Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

(50)
PiS – 40 procent. Jak dotąd najwięcej. Liberalna opozycja (PO plus Nowoczesna) – 27 procent. Jak dotąd najmniej. To wynik najnowszego sondażu IPSOS dla OKO.press.
 • 2017-08-09 08:35 | Andrzej Falicz

  Jak ksiadz po pijaku przejechal na pasach ciezarna zakonnice

  POLITYKA
  nie moze sie nadziwic, ze z takim trudem i takimi kosztami stworzony lipcowy cud wirtualnego sprzeciwu Polakow z identycznymi swieczkami zakupionymi w niemeckim Lindu... wobec znienawidzonego PiS-u okazal sie w realu jak zwykle efemeryda i smetnym kapiszonem.

  Jak to my ? My "wszystkiemedia" juz nie jestesmy tymi wszechmocnymi demiurgami ksztaltujacymi rzeczywistosc !?

  Juz nawet nie sraczka konia
  ani lapanie hostii,
  zolty zakiet
  czy 27 do 1
  lub kciuki Dudy
  czy... list od lesniczanki?
  Juz nawet nie kornik czy szalony Antek...
  ani specjalna kasta czyli obrona fatalnie ocenianego przez Polakow wymiaru sprawiedliwosci...?

  Nic nie moze przebic swietnej sytuacji ekonomicznej, najnizszego poziomu bezrobocia, rekordowej konsumpcji, wizyt amerykanskich prezydentow i brytyjskich ksiazat, rekordowego poziomu gieldy,rozliczania reprywatyzacyjnego zlodziejstwa, koszmaru Amber Gold i rekordowych zyskow spolek skarbu panstwa?

  Dziwia sie redaktorzy POLITYKI i modla sie po cichu by wreszcie bylo gorzej.
  By do wladzy mogli wrocic ich chlopcy z Sowy i Przyjaciol.
 • 2017-08-09 09:35 | p53

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Dziękuję za tę analizę - w większości się zgadzam. Brakuje mi tylko jednej, w Polsce wyjątkowo licznej grupy - "olewnatusów". To ludzie nie popierający jakiejkolwiek partii, mówiący że wszyscy politycy to zło, chcący stać poza polityką - i najsilniej powodujący, że w Polsce regularnie nie głosuje ok. 50% uprawnionych. Tą grupę też warto jakoś ruszyć - oczywiście może pomóc jakiś wyrazisty lider, ale jest ryzyko, że olewantusów może ruszyć tylko ktoś na wzór włoskiego Beppe Grillo - czyli reprezentujący olewnatusów "Kukiz na sterydach".
  Dlatego moim zdaniem tą grupę trzeba ruszyć zyskiem - np. sprawdzić teraz czy odliczenie 500 PLN od podatku za udokumentowany udział we wszystkich wyborach w danym roku jest zgodne z konstytucją. Taki postulat "nagrody za wybory" w programie wyborczym opozycji - oczywiście do uchwalenia po wygranej - mógłby być dobrym wabikiem na olewantusów.

  PS. Co do "die hard fana" jakiegokolwiek polityka - to chyba byłby problem. Ja jestem za to die hard fanem umiarkowanej i spokojnej polityki - dlatego wbrew pozorom dzisiejsza opozycja mi odpowiada, bardziej boję się pojawienia się w niej lustrzanego odbicia Kaczyńskiego - charyzmatycznego lidera, który owszem - zniszczy PiS, ale zarazem zradykalizuje i skrzywi obóz liberalny, lewicowy i prozachodni - tak jak Kaczyński skrzywił obóz konserwatywny.
 • 2017-08-09 10:44 | Gregsp

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Zasłyszane autobusie w Warszawie: "rok temu wyśmiewali urlopowiczów nad morzem, a dzisiaj chcą ich wziąć na swoje uśmieszki. Śmieszne". Powiedział to młody człowiek do kolegi w podobnym co i on wieku. Z wcześniej rozmowy trudno byłoby ich uznać za wyborców PIS. Plażowiczów wyśmiewały gazety (nie przypominam sobie takich niskich żartów z ust polityków), ale przykleiło się to bardzo mocno do polityków, których media te wspierają. Ludzie odebrali to jako pogardę tych, którzy mają wobec tych, którym zawsze brakowało.
  Zresztą ta akcja wyjazdu nad morze polityków została przez wiele osób odebrana jak kabaret.
 • 2017-08-09 10:50 | ewa leonarda

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Jestem zdecydowanie twardym przeciwnikiem PiS i zagłosuję na wszystko byle się pozbyć tej partii z polskiego życia politycznego.
  Boję się o demokrację, bo tu żyję a nie chcę żyć w dyktaturze.
  Polska potrzebuje konkretnych reform, takich jak porządnej służby zdrowia, nowoczesnej szkoły, przychylniejszej obywatelowi administracji i wreszcie porządnej polityki komunikacyjnej zwalczającej korki oraz polityki energetycznej wspierającej odnawialne źródła energii i odchodzącej od węgla.
  W sondaże trudno mi jest uwierzyć.
 • 2017-08-09 11:50 | Slawczan

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Gratuluje ostatnich akapitów. Zwykle w ,,oświeconych mediach" brak takiego realizmu.
  Co od ustaw sądowniczych - owszem Duda ,,uratował" Kaczyńskiego ale czy to było działanie niezależne? Nie sądzę. Do tej pory ,,pan Adrian" pokazywał, że jest posłusznym narzędziem prezesa i nie sądzę by nagle zapragnął ,,wybić się na niepodległość". Praktyka życia po prawackiej stronie pokazuje, że ,,nie ma życia poza prezesem". Przekonali się o tym Ziobro, Kurski czy Klempa. Przekonali Kowal i Kluzik-Rostkowska (ta na szczęście miała kolegę Grzesia S. , który korytko jej załatwił). Jeżeli prezes uzna, że ,,pan Adrian" jest be, i na przykład wyznaczy swojego kota do wyścigu prezydenckiego to ludożerka wybierze kota a nie ,,pana Adriana".
  Same veta Dudy, traktowane są przez opozycję jako wielkie sukcesy. Naprawdę? Ta niezawetowana ustawa oddająca kontrolę nad sądami okręgowymi jest co prawda legalizacją stanu faktycznego - bo sądy okręgowe zwykle były zblatowane lokalną ,,elytką" ale teraz ,,elytka" będzie musiała śpiewać pisowsko a nad wszystkim będzie czuwać dobrotliwie pan Zbyszek i Centrala. Można powiedzieć,że posłużyli się taktyką zaopatrzeniowca z czasów PRLu - gdy potrzebował 100kg śrub to nie zamawiał 100kg ale tonę i finalnie dostawał te 100kg. PiS chciał przejąć wszystko a dostał ,,tylko 100kg" - też, wcale niemało bo na poziomie lokalnym, tym dotykającym Kowalskiego PiS dostał co chciał. Lokalnie będzie decydował pisowski kacyk z księdzem do spółki więc jak mu się podpadnie to marny los. Do tej pory też tak częstokroć bywało, choćby ogólna ,,niemożność" organów państwowych i sądowniczych wobec czyścicieli kamienic jasno pokazywała, że Temida aż taka ślepa nie była.
  PiS za to zyskał coś bezcennego - ,,NIEZALEŻNEGO sędziego" - teraz na każdą pretensję będą mogli powiedzieć ,,O co wam chodzi? Przecież sami widzicie, że Pan Prezydent nie jest naszym pionkiem ale jest niezależny w swoich ocenach i decyzjach co widać na przykładzie zawetowanych kluczowych dla naprawy państwa ustaw".
  Opozycja też jest zadowolona bo poczuła ..moc sprawczą" i mogła się udać na wakacje. PiS jest zadowolony bo towarzystwo się rozeszło i ustały zadymy z których mogło się wyląc coś znacznie groźniejszego niż G. Schetyna czy R. Petru, że o Kamyszu nie wspomnę. ,,Katon" Rzepliński, który swoimi orzeczeniami legalizował łamanie Konstytucji w kwestii neutralności światopoglądowej państwa nie omieszkał przylizać wiadomo czego episkopatowi, że to ,,on pomógł" Nawet UE mogła odetchnąć, że aż ,,tak źle nie jest". Wszyscy są więc zadowoleni. Tylko prezes zapewne knuje jak ugryźć to ciastko tak by nie krzyczeli tak bardzo. ,,Czarny protest" też zakończył się ,,zadowalająco" ale czy PiS przestał knuć?
 • 2017-08-09 11:59 | axiom1

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Nie ma sie czemu dziwic. W Polsce nie ma normalnej partii na poziomie XXI wieku i ludzie wybieraja sposrod mizerii ktora jest.
  PIS mialby nawet wiecej poparcia, podejrzewam, gdyby posel Kaczynski postawil Polske ponad kolesiostwo i wyrzucil Macierewicza i buca Szyske. Gdyby przedstawil wizje i strategie rozwoju Polski, gdyby ukaral donkowcow za 8 lat lajdacta,... Ale posel Kaczynski sie boi, nawet Hanki GW nie wsadzil do pudla za oczywiste akty zlodziejstwa.
 • 2017-08-09 12:31 | Slawczan

