Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PiS (słowami Magierowskiego) rezygnuje z reparacji względem Niemiec? Próżna nadzieja

(11)
Słowa Magierowskiego dawały nadzieję, że PiS zaprzestanie propagandowej narracji o reparacjach. Czyżby nadzieja była płonna?
 • 2017-08-18 20:36 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Nici z reparacji

  Ponoć biskupi darowali Niemcom co mogli darować czyli przebaczyli.Czego nie mógł darować Gomułka.Kaczyński wchodzi w buty Wiesława.Co potwierdza ciągłość gomułkowskiej doktryny w ramach IV RP. Kaczyński unieważnia Teheran i Jałtę.Dlaczego nie zrobił tego w czasie inspekcji lenników przez Trumpa. Tak sobie myślę,że tym sposobem Wołyń będzie polskim województwem. Jestem za bo kradzione nie tuczy.Nigdy nie jest za póżno na historyczną sprawiedliwość.Tak widzę utopię Kaczyńskiego w całościowym ujęciu.
 • 2017-08-18 21:54 | woytek

  Re:PiS nie rezygnuje z reparacji względem Niemiec?

  "Przedsiębiorstwo Reparacje" czerpie wzory z "Przedsiębiorstwa Holocaust".
  Nauka nie poszła w las. Jak Niemcy coś dadzą to Żyd sie upomni i biznes się będzie dalej kręcił.
  Kaczyński z Odessy ma głowę nie od parady. Na końcu i tak pieniądze trafią do tych którzy te pieniądze potrafią zarabiać.
 • 2017-08-18 22:38 | argonfactory

  Re:PiS (słowami Magierowskiego) rezygnuje z reparacji względem Niemiec? Próżna nadzieja

  Temat reparacji, to kolejny przykład dziadowskiej i tchórzliwej polityki zagranicznej pisowskiego rządu. Zwłaszcza, że pisowcy jakoś nie mają pretensji do Rosji. Na przykład - Waszczykowski zamiast gadać o zwrocie wraku tupolewa - tyle pis pyskował w czasie kampanii wyborczej - zamknął się i nic na ten temat nie powiedział w wywiadzie dla jakiejś rosyjskiej gazety. Dobre relacje z Niemcami są po prostu bezcenne. Niemcy przecież też mogą powiedzieć: oddajcie nam nasze przedwojenne ziemie i idźcie sobie do Putina odzyskiwać to, co za Bugiem.
  W realnej polityce trzeba patrzeć na to, co jest i co jest możliwe do wygrania. Tak się akurat składa, że Polska mogłaby na dobrej współpracy z Niemcami i Francją wygrać naprawdę bardzo dużo. No ale do tego potrzebni są mądrzy dyplomaci po polskiej stronie, potrzebni są ludzie posiadający jakiś międzynarodowy autorytet, a takich ludzi obecnie w polskiej polityce nie mamy.

  Moim zdaniem - biorąc pod uwagę obecne uwarunkowania polityczne i prawne - trzeba być politycznym i dyplomatycznym idiotą, żeby w ogóle podnosić temat reparacji.
 • 2017-08-18 22:51 | Oreg

  Dać m. brzytwę

  ... PiS otwiera puszkę Pandory, właśnie dokładnie na to czekają przesiedleńcy w Niemczech żeby zalać sądy gigantyczną falą roszczeń odszkodowawczych itd. Zimno się robi na samą myśl . Warto zauważyć, że Czesi odcięli się ostro od tej samobójczej akcji polskich władz...
  A prpos, dlaczego Jaro nie zgłasza roszczeń odszkodowawczych do Sowietów ? Dziwne.
 • 2017-08-19 05:00 | Andrzej Falicz

  Próżna nadzieja ...skleroza w opozycji tryumfuje

  Po raz kolejny chciałbym przypomnieć redaktorom POLITYKI.
  10 września polski Sejm przegłosował uchwałę wzywając rząd do wznowienia starań o należne a nigdy nie wypłacone Polsce reparacje za zniszczenia spowodowane przez niemiecką napaść i okupację.
  Za uchwałą głosowała cała lewica od Borowskiego do Kalisza oraz Tusk wraz ze Schetyną.

  Na polu prawa międzynarodowego i nowych umów/traktatów w tej konkretnej sprawie NIC od tego czasu się nie zmieniło.

