Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Łosie, uważajcie! Minister idzie!

(5)
Ministerstwo Środowiska rozważa zniesienie moratorium na odstrzał tych zwierząt.
 • 2017-06-09 23:41 | gramin

  "Chłop żywemu nie przepuści"

  Jedyne, co w tym kontekście przychodzi mi do głowy to "nieśmiertelna" piosenka Kazimierza Grześkowiaka:
  https://www.youtube.com/watch?v=PD0UT-KaLu0
  Niestety takie chłopy w tej chwili rządzą Polską.
 • 2017-06-10 00:12 | mumrak

  Re:Łosie, uważajcie! Minister idzie!

  Szyszko to szkodnik ale jesteśmy cywilizacją ludzi a nie łosi.
  W imię życia kilkudziesięciu ludzi jestem w stanie odżałować tego odstrzału.
 • 2017-06-10 11:01 | lubat

  Re:Łosie, uważajcie! Minister idzie!

  Zamiast pisać akty strzeliste w obronie łosi, używając przy tym dosyć absurdalnych argumentów (owija się wierzchołki sadzonek plastikową sprężynką i łosie się ich nie imają), dobrze by było dla wszystkich, w tym dla samych łosi, zadać sobie podstawowe pytanie: czy pogłowie tych zwierząt odpowiada biologicznej pojemności środowiska, czy też znacznie je przekracza. Wiem, że w przypadku łosi, dzików czy bobrów ich liczebność znacznie przekracza możliwości ich naturalnego środowiska i dlatego zakłóca się równowaga biologiczna, a do tego zwierzęta te dokonują inwazji nie tylko na pola uprawne, ale i do miast.
  W naszym kraju nie ma naturalnego wroga tych zwierząt, t.j. wilków, które regulują ich liczebność tak jak w Szwecji czy Finlandii. Jeśli więc nie ma naturalnego "selekcjonera", rolę tę musi przejąć człowiek i nie ma się co oburzać na fakty. Nawet jeśli dokonuje ich nielubiany, "reżymowy" minister.
 • 2017-06-10 12:43 | slima11

  Re:Łosie, uważajcie! Minister idzie!

  No i co zrobicie szyszce ,której łoś nie dosięgnie na drzewie?Sama spadnie. i zgnije .Bo tak z szyszkami bywa.
 • 2017-06-10 13:59 | Sir Jarek

  Re:Łosie, uważajcie! Minister idzie!

  lubat - kiedyś selekcji nadmiaru populacji ludzi dokonywały wojny. Teraz mamy dość spory nadmiar tychże ponad wytrzymałość planety. lubat - chyba pięknie wyglądałbyś w celowniku. Idiota