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  @2017-08-09 08:35 | Andrzej Falicz
  Panie Falicz ,,Koszmar Amber Gold" - to jak Pan nazwiesz 5mld zł ze SKOKów? Skoro 800mln z Ambera to ,,koszamr"?
 • 2017-08-09 14:04 | azur

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Komorowski też miał 70 procent poparcia, a przegrał z Dudą.
 • 2017-08-09 14:09 | zbig49

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  W sytuacji politycznej jaką obecnie mamy nie wierzę wynikowi tego badania i myślę, że nastroje społeczne nie przekładają się na ten rezultat. Proponuję, aby wykonać badanie opinii, wykonując je dokładnie w tym samym czasie przez dwie niezależne grupy badawcze, zwracając szczególną uwagę na reprezentatywność pobranej losowo próbki tj. losowo wybranych obywateli, jacy zostali poddaniu badaniu. Proszę uwzględnić w wyborze próbki, jaki jest dostęp do innych mediów niż TVP uczestników takiego badaniu, czy w badaniu nie występuje nadreprezentatywnośc obywateli, którzy nie mają dostępu do innych mediów niż TVP, bo wtedy zachodzi podejrzenie że nie widzieli i nie słyszeli o wielkich protestach obywateli przeciwnych polityce PiS, co może zaburzać ocenę bieżącej sytuacji politycznej w kraju.
  Na koniec kochane wolne media oraz kochani dziennikarze i goście zaproszeni do audycji w tych mediach, proszę Was wszystkich nie róbcie złej roboty mówiąc o nieskutecznej opozycji i krytykując ją bez uzasadnionych powodów (tu dodam, że jeśli macie jakieś własne przemyślenia lub propozycje poprawy ich skuteczności, to je przedstawcie, wskażcie dokładnie błędy popełniane przez polityków lub partie opozycyjne, a nie krytykujcie bez uzasadnienia lub nie wypominajcie dawno zapomnianych grzechów - taka osobą bardzo kontrowersyjną jest pani Wigura, często mówi jakby przybrała barwy lub dresik z napisem PiS). Teraz jest taki czas, w którym przyzwoite Polki i przyzwoici Polacy, młodzi i starsi, widząc co w Polsce się wyprawia muszą wspierać partie opozycyjne parlamentarne i pozaparlamentarne oraz wszystkie organizacje i ruchy społeczne (chwała wspaniałym polskim kobietom), aby zatrzymać tą złą zmianę. ""
 • 2017-08-09 14:13 | jrcanonia

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Co można temu przeciwstawić?

  PiS wygrał wybory trzema argumentami: powszechnym rozdawnictwem pieniędzy, obniżeniem wieku emerytalnego i zamknięciem granic przed uchodźcami.
  Na dodatek miał silne poparcie biskupów i proboszczów. Co może temu przeciwstawić opozycja? Poparcia kościelnego nie dostanie, wieku emerytalnego dalej nie obniży, po roztrwonieniu pieniędzy przez PiS nie znajdzie środków na dalsze rozdawnictwo, a granic jeszcze bardziej nie uszczelni. MUsiałoby dojść do całkowitego załamania gospodarki, żeby PiS utracił władzę, a na razie Unia dalej finansuje gang Kaczora.
 • 2017-08-09 14:45 | zrównowarzony

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  ... nadzieja to za mało. oczękuję konkretnych rozwiązań, rzetelnych komunikatów opartych nie na jałowych pyskówkach tylko porozumieniu, wsparciu! "ale" podjęcie oczekiwanych działań wymaga odwagi!
 • 2017-08-09 14:51 | Jo.anka

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Dziękuję za logiczną i dokonaną z 'zimną głową' analizę obecnych politycznych kalkulacji Polaków. Ma pan Redaktor rację co do Schetyny i Petru, „die hard fan” ich, to zdecydowanie nie jestem. Acz zarówno Borys Budka, jak i Kamila Gasiuk-Pihowicz mają moją dużą sympatię, to głosowanie PO począwszy od 2005, było zawsze wyborem mniejszego zła.

  Mam zresztą wrażenie, że do wyniku ostatniego sondażu walnie przyczynił się Petru (notowanie .N, zdają się to potwierdzać) ze swoim ostatnim pomysłem ogłoszonym wkrótce po wetach PADa; a mianowicie zamiany 500+ na wirtualne 250+, które wracałoby w odliczeniach od podatku - zbyt skomplikowane dla dużej części społeczeństwa, z którego też spora część ma zbyt małe dochody, żeby te 250 pln miało z czego do nich powrócić,

  Ludzie dostali więc wybór między wychudłym kanarkiem, siedzącym podobno gdzieś na dachu, a tłuściutkim wróblem w garści. I dali wyraz swojej opinii, co o tym myślą, w sondażu!...
 • 2017-08-09 14:58 | nela

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Biorę pod uwagę jeszcze jeden wariant, odpowiedź fałszywa, nie odpowiadająca prawdziwemu poglądowi ankietowanego. Ja założyłam sobie, że jeśli akurat do mnie zwróci się ankieter, to odpowiem, że będę głosowała na PiS, choć to jest absolutnie wykluczone. Sukces usypia - niech się babcia cieszy. Nie wykluczam, że pada sporo takich właśnie odpowiedzi na pytanie ankietera. I mam nadzieję, że tak właśnie jest. Jakoś nie mogę uwierzyć w ten 40% sukces. No nie mogę...
 • 2017-08-09 15:10 | murator

  Jak to możliwe? No jaaak !??

  A jak jest mozliwe ze kucharze wpuszczaja Gesslerowa do swojej kuchni !??
 • 2017-08-09 15:25 | żyga

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  W listopadzie wybory parlamentarne.Idę o zakład.
 • 2017-08-09 17:55 | Zdzich49

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Czynnik Super 500+ w narodowym sosie - sondaż przeprowadzono niemal bezpośrednio po wypowiedziach bossów tzw. PiS na temat reparacji wojennych.
 • 2017-08-09 20:06 | remm

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Zajrzałem dziś na stronę „Polityki” i widzę wielki lament z powodu sondażu, w którym PiS-owi znowu wyszło 40%. Kalukin, Szostkiewicz, Hartman… Już witali się z gąską, już wierzyli, że teraz to już na pewno mamy „początek końca rządów PiS”, że „obywatele się obudzili” itp. A tu zonk.

  No i po raz kolejny (robiłem to już na tym forum) wypada mi powtórzyć następujące zdanie: „Tyle już napisano i powiedziano o tym, dlaczego Platforma przegrała wybory, a Platforma dalej nie rozumie, dlaczego przegrała wybory”. Dotyczy to oczywiście nie tylko polityków Platformy, lecz również wspierających ją środowisk.

  Ostatnie demonstracje oczywiście nie były spontaniczne, takiej akcji nie da się zrobić oddolnie, widać tam było pieniądz i fachowe siły organizatorów, to nie był żaden „obywatelski zryw”. Niemniej jednak zdarzyło się tam kilka rzeczy, które napawają mnie pewnym optymizmem.

  Po pierwsze, dziwaczny twór zwany KOD-em przestał się liczyć, a jego pożal się Boże lider został wygwizdany przez demonstrantów.

  Po drugie, gdy podczas jednego z wieców na trybunie pojawili przedstawiciele byłego, skompromitowanego rządu PO-PSL, duża grupa młodych ludzi ostentacyjnie odwróciła się i odeszła.

  Po trzecie, jeden z młodych uczestników protestów, pisarz Jacek Dehnel, napisał komentarz świadczący o tym, że rozumie, dlaczego Platforma przegrała wybory:

  <i>„Kurdupel, gnom i karzeł”. „Gdyby Jarek wiedział, jak wygląda kobieta, to dałby sobie spokój”. „Schizofrenik”. „Obywatele i piękne obywatelki”. „Mentalne wieśniactwo”. „Popieram kobiety bo... są sexy”. Wiem, że słyszeliśmy to wszyscy z ust ludzi, którzy chcieli dobrze. Ale te słowa to nie tylko, jak chcieliby niektórzy, „głupie gafy”; świadczą one o znacznie głębszych problemach z tym, jak traktujemy naszych współobywateli".

