Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sprawa Charliego Garda. Czy eutanazja wobec dzieci powinna być dopuszczalna?

(9)
Najpotężniejsi ludzie na świecie, prezydent USA i papież Franciszek, próbują ocalić dziecko, które brytyjscy lekarze, wbrew zrozpaczonym rodzicom, chcą odłączyć od aparatury podtrzymującej życie. To przekaz, jaki dostajemy z mediów. Tyleż mocny, co nieprawdziwy.
 • 2017-07-08 16:42 | snakeinweb

  Eutanazja

  Dla mnie też to nie jest przypadek eutanazji. Ale z drugiej strony, jeśli rodzice sobie życzą dalszego leczenia a za granicą są oferty takiego leczenia, to nie wiem dlaczego brytyjska biurokracja się tak upiera. Żeby pokazać, że to państwo a nie rodzice są właścicielem dzieci? Z prawem decydowania o ich życiu i śmierci?
 • 2017-07-09 06:49 | observer

  Re:Sprawa Charliego Garda. Czy eutanazja wobec dzieci powinna być dopuszczalna?

  Nie wyciągałbym takich wniosków odnosnie podejscia amerykanów do podtrzymywania życia na podstawie Trumpa stanowiska. Ten pacan znany jest z głupich, nie przemyślanych oświadczeń.
 • 2017-07-10 19:00 | Aspiryna

  Re:Sprawa Charliego Garda. Czy eutanazja wobec dzieci powinna być dopuszczalna?

  Czy pamietacie sprawe Terri Schiavo? To byla dorosla
  osoba, ale sprawa zrobila sie bardzo glosna ze wzgledu
  na zaangazowanie licznych prawnikow, politykow, itd.
  Zaangazowany byl nawet owczesny gubernator stanu
  Floryda Jebb Bush.

  <https://en.wikipedia.org/wiki/Terri_Schiavo_case>
 • 2017-07-11 15:34 | Hmm?

  Re:Sprawa Charliego Garda. Czy eutanazja wobec dzieci powinna być dopuszczalna?

  @observer - pacan jak pacan, ale przynajmniej nie jest naszym wrogiem, jak właściciel Obamy ;) i udało mu się jak dotąd zrobić już wiele, by zminimalizować katastrofalne skutki ośmioletnich rządów kenijskiej pacynki.
 • 2017-07-12 00:45 | Aspiryna

  Re:Sprawa Charliego Garda. Czy eutanazja wobec dzieci powinna być dopuszczalna?

  "i udało mu się jak dotąd zrobić już wiele, by zminimalizować katastrofalne skutki ośmioletnich rządów kenijskiej pacynki."

  A tak konkretnie, maly rasisto... co takiego Trumpowi (oczywiscie - poza setkami glupawych wpisow na Internecie i cotygodniowa gra w golfa) udalo sie zrobic? Jak do tej pory - skutecznie niszczy EPA (Amerykanska Agencje Ochrony Srodowiska, nota bene zalozona kiedys przez republikanskiego prezydenta Nixona) i usiluje odebrac ubezpieczenia medyczne kilkunastu milionom ludzi w USA. Co jeszcze?
 • 2017-07-14 12:43 | zly

  Re:Sprawa Charliego Garda. Czy eutanazja wobec dzieci powinna być dopuszczalna?

  @snakeinwebb
  Bo to dziecko cierpi,a wszystkie proponowane terapie sa wylacznie przedluzaniem jego agonii.
 • 2017-07-15 09:58 | kaesjot

  Re:Sprawa Charliego Garda. Czy eutanazja wobec dzieci powinna być dopuszczalna?

  @zly - zgadzam się z Tobą.Tego nikt z "obrońców" nie bierze pod uwagę.
  Czytałem historię kobiety. Gdy miała 6 lat urodził się brat - praktycznie "roślina".
  Życie całej rodziny było podporządkowane opiece nad nim. W miarę jak dorastała rodzice coraz więcej obowiązków z tym związanych powierzali jej.Nie miała dzieciństwa ani koleżanek, zainteresowanie ze strony rodziców ograniczało się do tego, by głodna i naga nie chodziła. Musiała wybrać zawód pielęgniarki, by mieć kwalifikacje do opieki nad bratem.
  I tak przez 20 lat - do śmierci brata.Co czuł brat - nie wiadomo. Jedyna reakcja to przestawał jęczeć gdy go głaskała.
  Czego chce - nie było szansy się dowiedzieć - może chciał umrzeć ?
 • 2017-08-05 03:06 | Kavar

  Re:Sprawa Charliego Garda. Czy eutanazja wobec dzieci powinna być dopuszczalna?

  @kaesjot
  Niestety,takie jest wlasnie czeste podejscie rodzin. Poswiecanie sie i meczennictwo, ktore nikomu nie sluzy,a najmniej chorym.
  Obecnie mam w dalszej rodzinie przypadek kobiety chorej na Alzheimera. Babcia terroryzuje rodzine,odkreca gaz, bierze corke za zlodziejke-zna to kazdy,kto mial do czynienia z ta choroba. Na moje stwierdzenie,ze babcie trzeba ubezwlasnowolnic i oddac do zakladu zamknietego cala blizsza i dalsza rodzina zareagowala swietym oburzeniem, no bo jak to,matke oddac?Wszak corka ma sie poswiecic,zrezygnowac z pracy i wlasnego zycia,spedzic 24 godziny przykuta do chorej-'bo tak trzeba'.Nie dosc,ze babcia umiera,to corka ma umrzec za zycia opiekujac sie nia.Takie to podejscie 'kochajacej rodziny'.
 • 2017-08-05 21:49 | maleńkie_sioło

  Re:Sprawa Charliego Garda. Czy eutanazja wobec dzieci powinna być dopuszczalna?

  Niestety ta sprawa od początku była ewidentna: amerykański lekarz, który wypowiadał się o rzekomej możliwości leczenia dziecka jego własną nowatorską metodą, nigdy nie zbadał chłopca i przez ponad pół roku odmawiał przyjazdu do Wielkiej Brytanii, choć szpital o to prosił. Właśnie te przesłanki decydowały o stanowisku sądu. Lekarz chciał mieć umierające dziecko do badań, które być może faktycznie przyczyniłoby się do postępu w medycynie, rodzice desperacko, wbrew rozumowi trzymali się kurczowo ostatniego cienia szansy i tylko lekarze i sąd stawali po stronie pacjenta. W sumie jest to jakiś triumf cywilizacji...