Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

KE rozpoczyna postępowanie za odmowę przyjmowania uchodźców. Co grozi Polsce, Czechom i Węgrom?

(18)
Pytanie tylko, czy sankcje są rzeczywiście najlepszym sposobem na wymuszenie określonego działania.
 • 2017-06-14 14:27 | Jacek, NH

  Re:KE rozpoczyna postępowanie za odmowę przyjmowania uchodźców. Co grozi Polsce, Czechom i Węgrom?

  Polska, Czechy i Węgry dostaną ultimatum z terminem na przyjęcie uchodźców. Wiadomym jest, że Polska „procedury” się nie przestraszy i ultimatum nie wypełni, a wtedy KE skieruje sprawę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu. Warto dodać, że na tym etapie ani KE, ani Trybunał nie może na Polskę nałożyć kar finansowych
 • 2017-06-14 15:05 | ThomasZNiemiec

  Re:KE rozpoczyna postępowanie za odmowę przyjmowania uchodźców. Co grozi Polsce, Czechom i Węgrom?

  Szanowna Pani redaktor,

  Pozwole sobie mimo to ze artykul jest super byc troche skapy:

  Unia nie jest w ogóle odpowiedzialna za problemy tych nieszczesliwych ludzi we Wloszech w obosach. Mimo to ze PiS miesza to caly czas bo chca zniszczyc nasza Unie. Pani niestety powtorzy propaganda PiS (wiem kompletnie niechcace) ze sa dziurki w polityce Unii, wiec kolejne raz Unia jest winna za to co kraje zrobili. Ale UE (Juncker itd) tutaj tylko reaguja a wymagaja to co 28 kraje (wiec tez Polacy) razem zdecydowali.

  Na inne tematy dotyczace Unii tez mam watpliwosci ze PiS albo Orban widza lepiej gdzie sa dziurki ktore inne kraje jeszcze nie widzieli. Mi sie wydaje gdybym byl Pania nie radzilbym PiS na arenie miedzynarodowym cokolwiek mowic tylko cicho siedzic a byc bardzo grzeczny bo to akurat byloby juz duzo korzystniesze dla Polski i Polakow gdyby ten bezczelny idiotyczny rzad nie wtracil sie gdziekolwiek.

 • 2017-06-14 16:56 | Jacek, NH

  Re:KE rozpoczyna postępowanie za odmowę przyjmowania uchodźców. Co grozi Polsce, Czechom i Węgrom?

  Mamy już tyle kłótni i sporów w UE, w pierwszym rzędzie z powodu euro, który jest za słaby dla Niemiec i za silny dla takich krajów jak Włochy czy Francja, że to niewiele zmieni. Na dodatek w tym wypadku ten spór jest produktywny: ponad połowa Niemców myśli bowiem tak jak czeski, polski i węgierski rząd. Może w końcu dotrze do Berlina, że to on powinien zmienić swoją politykę
 • 2017-06-14 19:47 | Aspiryna

  Re:KE rozpoczyna postępowanie za odmowę przyjmowania uchodźców. Co grozi Polsce, Czechom i Węgrom?

  Pozwole sobie na jeden cytat:

  "Dziś premier Beata Szydło kategorycznie wyklucza przyjmowanie uchodźców, a wyborców straszy terroryzmem. Ale nie zawsze tak było. 10 lat temu protestowała przeciwko deportacji Nigeryjki i przekonywała w Sejmie, że Polacy przez dziesięciolecia "poniewierali się po świecie", więc Polska "powinna wysnuć z tego refleksję"."

  Punkt siedzenia radykalnie zmienia punkt widzenia ?
 • 2017-06-14 20:10 | jakowalski

  Re:KE rozpoczyna postępowanie za odmowę przyjmowania uchodźców. Co grozi Polsce, Czechom i Węgrom?

