Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sędzia Łączewski podważył wybór prezesa TK? Cała sprawa to fake news

(7)
PiS oraz sprzyjające mu media wykorzystały sprawę do celów propagandowych.
 • 2017-06-24 17:38 | snakeinweb

  PiSowoski fejk i hucpa

  Jeśli jest to pisowski fejk i hucpa, to widać, że pisowi zależy na nagłośnieniu i zaostrzeniu tematu, a temat jest ważny, natomiast celem jest zastraszenie sędziów zanim zaczną wydawać podobne wyroki.

  Od kiedy PiS zlikwidował TK czyniąc z niego swoją marioetkę, została również zlikwidowana zasada domniemania konstytucyjności poczynań władzy i uchwalonych ustaw, która była tylko pochodną nadrzędnej roli i niezależności TK w systemie prawnym. Oznacza to, że każdy sąd a nawet każdy obywatel może się powoływać no punkt konstytucji mówiący o nadrzędności konstytucji nad wszelkimi innymi prawami i co więcej jest zmuszony sam decydować i interpretować, który akt jest z konstytucją zgodny, a który nie, bo żadnej innej instancji, która mogłaby to zrobić niezależnie i centralnie już nie ma. To wprawdzie pachnie anarchią, ale to nierząd zlikwidował państwo prawa i wprowadził anarchię prawną w państwie.

  Prędzej czy później musiałby pojawić się, w zasadzie powinny się pojawić takie wyroki. PiS o tym wie i z własnej inicjatywy stara się przezornie zastraszać stan sędziowski.

  Tak ja interpretuję tę sytuację.
 • 2017-06-24 18:41 | Mauro Rossi

  Sędzia Łączewski podważył ...

  prof. Gutowski w TVN24:

  "Nie na tym polega bezpośrednie stosowanie konstytucji, by sędzia rozstrzygający sprawę obywatela badał kwestie ustrojowe. W tym przypadku sędzia zamknął drogę obywatelowi do uzyskania orzeczenia przez to, że wszedł w badanie ustrojowe, które jest w moim przekonaniu poza jego kompetencjami".

  Więc, Szanowna Autorko, "cały pogrzeb na nic".

  Przypomnijmy, sedzia W. Łączewski po znanych kłopotach dyscyplinarnych zostal przesunięty do wydziału cywilnego sądu rejonowego, ale jak widac bez skandalu długo nie wytrzymał. Już zdecydował się na pożegnanie z zawodem sędziego?
 • 2017-06-24 22:47 | woytek

  Re:Cała sprawa to fake news

  Cała sprawa to fake news, który można nazwać "toruńskim news". Jak oni się w "Dzienniku toruńskim" znęcali nad sędzią Bogu Ducha Winnym.
 • 2017-06-24 22:59 | Mad Marx

  Re:Sędzia Łączewski podważył wybór prezesa TK? Cała sprawa to fake news

  Sędzia nie zamknął drogi do uzyskania orzeczenia, tylko je odroczył do czasu werdyktu SN. To po pierwsze. Nie badał tez kwestii ustrojowych, które są poza jego kompetencjami, jak słusznie zauważył profesor, a jedynie skierował zapytanie , czy prezes TK, co do którego legalności powołania na to stanowisko są wątpliwości może reprezentować TK w sprawie cywilnej. Jak na razie to w ostatnim czasie jedynie Prezydent Duda zamknął obywatelowi Kamińskiemu możliwość oczyszczenia się z zarzutów, które postawił mu prokurator. A raczej usiłował zamknąć, gdyż w myśl wyroku SN ułaskawienie (które jest darowaniem kary a nie zniesieniem winy)przed uzyskaniem prawomocnego wyroku nie pozbawia obywatela prawa do dokończenia procesu
 • 2017-06-24 23:05 | Mad Marx

  Re:Sędzia Łączewski podważył wybór prezesa TK? Cała sprawa to fake news

  Przy okazji w USA sąd hrabstwa mógł uchylić wykonanie rozporządzenia Prezydenta w sprawie imigrantów i ukochany przez partię, której Mauro jest zagorzałym fanem Prezydent od decyzji sądu się nie odwołał wiedząc, że w wyższej instancji przegra. Tak działa prawo w praworządnym kraju.....
 • 2017-06-25 14:40 | mordenga

  Re:Sędzia Łączewski podważył wybór prezesa TK? Cała sprawa to fake news

  No jakoś słucham profesora Gutowskiego i..... słyszę kompletnie co innego. Cytat na stronie TVN24 "- Jeśli ktoś nie rozumie orzeczenia, to powie, że ono jest polityczne - powiedział w TVN24 prof. Maciej Gutowski, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu". Odsłuchałem, rzeczywiście tak mówi. Tu można posłuchać
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/gutowski-jak-ktos-nie-rozumie-orzeczenia-powie-ze-jest-polityczne,751527.html

  Więc albo profesor Gutowski wciągu krótkiego czasu zmienił zdanie, albo Ty cytujesz nie wiadomo co i skąd podpierając się profesorskim autorytetem. Zupełnie niepotrzebnie, bo tytuł profesorski dzięki PiS też sięgnął bruku- vide Morawski i Warciński w prawie, albo Obrębski, Gliński, Krasnodębski w innych dziedzinach.

  A co do meritum to pani redaktor Siedlecka ma rację i rację, kolejny raz, ma sędzia Łączewski. Jeden z najlepszych sędziów w Polsce o odpowiednim kręgosłupie moralnym i wysokiej wiedzy prawniczej. Tak skazał Kamińskiego, ale mało kto pamięta, że nakazał prowadzenie śledztwa smoleńskiego w tzw. wątku cywilnym, umorzone przez prokuraturę za czasów Andrzeja Seremeta. Tego PiSowski umysł nie ogarnie- jak można być niezawisłym. Ano można, nie trzeba biec na Nowogrodzką w każdej sprawie. Tylko trzeba się na swojej pracy znać i umieć samodzielnie myśleć.
 • 2017-06-25 20:36 | erg57

  Re:Sędzia Łączewski podważył wybór prezesa TK? Cała sprawa to fake news

  Niezbyt jasne o co właściwie autorce chodzi z tym fake news A co by było gdyby sędzia faktycznie podważył swoim werdyktem prawomocność tych wyborów do TK. Przecież i tak do tego to zmierza i przykład idzie z góry. W gruncie rzeczy sędzia w tym przypadku i tak pokazał że ma wątpliwości w tym względzie chociaż ich nie rozstrzyga. I co, taka jest jasność prawna w tym temacie, że problem to tylko nadinterpretacja i niezrozumienie tego postanowienia? Czy myślą przewodnią miało być, że sędzia Łaczkowski jest w gruncie rzeczy "grzeczny"?