Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

(24)
W rankingu najbardziej absurdalnych pomysłów obecnej władzy pierwsze miejsce wydaje się chwilowo niezagrożone. To idea odbudowy zamków z czasów Kazimierza Wielkiego.
 • 2017-07-21 13:12 | Bolesław Bonczol

  Odbudowa średniowiecznych zamków

  Gigantomania:Duże lotnisko-drugi Frankfurt,Zamki nad Loarą.Prawda piękne są widoki kiedy jedzie się wieczorem samochodem przez południowe niemcy i widzi na szczytach wzgórz oświetlone zamki.Ale proszę popatrzeć na zamek w Heidelbergu-tam tylko część jest odrestaurowana,więc i Niemcy nie popadają w gigantomanię jak chce nasz przywódca.Niechaj najpierw osiągniemy poziom życia Francji czy Niemiec a później zastanówmy się co i jak odbudować,narazie dbajmy o to aby to co jest nie popadało w ruinę.
 • 2017-07-24 02:42 | Aspiryna

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

  Po prostu - do wladzy dorwala sie grupa zakompleksionych mitomanow!
 • 2017-07-26 14:13 | Kazimierz K

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

  Aby się na tematy wypowiadać i wyrażać opinie, to najpierw należy się dokładnie zapoznać z takim projektem a którego zapewne jeszcze niema. Odbudowa czy odrestaurowanie ruin średniowiecznych, nie musi oznaczać ich zupełne odtworzenie, gdyż tego rodzaje obiekty zasadniczo odbudowuje się fragmentaryczne, aby wyłącznie zaprezentować ogólny zarys i funkcjonalność tych obiektów. Po II wojnie światowej zdecydowana większość zamków obronnych uległa dalszej dewastacji i dopiero w ostatnich latach jakieś organizacje pożytku publicznego próbują poprawić ich los.
  Nie jest to więc zadanie dla tego typu jednostek, gdyż tego rodzaju potrzebne działania przerastają ich możliwości. Nie każdy zamek ma cechy zamku w Gniewnie w zakresie jego trwałości i możliwości użytkowych. Wszystko co jest zabytkiem ma swoją historię i wzbogaca naszą historię i kulturę. Obecnie państwo na to stać i czas najwyższy naprawić błędy poprzednich pokoleń.
  Wyborcy zdecydują komu oddać mandat do rządzenia Polską. Mamy wybór pomiędzy ciepłą wodą w kranie i wizją zbudowania między innymi największego lotniska w tej części Europy.
 • 2017-07-26 22:32 | Aspiryna

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

  Niestety (to do pana "Kazimierza K), PiS-owskie wizje moga zaowocowac spektakularnym bankructwem - tak jak szybko zbankrutowac moze
  "najwieksze lotnisko w tej czesci Europy"!
 • 2017-07-28 22:52 | jakowalski

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

  A tu zgadzam się w 100% z Kazimierzem K. te zamki to jest przecież materialne świadectwo naszej kultury.
 • 2017-07-29 22:38 | jsn111

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

  a dlaczego Autor pominał Krzyżtopór? Wprawdzie nie Kazimierz W., ale można obciążyć Szwedów za zniszczenie!
  A na poważnie - skąd się biorą idioci wymyślający takie rzeczy?
 • 2017-07-29 22:41 | momo1

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

  O ile budowa Centralnego Portu Lotniczego ma podobno sens - wg. niektórych ekspertów , to odbudowa 100 zamków jest zupełnie od czapy !
  Kołolsky - Ty pragnąc być oryginalnym też bywasz od czapy . Proponuję budowę pod Radomiem największego CENTRALNEGO MORSKIEGO PORTU EUROPY .
  Przecież to też świadczy o naszej wielkości !
  ps. Żartowałem , chodzi o wielkość ześwirowania .
 • 2017-07-29 23:06 | Mad Marx

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

  @jakowalski, Kazimierz K. Ile byście byli gotowi z własnych pieniędzy oddać na odbudowę średniowiecznych zamków ??? a ile na wybudowanie największego lotniska w Europie ????
 • 2017-07-30 01:22 | antónio

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

  Kazimierz K
  ''wizją zbudowania między innymi największego lotniska w tej części Europy''

  słowo ''wizja'' jest tu kluczowe.