  "Nie na tym polega wina Jarosława Kaczyńskiego, że jest niski czy samotny, albo że jest lub nie jest gejem czy osobą chorą psychicznie, tylko na tym, że cynicznie okłamuje naród i niszczy polską demokrację, nasze wspólne dobro. Obok nas może stać w tłumie ktoś, kto też jest niewysoki; kto leczy się na schizofrenię czy depresję; kto jest gejem albo lesbijką; kto jest aseksualny”…

  "Jesteśmy w Warszawie, ale są z nami też ludzie z małych miast, miasteczek i wsi. (…) I wystrzegajmy się słów o „wieśniactwie”, o „robolach” ale też o „chamach od 500+, którzy sprzedali wolność za pieniądze”. Dla wielu naszych współobywateli 500+ to kwestia godności i również wolności, choć innego jej rodzaju. Program wprowadzony przez PiS jest niesprawiedliwy, nieprzemyślany i cynicznie gra na emocjach, ale zdiagnozował realny problem: wielu z nas nie mogło żyć godnie. A to, że Polska jest państwem sprawiedliwości społecznej, jest dokładnie tak samo zapisane w Konstytucji, jak to, że jest państwem prawa". </i>

  Całość tutaj:

  https://www.facebook.com/jacek.dehnel/posts/10155646134484914

  Polecam wszystkim zaskoczonym czterdziestoma procentami.
 • 2017-08-09 20:31 | niker

  Ależ to bardzo proste.

  Ja trochę mniej błyskotliwie niż Pan dziennikarz ujmę to następująco. PiS wygra w cuglach najbliższe wybory lokalne i parlamentarne, bo stworzył iluzję dobrobytu. Zawsze miał poparcie starszych ludzi z racji swojej bogoojczyźnianej pryncypialności, ale kupił dodatkowy, młody elektorat za pięć stów/mc oraz emerytów niższym wiekiem emerytalnym. Prócz tego nie chce uchodźców (czyli zyskuje poparcie ksenofobów częstokroć faszyzujących) i straszy Rosją z Putinem oraz "lewactwem". Do tego wiekuiste dotowanie górników oraz chwilowy sukces w ramach ściągalności podatku VAT. Dochodzi trochę drobiazgów propagandowych no i mamy te 40 % poparcia. Poza tym pisowcy są przaśni i pospolici, łatwiej im przypaść do gustu szarym ludziom zarabiającym 1500 / mc, niż błyskotliwym inteligentom z .Nowoczesnej. Oczywiście to wszystko za parę lat runie, gdy Polska wyleci z UE oraz przeje pieniądze z VAT-u i innych iluzorycznych źródeł zysków (jak za Gierka). Będzie powtórka z historii: kryzys gospodarczy i inflacja. PiS podzieli los PZPR, a Polacy po raz kolejny pokażą, że nie potrafią się uczyć na własnych błędach.
 • 2017-08-10 01:15 | pawelato

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Dobra analiza tylko nietrafna, zrobiona z perspektywy człowieka, który czyta gazety, zajmuję się bieżącymi sprawami a 90% Polaków w ogóle to nie interesuje. Dużo ludzi nie wie kto jest premierem więc o cz tu mówimy (http://natemat.pl/164239,chajzer-pyta-kto-jest-naszym-premierem-odpowiedzi-moga-zaskoczyc-wedlug-niektorych-jest-to-lech-kaczynski). Dostają 500+, pójdą 7 lat wcześniej ma emeryturę, zarobki idą w górę ze względu na globalną hossę, propaganda mediów rządowych też robi swoje, a czy demokracji jest więcej czy mniej, czy sądy są wolne czy nie to ich wcale nie obchodzi. Pozdrawiam.
 • 2017-08-10 03:34 | Martin L

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  remm
  "Ostatnie demonstracje oczywiście nie były spontaniczne,... " Skąd pan bierze takie przeświadczenie?
  40% poparcia dla PiSu a na wasze demonstracje szumnie zapowiedziane przez pisowskie media jako marsz miliona poparcia dla PiSu przyszło raptem jakie 50 osób. W "miesiączkach" smoleńskich jesteście zabarykadowani jak zwierzęta w ZOO. Co najmniej jest to dziwne jeśli nie zmanipulowane. Prosty test to niech przyjdą i się pokażą dobrowolnie. No chyba że się wstydzą być pisowcem, w sumie jest to powód do wstydu.
 • 2017-08-10 04:01 | Martin L

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Dlaczego PiS wygrał, bo Polacy nie chcieli dobrze zarabiać, nie mają etosu pracy a szansa była na to na wyciągniecie ręki, korzystając z koniunktury, chcieli coś za darmo 500+ . Ma to efekt propagandowy lepszy niż zwrot podatku na dzieci. Te pieniądze zainwestowane w gospodarkę spowodowały by wzrost wynagrodzeń do 3-4 tys. minimum ale wtedy byli by niezależni od socjalu ich właściciela "ludzkiego pana" Kaczyńskiego. PiS prowadzi celową politykę utrzymanie taniej siły roboczej. Podnosząc wynagrodzenie pielęgniarkom i nauczycielom do 4.5 tys przy jednoczesnym inwestowaniu w gospodarkę zwiększyło by to konkurencyjność na rynku pracy tym samym wzrosły by zarobki ale PiS tego nie chce. Człowiek wtedy miał by poczucie ze to on zarobił a nie dostał za darmo od ich Właściciela. Polacy okazali się narodem idiotów że nie chcieli dobrze zarabiać korzystając z koniunktury a taka szansa, wątpię żeby pojawiła się jeszcze raz. Dzieci jak dorosną będą musieli emigrować jeśli będą chcieli godziwie zarobić, albo zostać i spłacać swoje 500+.
 • 2017-08-10 06:09 | Andrzej Falicz

  Jak to możliwe, ze ktos moze popierac Schetyne i Petru ?!

  2017-08-09 12:31 | Slawczan
  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  @2017-08-09 08:35 | Andrzej Falicz
  Panie Falicz ,,Koszmar Amber Gold" - to jak Pan nazwiesz 5mld zł ze SKOKów? Skoro 800mln z Ambera to ,,koszamr"?...

  Slawczan,
  Zostawilem celowo cos dla Ciebie..bo mi sie tej opozycji autentycznie zal zrobilo.
  Jak to bylo z tymi SKOKAMI...kto rzadzil przez 8 lat?...
 • 2017-08-10 12:11 | wnukmarek

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Jak to możliwe, że PO i.N mają jeszcze razem aż 27% poparcia?
 • 2017-08-10 13:54 | Martin L

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Andrzej Falicz
  Przez 8 lat rzeczywiście PO nie rozliczyła pisowskich aferzystów za Skoki 5mld wyłudzonych kredytów i celowo nie spłacanych, dzięki temu pisowcy się niesamowicie się wzbogacili zapewnili sobie zaplecze finansowe i medialne, jest to typowe działanie podobne do faszystów Mussoliniego. Brak kary dla pisowskich aferzystów spowodował fałszywy przekaz społeczeństwu że tak można tak złodziejstwo dostało się do parlamentu, teraz muszą dążyć do wprowadzenia dyktatury by utrzymać swoje zagrabione majątki. Stąd niszczenie mafijne niszczenie niezawisłych sędziów. Ma pan rację że wielką winą PO było przyzwolenie na pisowskie złodziejstwo.
 • 2017-08-10 14:06 | Martin L

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  wnukmarek
  Odwrócę pytanie jak to możliwe że 40% poparcia a nie ma nikogo na waszych demonstracjach poparcia?
  Ci co popierają PiS jednocześnie idą na demonstracje przeciwko PiSowi i demonstrują przeciwko złodziejskiemu prawu jakie próbujecie wprowadzić. Popierają i demonstrują przeciwko PiS, rzeczywiście ciekawe zjawisko. Zwolennicy PiSu nienawidzą PiSu.
 • 2017-08-10 17:29 | wnukmarek

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Widziałem na zdjęciu tych aferzystów ze Skok Wołomin u boku B. Komorowskiego. PO i niektórzy ich zwolennicy do perfekcji doprowadzili "łapać złodzieja", ale to już powoli przestaje działać. I stąd 40% z tendencją wzrostową.
 • 2017-08-10 17:35 | wnukmarek

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  @ Martin L

  "Ci co popierają PiS jednocześnie idą na demonstracje przeciwko PiSowi i demonstrują przeciwko złodziejskiemu prawu jakie próbujecie wprowadzić. Popierają i demonstrują przeciwko PiS, rzeczywiście ciekawe zjawisko. Zwolennicy PiSu nienawidzą PiSu."

  A w domu wszyscy zdrowi?
 • 2017-08-10 18:24 | Kazimierz K

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Myślę, że totalna opozycja wraz ze swym elektoratem dalej nie rozumie,
  dlaczego przegrywają w sondażach i dlaczego zyskuje PIS.
  1.Wraz z wejściem Polski do UE i otwarciem granic, każdy może porównać poziom życia na zachodzie i w Polsce. W tym przypadku, najbardziej istotne jest wsparcie rodzin które mają i chcą mieć dzieci. Poza dostępem do przedszkoli, szkół, lecznictwa, możliwości dożycia do emerytury, liczy się przede wszystkim wsparcie wielodzietnych rodzin, gdzie Polska zajmowała jedno z ostatnich miejsc w Europie. Tylko program 500+ spowodował przesunięcie Polski do czołowych państw europejskich, lecz nadal daleko nam do takich państw jak Francja, Niemcy, Dania i Szwecja.Ludzie to docenili i nadal pamiętają co mówili politycy dzisiejszej totalnej opozycji. Program 500+ oczywiście nie spowoduje, że będziemy mieć największy przyrost urodzeń w Europie, lecz odwróci stałą tendencje spadku urodzeń i da szansę na wzrost populacji ludności. Do Polski coraz częściej przyjeżdżają emigranci za wschodniej granicy, którzy w zależności od warunków życia w Polsce, mogą wybrać nasz kraj jako swoją drugą ojczyznę.
  Gdyby nie ta zmiana, Polacy by dali emigrowali z Polski a i powrotów by nie było.
  Większość Polaków dostrzegło, że w Polsce można mieć porównywalne jak na zachodzie warunki życia a liczą na dalszą poprawę, jak będzie rządzić PIS. Jaką nadzieję w tym zakresie da im totalna opozycja.

