Wyszukaj na forum
Forum
Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!
Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!
Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.
Kolejne sondaże pokazują, że niedawny remis PO z PiS był swego rodzaju iluzją
(16)-
Po piąte...
A po piąte... mamy niestety - delikatnie mówiąc - niemądre społeczeństwo. Nawet prorządowy CBOS przyznaje, że najsłabiej wykształceni są zazwyczaj zwolennikami PIS-u, a najlepiej wykształceni - zazwyczaj przeciwnikami tejże partii. Cała bieda w tym, że niewykształconych jest więcej niż wykształconych. -
Nie wierzcie w sondaże CBOS.
To propagandowa tuba pisopatów. Pisopaci płacą, pisopaci wymagają. -
Re:Kolejne sondaże pokazują, że niedawny remis PO z PiS był swego rodzaju iluzją
Obawiam sie, że poparciem PiS nawet sprawa pani Sadurskiej nie zachwieje. Na argument że Sadurska 90 tys. zł PiS/TVP/Karnowscy/Lisicki odpowiedzą argumentem w stylu, że Krawiec w Orlenie jeszcze więcej. I nieważne, że Krawiec to był fachura, p. Sadurska jakby troche mniej. I nieważne, że Krawiec był spoza polityki, a p. Sadurska nic oprócz polityki w życiu nie robiła.
Ale trafił Pan w sedno, moim zdaniem. Donald wyjechał, 27:1 przyblakło, zostali Grzegorz i Ryszard.
I jeszcze jedna smutna prawda - cokolwiek PiS zrobi z sądami czy TK, ludzi to nie ruszy. Po prostu nie ruszy. -
Re:Kolejne sondaże pokazują, że niedawny remis PO z PiS był swego rodzaju iluzją
Totalna opozycja jako odpowiedz na totalne łamanie prawa ,potrzebuje wypracowania swoistych. zasad walki z bezprawiem.Miedzy innymi ,nie ogłaszać w mediach zakłamanych słupków o miłości suwerena do dyktatury.A dlaczego nie wypracowano tych zasad ,niech odpowiedźą ,ci co biorą forsę za zasiadanie w parlamencie. -
Re:Kolejne sondaże pokazują, że niedawny remis PO z PiS był swego rodzaju iluzją
Pan Wojtek.
Nie ma dziś w Polsce osób naprawdę wykształconych, jako że najlepsze polskie wyższe uczelnie, takie jak UJ czy UW, lokują się dopiero w czwartej setce międzynarodowych rankingów.
-
Re:Kolejne sondaże pokazują, że niedawny remis PO z PiS był swego rodzaju iluzją
Prawda jest taka, że Kaczyński pożycza dodatkowe 6mld dolarów/rok na 500+ i inne rozdawnictwo.
Ciemny lud jest zachwycony. Za 10lat trzeba będzie wdrażać 1000- ale to już będzie ktoś inny się martwił. Gierek to przy Kaczyńskim geniusz ekonomiczny bo za pożyczaną kasę budował zakłady przemysłowe.
Dzięki temu może realizować program koryto+ (to najmniej szkodliwe) i niszczenia państwa polskiego. -
Re:Kolejne sondaże pokazują, że niedawny remis PO z PiS był swego rodzaju iluzją
Czy ludzi "ruszy" coraz wieksza buta, pycha oraz arogancja PiS-owskich aparatczykow? -
Re:Kolejne sondaże pokazują, że niedawny remis PO z PiS był swego rodzaju iluzją
Zapomniał Pan o najważniejszym powodzie powrotu notowań PiS-u czyli przerwie w emisji "Ucha Prezesa".Zobaczymy jak wróci jesienią.
-
Re:Kolejne sondaże pokazują, że niedawny remis PO z PiS był swego rodzaju iluzją
Aspiryna
"Czy ludzi "ruszy" coraz wieksza buta, pycha oraz arogancja PiS-owskich aparatczykow?"
Nie sądzę. Idiotyzm i arogancja aparatczyków z PZPR nie ruszała ludzi w PRL, poza niewielką grupą paru setek opozycjonistów. Ludzi ruszył dopiero pusty garnek. Teraz też, póki garnek pełen - jest coraz pełniejszy - aktywne działania gotów jest podjąć, powiedzmy optymistycznie, 1% dorosłych. Jednak brak kompetencji misiewiczów z nowego rozdania z pewnością zaskutkują pustym garnkiem, ale to potrwa, powiedzmy, 10 lat. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Mam nadzieję, że dożyję. -
Re:Kolejne sondaże pokazują, że niedawny remis PO z PiS był swego rodzaju iluzją
@Pan Wojtek
2017-06-13 11:01
„… najsłabiej wykształceni są zazwyczaj zwolennikami PIS-u, a najlepiej wykształceni - zazwyczaj przeciwnikami tejże partii”.
