicjatywa Dudy jest pusta treściowo i raczej nic z niej nie wyniknie

  Cała inicjatywa, jak i jej autor, jest pusta treściowo i nic z niej nie wynika.
 • 2017-05-05 09:27 | dziadekwłodek

  Re:Inicjatywa Dudy jest pusta treściowo i raczej nic z niej nie wyniknie

  Autor skupia się wyłącznie na ośmieszeniu 3-majowej inicjatywy Dudy. Jej ośmieszać nawet nie trzeba, ponieważ jest tak samo głupia i nieodpowiedzialna, jak cała jego prezydentura. Przy okazji ośmiesza on (jak większość recenzentów Dudy) konieczność zmian polskiej konstytucji. A ta niewątpliwie wymaga zmian.

  Moim zdaniem należałoby przede wszystkim ograniczyć system władzy w Polsce. Głównym ośrodkiem władzy powinien być prezydent wybierany w wyborach powszechnych. On powinien wytyczać główne kierunki polityki państwa, a premier jedynie je realizować przy pomocy ministrów.
  Należałoby zlikwidować Senat. Całkowicie i bez przekształceń, a samorząd powinien funkcjonować jedynie na poziomie gminy.
  Trybunał Konstytucyjny i Trybunał Stanu też powinny zostać zlikwidowane, gdyż obecna praktyka pokazuje, że są to bardziej instytucje pilnujące interesów politycznych niż dobrze rozumianego prawa i sprawiedliwości. Zamiast nich i np. także RPO,należałoby powołać urząd rzecznika praw konstytucyjnych o uprawnieniach prokuratorskich. Właściwości obu powinien przejąć zreformowany Sąd Najwyższy, którego sędziowie powinni być wybierani dożywotnio, a w jego składzie powinny znaleźć się wyspecjalizowane izby - np. konstytucyjna.

  Media i internauci szydzą z inicjatywy PAD-a. Internautom się, ale nie dziwię tzw. poważnym mediom już tak. Chyba nie do końca głównego nurtu od wielu lat odbija się na ich wiarygodności.

  Wojciech Szacki to niewątpliwie jeszcze młody człowiek, ale dla poparcia swoich tez sięgnął w odległe czasy historii PRL i napisał: "Takie plebiscyty mają przy tym tę wadę (lub zaletę, zależnie od punktu widzenia), że na ich wynik wpływa dobór pytań. W 1946 r. komuniści pytali o reformę rolną i granicę na Odrze i Nysie Łużyckiej, a nie o likwidację demokracji (a i tak musieli sfałszować wyniki); za rok być może trzeba się będzie zmierzyć np. z pytaniem: „Czy jest Pan/i za precyzyjnym uregulowaniem relacji między rządem a prezydentem?”."

  Proponuję, aby najpierw zbadał rolę Rejonowych Ośrodków Pracy Partyjnej (ROPP) w ew. fałszowaniu wyników (frekwencji) słynnego referendum Rakowskiego z 29 listopada 1987 roku. Bowiem tu ew. fałszerstwo mogło mieć większe znaczenie dla Polski i Polaków niż w odległym 1946 roku.
 • 2017-05-05 15:53 | Mad Marx

  Re:Inicjatywa Dudy jest pusta treściowo i raczej nic z niej nie wyniknie

  Jeżeli inicjatywa nie jest wyłącznie ściemą dla Ciemnego Luda i referendum rzeczywiście się odbędzie, to najprawdopodobniej będzie takie pytanie : Czy uważasz, że obowiązująca Konstytucja wymaga zmian. Jeżeli frekwencja wyniesie ponad 50% i ponad 50% respondentów odpowie Tak to otworzy to drogę do dowolnych zmian, czyli takich, które będą odpowiadać linii Partii. Partia wyciągnie projekt, który ma na taką okoliczność przygotowany, po czym zwoła Zgromadzenie Narodowe, które w czasie nocnego posiedzenia zmiany w Konstytucji zatwierdzi (niepewnych posłów i senatorów się o posiedzeniu nie zawiadomi), drukarz jeszcze tej samej nocy wydrukuje Dziennik Ustaw i obudzimy się w nowej rzeczywistości, jak to nam obiecywała Partia przed wyborami. Jedyna nadzieja w tym, że obywatele nie dadzą się nabrać na piękne słówka o demokracji i większość na referendum nie pójdzie.
 • 2017-05-05 15:57 | Mad Marx

  Re:Inicjatywa Dudy jest pusta treściowo i raczej nic z niej nie wyniknie

  @mordenga- "Duda sam jest prawnikiem, synem prawników i należy do elity" Jeśli chodzi o ścisłość to Duda jest synem profesora z awansu społecznego. Jego dziadekbył chłopem a profesora mógł widzieć co najwyżej gimnazjalnego i to z daleka....
 • 2017-05-06 12:38 | Andrzej Falicz

  Re:Inicjatywa Dudy jest pusta treściowo i raczej nic z niej nie wyniknie

  Panie dziennikarzu ...polityczny.
  Wyniknie i to bardzo duzo.
  Niech sie 50% Polakow opowie za tym, ze trzeba konstytuche zmienic.
  PiS przygotuje projekt...Opozycja zacznie wrzeszczec (juz zaczela) ze pod zadnym pozorem i wyjdzie, ze opozycja olewa glos Polakow.
  I to narazie PiS wystarczy do nastepnych wyborow.
 • 2017-05-07 14:31 | Mad Marx

  Re:Inicjatywa Dudy jest pusta treściowo i raczej nic z niej nie wyniknie

  Jeśli chodzi o ścisłość, to PiS ten projekt ma już przygotowany i to od 7 lat.... Może i obecna Konstytucja nie jest doskonała i zmian wymaga, ale nie w tym kierunku....A w takim właśnie ma zamiar zmienić ją PiS Dlatego w ewentualnym referendum udziału nie wezmę i uważam, że cała opozycja powinna nawoływać do nieuczestniczenia w nim