Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Służby inwigilowały opozycję. Czy powinny tak działać w demokratycznym kraju?

(8)
Działacze Obywateli RP, KOD i niektórzy posłowie są obserwowani, podsłuchiwani i nieustannie monitorowani.
 • 2017-08-22 08:46 | Slawczan

  Służby inwigilowały opozycję. Czy powinny tak działać w demokratycznym kraju?

  Drogi Panie - służby działały tak bo mogły. Robiły to wcześniej - robia też i teraz. Trzeba było jasno i wyraźnie zabezpieczyć wolności obywatelskie gdy PiS był jeszcze opozycją. PO wolała jednak stan ,,mętnej wody" bo w niej łowi się najlepiej. W samym 2014 służby pozyskały ok 2,4mln danych elektronicznych od operatorów sieci telefonicznych. Czy aż tyle zagrożeń terrorystycznych było? Odbywało się to prawem kaduka bo żadna ustawa nie regulowała zakresu uprawnień oraz sytuacji w których służby mogą podjąć działania. Za to wyraźnie są wyartykułowane obowiązki operatorów co do przechowywania danych etc. O to ustawodawcy zadbali. Gdy PiS wprowadzał swoją ustawę, to podkreślał ten fakt i wskazywał, że ,,tylko reguluje to co było polem nadużyć dla służb". Przypominam też fakt, że rząd Donalda Tuska usiłował ukradkiem wprowadzić ustawę o ACTA. Zawierała ona cały pakiet uprawnień dla państwa odnośnie gromadzenia danych elektronicznych. ACTA upadła (choć w części inwigilacyjnej nadal jak widać sobie żyje) bo ustawodawca nieopacznie oprócz inwigilacji zawarł w niej ochronę interesów korporacji czyli sankcje za ściąganie bez płacenia treści z internetu. Gdyby nie to nie byłoby protestów ,,ACTA-srakta" ale zagrożenie darmoszki internetowej poruszyło Sówerena do głębi. Jak widać ,,pakiet inwigilacyjny" PiSu poruszył tylko pasjonatów demokracji. Służby wielokrotnie ingerowały w nasze życie polityczne. Dziś, z perspektywy czasu działania podjęte przeciwko klice Kaczyńskich w latach 90tych wydają się być jak najbardziej uzasadnione (obrona przed zagrożeniem ustroju państwa) ale wtedy gdy Kaczyński wyartykułował swojego przestępczego programu należało je uznać za równie bezprawne jak dzisiejszą inwigilację opozycji.
 • 2017-08-22 09:27 | Stanisława

  Re:Służby inwigilowały opozycję. Czy powinny tak działać w demokratycznym kraju?

  Zastanawiające jest przerażliwe milczenie zwykłych policjantów biorących udział w niszczeniu państwa. Związki zawodowe policji milczą jak episkopat. To zbrojne ramię PZPR -MO i SB za PRL-u utrzymywało socjalizm. Tamtym, nawet szeregowym sekretarkom odebrano dziś emerytury a ci dzisiejsi myślą pewnie, że ich to nigdy nie będzie dotyczyło. Wielu, bardzo wielu tak myślało w przeszłości, a dziś są upokorzeni i na bruku.Życie potrafi być niesamowicie zaskakujące.
 • 2017-08-22 10:09 | Smashing Potatoes

  Re:Służby inwigilowały opozycję. Czy powinny tak działać w demokratycznym kraju?

  Nie wiem, czemu jeszcze kogokolwiek w Polsce dziwią takie sytuacje - pod względem geograficznym, ekonomicznym i społecznym jesteśmy pomiędzy Niemcami i Rosją, czyli pomiędzy krajem pierwszego i drugiego świata. W Niemczech wszystko jest tak jak powinno, w Rosji bezpieka zabija opozycjonistów. Przez interpolację wychodzi, że bezpieka inwigiluje, ale nie zabija opozycjonistów.
  Poza tym takie sytuacje oddziaływują na Polską ekonomię i pozycję kraju na świecie w bardzo ałym stopniu, ponieważ nie dotyczą 99,999% procent obywateli.
  Myślę, że nie ma co tracić czasu na zajmowanie się tą sprawą, tym bardziej, że z politycznego punktu widzenia, ma ona około 40% poparcia społeczeństwa
 • 2017-08-22 13:29 | J.E. Baka

  Re:Służby inwigilowały opozycję. Czy powinny tak działać w demokratycznym kraju?

  Szanowny autorze, czy masz jakieś dowody (pytam poważnie) na poparcie tych twierdzeń: "Niebawem dojdzie do ataku na niezależne media, a co za tym idzie, zostaną ograniczone prawa obywatelskie i wolność słowa". Dobrze by było, żebyś - jako red. poważnego tygodnika opinii przedstawił jakieś dowody na poparcie tych tez (a może tylko przypuszczeń). Z góry dziękuję za poważne potraktowanie tego pytania.
 • 2017-08-22 15:53 | Slawczan

  Re:Służby inwigilowały opozycję. Czy powinny tak działać w demokratycznym kraju?

  @2017-08-22 09:27 | Stanisława
  Poznański NSZZ policjantów zaprotestował przeciwko wspieraniu przez państwo i bagatelizowaniu działań bojówek skrajnej prawicy i kiboli. W dzisiejszych czasach (gdy wszyscy są zakredytowani) nie jest to wcale mało.
 • 2017-08-22 17:47 | Lubicz56

  Re:Służby inwigilowały opozycję. Czy powinny tak działać w demokratycznym kraju?

  2017-08-22 13:29 | J.E. Baka

  - w krótkim czasie sprawa sądów zostanie załatwiona. To oznacza, że kolejne najważniejsze sprawy, które mamy jeszcze do załatwienia, jak dekoncentracja mediów, też będą załatwione. Choć będzie wielki opór - Jarosław Kaczyński w Telewizji Trwam.

  Jak zostala zalatwiona „sprawa sądów!“ wiemy z autopsji. Jak będze wyglądać „dekoncentracja mediów“ nietrudno zgadnąć.
 • 2017-08-22 17:57 | Aspiryna

  Re:Służby inwigilowały opozycję. Czy powinny tak działać w demokratycznym kraju?

  Szanowny panie "Baka", prosze przestudiowac (dosyc liczne) wypowiedzi "wodza" Kaczynskiego z okresu ostatnich kilku miesiecy... Chyba wszyscy w Polsce uznaja go za wlasciwy osrodek wladzy i wyznacznik kierunku w jakim owa wladza podaza!
 • 2017-08-24 17:18 | Aspiryna

  Re:Służby inwigilowały opozycję. Czy powinny tak działać w demokratycznym kraju?

  W cywilizowanym, zachodnim kraju minister spraw wewnetrznych podalby sie do dymisji... tyle, ze obecna Polska coraz mniej przypomina cywilizacje w zachodnim stylu.