Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

W Kanadzie urodziło się pierwsze dziecko bez określonej płci. Samo ją wybierze

(5)
Nie wiem, czy mam chłopca czy dziewczynkę – niech dziecko zdecyduje samo o sobie. Rzut oka na genitalia nie powinien determinować losu mego dziecka – uważa rodzic, który w Kanadzie walczy o nieprzypisywanie płci w żadnym z oficjalnych dokumentów.
  • 2017-07-05 23:32 | stygman

Wylanie dziecka z kąpielą

W Kanadzie urodziło się pierwsze dziecko bez określonej płci. Samo ją wybierze.

Rozumiem dramat osob, których płeć biologiczna i psychiczna jest rozna. Ale bądź co bądź są w mniejszości. Może jest ich 10% czyli sporo ale czy nie zrobimy krzywdy wielu pozostałym dzieciom i nie namieszamy im w glowach?
  • 2017-07-06 08:36 | daw_us

Re:W Kanadzie urodziło się pierwsze dziecko bez określonej płci. Samo ją wybierze

Właśnie wróciłem z pobytu w Kanadzie. Jak czytam takie rewelacje, to mi włosy stają dęba. Moje genitalia i moja płeć się zgadzają. Cieszę się że nie urodziłem się w kraju, który kazałby mi bawić się lalkami i zakładać sukienki, żebym w wieku lat 15 mógł się określić jaką mam płeć. Pewnie w wyniku tak odhumanizowanego eksperymentu miałbym dzisiaj dużo większy problem z własna tożsamością płciową.

Kanada jest krajem, który jest tak daleko, że wielu z naszych rodaków myśli o nim jako o Arkadii. Nie będąc tam nigdy nie wiedzą, że takie Vancouver w porównaniu do Warszawy to miasto zacofane, z większymi napięciami kulturowymi, fatalnym transportem, gettami chińczyków, z cenami mieszkań za wysokimi dla samych Kanadyjczyków. Ten liberalny, ultrawolnościowy eksperyment będzie funkcjonował tak długo, jak eksploatacja środowiska i wydobycie surowców na to pozwolą. Później po prostu upadnie.
  • 2017-07-06 16:31 | kaesjot

Re:W Kanadzie urodziło się pierwsze dziecko bez określonej płci. Samo ją wybierze

Problem natury praktycznej - z jakiej szatni, WC lub łaźni ma korzystać osoba, która biologicznie jest mężczyzną a psychicznie czuje się kobietą?
    Męskich czy żeńskich ?
    Czy osoby będące biologicznie i psychicznie kobietami muszą zaakceptować w tych pomieszczeniach osoby z penisem, bo czuje się ona kobietą ?
    Transseksualizm ( wg Wikipedii ) dotyka jedną na 20 tys. osób czyli 0,005% populacji.
    Czy dla tak nieznaczącego wyjątku zmieniać reguły ?
    A może wystarczy tylko tolerancja odmienności ?
  • 2017-07-10 14:20 | Alrus

Dziecko rodzi się z określoną płcią, anomalie zdarzają się niesłychanie rzadko. Zidiociałych rodziców wyraźnie przybywa, ale natura sobie z tym poradzi.
  • 2017-07-13 13:24 | jakowalski

Daw i KSJ
    100% zgoda. Rząd Kanady wyrządza tymi, idiotycznymi wręcz eksperymentami, ogromną szkodę psychiczną swoim poddanym. :-(