Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego sekretarz obrony USA unika wizyty w Polsce?

(12)
Sekretarz obrony USA podczas kolejnej wizyty w Europie nie odwiedzi Warszawy. Jim Mattis nie znajduje czasu ani na wizytę u ministra Macierewicza, ani nie zaprasza go do Pentagonu.
 • 2017-08-22 17:52 | Aspiryna

  Polska - pionek w amerykasnkiej grze

  Polska to tylko maly pionek w amerykanskiej grze - nalezy o tym pamietac!
 • 2017-08-22 19:21 | adriankowaty

  Re:Dlaczego sekretarz obrony USA unika wizyty w Polsce?

  Kłopot w tym, że ten mały pionek ma za duże ego i nazbyt lubi machać szabelką, jakkolwiek głupio to brzmi.
 • 2017-08-22 19:30 | amarone50

  Re:Dlaczego sekretarz obrony USA unika wizyty w Polsce?

  Służby (amerykańskie) przetłumaczyły książkę p. Piątka.
 • 2017-08-22 19:57 | Jerzy zO.

  Re:Dlaczego sekretarz obrony USA unika wizyty w Polsce?

  Może przeczytał tłumaczenie książki Tomasza Piątka ?.
 • 2017-08-22 21:29 | Arco

  Re:Dlaczego sekretarz obrony USA unika wizyty w Polsce?

  Szanowni !
  Cóż mają Amerykanie kłopot z Polską. Przecież wiedzą dokładnie jak wyglada
  sytuacja w armii i wokół niej. To, że nie podnoszą tematu, nie oznacza, że
  nie monitorują sytuacji nie próbują na nia wpływać innymi metodami niż
  spotkania "na szczeblu".
 • 2017-08-22 21:30 | Hmm?

  Re:Dlaczego sekretarz obrony USA unika wizyty w Polsce?

  "Kłopot w tym, że ten mały pionek ma za duże ego i nazbyt lubi machać szabelką, jakkolwiek głupio to brzmi." - faktycznie, nie brzmi to mądrze. Takie błebłanie wg lewicowego wzoru, bez treści. Wiemy, że wg "postępowej" lewicy Polacy mają mieć łby zwieszone ze wstydu, czuć się mali, nieważni i bez oporu włączyć się do postępowego nie-narodu, tworzonego właśnie na ruinach cywilizacji europejskiej.

  Od poważnego tygodnika, jakim jest "Polityka" chciałbym artykułu na temat - "dlaczego papież unika jak ognia przedstawicieli polskiej lewicy?" A może "Co jest przyczyną, że politycy PO nie są zapraszani na salony polityczne Europy"?
 • 2017-08-23 00:23 | Aspiryna

  Re:Dlaczego sekretarz obrony USA unika wizyty w Polsce?

  "Wiemy, że wg "postępowej" lewicy Polacy mają mieć łby zwieszone ze wstydu, czuć się mali, nieważni i bez oporu włączyć się do postępowego nie-narodu, tworzonego właśnie na ruinach cywilizacji europejskiej."

  A pan znowu fantazjuje?

  P.S. Powtorze raz jeszcze - dla USA "sojusznicy" to panstwa takie jak Australia, Wlk. Brytania, Kanada, czy Izrael. A Polska (niezaleznie od
  tego jakie sa checi tych "wstajacych z kolan") to wciaz tylko maly pionek
  w amerykanskiej grze na swiatowa skale!
 • 2017-08-23 14:01 | Alrus

  Re:Dlaczego sekretarz obrony USA unika wizyty w Polsce?

  Aspiryna - prawda, że USA to mocarstwo światowe, cały świat stara się kontrolować i wszędzie ma swoje interesy. Polska z tego punktu widzenia rzeczywiście nie może być najważniejszym sojusznikiem, jesteśmy na to za mali i za słabi. Ale ostatnie zdarzenia pokazują, że w Europie polityka wydaje się sprzyjać gospodarczej koncepcji Międzymorza. Nie tej rodem z mrzonek o Polsce od morza do morza, a w wersji przykrojonej do oczekiwań amerykańskich. Czyli obszaru związanego silniej ze Stanami, będącego pewną przeciwwagą dla rosnących w siłę, wyrywających się spod amerykańskiej kurateli Niemiec i związanej z nimi zachodniej części Europy. Niemiecka Unia - bo Niemcy są tu głównym czynnikiem sterującym i głównym beneficjentem niedoszłego jeszcze super-państwa - zbyt mocno zbliża się do Rosji, co Amerykanom podobać się nie może, gdyż w Europie zabrakłoby miejsca na rolę jaką dotychczas odgrywały. Aby zapobiec podobnemu scenariuszowi, mogą użyć Polski wzmacniając jej pozycję i tworząc wraz z nią grupę państw mniej uzależnionych od Brukseli-Berlina. To właśnie się dzieje i jest wielką szansą dla Polski na zwiększenie jej znaczenia i siły.
 • 2017-08-23 18:28 | bazyl12

  Re:Dlaczego sekretarz obrony USA unika wizyty w Polsce?

  Sekretarz obrony USA przeczytał publikację Tomasza Piątka i teraz CIA i wszystkie służby amerykańskie mają pełne ręce roboty odnośnie Maciarewicza
 • 2017-08-23 19:35 | Aspiryna

  Re:Dlaczego sekretarz obrony USA unika wizyty w Polsce?

  "Aby zapobiec podobnemu scenariuszowi, mogą użyć Polski wzmacniając jej pozycję i tworząc wraz z nią grupę państw mniej uzależnionych od Brukseli-Berlina. To właśnie się dzieje i jest wielką szansą dla Polski na zwiększenie jej znaczenia i siły."

  Czyli Polska (ponownie) w roli "konia (czy raczej osla) trojanskiego" Europy?
  Obawiam sie, ze to nie wyjdzie!

  ------------------------------------------------------------------------------
  Ten rząd jest zajęty wyłącznie na utrzymaniu władzy, miesięcznicami, skłócaniem Polaków, opluwaniem PO oraz Unii Europejskiej i szukaniem haków na Tuska.. Na zarządzanie krajem nie ma już czasu, ani głowy..., a raczej.. ani rozumu...
 • 2017-08-24 14:44 | Mad Marx

  Re:Dlaczego sekretarz obrony USA unika wizyty w Polsce?

  "Ten rząd jest zajęty wyłącznie na utrzymaniu władzy, miesięcznicami, skłócaniem Polaków, opluwaniem PO oraz Unii Europejskiej i szukaniem haków na Tuska.. Na zarządzanie krajem nie ma już czasu, ani głowy..., a raczej.. ani rozumu..."
  I chwała Bogu !!!
 • 2017-08-24 15:43 | azur

  Re:Dlaczego sekretarz obrony USA unika wizyty w Polsce?

  Nie dziwię się. Kto by miał przyjemność spotykać się z Szydło i Macierewiczem?