  2.Wmówiono Polakom,że jeżeli nie będą pracować do 67 lat, system ubezpieczeń się zawali.W Niemczech i w wielu krajach ludzie również muszą pracować do 67 lat chociaż są bogatszymi krajami i dlatego bezwzględnie tak samo musi być również w Polsce. Obecna władza podeszła do tej sprawy zupełnie inaczej stwierdzając, że z ludźmi była zawarta umowa do którego wieku ludzie powinni pracować i dlatego należy przywrócić te prawa.
  Poza tym w Niemczech ludzie żyją przeciętnie około 8 lat dłużej niż w Polsce i mogą iść na emeryturę po przepracowaniu około 42 lat, natomiast u nas nawet 50 lat pracy do niczego nie uprawnia. Czy o tym ludzie nie wiedzą?.
  Obecnie jednak system ubezpieczeń jest zbilansowany a nawet ma nadwyżkę a w budżecie państwa z powodu uszczelnienia systemu podatkowego w szczególności w podatku Vat, grozi nam nawet zbilansowanie budżetu państwa. Strachy na lachy ministra Rostowskiego okazały się zatem płonne, gdy powiedział, że Kaczyńskiemu nawet kalkulatora niewolno dawać do ręki, bo taki z niego ekonomista.
  Wzrost gospodarczy podobno w tym roku ma wynieś około 4% a więc największy w Europie, a przyrost produkcji w niektórych gałęziach przemysłu wynosi około 30%.
  Politycy PIS skomentowali to, "wystarczy nie kraść a wszystko będzie dobrze".
  Poza tym przedsiębiorstwa państwowe które miały iść do likwidacji lub sprzedaży za bezcen, nagle przynoszą ogromne dochody. Polacy to widzą, że nawet spadkobiercy Kulczyka wyjechali z kraju, gdyż nie da się zrobić kolejnego "dobrego interesu".
  Czy tak by wyglądała sytuacja w kraju, gdyby rządziło PO. Jest faktem, że PIS ma trochę szczęścia w wielu sprawach, lecz nie jest tak, że szczęście sprzyja lepszym.

  3.Za czasów poprzednich rządów afera goniła aferę. Aktualnie stale odkrywane są nowe które całkowicie kompromitują partie PO-PSL. Według zachodnich ekspertów za 8 lat rządów PO-PSL z Polski z samego podatku Vat wyciekło około 200 miliardów zł, gdzie jeszcze 10 lat temu Polska była zaliczana do najlepszych krajów w rozliczaniu tego podatku. Sprawa bezprawnego wywłaszczenia z mieszkań w Warszawie przez nieuprawnione osoby, gdzie należy do tej grupy sama pani prezydent Warszawy. Sprawa Amber Gold , w której są powiązane osoby z PO. Gdy PIS utraciło władzę to jedynym finansowym nadużyciem zarzutem było chyba 8 zł, za ogórki co odkryła minister od afer finansowych. Na zachodzie rządy i partie upadają po nie wielkich skandalach , to dlaczego w Polsce ludzie mają być ślepi i głusi, na wszystko co ich otacza i zamiast dobra popierać zło.

  4.Zarzuca się obecnemu rządowi wymiany kadr w zarządach i radach nadzorczych a jako przykład stawiając Misiewicza. Tak było i tak zawsze będzie, gdyż to rząd w pełni odpowiada co dzieje się w państwowych spółkach.Obecnie jest ujawnianych wiele dziwnych afer i powiązań które skutkowały wyciekaniem pieniędzy poza sektor państwowy w tym do znanych organizacji pozarządowych. Prasa ujawnia wiele nazwisk dzieci znanych polityków którzy są prezesami takich organizacji, gdzie największe dofinansowanie odbywało się z budżetu państwa i firm państwowych.
  Najlepsze firmy jak Orlen, PKO, powinny realizować strategiczne projekty państwa, których nie może zrealizować prywatny sektor.
  Czy zatem w/w zadania powinni nadal realizować obsadzeni stronnicy koalicji PO PSL, jeżeli opozycja jest totalną opozycją. Pozostawienie tych ludzi stanowiskach byłoby największym błędem PIS, świadczącym o ogromnej głupocie i naiwności. Za dokonane zmiany w spółkach skarbu państwa oczywiście powinien odpowiadać PIS, a opozycja i media są od tego aby przedkładać wszystkie zauważone patologie i nadużycia. Co jednak mówi PO, że zlikwiduje CBA, która jest policja do wykrywania afer ze strony rządzących. Czy taka opozycja może rządzić w Polsce?.

  5.Wielkim nadużyciem PIS podobno jest łamanie demokracji, nieposzanowanie demokracji i konstytucji. Pod tymi sztandarami chce totalna opozycja sparaliżować prace w parlamencie, ulice, co w konsekwencji ma doprowadzić do obalenia tego rządu.
  Przecież to jest kompletna paranoja by zarzucając PIS i temu rządowi takie zarzuty, samemu grozić i nawoływać do obalenia legalnie wybranej władzy jakim jest prezydent,
  parlament, sejm i senat. Czy totalna opozycja tego nie widzi w jakiej się postawi sytuacji i że to ona będzie nazwana faszystami. W demokratycznym państwie legalnie nie da się obalić władzy, gdyż demokracje ma bardzo silnie umocowanie władzy. Proszę popatrzeć co się dzieje w Turcji, gdzie przecież jest możliwe, że rebelia była w pełni pod kontrolą państwa. Dlaczego totalna opozycja i jej wyborcy nie potrafią zrozumieć ,że ich jedyną możliwością odebrania władzy są wybory. Trzeba być bezrozumny by obalać władze i dążyć do przyśpieszonych wyborów, gdy PIS w tych wyborach będzie mógł swoimi głosami nawet zmienić konstytucję.
  Jest zatem bardzo zastanawiające, że totalna opozycja tej władzy chce teraz , już, co jest bardzo zastanawiające i podejrzane. Owszem PIS chce zmienić sądownictwo poprzez zmniejszenia wpływu samych sędziów i korporacji, ale przecież to nie jest koniec świata, gdyż tak wyroki w sądzie będą wydawać nadal sędziowie. Kto choć trochę otarł się o te elity, najlepiej wie, że w sądach sprawiedliwości się nie szuka. Lecz czy w nadal wszyscy mamy w takim kraju żyć i to tolerować.Totalna opozycja poszła na skargę do UE o łamania prawa przez PIS. I co z tego na razie wynikło?. Polska ma zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn. Czy tak ma wyglądać członkostwo Polski w UE, by totalna opozycja mogła użyć wszelkich dostępnych środków, by ostateczne samej się ośmieszyć i zaszkodzić Polsce i kobietom.
  Czy przeciwnicy PIS nie widzą, że toczy się ponowna walka o przyjęcie wpływów przez Niemcy kosztem Polski a totalna opozycja pomaga zrealizowaniem tych celów przez Niemcy i Francję. Historia lubi się przecież powtarzać.

  Reasumując powyższe zdaję sobie sprawę, że trudno jest wytłumaczyć przeciwnikom PIS na czym polega demokracja, jaka jest rola opozycji w demokratycznym państwie, w jaki sposób należy realizować programy wyborcze i ich ewentualną realizację, gdy się wygrywa lub wygrywa wybory.
  Każda władza się kiedyś skończy jak nie za 2 lata to za 6 lub 10 lat.
  Jeżeli jednak ktoś uważa, że za komuny było lepiej niż teraz, gdyż słyszy się takie opinie, to mamy do czynienia z kompletnym pomyleniem pojęć.
  Przecież wszyscy powinniśmy pamiętać jak się żyło w komunie i kto miał to miał a miał ten co brał. Poza tym był to system typowo korporacyjny, zarządzany przez jedną partię w Warszawie i w Moskwie. W latach 90 tych zniszczono korporacje rzemieślników a zapomniano o innych wpływowych korporacjach.