  Nie można odsyłać uchodźców do krajów rodzinnych bo grozi im niebezpieczeństwo. Uchodźcy z Maroka, Algierii czy Pakistanu uciekają przed szalejącą w ich krajach wojną. Europa powinna zapewnić większą pomoc wszystkim uchodźcom. Każdy z nich potrzebuje zasiłku i mieszkania. Każdy powinien mieć możliwość sprowadzić całą swoją rodzinę do Europy. Jeżeli nie ma na to pieniędzy to należy podnieść podatki. Większość uchodźców to lekarze i inżynierowie. Od uchodźców z krajów islamskich możemy nauczyć się nowych wartości takich jak tolerancja dla odmiennośći, poszanowanie praw kobiet czy pokojowego rozwiązywania konfliktów. Oni tak szybko się asymilują. Szkoda, że w polsce panuje taki faszyzm i ludzie są rasistami i islamofobami. Premier Kopacz chciała żebyśmy przyjęli uchodźców ale faszyści jej nie pozwolili. Polska jest za mało wzbogacona kulturowo i za mało różnorodna. Wybitne lewicowe autorytety twierdzą, że szariat to nic złego oraz należy sprowadzać uchodźców nawet jeśli będą wśród nich terrorysci. Najwyżej zginie paru polaków, ale nic nie szkodzi. Czytam Gazetę Wyborczą to wiem jak jest. Głosuję na Platforme i Nowoczesną. Nigdy na ten wstrętny PIS.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21962289,donald-tusk-proponuje-kompromis-ws-relokacji-uchodzcow.html#MTstream
 • 2017-06-14 20:16 | Kavar

  Re:KE rozpoczyna postępowanie za odmowę przyjmowania uchodźców. Co grozi Polsce, Czechom i Węgrom?

  @Jacek,NH
  'Może w końcu dotrze do Berlina, że to on powinien zmienić swoją politykę'.
  Moze w koncu dotrze do KE,ze to Angela Merkel wywolala ten kryzys,a teraz probuje pograzyc w nim cala Europe.KE zamiast reprezentowac Europejczykow,stala sie tuba oblakanej cesarzowej.
 • 2017-06-14 21:33 | axiom1

  Re:KE rozpoczyna postępowanie za odmowę przyjmowania uchodźców. Co grozi Polsce, Czechom i Węgrom?

  Polska anie powinna przyjmowac uchodzcow. Dlaczego sa uchodzcy ? O tym sie nie mowwi.

  Bandycki kwartet Sarkozy-Cameron-Merkel-Obama pstanwili sie pobawic w Afryce Polnocnej i Bliskim wschodzie prowokujac wojenki i zawieruchy, niszczac ekonomie, infrastrukture, miejsca pracy i podstawy zycia od Tunezji po Syrie, Irak i Yemen i Ukraine.

  I Polska ma za skutki tego barbarzysnstwa !!! Nieslychane. Troche dumy i odwagi by sie przydalo pismakom i wszelkiej masci tzw 'demokratom'. Niech bandyci i ich bandyckie kraje placa za uchodzcow. To te bandyckie kraje zabraly tym ludziom zrodla utrzymania niech sie wiec nimi opiekuja bez zwalania odpowiedzialnosci za swe czyny na inne kreje.

  Sankcje za nieprzyjmowanie,.. to szczyt arogancji ze strony bandyckiego kwartetu. Polska powinna pozwac ich do sadu w Hadze.
 • 2017-06-14 22:53 | Alrus

  Re:KE rozpoczyna postępowanie za odmowę przyjmowania uchodźców. Co grozi Polsce, Czechom i Węgrom?

