Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Schetyna drugi na liście polityków, którym nie ufają Polacy. To rachunek za dwie kadencje rządów PO

(18)
Wynik badania CBOS to rachunek za brak bycia seksi, brak wigoru, silnej autentyczności i szczerości.
 • 2017-09-01 13:52 | lakkot

  re: Schetyna drugi na liście polityków

  Dlaczego Polityka tak bardzo stoi za platforma? Ta partia to przezytek a Panstwo wygladaja slabo wiarygodnie, juz drukowanie zdjec zielonych wysp w 2015 bylo przesada a teraz to ja juz sam nie wiem co to jest.
 • 2017-09-01 14:52 | MarcinGt

  Re:Schetyna drugi na liście polityków, którym nie ufają Polacy. To rachunek za dwie kadencje rządów PO

  A może znacznie prościej Panie Redaktorze? Może chodzi o to, że Schetyna to po prostu twarz PO. Partii, która twierdziła, że żadna normalna polityka społeczna jest niemożliwa. Partii, która z pobłażaniem przyglądała się jak dziesiątki miliardów złotych jest co roku bezkarnie wykradanych z budżetu państwa przez cwaniaków od podatków. Partii, której przywódca zwiał do Brukseli jak zaczął się palić grunt pod nogami. Partii, której wiceszefowa wywaliła na bruk dziesiątki tysięcy ludzi w Warszawie, w mieście w którym władze bardziej przypominają zorganizowaną grupę przestępczą niż samorząd. Partii, której szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz, mając daleko w d... Konstytucję RP, próbował namówić szefa NBP do tego, żeby demokratycznie podporządkować politykę monetarną banku zwycięstwu wyborczemu PO. Partii, która z pobłażaniem przyglądała się jak polski wymiar sprawiedliwości stacza się na dno. Partii, która po 8 latach rządów zostawiła polską służbę zdrowia na przedostatnim miejscu w Europie (sic! nie w UE), pozostawiła sytuację mieszkaniową w najgorszym stanie w EU (znacznie gorszym niż w Bułgarii i Rumunii), zreformowała polską naukę tak, że jej efektem było w 2015 roku spadek o 200 pozycji w światowych rankingach.

  To tylko garść faktów. Moim skromnym zdaniem pytać powinniśmy nie o to dlaczego ludzie Schetynie nie ufają, ale dlaczego są jeszcze tacy, którzy mu ufają? Jeśli 23% populacji jest w stanie ufać gościowi, który swoją twarzą i nazwiskiem firmuje te katastrofalne rządy PO, to oznacza, że jest się czym martwić.
 • 2017-09-01 15:36 | rickrick

  Re:Schetyna drugi na liście polityków, którym nie ufają Polacy. To rachunek za dwie kadencje rządów PO

  ... w pierwszej dziesiatce zaufania ... 8 politykow PiS !!!!!!! ... piekny wynik !!!
 • 2017-09-01 15:39 | zxcvb

  Re:Rachunek ciągniony

  O przeszły "grzechach" PO powiedziano już wiele. Dziś PO płaci za błędne działanie w opozycji. Totalna opozycja jest męcząca. Totalne krytykowanie jest nieskuteczne, kiedy nie proponuje się nic w zamian, a wiadomo powszechnie, że powrotu do tego co było nie będzie.
  "Zagranica" daje efekt odwrotny, za długo to trwa i większość ma dość wtykania nosa w nasze wewnętrzne sprawy, a poza tym końca tego nie widać, bo KE podsuwane są kolejne tematy sporów (poco było wprowadzać politykę do Puszczy).
  Pokrzykiwania w sprawie podwyżek płac w budżetówce i podniesienia kwoty minimalnego wynagrodzenia, też punktów nie dają.