 • 2017-07-30 01:31 | antónio

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

  ''pierwsze miejsce wydaje się chwilowo niezagrożone''

  Tzn.że autor nie jest na bieżąco.

  Wiadomo,że ministrowie ozdobnymi młoteczkami.wbili gwoździe w stępkę pod
  prom na który nie ma jeszcze nawet projektu ,w stoczni która nie istnieje.
  Kto by się tym przejmował.
  Dlatego minister od gospodarki morskiej ,Gróbarczyk idzie za ciosem i wczoraj zapowiedział budowę .....dziesięciu dużych promów morskich.
 • 2017-07-30 02:34 | panjanek

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

  Czyli przepowiednie opozycji sie sprawdzaja! Kaczynski szykuje nastepny zamach stanu! Az strach sie bac! Pewnie Kaczynski sie ustanowi panem na zamku - o to mu pewnie chodzi. Moze by jakis prostest? A mialo byc jak bylo.
 • 2017-07-30 05:21 | Aspiryna

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

  Czy szanowny pan dr K. dolozy "cegielke" z wlasnej kieszeni?
 • 2017-07-30 05:58 | mzak

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

  Proponuję nadto: przywrócić pańszczyznę na wsiach, przesadzić armię Macierewicza na konie, zbrojąc w łuki / z polskiego drzewa, z polskich lasów/. I, przede wszystkim Polskę Królewską. Po drodze usuwając min Szyszkę bowiem za tamtych czasów puszcze były naturalna ochroną granic Polski. Projekt PiS jest godny uwagi! Tylko, co zrobić z odbudowanymi w PRL siedzibami Pani Premier, Sejmu, nowoczesną siedziba o. T. Rydzyka?
 • 2017-07-31 02:51 | k1harper

  odbudowa zamkow to wspanialy pomysl turystyczny

  wystarczy poptrzec na Chiny, Japonie czy Koree......tamtejsze "zamki" to jedynie quasi repliki, wszak ciagna tam tlumy by zobaczyc, do tego roznorakie inscenizacje i pokazy ubogacaja atrakcjami, kto tam dba czy to wyglada oryginalnie i czy wiernie oddano odbudowe, turysci i tak zaplaca,turyzm w Polsce poza natura i agro skansenami dla np Chinczykow...nie istnieje, bo niema disneylandow czy nawet "Zamkow" do pokazania, niemowiac juz o mega ciezko strawnej kuchni
 • 2017-07-31 23:44 | jakowalski

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

  jsn111
  Krzyżtopór jest już częściowo odbudowany, a reszta tego zamku też powinna być odbudowana, jako że jest to unikalny w tej części Polski przykład wielkiej magnackiej rezydencji.
 • 2017-07-31 23:47 | jakowalski

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

  Mad Marx, Aspiryna etc.
  Finansuję to z podatków, które płace i wolę, aby szły one na odbudowę i konserwację zabytków, w tym zamków, niż np. na zbrojenia. Co do infrastruktury transportu, to dobrze wiemy, że prywatny sektor jej nie wybuduje, a wiec musi budować ją państwo za pieniądze podatników. Bez tej infrastruktury nie ma zaś mowy o rozwoju gospodarczym.
  Na koniec - czy uważacie, ze odbudowa zamków dokonana przez PRL, w tym szczególnie Zamku Królewskiego w Warszawie nie miała sensu? Dlaczego nie chcecie, aby odbudować zamki także i w mniejszych miejscowościach, np. w Sochaczewie, Drzewicy czy Sieradzu? Przecież nie trzeba ich odbudowywać w całości, jako że mogą być one częściowo zachowaną ruiną, jak np. w Janowcu, a w odbudowanej części można urządzić nie tylko muzea czy galerie sztuki, ale także domy kultury czy też szkoły, szczególnie artystyczne oraz hotele i restauracje, przez co takie zamki same się będą finansować. Widzę, że jesteście przeciwko temu pomysłowi tylko dla tego, że to jest pomysł PiS-u. :-(
 • 2017-08-01 19:48 | kazio49