  Polacy od początku nie chcieli "uchodźców", co było powodem dla którego premier Kopacz składała obietnice, że będzie przed takim rozwiązaniem Polskę bronić. Co więcej, zawarliśmy porozumienie w ramach grupy wyszehradzkiej, że razem wystąpimy przeciwko sztucznemu i przymusowemu rozdziałowi. Premier Kopacz sprzeniewierzyła się obu ustaleniom, "wystawiła do wiatru" zarówno Polaków jak partnerów z grupy wyszechradzkiej. A mogła z łatwością powołać się na fakt, że jako być może ustępujący (wybory!) jej rząd nie ma legitymacji do podejmowania tak wiążących dla Polski decyzji. Nawarzyła piwa swoją nierzetelnością, niekompetencją oraz brakiem umiejętności przewidywania. A może, co prawdopodobniejsze, wypełniła polecenie Tuska, gdyż jej samodzielność nie była większa niż premier Szydłowej.
  W masie migrantów szturmujących Europę uchodźcy, jeśli zastosujemy obowiązującą definicję ale także zdrowy rozsądek, stanowią nieliczącą się garstkę. Większość to wbrew narzucanej retoryce nie żadni uchodźcy, a kandydaci na osiedleńców, chcący wraz z licznymi rodzinami zamieszkać w raju, gdzie nie trzeba pracować, bo wystarczy mieć gromadkę dzieci, aby tubylcy ochoczo brali na siebie obowiązek dostarczania środków do życia. Dziwić się tym ludziom nie należy, każdy by tak chciał. Tyle, że każdy kraj tak na świecie jak w Europie, więc także Polska, ma prawo przyjmować kogo chce, albo nie przyjmować nikogo. Państwo bowiem ma przede wszystkim troszczyć się o dobro i bezpieczeństwo swoich obywateli, to jest sens jego istnienia i za to obywatele płacą. Jak trzeba, także krwią, więc mówimy o rzeczach poważnych.
  Co do solidarności, to albo obowiązuje w obie strony, albo wcale. Nie może być tak, że większe państwa robią co chcą nie oglądając się na innych, a koszty popełnionych przez siebie błędów przerzucają na mniejsze. Mam tu na myśli działania Niemiec, głównego beneficjenta unijnego projektu i jednocześnie odpowiadającego za większość unijnych posunięć.
  Nie rozumiem, skąd w ogóle zakrawające na absurd megalomańskie przekonanie polityków brukselskich, że Unia ma odpowiadać za całe zło dziejące się na świecie. Nie ma, nie jest też w stanie tego zrobić. Może co najwyżej pomóc potrzebującym, ale na tyle, aby nie zaszkodziło to jej mieszkańcom. Ściąganie i osiedlanie w Europie milionów obcych kulturowo ludzi, to najlepsza droga do bałkanizacji całego kontynentu z wszelkimi tego ujemnymi skutkami.
  Można PIS nie lubić, powodów do tego rzeczywiście nie brakuje, ale jeśli chodzi o politykę usztywnienia stanowiska Polski wobec błędnej polityki migracyjnej forsowanej przez eurokratów, jest ona i dalekowzroczna i słuszna. Dlatego też popiera ją ponad siedemdziesiąt procent Polaków.
 • 2017-06-15 12:10 | maleńkie_sioło

  Re:KE rozpoczyna postępowanie za odmowę przyjmowania uchodźców. Co grozi Polsce, Czechom i Węgrom?

  Sankcje niczego nie wymuszą, ale też nie ma żadnej alternatywy, która byłaby w stanie wymusić na głupim, krótkowzrocznym rządzie polskim zmianę stanowiska. Nic nie zmieni stanowiska PiS, bo jest ono bardzo opłacalne wewnętrznie, a reszta nie interesuje tych "chrześcijan". Unijni decydenci dobrze o tym wiedzą. Cała procedura zmierza więc nie do przyjęcia przez Polskę uchodźców, tylko ukarania winnych. Polska sama wypycha się na unijny margines i będzie to miało wpływ na jej pozycję w kolejnych latach, także finansową. Wspólnotowy budżet naprawdę można przeorać, nie krzywdząc francuskich rolników...
 • 2017-06-15 14:49 | Mimi79

  Re:KE rozpoczyna postępowanie za odmowę przyjmowania uchodźców. Co grozi Polsce, Czechom i Węgrom?

  Rzad sie sankcjami nie przejmuje, bo wkrotce z Uni Polske wyprowadzi i wtedy im zadne sankcje i strachy na lachy nie grozne. Oczywiscie wina bedzie lezala po stronie Uni, bo to ona jest taka paskudna i nas chce gwaltem zmusic do przyjecia innowiercow, nas, przedmurze chrzescijanstwa. Ale sie przeliczy, glowa w mur, a Polska dalej tym przedmurzem bedzie, tylko juz nie wiadomoczego i dlaczego.
 • 2017-06-15 15:36 | Jacek, NH

  Re:KE rozpoczyna postępowanie za odmowę przyjmowania uchodźców. Co grozi Polsce, Czechom i Węgrom?

  Komisja Europejska może mieć problem, jeśli zechciałaby ukarać Polskę, o czym poinformowała przed kilkoma dniami. Dlatego, że Europejski Trybunał Sprawiedliwości będzie żądał, aby Komisja Europejska przedstawiła podstawę prawną do tego, by Polska miała być karana. Instytucje unijne, podobnie jak polskie, działają na podstawie i w granicach prawa. Sam jestem ciekaw jaką podstawę wymyślą urzędnicy z Brukseli, bo nie ma w traktatach artykułu mówiącego o tym w jaki sposób można karać państwa członkowskie
 • 2017-06-15 15:51 | jakowalski

  Przecież to my dokładamy do Unii a nie Unia dokłada do nas!