  Marzenia, idee, trzeba pilnować i krytykować i to jest rola opozycji. Zwolennicy liberalnej demokracji i poprzedniego systemu powinni jednak uszanować i zrozumieć, że również konsekwencja, rzetelność, dobre zarządzenie i mądrość, to są cechy potrzebne do realizacji celów, w tym wygrania wyborów i sprawowania władzy.
 • 2017-08-10 19:43 | AOlsztynski

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  A ja jestem zdziwiony, iż dla PiS poparcia tylko tyle. Multum wprowadzanych reform (przydałoby się jeszcze więcej – np. reforma p.), a partie opozycyjne jednak wciąż się liczą. Pomimo, iż nie są w stanie nic wymyślić, czego wcześniej nie wymyślił PiS i co teraz zaczyna wcielać w życie.

  Niemniej tendencja wzrostu poparcia (jak to pogodzić z narzucaną wciąż narracją „wolnych” mediów?) jest widoczna a ulubiony temat tych mediów: „Kto po PiS”, „Jak długo będzie rządził PiS” będzie trzeba odłożyć na wysoką półkę…
 • 2017-08-10 20:53 | Krokiet

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  axiom1 Wszystko w swoim czasie. Jeżeli PiS ma 40% w sondażu, to w rzeczywistości ma dużo więcej. A to pozwala na reformy z przyzwoleniem społecznym!
 • 2017-08-10 20:58 | Krokiet

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Slawczan:Nie ma afery SKOK-ów. Jest afera SKOK Wołomin, a to jest afera PO. To 3 miliardy zł. Natomiast Afera VAT;Szacuje się, że w ciągu 8 lat rządów PO-PSL straty na niepłaconych podatkach, a także karuzelach VAT-owskich, optymalizacji podatkowej i przemycie, mogły wynieść około 400-500 miliardów złotych!
 • 2017-08-10 23:44 | a.bratkowski

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Może wreszcie ci wszyscy mądrzy krytycy opozycji stworzą tę wspaniałą nową partię, która rozwiąże wszystkie problemy polskiej demokracji. W ostatnich latach powstało kilka partii: Razem, Nowoczesna, Kukiza. I co? Łatwo w pojedynczych zrywach protestu widzieć nową jakość, ale jak dochodzi do konkretów, to znowu w oczach super-przenikliwych publicystów to nie to. Takie niby analizy tylko wzmacniają PiS.
 • 2017-08-11 00:49 | Martin L

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  wnukmarek
  Za pierwsze wszyscy posłowie PiSu mają zaciągnięte kredyty w pisowskim banku czyli Skokach. Skoki upadają bo pisowcy nie spłacają kredytów w żadnym innym banku nie mieli by na to szans na zaciągnięcie tak wysokich kredytów, jest to zwyczajne wyłudzenie. Komorowski i PO zakazało im spłacania kredytów są bajeczki żeby znaleźć frajerów którzy im to sfinansują. Marcin P. gdyby sponsorował Rydzyka dzisiaj byłby pisowskim "Bohaterem". Tak mafia likwiduje tylko konkurencję.
  Za drugie zwolennicy Pisu nienawidzą Pisu oni tylko chcą "pinceta" . Bez tego "pinceta" już dawno wysielibyście na latarniach, bo posuwacie się za daleko. Demonstracji pro pisowskich nie ma, ciężko wam znaleźć więcej niż 50 osób. Zostają zwolennicy RM ale im wystarczy jak pan Duda pokaże jak ładnie się modli.
 • 2017-08-11 01:41 | Martin L

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Kazimierz K
  Za pierwsze nie ma totalnej opozycji. Chciał bym żeby taka istniała, domagała się delegalizacji pisu jako przestępców łamiących konstytucję i rozkradających Polskę. Jest to partia faszystowska dążąca do totalitaryzmu typu państwa Mussoliniego. Demokracja w Polsce skończyła się w 2015r. przestały istnieć wolne media, są ale w znacznym stopniu ograniczone.
  Za drugie przy braku mediów publicznych i kłamstwach smoleńskich oraz likwidacji niezawisłości sądownictwa czy można wierzyć że w jakiekolwiek afery dzisiejszej opozycji? Będą tylko spreparowane dowody tak jak bomba w tupolewie, będzie to działanie typowe dla totalitaryzmu.
  Za trzecie, powtórzę niejako wcześniejszy wpis.
  500+ . ma to efekt propagandowy lepszy niż zwrot podatku na dzieci. Te pieniądze zainwestowane w gospodarkę spowodowały by wzrost wynagrodzeń do 3-4 tys. minimum ale wtedy byli by niezależni od socjalu ich właściciela "ludzkiego pana" Kaczyńskiego. PiS prowadzi celową politykę utrzymanie taniej siły roboczej. Podnosząc wynagrodzenie pielęgniarkom i nauczycielom do 4.5 tys przy jednoczesnym inwestowaniu w gospodarkę zwiększyło by to konkurencyjność na rynku pracy tym samym wzrosły by zarobki ale PiS tego nie chce. Oczywiście dalszym etapem mogło być zwrot podatku na dzieci. Człowiek wtedy miał by poczucie ze to on zarobił a nie dostał za darmo od ich Właściciela. Polacy okazali się narodem idiotów że nie chcieli dobrze zarabiać korzystając z koniunktury a taka szansa, wątpię żeby pojawiła się jeszcze raz. Dzieci jak dorosną będą musieli emigrować jeśli będą chcieli godziwie zarobić, albo zostać i spłacać swoje 500+.
  Po czwarte obniżenie wieku emerytalnego spowoduję to że dzisiejsi 20-30-40 latkowie będą mieli emerytury typu "zbieraj suchy chleb na śmietniku". Oni za to najbardziej zapłacą, jeśli będą tak głupi i zostaną w zniewolonej Polsce. PiS żeby zapewnić sobie tanią silę roboczą będzie musiał albo sprowadzić Ukraińców albo wyjść z UE żeby Polacy nie uciekali.
 • 2017-08-11 02:16 | Martin L

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  AOlsztynski
  Szanowny panie jakie reformy ma PiS poza niszczeniem Polski i wprowadzaniem totalitaryzmu? Jedynie co dał to 500+ i to wypracowane przez poprzedników, które można było i tak lepiej wykorzystać.
 • 2017-08-11 07:38 | krakauer

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Już kiedyś pisałem, że PiS będzie rządził co najmniej 50 lat, jeśli nie popełni większych błędów. Tak jak np CSU w Bawarii (60+ lat). Argumenty za tym są oczywiste. Całościowy, prospołeczny (socjaldemokratyczny) a przy tym umiarkowanie konserwatywny program polityczny, oraz to, że oni ten program realizują. Czegoś takiego nie pamiętają nawet najstarsze pokolenia w kraju nad Wisłą.
 • 2017-08-11 07:58 | Kazimierz K

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Nie wiem dlaczego w moim końcowym teksie z dnia 10.08.2017 pojawiły poważne przeinaczenia, które zmieniły sens wypowiedzi.
  Złe funkcjonowanie obecnego rządu, większości parlamentarnej i spółek skarbu państwa, trzeba pilnować i krytykować, gdyż to jest rola opozycji i dziennikarzy.
  Zwolennicy liberalnej demokracji i poprzedniego systemu sprawowania władzy powinni jednak zrozumieć i uszanować, że również obecna rządząca koalicja gdy posiada wystarczający mandat, ma prawo w ramach demokratycznego państwa prawa, realizować swoje pomysły na Polskę. Aby było to możliwe, to opozycja parlamentarna nie może niestosownie przeszkadzać w pracach parlamentu, lecz konstruktywnie współpracować.
  W innym przypadku niczego nie osiągnie. Tak jest i również było w poprzednich latach.
  Marzenia, idee, konsekwencja, rzetelność, roztropność, dobre zarządzanie (przywództwo) i mądrość, to są cechy do realizacji celów w tym wygrania wyborów i sprawowania władzy.
 • 2017-08-11 10:39 | Slawczan

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  @2017-08-10 06:09 | Andrzej Falicz
  Czy to nieboszczyk L. Kaczyński nie zawetował ustawy o SKOKach poddającej je pod kontrolę KNF? Co do współodpowiedzialności PO - tu zgoda. Po śmierci Kaczyńskiego PO ,,zapomniała" o swoim pomyśle aż do wybuchu afery.Uważam też, że wypłata odszkodowań osobom, które zostały poszkodowane podczas afery SKOK z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego powinna zostać uznana za przestępstwo.
 • 2017-08-11 17:57 | Krokiet

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  ewa leonarda:
  Będziecie musieli żyć ze świadomością, że stanowicie mniejszość i że jedyną drogą by to zmienić, jest ludzi do swoich racji przekonywać. Nie zapanujecie już nad nimi straszeniem apokalipsami, państwem wyznaniowym, średniowieczem i Putinem, nie macie już w ręku ogłuszającej propagandy, a i nabożna cześć dla każdego warknięcia zachodniej prasy czy jakiegoś eurokraty skończyła się i nie wróci!
 • 2017-08-11 18:04 | Krokiet