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

  Dziwię sie tylko dlaczego tyle jadu i wszystko na na nie . Skoro Kazimierz Wielki w ciągu niespełna 40 lat wybudował 70 zamków to dlaczego przy dzisiejszej technologii nie można w ciągu dziesięciolecia odbudować kilkanście tworząc tzw szlak turystyczny. Jest to doskonały pomysł odbudowy historii Polski poczynając włąśnie od Piastów. Pomnik i muzeum żydow jest a gdzie są pomniki piastowski, właśnie tego co tych żydów do Polski ściągnal ratując przed prześladowaniami. Popieram i warto o tym szerzej pomyśleć np. w postaci zbiórek , tworzenie funduszy a nie jak drwi ten nasz redaktor ze wszystkiego. Pan popatrzy ile palacykow, zameczków zostało odbuodowanych prywatnie, a to już Panu nie przeszkadza ?
 • 2017-08-03 13:59 | mickor

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

  Odbudujemy wszystkie zamki a Szwedzi za to zapłacą !
  W końcu najwyższy czas by upomnieć się o reparacje za potop... i za te cholerne meble z Ikei, po których złożeniu zawsze zostają jakieś niepotrzebne podkładki, zaślepki i cała masa innych wichajstrów z którymi nie ma co zrobić. I za to że wszędzie wciąż w Polsce tyle blondynek i blondynów się kręci... chociaż nie, z blondynek akurat ja jestem zadowolony :)
 • 2017-08-06 01:02 | baca56

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

  To jest fragment większe całości. Minister Jurgiel całkowicie serio zapowiedział zamiar LOKACJI NOWYCH WSI na Pomorzu.
 • 2017-08-07 17:48 | azur

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

  Fajne są te zamki. Już kilka z nich odbudowano.
 • 2017-08-08 02:19 | Andrzej Falicz

  Co mialo ...sens za rzadow Platformy

  Oczywiscie najrozniejsze wizje i plany na dluzsza mete nie mialy sensu...za Platformy.
  Sens mialo robienie lodow i ustawienie wlasnej kariery najlepiej w Brukselii.
  Mozna bylo zaplanowac jak opchnac za pol darmo Mozejki Kulczykowi albo Putinowi albo cos sprywatyzowac by przy okazji cos zarobic.

  Tylko oszolomy jak ci z PiS... nie rozumieja, ze najwazniejsza jest jedynie wlasna doopa.
 • 2017-08-08 02:27 | Andrzej Falicz

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens - czyli glupie pytania POLITYKI

  Sens ma jedynie budowa aquaparkow...

  A poniewaz odbudowac zabytki polskie jest drogo i trudno co slusznie zauwazyl redaktor...lepiej nic nie robic.
  A zeby w oczy nie klulo zabytki obecnie juz odrestaurowane zniszczyc.

  Idiotyczna maniera tepienia wszystkiego co proponuje PiS nabiera tempa.
 • 2017-08-12 11:44 | Kazimierz K

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

  do Andrzej Falicz
  Niestety nie bardzo rozumiem twoich aforyzmów.
  Temat mimo wszystko jest poważny i należy również zrozumieć, że ludzi na te sprawy mogą mieć różne zdanie. Jest fajnie gdy miejscowe władze robią coś dla danej społeczności lokalnej, lecz każda inwestycja musi mieć sens i zapotrzebowanie.
  społeczne.
 • 2018-01-28 15:15 | Bolesław Bonczol

  Re:Czy odbudowa średniowiecznych zamków w Polsce ma sens

  Przeglądając wpisy na temat odbudowy sam zacząłem wątpić w moje przekonanie na ten temat.Niemcy np.Heidelbergu pogodzili wszystkich-połowa zamku jest odbudowana zaś druga połowa to ruina?