  1. Polecam tu opracowanie pod tytułem „Wspólnie zbudujemy naszą zamożność” autorstwa Fundacji „Pomyśl o Przyszłości” (Nowy Sącz 2015), a polecane przez profesorów SGH, SGGW i AGH oraz przez Romana Kluskę, które zawiera szacunki wskazujące, iż Polska straciła w latach 2004-2013 z powodu członkostwa w UE, około 1102 mld euro (czyli ponad 100 mld euro rocznie). Są to straty wynikłe głównie z ogromnej, wielomilionowej emigracji Polaków - począwszy szczególnie od roku 2004, czyli od momentu wstąpienia Polski do UE, czyli na skutek drenażu mózgów i ubytku z Polski najcenniejszego kapitału, czyli ludzkiego.
  2. Opierając się na ogólnie dostępnych statystykach Eurostatu (Europejskiego Urzędu Statystycznego), Banku Światowego (World Bank) i MFW czyli Międzynarodowego Funduszu Monetarnego (International Monetary Fund – IMF) wyliczyłem też, iż Polska traci rocznie co najmniej 60 miliardów złotych z powodu przynależności do Unii i że są to głównie straty wynikające z ogromnej emigracji Polaków z Polski oraz transferu kapitału z Polski zagranicę, co pokrywa się z grubsza z szacunkami zawartymi w opracowaniu pod tytułem „Wspólnie zbudujemy naszą zamożność”.
  3. Według Piotra Siemiątkowskiego („Financial Dependence of the Polish Economy,” w Toruń International Studies, No. 1 (7) 2014) międzynarodowa pozycja inwestycyjna netto Polski jest w wyniku tzw. transformacji („Planu Balcerowicza”) chronicznie ujemna i że w latach 2001-2012 ujemny bilans naszej wymiany z zagranicą wzrósł z 65 do 260 mld euro. Tyle to właśnie, czyli ponad 1144 miliardy złotych jesteśmy obecnie winni zagranicy. Jest to olbrzymi dług, wynoszący około 70% naszego PKB, a więc praktycznie nie do spłacenia. Prawda jest więc taka, że Polska jest dziś bankrutem i niewiele pociesza mnie tu fakt, że znajdujemy się tak „doborowym” towarzystwie jak na przykład USA czy UK. Co prawda w takich państwach jak Łotwa, Portugalia czy Irlandia to zadłużenie przekracza dziś 100% PKB, ale w Luksemburgu, Belgii, Holandii, Niemczech, Danii i Finlandii to praktycznie w ogóle nie ma takowego zadłużenia. Ponadto całe nasze zadłużenie zagraniczne wzrosło w latach 2001-2012 z 56% PKB do 115% PKB, co tylko potwierdza moją tezę o tym, że Polska jest dziś de facto bankrutem, a główną przyczyną takiego a nie innego stanu rzeczy jest przecież obecnie to, że jesteśmy ograniczeni przepisami unijnymi w naszej swobodzie działania.
  4. Tak więc wniosek z powyższych obliczeń jest logiczny: Unia nie przyczynia się do zrównoważonego i długotrwałego rozwoju gospodarczego Polski, jako że będąc w Unii nie możemy prowadzić samodzielnej polityki gospodarczej nastawionej na szybki i harmonijny rozwój Polski. Po prostu Unia w jej obecnym stanie jest już tylko towarzystwem wzajemnej adoracji i przydaje się ona tylko wąskiej grupie elit, a zwykli obywatele więcej na niej tracą niż zyskują. Najwięcej zaś tracą na Unii obywatele biedniejszych krajów Europy, czyli takich jak właśnie Polska.
  5. Poza tym, to faktem jest także to, że Unia narzuca swoim biedniejszym, słabiej rozwiniętym członkom, takim jak Polska, ograniczenia, które uniemożliwiają ich rozwój i dobrostan. Przykładów jest tu wiele, w tym przede wszystkim zakaz prowadzenia przez państwa będące członkami Unii aktywnej polityki gospodarczej, czyli takiej jaką na przykład prowadzi od lat Korea Południowa, a więc wspomagania własnego przemysłu aż do czasu, kiedy stanie się on na tyle silny, aby konkurować na rynkach światowych z przemysłem na przykład Niemiec czy Japonii. Przecież unijny zakaz prowadzenia takowej aktywnej polityki gospodarczej wepchnął Polskę w ową pułapkę średniego rozwoju, z której Polska nie ma szans na wyjście będąc członkiem Unii, jako że każda próba prowadzenia owej aktywnej polityki gospodarczej uznana zostanie przez Brukselę za naruszenie unijnych przepisów.
  6. Wniosek - to nie Polsce powinno zależeć na członkostwie Polski w Unii, a tylko Unii powinno zależeć na tym, aby Polska była jej członkiem.
 • 2017-06-15 17:51 | &

  Re:KE rozpoczyna postępowanie za odmowę przyjmowania uchodźców. Co grozi Polsce, Czechom i Węgrom?