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Martin L
  Będziecie musieli żyć ze świadomością, że stanowicie mniejszość i że jedyną drogą by to zmienić, jest ludzi do swoich racji przekonywać. Nie zapanujecie już nad nimi straszeniem apokalipsami, państwem wyznaniowym, średniowieczem i Putinem, nie macie już w ręku ogłuszającej propagandy, a i nabożna cześć dla każdego warknięcia zachodniej prasy czy jakiegoś eurokraty skończyła się i nie wróci!
 • 2017-08-12 12:43 | Martin L

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Kazimierz K
  "Złe funkcjonowanie obecnego rządu, większości parlamentarnej i spółek skarbu państwa, trzeba pilnować i krytykować, gdyż to jest rola opozycji i dziennikarzy. "
  Nie chodzi o użalanie się nad tym ale o realne zwalczanie.
  Pisze pan tak jak by nie rozumiał jak i co pisze. PiS likwiduje mechanizmy umożliwiające takie działanie. TK nie istnieje można zrobić ustawę jaką się chce, nawet taką że zyski ze spółek skarbu państwa mogą iść równo do prywatnej kieszeni działaczy PiSu, telewizja publiczna nie istnieje brak mechanizmów ujawniających afery społeczeństwu a wręcz celem ich jest ukrywanie, weszło prawo dające ogromny wpływ pisowskiemu ministrowi. Zgłosi pan jakąkolwiek pisowską aferę prokurator i sędzia nie zrobi nic, bo jest kontrolowany przez PiS.
  Pisze pan tak jak by spadł z księżyca i nie rozumiał co się dzieje.
  Jak ma wyglądać współpraca opozycji ze złodziejami, którzy wprowadzają prawo umożliwiające im bezkarność? Czegoś takiego jeszcze nie było.
  Chyba że pan składa korupcyjną propozycję do opozycji typu "kradnijcie jak my nic wam się nie stanie jak będziecie siedzieć cicho". To będzie katastrofa Polski na miarę rozbiorów. Prowadzi to do totalitaryzmu a w dalszej perspektywie nędzy zwyczajnych obywateli. Władza może pozbawić każdego dorobku życia za samą krytykę władzy i będzie to poza jakąkolwiek kontrolą.
  Nie lubię typowej pisowskiej propagandy typu "bo wcześniej... " Proszę pana w takiej skali to jeszcze nigdy nie było to tak jak by pan wlazł w krowie łajno i narzekał a później wrócił do domu zalanego szambem ale się pan pociesza bo wcześniej było łajno.
 • 2017-08-13 17:52 | nela

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Poczekajmy... doczekajmy ... początku roku szkolnego. I wtedy się okaże, jak wzrośnie poparcie społeczne dla rządów PiS. To będzie godzina prawdy. Okaże się ile racji miała pani ministerka Zalewska głosząc, że żaden nauczyciel nie straci pracy, a każdy uczeń znajdzie swoje miejsce w nowych warunkach. Bo mnie się coś wydaje, że pani ministerka przesterowała. To już nie cały miesiąc. Cierpliwości.
 • 2017-08-14 09:17 | Kazimierz K

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Dlaczego nie wydrukowano mojego tekstu w sprawie odpowiedzi do do Martina K.To nie ma sensu.
 • 2017-08-14 19:09 | Martin L

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Krokiet
  Jedyną rację jaką macie to "pincerus" reszty nikt tak naprawdę nie chce może
  poza słuchaczami pana Rydzyka ale ci w każda głupotę uwierzą. Żeby to przebić trzeba waszemu niezbyt inteligentnemu dać 1000+ na każde dziecko, skąd na to się pożyczy co będzie później kogo to obchodzi. Was nie obchodzi co będzie później, ważne że wy się "nachapiecie" . Nie oglądam waszej propagandy z tv pisuaru. Pisuaru się nie ogląda oddaję się tam swoje potrzeby fizjologiczne.
  Jest takie powiedzenie"głupota nie boli głupota kosztuję" Za tą głupotę jaką jest PiS Polacy zapłacą wcześniej czy później. Nasuwa się smutny wniosek że Polsce już nigdy nie będzie dobrze, bo do tego się nie nadają. Przy kryzysie gospodarczym jakim były lata 2008-15 nie będzie "pincetusa" i wszystko się załamie i będziemy żyli w nędzy a wy będziecie mieli to w "dudzie" bo już się "nachapiecie" . "Lepiej zapobiegać jak leczyć" a jest to mądre ludowe przysłowie. Polacy raz już podobnie zrobili w XVIII wieku nie zadbali o swoje państwo tak je stracili.
 • 2017-08-14 23:54 | Kazimierz K

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  do @Martin L
  Mam wrażenie, że żyjemy w innej Polsce, lub @Martin L nie mieszka w Polsce i opisuje stan rzeczy jaki mu przedstawia jakaś anypolska telewizja.
  1.W demokratycznym państwie, prawnie nie jest dopuszczalne niedemokratyczne zwalczanie państwa, chociaż za którym stoi, bardzo nielubiana przez opozycję jakaś partia polityczna. Można zatem legalnie protestować, krytykować, lecz wszystko powinno się odbywać w ramach dopuszczalnych norm postępowania. W każdym demokratycznym państwie mamy rządy prawicowe i lewicowe, które są bardziej liberalne, lub konserwatywne, lecz to wszystko nadal jest dopuszczalną demokracją.

  2.Zarzuty wobec obecnego rządu, chyba zostały pomylone z poprzednią koalicją PO-PSL, gdzie prywatyzowano i sprzedawano firmy za bezcen. Obecnie jest wręcz odwrotny trend i nieznany mi jest ani jeden przypadek sprzedaży majątku państwowego, jak również aby zyski wypłacane ze spółek, mogły trafiać do prywatnych osób. Chyba znowu @Martin L pomylił to z sytuacją w Rosji.

  3.Telewizja publiczna z koalicji PO-PSL rzeczywiście wróciła do PIS, lecz do kogo innego miała wrócić do SPD lub CDU. W takich krajach jak Niemcy przecież jest podobnie. Tylko 10% mediów jest w rękach polskiego kapitału a reszta znajduje się pod kontrolą firm lub osób z Niemiec. W Niemczech, gdzie podobno demokracja jest bez zarzutu, ten układ jest odwrotny i nie może być inaczej.

  4.Do czasu końca rządów koalicji PO-PSL, wszyscy sędziowie byli z wyboru tych partii(chyba za wyjątkiem 1 osoby), lecz postanowiono na zapas wybrać następnych 5 sędziów, na których nie zgodził się prezydent, gdyż zgodnie z przyjętymi zasadami, powinien tego dokonać już nowy parlament. To tylko w skrócie, gdyż sprawa jest prawnie bardzo skomplikowana. Obecnie powołany TK w którym PIS ma chyba przewagę 1 sędziego, moim zdaniem nie powinien być prawnie podważany, tylko dlatego, że większość sędziów jest z nadania z obecnej większości parlament. Nie rozumiem zarzutów @Martin L pod adresem państwa i polskich sędziów, w zależności kto ich powołał.

  4.W Polsce przywrócono podległość prokuratora generalnego pod rząd, taka jak to było dotychczas w Polsce, gdyż wyłączenie prokuratora z pod nadzoru rządu w wielu przypadkach się nie sprawdziło. Przykładem jest afera Amber Gold, nielegalne przejęcia gruntów w Warszawie oraz w wielu miastach polskich i wiele innych afer, gdzie jak się okazało Prokurator Generalny nie był informowany o niektórych przestępstwach. Moim zdaniem to koalicja Po-PSL w sprawie prokuratury przekroczyła prawo, gdyż również w Europie nie ma takich rozwiązań by prokuratura była całkowicie samorządna i tworzyła własną korporację.

  5.Nie są mi znane jakiekolwiek pisowskie afery a jeżeli znane są one @Matcin L, to powinien je natychmiast ujawnić i upublicznić co jest obowiązkiem każdego obywatela.

  6.Obecny rząd walczy ze złodziejami i praktycznie codziennie są ujawniane jakieś złodziejskie przekręty. Najbardziej bulwersującą sprawą są ujawnione przypadki wyłudzenia w podatku Vat, co tylko w tym roku może obniżyć deficyt państwa o połowę.

  7.Jeżeli Polska chce nadal należeć do UE, to musi przyjąć obowiązujące w innych krajach zachodnich UE równoważne programy socjalne. W innym przypadku spowoduje to dalsze wyludnienie kraju i przejęcie przez inne państwa najlepszych polskich pracowników.
  Polityka socjalna należy do danego państwa i nie powinna nikogo dziwić.

  8. W sprawie przyszłych emerytur również @Martin L opowiada jakieś półprawdy.
  Na temat emerytur "czy polski system emerytalny jest sprawiedliwy" wypowiedziałem się na forum w tej sprawie, lecz jest to tylko moja prywatna opinia.

