Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prokuratura coraz mniej wiarygodna w sprawie ekshumacji smoleńskich

(6)
Wystąpienie prokuratora Marka Pasionka było od strony piarowskiej katastrofą, ale da się z niego wyczytać pewne polityczne przesłanie.
 • 2017-06-01 19:10 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Ekshumacje

  Szkoda ,że nie ma wypowiedzi ekspertów o możliwości w warunkach Smoleńska 100 procentowej identyfikacji szczątków i terminie identyfikacji.Decydując się na imienne trumny nie podano przepisu umożliwiającego złożenie szczątków nie stanowiących odtworzenie całego ciała ofiary.Jakiś prokurator podpisywał stosowne dokumenty.A jeżeli nie było na to zgody Rosjan należało w kraju zdjąć imienne tabliczki i powtórzyć identyfikację jak tego wymagają krajowe przepisy.Pasionek spasował a dziś rżnie głupa.Wszak o identyfikacji wyłącznie decyduje prokurator a nie politycy.Nawet sądy orzeczeniami to potwierdzają.A dotyczy to Smoleńska bo część rodzin była przeciwna wtórnej ekshumacji. Tak sobie myślę,że prokuratura to kamieni kupa jak sugeruje Sienkiewicz. Na logikę nie wydaje się możliwe aby poprzestać na oględzinach zmasakrowanych i wymieszanych szczątków przez rodziny.Cel jest jasny nie o identyfikację chodzi ale o ślady materiału wybuchowego.A jak podrzuci jakiś dowcipniś bo ma jeszcze czas a lista jest jawna.
 • 2017-06-01 20:41 | Moby_Dick

  Re:Prokuratura coraz mniej wiarygodna w sprawie ekshumacji smoleńskich

  Nie wydaje się, by za pomocą tomografii komputerowej, która jest metodą rentgenograficzną, można było wykryć ślady jakiejś substancji. Co innego rezonans magnetyczny (MR). W początkach swoich zwany był NMR (Nuclear)MR i służył właśnie do identyfikacji związków organicznych. Jeśli prokurator tak powiedział to dodatkowo źle świadczy o jego profesjonalizmie.
 • 2017-06-01 20:46 | Withold

  Re:Prokuratura coraz mniej wiarygodna w sprawie ekshumacji smoleńskich

  No cóż! Można było się tego spodziewać. Polski bałagan przed lotem, w czasie lotu i jak się okazuje po locie.
  Marta Kaczyńska mówiła z oburzeniem, że w trumnie prezydenta są szczątki innych ofiar poza Panią Prezydentową. To może przyczepić dodatkowe tabliczki z imionami i nazwiskami. Myślę, że rodziny nie miałyby nic przeciwko temu, ze szczątki ich bliskich leżą na Wawelu.
 • 2017-06-01 23:03 | Pablos

  Re:Szczątki smoleńskie na Wawelu.

  Jeżeli w trumnie Lecha Kaczyńskiego znaleziono szczątki dwóch innych osób to po ekshumacji zostały one usunięte czy też zostały pozostawione. Jeżeli tak to z szacunku dla szczątków osoby zmarłej i jej rodziny należałoby umieścić tabliczkę upamiętniającą podając imiona i nab.zwiska tych osó
 • 2017-06-02 08:18 | jpet

  Re:Prokuratura coraz mniej wiarygodna w sprawie ekshumacji smoleńskich

  Kto sieje wiatr zbiera burzę.
 • 2017-06-02 14:28 | antónio

  Re:Prokuratura coraz mniej wiarygodna w sprawie ekshumacji smoleńskich


  Zastanawiające jest to ,że ekshumacje były wstrzymane od końca grudnia 2016 do 14 marca 2017
  Zmienił się też skład zespołu patomorfologów.
  Pierwsze ekshumacje były w listopadzie,a do dziś nie ma oficjalnych opinii biegłych o przyczynach śmierci.
  Wiele tajemnic dzieje się za kulisami prokuratury.
  Zrobią wszystko żeby się nie wydało.