  Nalezy opuscic to bagno unijne jak Anglicy. Juz mamy na karku Ukraincow i cale wojsko amerykanskie. Z NATO tez powinnismy wyjsc.
 • 2017-06-15 23:30 | wolnyy

  Re:KE rozpoczyna postępowanie za odmowę przyjmowania uchodźców. Co grozi Polsce, Czechom i Węgrom?

  Madry komentarz autora o pseudonimie „alrus”, trafnie moim zdaniem opisuje sytuacje zwiazana z kryzysem imigracyjnym, dodalbym kilka uwag uzupelniajacych:
  1. rola Tuska , sadze, ze w Polsce jest niedoceniana, to on glosil w czasie gdy Merkel mowila, ze fala (uchodzcow) jest zbyt wielka by ja powstrzymac (jako uzasadnienie dla otwarcia w 2015 granicy niemieckiej i praktycznie EU), poglad wprost przeciwny, ze fala uchodzcow jest zbyt wielka, by nie probowac jej zatamowac i dzialal w tym kierunku przyczyniajac się do zamkniecia szlaku balkanskiego. Nie nalezy zapominac, ze Tusk został powolany na swoje stanowisko by reprezentowac interesy EU a nie tylko Polski.
  2. większość tzw. „dobrych ludzi”, poprawnych politycznie zamyka oczy na fakt, ze rzeczywiście nie chodzi tutaj o uchodzcow (ci są mniejszoscia), to jest po prostu kolejna „wedrowka ludow”, EU a zwłaszcza Niemcy maja tak liberalnie sformulowane prawo przyznawania azylu, ze niemal kazdy kto się na nie powoluje moze azyl uzyskac a jeśli nawet mu się to nie uda (a istnieje rozbudowany czarny rynek, na ktorym można kupic zarowno paszport jak i wszelkie mozliwe swiadectwa, ukonczenia szkoly, studiow, itp.) to i tak nie ma praktycznie mozliwosci (a zwłaszcza woli politycznej) by go wydalic. Liberalne prawo azylowe oraz rozbudowany i szczodry system swiadczen socjalnych i rodzinnych dzialaja jak magnes, tylko ostatnia lamaga nie ruszy w droge.
  3. Europa nie powinna dac sobie narzucic niemieckiego podejscia do kwestii imigracyjnej, nie można ulegac argumentom, ze tego wymaga solidarnosc europejska, to demagogia, to Niemcy zachowuja się niesolidarnie probujac narzucic swoje stanowisko większości. Dlaczego ? Niemcy podejmuja poprzez swa liberalna polityke imigracyjna probe przesloniecia w swiadomosci spolecznej Europy i swiata (oraz we wlasnym sumieniu) zbitki pojeciowej Niemcy - holocaust skojarzeniem Niemcy - kraj ludzi dobrych, wspolczujacych i pomagajacych tym, którzy znalezli się w potrzebie. To jest motywacja na pewno nie przemawiajaca do wyobrazni spoleczenstw, które w czasie II wojny były ofiarami a nie sprawcami.
  4. co grozi...., sadze, ze niewiele (polecam zwłaszcza p. Mazurczyk opublikowany 15.6 na ten temat na stronach „Cicero” artykul E. Bonse pt. „Junckers Ablenkungsmanoever”), troche halasu przed wyborami w Niemczech we wrzesniu tegoz roku a potem powrot do polityki realnej - również Niemcy potrzebuja sojusznikow w Europie Wsch. po Brexicie i jako przeciwwage dla Francji.
 • 2017-06-16 12:15 | wolnyy

  Re:KE rozpoczyna postępowanie za odmowę przyjmowania uchodźców. Co grozi Polsce, Czechom i Węgrom?