Generalnie może to być i prawda (słowo „zazwyczaj” jest tu kluczowe) ale i ci „zazwyczaj” przeciwni PiS niekoniecznie są zwolennikami PO. Jednak bardzo wielu - i słusznie - pamięta nieudolne rządy Platformy i takwąż prezydenturę Komorowskiego, pocącego się Rycha i liczne afery, traktowanie szerokich rzesz społeczeństwa jako „nawóz historii” oraz zawartość słynnych taśm. A i w obsadzaniu wszelakich posad swoimi PO (i PSL - Posady Swoim Ludziom) była mistrzem świata... -
Re:Kolejne sondaże pokazują, że niedawny remis PO z PiS był swego rodzaju iluzją
..jak latowo manipulowac spoleczenstwem w Polsce pokazuja sadaze ,wystarczy plotka ,male klamstwo ,obiecanka rzadu a juz sa zmiany w slupkach sadazowych oczywiscie wszystko pokropione woda swiecona !!! -
Re:Kolejne sondaże pokazują, że niedawny remis PO z PiS był swego rodzaju iluzją
Nie należy stawiać obok siebie badań face-to-face (CBOS) i telefonicznych. Ich się nie da porównywać. -
@Edward - spolki skarbu panstwa i PiS.
Pensje w spolkach skarbu panstwa sa ustalone z gory a nie "dla Sandurskiej" a za wyniki spolek skarbu panstwa odpowiada rzad i partia rzadzaca.
Malo tego platformiane gigantyczne odprawuy zostaly dzieki PiS-owi zniesione.
Az dziw, ze PiS...ze nie wybiera ludzi z Platformy - nieprawdaz?...
Od czasu odsuniecia "ekspertow z PO" od zarzadania tymi spolkami... wartosc spolek skarbu panstwa wzrosla o 36 miliardow zlp! -
Re:Kolejne sondaże pokazują, że niedawny remis PO z PiS był swego rodzaju iluzją
PiS wygral w wyborach z PO
ROWNIEZ...
wsrod mlodych i najlepiej wyksztalconych z wielkich miast.
Natomiast deficyt budzetowy (zadluzanie panstwa) jest trzeci najnizszy w stosunku do PKB od kilkunastu lat.
Program 500 plus nie jest rozdawnictwem ale inwestycja w mlode pokolenie Polakow i pozwolil zmniejszyc ubostwo wsrod dzieci o 94% a ogolne ubostwo o polowe.
Glupawe coraz to nowe "skandale" tworzone przez wrogie PiS-owi media zwiazane z dotychczasowym ukladem wladzy typu...zolty zakiet Szydlo, list lesnika albo kciuki Dudy zamiast dzialac przeciw PiS zaczynaja coraz bardziej irytowac...bo inaczej niz uwaza "elita" narodu Polacy bynajmniej nie sa idiotami. -
Re:Kolejne sondaże pokazują, że niedawny remis PO z PiS był swego rodzaju iluzją
Aspiryna
"Czy ludzi "ruszy" coraz większa buta, pycha oraz arogancja PiS-owskich aparatczyków?"
Mnie osobiście od zarania "rusza" bezmiar prymitywizmu,buty, pychy, nieuctwa, kunktatorstwa oraz arogancji PO-wskich "polityków" i ich akolitów. Obie strony są siebie warte, tyle, że ci od PO maja siebie za .... lepszych.
Nie od rzeczy będzie przypomnieć, iż grę przeciw państwu prawa zainicjowało i kontynuowała do osiągnięcia prawie pełnej mocy PO.
Kto sieje wiatr, zbiera burzę.I to by było na tyle.
-
Re:Kolejne sondaże pokazują, że niedawny remis PO z PiS był swego rodzaju iluzją
Oj coś to nie tak było. Nie będę jednak prowadzić dyskusji w temacie jakie PO było podłe, a pis wspaniały. To co robi pis to wielkie draństwo dla całej Polski.Nie piszę żeby obrażać kaczora, ale to chory z urojenia na władzę.