  Jedynie dzisiejsza opozycja stała się zakładnikiem totalnego sprzeciwu na wszystko co idzie ze strony PiS i postawiła na opcję i interesy niemieckie dlatego...

  zmieniając " punkt widzenia"
 • 2017-08-19 11:09 | pawel markiewicz

  Re:PiS (słowami Magierowskiego) rezygnuje z reparacji względem Niemiec? Próżna nadzieja

  Ja uwazam, ze PiS powinien wystapic z roszczeniami do Francji o zniszczenia jakich dokonal niejaki Heinri du Valois w XVI wieku. A co? Niech placa. Kupil nie kupil pohandlowac warto a przy okazji wkurzyc pare osob
 • 2017-08-19 14:25 | sztubak

  Re:PiS (słowami Magierowskiego) rezygnuje z reparacji względem Niemiec? Próżna nadzieja

  Ludzie dążący do ponowienia sprawy reparacji to zielone ludziki Putina.
 • 2017-08-20 09:32 | azur

  Re:PiS (słowami Magierowskiego) rezygnuje z reparacji względem Niemiec? Próżna nadzieja

  To kolejna prowokacja Kaczyńskiego, kiedy będzie następna?
 • 2017-08-20 17:29 | Fil Gor

  Obawiam się, że jesteście wszyscy frajerami.

  Po pierwsze, reparacje nam się należą. Pewnie ich nie dostaniemy, ale to tylko świadczy o hipokryzji i egoizmie Zachodu. Ktoś, kto podważa sens reparacji (na ogół zresztą dlatego, że to PIS kwestię podniósł), jak by nie patrzeć sra we własne gniazdo (no chyba, że nie uważa Polski za swoje gniazdo, co u kosmopolitycznych elit się zdarza).

  Ale po drugie i ważniejsze, ci, którzy wyręczają Niemców w udowadnianiu, że Polsce się reparacje nie należą, popełniają polityczne harakiri. Przy każdych wyborach będzie im wypominane "To ten, co w sporze o reparacje bronił racji Niemiec". Jak ktoś sądzi, że pozostanie to bez rezultatu na poparcie wyborców - to gratuluję dalekowzroczności politycznej.
 • 2017-08-21 00:43 | Andrzej Falicz

  Próżna nadzieja redaktora broniacego niemieckich interesow.

  Państwo polskie NIGDY jednoznacznie nie zadeklarowało rezygnacji z roszczeń. Polski sejm we wrześniu 2004 roku podjął uchwałę na temat niemieckich odszkodowań dla Polski. Dokument dotyczy także rzekomych zobowiązań Polski i Polaków wobec obywateli Niemiec.

  Uchwała Sejmu nr 678 z dnia 10 IX 2004 została podpisana przez marszałka sejmu Józefa Oleksego. W dokumencie stwierdzono z całą pewnością, że Republika Federalna Niemiec wciąż nie wypłaciła odpowiednich rekompensat Rzeczpospolitej Polskiej.

  – Sejm Rzeczypospolitej Polskiej (…) stwierdza, iż Polska nie otrzymała dotychczas stosownej rekompensaty finansowej i reperacji wojennych za olbrzymie zniszczenia oraz straty materialne i niematerialne spowodowane przez niemiecką agresję, okupację, ludobójstwo i utratę niepodległości przez Polskę – czytamy w Uchwale.

  W jej dalszej treści dowiadujemy się, że Polska nie ponosi wobec Niemiec i obywateli niemieckich żadnych zobowiązań finansowych w związku z II wojną światową. Sejm zobowiązał też polski rząd do jak najszybszego obliczenia strat materialnych i niematerialnych poniesionych przez polskie Polskę.

  Oto uchwala przeglosowana rowniez przez Tuska i Schetyne:
  http://pikio.pl/wp-content/uploads/2017/08/0000.uchwa%C5%82a-sejmu.png
 • 2017-08-22 00:04 | Mad Marx

  Re:PiS (słowami Magierowskiego) rezygnuje z reparacji względem Niemiec? Próżna nadzieja

  @Andrzej Falicz :
  "10 września polski Sejm przegłosował uchwałę wzywając rząd do wznowienia starań o należne a nigdy nie wypłacone Polsce reparacje za zniszczenia spowodowane przez niemiecką napaść i okupację.
  Za uchwałą głosowała cała lewica od Borowskiego do Kalisza oraz Tusk wraz ze Schetyną. "
  To tylko dowodzi faktu, że kretynizm jest niezależny od poglądów politycznych.
  Uchwała nie rodzi żadnych skutków prawnych i w tym przypadku było to głównie puste gadanie dla Ciemnego Luda. Podobnie jak w Niemczech też od czasu do czasu odzywają się głosy nt rewizji granic, głównie ze strony CSU, która ma wyborców w Ziomkostwach. Natomiast ani poprzednio w Polsce ani w Niemczech po 1976 roku żaden urzędujący minister nie wypowiadał się publicznie, że sprawa reparacji albo granic pozostaje otwarta.