Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy lewica się jeszcze pozbiera?

(7)
Opozycja parlamentarna, aby odsunąć PiS od władzy, potrzebuje wsparcia. Mogłoby ono nadejść z lewej strony, ale tam od wyborów panuje chaos. Czy jest szansa, że w końcu wyłoni się z niego jakiś konkretny projekt?
  • 2017-05-17 00:45 | hohoberiberi

lewica

No to jak to w końcu jest, pani Malwino? Silna pozycja Biedronia osłabi PO, ale bez silnej lewicy PO nie wystarczy sił do odsunięcia PiS od władzy? 3,5% Razem, które większość dotacji odkłada na kampanię wyborczą,a za resztę po cichu buduje struktury to mało? Nadzieja lewicy to Barbara Nowacka, pod warunkiem że wejdzie na listy PO? I jeszcze oczekujecie tam w redakcji, że lewica powie "uchodźcy i LGBT są nieważni, bo sondaże"? Po co komu taka lewica?

Z całym szacunkiem, ale czasem mam wrażenie że zasłużyliście na ten PiS bardzo mocno.
  • 2017-05-17 10:50 | jakowalski

Re:Czy lewica się jeszcze pozbiera?

Polakom potrzebna jest lewica, ale taka prawdziwa, czyli stojąca po stronie ludzi pracy, a nie jak SLD czy Razem po stronie seksualnych i etnicznych mniejszości oraz ekoterrorystów.
  • 2017-05-18 07:36 | DBG

Chcialam zauwazyc, ze wsrod seksualnych i etnicznych mniejszosci oraz ekoterrorystow sa rowniez ludzie pracy...
  • 2017-05-18 11:43 | dewes

Miałem okazję na własnej skórze przekonać się, na czym polega polityka gospodarcza PO. Wolę sobie strzelić w kolano niż na nich zagłosować i po raz drugi przechodzić to samo. Oczywiście mogę się zgodzić, że PO obieca zajęciem się tematem związków partnerskich. Jak wygra wybory to będzie się tym tematem zajmować pewnie co najmniej 4 lata, przez ostatni rok głośno trąbiąc o tym, że się tym zajmuje. Po kolejnych wyborach będzie dokładnie to samo. Przez ten czas stada podejrzanych kolesi, na wzór obecnej partii rządzącej, będą łupić kraj na wszystkich możliwych do objęcia stanowiskach. Gratuluję optymizmu tym, którzy wierzą, że zmiana PiS na PO coś zmieni. Pani Malwinie przede wszystkim.
  • 2017-05-19 18:51 | cyganicha

do: hohoberiberi

Może tak zamiast spłycania tez artykułu, lepiej uświadomić podstawowy fakt że prawdziwej lewicy w postkomunistycznej Polsce nigdy nie było. SLD zawsze było centrowo-katolickim konglomeratem. Cimoszewicz swoją abdykacją, z banalnego w sumie powodu, z uczestnictwa w życiu politycznym w istocie stworzył wyrwę pokoleniową w przebijaniu się lewicowych idei do szerszych mas społeczeństwa.

A fakt jest taki, że jedynymi lewicowymi nadziejami obecnie są Nowacka i Biedroń. W przeciwieństwie do np. Zandberga mają jakieś tam wyczucie polityczne i są w stanie zrobić skuteczny skok w górę ponad obecne układy polityczne przy sprzyjających warunkach - i to jest meritum.
  • 2017-05-20 12:25 | hohoberiberi

cyganicha,
    Różne rzeczy sobie można uświadamiać, ale to nie zmienia faktu, że w artykule są niespójności, które dla pani Malwiny widać są ok.
    Ja się zgadzam, że SLD w tej chwili to jest partia dla emerytów, którym Radio Maryja nie pasuje. Ja się zgadzam, że Biedroń i Nowacka dają jakąś nadzieję. Ja się nawet mogę zgodzić, że Zandberg nie ma wyczucia. Ale w tej chwili Biedroń jest prezydentem Słupska i będzie nim jeszcze pewnie półtora roku, a Barbara Nowacka założyła chyba z rok temu grupę, a ja teraz nawet nie jestem w stanie znaleźć ich strony internetowej. Za to Zandberg bez wyczucia rozkręcił partię, która ma okręgi w każdym województwie plus kilka zagranicznych, mają na nadchodzące kampanie tak z 10 razy więcej pieniędzy niż wydali na ostatnią. No i jeżdżą po kraju, spotykają się i wypracowują kolejne punkty programu. Trzy dni temu ogłosili, że do wyborów samorządowych we Wrocławiu wystawią wspólne listy z Zielonymi, o których pani Malwina nawet nie wspomina. Pewnie w innych okręgach prowadzą podobne rozmowy. Ale to jest nudne, nie nadaje się na artykuł o tym, jak to tylko Czarzasty z SLD pod rękę z Napieralskim z PO mogą uratować lewicę.
  • 2017-05-20 16:27 | Maciej Folta

@hohoberiberi
    Lepiej bym tego nie ujął. "Polityka" do obrzydzenia gra na PO, poświęcając przy tym obiektywizm i troskę o dobro wspólne. Argumentem ma być niby, że PO cośtam zrobi ze związkami partnerskimi? Super, mieli na to OSIEM LAT! I to ma mnie niby przekonać? Że mam znowu oddać głos na partię, która nie reprezentuje moich interesów? Po co? Żeby PiS znowu potem wygrał?

@jakowalski
    Typowe bzdury z prawicowego rozdzielnika. Razem współpracuje ze związkami zawodowymi właśnie w obronie ludzi pracy.

Tak naprawdę rację ma Krytyka Polityczna, że najsensowniej jest wziąć PiS z dwóch stron: od centrum PO - .N, od lewej: IP - Razem. Szkoda tylko, że to mało realne.