Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prezydent podpisze jedną ustawę sądową – o ustroju sądów powszechnych. Co to znaczy?

(3)
Ustawa ta stanowi konstytucję dla sądów wszystkich trzech szczebli – rejonowych, okręgowych i apelacyjnych (sądy wojskowe, administracyjne i Sąd Najwyższy podlegają innym ustawom). To w tej ustawie określone są zasady organizacji sądów, finansowanie i cała ich działalność.
 • 2017-07-24 13:30 | Malgorzata777

  Prezydent podpisze jedną ustawę sądową – o ustroju sądów powszechnych. Co to znaczy?

  Jak zwykle u Dudy to dzialanie tylko polowiczne, a naprawde na pokaz. To na tej ustawie zalezy Kaczynskiemu najbardziej.
 • 2017-07-25 17:41 | czaro

  Re:Prezydent podpisze jedną ustawę sądową – o ustroju sądów powszechnych. Co to znaczy?

  To oznacza, ze zrobili co chcieli. Czyli oznacza zrobienie w bambuko spoleczenstwa. Ustawa o sadach powszechnych jest niekonstytucyjna, srednio rozgarniety czlowiek potrafi to zrozumiec. Daje wladze nad sadami ministrowi. Pozostale 2 ustawy odrzucone w wecie byly przykrywka do tej podpisanej. Teraz poczekaja az sprawa przycichnie i zaczna kombinowac nad nastepnym posunieciem. A wiec proponuje sie nie cieszyc, ze ulica uzyskala to co chciala, najwazniejsza ustawa ( dla Pisu) na chwile obecna zostala zalatwiona. Do wyborow maja czas ok 2 lata, zdaza rozprawic sie z SN aby uzyskac calkowita kontrole nad procesem wyborow. Apeluje aby nie byc naiwnym. Naczelny pisowski parch ma parcie na "falszowanie" a wiec postara sie aby wzorem Bialorusi przeprowadzic wybory wedlug swojego planu. Dostanie poparcie ok 80 % .
 • 2017-07-26 01:03 | jpr1

  Re:Prezydent podpisze jedną ustawę sądową – o ustroju sądów powszechnych. Co to znaczy?

  Bez przesady. Ta ustawa jest oczywiście b. ważna dla PiS, ale dzięki wetu pozostały możliwości odwołania. SN w najbliższych dniach ma rozstrzygnąć sprawę Kamińskiego - to chyba dobrze, że zdąży. Być może veto prezydenta wynikało ze względów ambicjonalnych, bo słyszałem taką interpretację w jednej z telewizji (domagał się prawa powoływania sędziów SN, tymczasem Sejm przykroił ustawę tak, że owszem, miał ich powoływać, ale spośród wskazanych przez Ziobrę), ale tym niemniej pełnia władzy w ręce Prokuratora Generalnego nie trafiła. I z tego należy się cieszyć. A co dalej - czas pokaże. Szczególnych złudzeń nie mam, ale zawsze lepiej, jeśli ta władza pozostanie w dwóch różnych rękach