  Madry komentarz autora o pseudonimie „alrus”, trafnie moim zdaniem opisuje sytuacje zwiazana z kryzysem imigracyjnym, dodalbym kilka uwag uzupelniajacych:
  1. rola Tuska, sadze, ze w Polsce jest niedoceniana, to on glosil w czasie gdy Merkel mowila, ze fala (uchodzcow) jest zbyt wielka by ja powstrzymac (jako uzasadnienie dla otwarcia w 2015 granicy niemieckiej i praktycznie EU), poglad wprost przeciwny, ze fala uchodzcow jest zbyt duza, by nie probowac jej zatamowac i dzialal w tym kierunku przyczyniajac się do zamkniecia szlaku balkanskiego. Nie nalezy zapominac, ze Tusk został powolany na swoje stanowisko by reprezentowac interesy EU a nie tylko Polski.
  2. większość tzw. „dobrych ludzi”, poprawnych politycznie zamyka oczy na fakt, ze rzeczywiście nie chodzi tutaj o uchodzcow (ci są mniejszoscia), to jest po prostu kolejna „wedrowka ludow”, EU a zwłaszcza Niemcy maja tak liberalnie sformulowane prawo przyznawania azylu, ze niemal kazdy kto się na nie powoluje moze azyl uzyskac a jeśli nawet mu się to nie uda (a istnieje rozbudowany czarny rynek, na ktorym można kupic zarowno paszport jak i wszelkie mozliwe swiadectwa, ukonczenia szkoly, studiow, itp.) to i tak nie ma praktycznie mozliwosci (a zwłaszcza woli politycznej) by go wydalic. Liberalne prawo azylowe oraz rozbudowany i szczodry system swiadczen socjalnych i rodzinnych dzialaja jak magnes, bardzo silny magnes.
  3. Europa nie powinna dac sobie narzucic niemieckiego podejscia do kwestii imigracyjnej, nie można ulegac argumentom, ze tego wymaga solidarnosc europejska, to demagogia, to Niemcy zachowuja się niesolidarnie probujac narzucic swoje stanowisko większości. Dlaczego ? Niemcy podejmuja poprzez swa liberalna polityke imigracyjna probe przesloniecia w swiadomosci spolecznej Europy i swiata (oraz we wlasnym sumieniu) zbitki pojeciowej Niemcy – holocaust, skojarzeniem Niemcy - kraj ludzi dobrych, wspolczujacych i pomagajacych tym, którzy znalezli się w potrzebie. To jest motywacja na pewno nie przemawiajaca do wyobrazni spoleczenstw, które w czasie II wojny były ofiarami a nie sprawcami.
  4. co grozi...., sadze, ze niewiele (polecam zwłaszcza p. Mazurczyk opublikowany 15.6 na ten temat na stronach „Cicero” artykul E. Bonse pt. „Junckers Ablenkungsmanoever”), troche halasu przed wyborami w Niemczech we wrzesniu tegoz roku a potem powrot do polityki realnej - również Niemcy potrzebuja sojusznikow w Europie Wsch. po Brexicie i jako przeciwwage dla Francji.
 • 2017-06-16 14:46 | jakowalski

  Re:KE rozpoczyna postępowanie za odmowę przyjmowania uchodźców. Co grozi Polsce, Czechom i Węgrom?

  Racja, & (2017-06-15 17:51)
 • 2017-06-16 14:47 | jakowalski

  Re:KE rozpoczyna postępowanie za odmowę przyjmowania uchodźców. Co grozi Polsce, Czechom i Węgrom?

  Racja, wolnyy (2017-06-16 12:15).
 • 2017-06-17 11:30 | Kavar

  Re:KE rozpoczyna postępowanie za odmowę przyjmowania uchodźców. Co grozi Polsce, Czechom i Węgrom?

  @wolnyy
  'Niemcy podejmuja poprzez swa liberalna polityke imigracyjna probe przesloniecia w swiadomosci spolecznej Europy i swiata (oraz we wlasnym sumieniu) zbitki pojeciowej Niemcy – holocaust'
  Mysle,ze nie sa to Niemcy jako takie,ale personalny kaprys Angeli Merkel.Sadze,ze jest to kobieta oderwana od rzeczywistosci, nie majaca pojecia jak wygladaja owi 'uchodzcy' i jak sie zachowuja.Otoczonej sfora klakierow i przytakiwaczy,nie docieraja do niej zadne skargi mieszkancow,a zwlaszcza mieszkanek Niemiec. Wyobrazila sobie,ze sprowadzila sobie tanich robotnikow majacych harowac na chwale Niemiec i rozmnazajacych sie w celu rozwiazania 'problemu demograficznego'.Moze zostala nawet przekupiona przez wladcow Arabii Saudyjskiej?