  Reasumując powyższe, nie zgadzam się z bardzo nieobiektywną oceną rzeczywistości w Polsce przez @Martin L, gdyż jest ona całkowicie nieprawdziwa. Obecna sytuacja gospodarcza Polski w niczym nie uzasadnia, że polskie społeczeństwo będzie żyło w skrajnej nędzy, co miało miejsce do niedawna za komuny.
  Każdemu kto nie jest złodziejem i bandytą nic w Polsce nie zagraża, chyba że mamy coś złego do ukrycia.
  Telewizja info tak jak TVN faktycznie przesadza z formą przekazu, lecz gdy coś kogoś denerwuje, to nie trzeba oglądać takiego programu. Większość polskiego społeczeństwa przez około 50 lat musiała słuchać bolszewickiej propagandy i jakoś to przeżyła.
  Demokracja nie jest systemem sprawowania władzy, która wszystkich może zadowolić.


  których sprawach nie był informowany


 • 2017-08-16 22:25 | Martin L

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Kazimierz K
  Takie bzdury to rzadko czytam.
  Utożsamia pan Polskę z Pisem tak ja NSDAP utożsamiała się z całymi Niemcami. Polska przestała być krajem demokratycznym pozostaje tylko z nazwy. Rzeczywiście mam możliwość obserwowania funkcjonowania demokracji w innych krajach i porównania go z Polską aktualnie. W przeciwieństwie do pan nie siedzę całe życie w jakimś tam "Pirdziszewie" a całą wiedzę o świecie czerpię z autopsji a nie z audycji pana Rydzyka "spróbuj nie myśleć" zostań pisowskim "pożytecznym idiotą"

  1 W demokratycznym państwie nie jest dopuszczalne nie demokratyczne zwalczanie opozycji, gdyż również i ona jest częścią państwa polskiego.


  2 Można za tanio sprzedać jak i drogo przepłacić daruj pan sobie ta żałosną pisowską propagandę.

  3 Państwo to nie PiS. Widział pan TV PiSuar choćby jeden wywiad z ofiarą księży pedofilii? To są polskie a faktycznie pisowskie media owszem mojego głosu w mediach "publicznych" czyli "pisuaru" nie ma, więc nie są to media polskie ani obywateli polskich ani nie reprezentują ich poglądów.
  Radio Wolna Europa było w rękach polskiego kapitału? Czy zatem dbało o polskie interesy? Proszę nauczyć się logiki. Gdzie ja mam krytykować w TV PiSuar? Pański wpis tutaj jest, w pisowkich( obraźliwie nazywanych polskimi) mediach mojego nie ma.

  4 Największą w dziejach Polski jest afera Skoków 5mld wyłudzonych miedzy innymi na działalność i propagandę PiSu. Kto to ma to rozliczyć? Pisowski prokurator. Nie było by afery Amber Gold gdyby Marcin P zapisał się do PiSu.

  "Moim zdaniem to koalicja Po-PSL w sprawie prokuratury przekroczyła prawo, gdyż również w Europie nie ma takich rozwiązań by prokuratura była całkowicie samorządna i tworzyła własną korporację" Najpierw potrzeba wyjechać z "Pierdziszewa" żęby to poznać a później pisać. Teraz będzie pisowska korporacja ścigająca ludzi o odmiennych poglądach i preparując dowody przestępstwa. No poczułem się jak "wolny" człowiek w obozie koncentracyjnym.
  TK jest pisowski nie istnieje dla zwyczajnego obywatela, komisja wenecka proponowała wybór sędziego 2/3 głosami. PiS mógł to wprowadzić, ale chciał jego faktycznej fasady.

  5 Aniby komu mam zgłosić pisowskie afery ,Ziobrze? A może TV PiSuar? Wolne żarty. Proszę nie traktować ludzi jak idiotów.
  6 Jakie afery ujawnia te z udziałem PiSu? Czy przypadkiem nie jest to policja polityczna preparująca dowody na obywateli posiadających odmienne zadanie niż "Ludzki Pan" a pański Właściciel.
  7 Żeby dorównać EU trzeba być pracowitym i wytrwałym jak Japończycy a nie jak pisowki "daj-dajowiec". Wszyscy będą żyli na socjalu a nikt nie będzie pracował jak bohaterowie w "Dwóch takich co ukradli księżyc".
  8 Wszystko zależy jak się liczy emeryturę. Trzy dni pan nie pracuje (chorobowe) cały miesiąc się nie liczy jako składkowy. Przepracuje pan mniej niż 15 lat nie ma pan nic, taki projekt jest. Wszystko zależy jak się policzy tak że po obniżeniu wieku emerytalnego dzisiejsi 20-30-40 latkowie będą mieli emerytury typu "zbieraj suchy chleb na śmietniku", jeśli zostaną w zniewolonej Polsce.


  Nie oglądam TVN bo nie mam dostępu po za tym rzeczywiście przesadza za łagodnym podejściem do pisowskiej kłamliwej propagandy, oni się tylko bawią, zamiast tępić jak stonkę ziemniaczaną, ale to jest zrozumiałe nie jesteśmy demokratycznym krajem.

  Pisze Pan "Każdemu kto nie jest złodziejem i bandytą nic w Polsce nie zagraża" owszem jak zapisze się do PiSu wtedy jest "nietykalny" może robić co zechce., np wycinać puszczę białowieską.
  Czekam na rozliczenie Skoków, ale jak aferzyści mają sami się rozliczać?
  Albo coś prostego niech Ziobro i PiS zajmie się zadośćuczynieniami dla ofiar księży pedofilii. Nawet gwałciciel dzieci oraz ci pomagający mu się ukrywać, mogą być bezkarni jak będą popierać PiS.
 • 2017-08-17 19:19 | Kazimierz K

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  do Martin L
  Niestety zupełnie nie zgadzam się z opinią Martina L, gdyż między innymi to co pisze, nie ma najmniejszego związku z moją wypowiedzią.

  1.Co moja moja opinia miała wspólnego z radiem "Maryja" ojca Rydzyka. Audycje tej rozgłośni 99% są poświęcone sprawom religijnym i trzeba mieć naprawdę szczęście aby znaleźć tam jakieś inne tematy np. polityczne. Nawet ludzie oderwani od kościoła w ostatnich dniach swojego życia, nagle odkrywają w słuchaniu tego radia potrzebnego wsparcia duchowego. W sprawach światopoglądowych wystarczy mi moje doświadczenie i własny rozum.

  2.Co moja opinia miała wspólnego z pedofilią w tym zarzutami wobec księży w zakresie molestowania dzieci. To jest zupełnie inny temat, nie mający nic wspólnego z obecną sytuacją w kraju. Problem pedofilii był i będzie istnieć i niewolno go mieszać do polityki. Na forum są prowadzone takie tematy w których sam biorę udział i tam można swoje opinie lepiej zaznaczać.

  3.Ze względów etycznych, nie można robić takich porównań jak to zrobił @Martin L, że jakoby jestem za PIS, tak jak Niemcy były za NSDAP. W tej sytuacji ja mógłbym również to samu zrobić i do czego by to było podobne. Grubiaństwo i brak wyczucia w każdym calu.

  4.Swoje opinie można mocno akcentować, lecz skrajnym ubóstwem moralnym jest prezentowanie swojej jakoby wyższości, uważając, że druga strona siedzi w jakimś tam Pirdziszewie i nic nie wie o świecie i Polsce. Przecież społeczeństwo ma prawo mieć różne poglądy np prawicowe lub lewicowe, konserwatywne lub liberalne. To są podstawowe czynniki które powodują, że inaczej myślimy i czynimy. Aby ludzie nie pozabijali się z uwagi na swoje różne poglądy, dlatego wymyślono demokrację, która nie jest najlepszym systemem sprawowania władzy, ale nikt lepszej nie wymyślił. Dlatego życzę Marcinowi L aby w tych sprawach posiadała więcej rozsądku, wyczucia i zrozumienia drugiego człowieka.

  3.To , że możemy sobie w dowolny sposób dyskutować i krytykować, jest dobitnym dowodem, że mamy w Polsce wolność słowa. Takiej wolności w Polsce ja nie pamiętam. W krajach zachodnich mamy tak zwaną poprawność polityczną, gdzie za niedozwolone wypowiedzi w miejscu publicznym, można zapłacić solidny mandat a nawet iść do więzienia. To w takich krajach jak Niemcy i Szwecja demokracja jest tylko z nazwy i za takie publiczne niepoprawnie politycznie mówienie, również można iść siedzieć.

  4.Pracuję w biznesie w Polsce gdy był PRL i obecna Polska i znam dokładnie a nie tylko z mediów jak funkcjonowało i obecnie funkcjonuje nasze państwo. A zatem takie sprawy jak sądownictwo, prawo stanowione itp nie tylko znam ze słyszenia, ale z praktycznego zastosowania. Polityką i historią się interesuję wyłącznie dlatego, że jako chyba konserwatysta, nie potrafię podejmować dobrych decyzji gdy nie mam dokładnych informacji i danych.
  Twierdzenie zatem Martina L, że jakoby jestem tak jak inni pożytecznym idiotą, uważam, że zostały złożone pod złym adresem. Taki bezmyślne postępowanie moim zdaniem cechuję przede wszystkim liberałów a nie osoby konserwatywne. Dla dobrego przykładu bez wymieniania nazwisk, jako przykład podaje przewodniczących i wiceprzewodniczących partii PO i Nowoczesnej, gdzie te osoby bez sprawdzenia faktów i dowodów w sprawie, rzucają wobec swoich przeciwników politycznych największe oskarżenia. Pragnę jednak zauważyć, że przez 8 lat nieprzerwanych rządów koalicji PO-PSL nie postawiono żadnych zarzutów prokuratorskich o malwersację winnych ze strony PIS,a tym samym nie uzyskano i wyroków sądowych. Zarzuty Martina L wobec PIS są zatem całkowicie bezpodstawne i chybione, stawiane na zasadzie a może coś się przyklei.
  Przecież w Polsce wszyscy wiedzą co to są Skoki i dlaczego nie objęto je takimi samymi przepisami ochronnymi co banki. W tej sprawie jest prowadzone dochodzenie przeciwko pracownikom banku, którzy współpracowali z przestępcami jako klientami banku. W jaki sposób można okraść Skoki każdy wie, więc dlaczego za rządów poprzedniej władzy tego nie zrobiono. Zapewne pieniądze są w bankach na jakiś wyspach a winni tej aferze pójdą zapewne siedzieć, bo to zapewne im tak się opłaci.
  W sprawie wybitnie o charakterze politycznym skazano za prowokacje łapówkarskie
  jedynie nieprawomocnie na około 2 lata więzienia, wysokiej rangi pracowników chyba CBA.Osoby które brały lub zamierzały wziąć łapówki uniewinniono, gdyż taka powinna być sprawiedliwość w wydaniu przekonanego politycznie sędziego.

  5.W sprawie obrony polskiego wymiaru sprawiedliwości jestem ciekaw, ile Pan Marcin
  prowadził spraw przed polskimi sądami. Co oznacza, że w polskim systemie sądowniczym praktycznie nie ma dwuinstancyjności a nawet skutecznej kasacji wyroków?. Czy możemy na ten temat porozmawiać, aby w większym stopniu zdać sobie sprawę dlaczego w polskich sądach trudno o sprawiedliwość i dlaczego trzeba to zmienić. Napisałem również na forum polityki kilka lat temu, dlaczego system podatkowy Vat należy gruntownie zmienić. W Tym przypadku również zapraszam do dyskusji o gospodarce.
  Krytykuję również obecny system ZUS, który osobiście z wielu względów uważam za niesprawiedliwy. Dlaczego w tym temacie nie było ani B ani C.

  6.W żaden sposób moja opinia nikogo nie obrażała, gdyż były to tylko moje ogólne opinie na konkretny tematy do czego mam prawo. Chociaż użyto w wielu przypadku grzecznościowe słowo Pan(pisze się dużą literą, nie małą), to jednak w wielu kwestiach, krytyka moje osoby nie była zgodna z zasadami etyki, gdyż powinno się krytykować poglądy danej osoby, a nie bezpośrednio osobę.

  Reasumując powyższe, proszę Pana Marcina aby wyszedł ze swego cienia i był bardziej ostrożny przy krytyce innych
 • 2017-08-31 01:57 | Martin L

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Kazimierz K

  1 Panie 99% w u pana Rydzyka to audycje religijne ha ha ha ... najmniejsza modlitwa ma podtekst polityczny. Kogo pan Rydzyk popiera, PiS za 28 mln, religia to tylko pretekst do "koszenia kasy" i ustawienia sobie dobrych posadek w rządzie. Zasada, nie ważne w co ja wierzę ważne, że poślą na konto "kochane pieniążki".
  2 Widział pan wywiad z ofiarą w TV Pisuar księży pedofilii? Nie, bo za poparcie KK PiS nie będzie rozliczał z pedofilii KK a zadba o to sędzie i prokurator Ziobro.
  3 Napisał pan niejako dwa razy, gdzie możemy dowolnie dyskutować w tv Pisuar? Hitlerowi zajęło zniszczenie demokracji niecały rok Mussoliniemu znacznie dłużej a tym śladem idzie PIS.
  4 Znów powtarza pan dwa razy ten sam punkt świadczy to o tym ze nie ma pan argumentów. Wszystkie poglądy inne niż PiS są zwalczane przez oszczerstwa i manipulacje.
  Co do Skoków to rzeczywiście PO nie rozliczyła aferzystów z PiSu, nabrać kredytów i nie spłacać ale już wtedy mieli silną pozycję poprzez kontrolowanie przychylnych sobie mediów. Gdzie się podziało te 5 mld? Aferzyści nie będą sami się rozliczać. Wolne żarty.
  5 Oczywiście że miałem do czynienia z sądownictwem. Reforma sądownictwa polegająca na tym że pisowski sędzia będzie orzekał w mojej sprawie a daleko mnie do poglądów PiS. Wolne żarty!
  Co do ZUS. Dlaczego z moich ciężko zarobionych pieniędzy mam finansować jakiś nierobów?
  6 Cały problem polega na tym że pan i panu podobni z PiSu wykluczacie poglądy innych. Pan może wyrazić swoją opinię w TV Pisuar ja nie nie i inni także.

  Reasumując, proszę nie "mydlić oczu" albo przestać być "pożytecznym idiotą" który nie wie co się dzieje w Polsce. Konserwatyzm nie wyklucza liberalnej demokracji jeśli tak się dzieje to mamy do czynienie z państwem niedemokratycznym.
 • 2017-09-22 10:20 | Kazimierz K

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  do @martin L
  W dyskusji należy dawać szybkie riposty, lub zamilczeć.
  Poglądy konserwatywne i liberalne a w szczególności liberalno-lewackie, to są zupełnie inne a niekiedy sprzeczne poglądy na wiele spraw, co wynika z innego sposobu myślenia i światopoglądu. Systemy polityczne jak demokracja parlamentarna nie ma bezpośredniego związku przyczynowego z poglądami politycznymi społeczeństwa a tym bardziej czy jest demokracja czy jej niema. Powyższe oznacza, że w państwach niedemokratycznych również ludzie się dzielą na konserwatystów i liberałów, gdyż systemy polityczne nie zmieniają ich poglądów, jednak w wielu przypadkach mogą się radykalizować. To, że wiele osób nie interesuje się polityką lub tylko udają, że ich to nie interesuje, wcale nie oznacza, że Ci ludzie nie mają żadnych poglądów. Poza polityką mamy przecież jeszcze gospodarkę, ekonomię, biznes, rodzinę, czy wypoczynek, gdzie również poglądy konserwatywne lub liberalne mają duży wpływ przy podejmowaniu ważnych decyzji. Najgorzej rzeczywiście mają małżeństwa, jeżeli ich poglądy są ze sobą sprzeczne jako skrajnie liberalne lub skrajnie konserwatywne. Takim osobom należy tylko współczuć.
  A zatem w sprawie powyższego tematu ale i wiele innych spraw mamy wzajemnie zupełnie inne poglądy i zapewne nigdy nie osiągniemy w wielu sprawach porozumienia.
  I kto tu jest "politycznym idiotą".

  W jaki sposób obecna i następna władza ma uzyskać porozumienia z innymi partiami politycznymi, skoro ich poglądy różnią się zasadniczo.

  W sprawie AK i "żołnierzy wyklętych" jedni twierdzą, że byli to ludzie uczciwi i bohaterowie polscy a inni, że byli to zdrajcy i bandyci.

  W sprawie reprywatyzacji w Warszawie i w wielu miastach Polski jedni twierdzą, że był to przekręty i oszustwa na ogromną skale realizowane za zgodą władzy, a inni, że było to realizowane na podstawie obowiązującego prawa, gdyż takie obowiązywały przepisy i tak decydowały sądy.

  W sprawie dotychczasowego systemu sądownictwa jedni twierdzą, że system trzeba zreformować tak aby sędziowie podlegali nadzorowi społeczeństwa, a inni, że jest to zamach na niezawisłość sądownictwa.

  W sprawie wolnych mediów jedni twierdzą , że nie może być tak aby około 85% mediów należała do kapitału niemieckiego , a inni twierdzą, że władza chce przejąć media tylko dla siebie. itd, itd. • 2017-09-24 01:54 | Martin L

  Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

  Kazimierz K
  Napisał pan wiele ale zupełnie nie na temat. Co do różnych poglądów i sprzecznych często ze sobą to jest normalne, dlatego potrzebne są niezawisłe sądy żeby ewentualnie takie spory rozwiązywały a nie podporządkowane Prokuratowi i Sędziemu w jednej osobie,czyli Ziobrze. Po to niszczy PiS sądy zęby były jedynie słuszne poglądy. Nigdzie nie pisałem o jakiś żołnierzach wyklętych tym zajmują się profesjonaliści o ile Jeszce tacy są. Inna rzecz że PiS wszystko zakłamuje jak Goebbels a pan w to naiwnie wierzy.