 • 2017-09-01 16:30 | Laclos

  Re:Schetyna drugi na liście polityków, którym nie ufają Polacy. To rachunek za dwie kadencje rządów PO

  Mamy beznadziejnie głupie i bezmyślne społeczeństwo i trzeba to brac pod uwagę. Pan Schetyna powinien się schować i kierować z tylnego siedzenia, a wystawić do frontu osoby popularne, jak pani Pichowicz. Trzeba brać przykład z PiS-u, który schował Macierewicza, żeby go w odpowiednim czasie zrobić ministrem spraw wojskowych
 • 2017-09-01 16:36 | ok11111

  Re:Schetyna drugi na liście polityków, którym nie ufają Polacy. To rachunek za dwie kadencje rządów PO

  W jaki sposób po odsunięciu PiSu od władzy przywrócić trójpodział władzy? Zakładając brak siły na obalenie weta prezydenta (zwłaszcza w kwestii postawienia go przed TS), przy obecnym TK?
  Nie wiem czy istnieje metoda szlachetna (oparta na prawie obowiązującym przed pisowską zmianą), ale wydaje mi się, że skoro nikt z opozycji nie stawia publicznie tego pytania, to może się okazać, że skończy się jak zwykle: po ewentualnym zwycięstwie opozycji okaże się, że nic się nie da.
  Wydaje mi się, że postawienie publicznie takiego pytania mogłoby zmobilizować cały nie-PiS, a być może nawet przestraszyć obecną władzę.
  A może i Schetynie by się podniosło...
 • 2017-09-01 17:41 | artur702

  Re:Nie dajcie się robić w konia przez CBOS.

  Uważam CBOS za sondażownię rządową pisopatów realizującą ich zamówienia. Obsadzona przez pisopatów wzorem TVPiS jest kompletnie niewiarygodla. Kolejna tuba propagandowa barbarzyńców niszczących znienawidzoną przez nich Polskę i Polaków. Ludzie, myślcie troszeczkę. Myślcie. Nie dajcie się robić w konia i nie plećcie bzdur.
 • 2017-09-01 18:57 | AOlsztynski

  Re:Schetyna drugi na liście polityków, którym nie ufają Polacy. To rachunek za dwie kadencje rządów PO

  Ciągle czekamy na przeproszenie rodaków za lata ich rządów...
 • 2017-09-01 20:06 | M.Wolfram

  Re:Schetyna drugi na liście polityków, którym nie ufają Polacy. To rachunek za dwie kadencje rządów PO

  Wobec nieudolności i indolencji władz PO, zapowiadających klęskę w kolejnych wyborach i dalsze koszmarne rządy PiS które doprowadzą Polskę do katastrofy, zwracam się do wyborców PO o podjęcie wszystkich możliwych działań, a zwłaszcza wysyłanie petycji wzywającej władze tej partii do ustąpienia i zastąpienia nielubianych i niepopularnych ludzi nowymi, którzy dają szansę na sukces w kolejnych wyborach.
  Ponieważ przewodniczący Platformy, pan Schetyna jest mistrzem w wewnętrznych rozgrywkach, intrygach i tworzenia koterii, nie widzę żadnych szans na to, żeby to ugrupowanie dokonało samooczyszczenia i gruntownych zmian na kluczowych stanowiskach. Jedyna nadzieja w tym, że wyborcy zmuszą je do gruntownej odnowy i uratują to, co jest jeszcze do uratowania.
  Bez tych zmian, ja i bardzo wielu moich znajomych i przyjaciół nie będziemy głosować na Platformę z wielu powodów. Przede wszystkim szefem Platformy jest pozbawiony charyzmy, niesympatyczny facet za którym ciągnie się zapaszek afery hazardowej i opinia intryganta. Ten człowiek nie może pochwalić się żadnym dokonaniem czy politycznym sukcesem, chyba że można uznać za taki personalne rozgrywki, których jedynym celem jest zapewnienie mu władzy nad partią. Poza tym tacy ludzie jak Gronkiewicz-Waltz, Kopacz, Grupiński, Halicki, Raś, Naumann czy Grabarczyk to typowi aparatczycy, których znane, opatrzone do granic możliwości twarze nudzą, a wypowiedzi przyprawiają o irytację, tak są przewidywalne. Na czele potrzebni są młodzi, sympatyczni, kompetentni i inteligentni ludzie tacy jak Rafał Trzaskowski (który jest przez Schetyną odsuwany systematycznie i nie ma go nawet w „twarzach Platformy” na jej stronie), Tomasz Siemoniak, Leszek Jastrzębski, Jacek Tomczak, Piotr Pomianowski. Zresztą jest ich sporo. Dobrze byłoby, żeby w nowych władzach miały coś do powiedzenia panie: Kluzik-Rostkowska i Mucha.
  Dodatkowym powodem dla którego nie będę głosował na PO jest nieudolność obecnych władz w wykorzystaniu narzędzi przeciw rządom PiS, jakie ten rząd prawie codziennie daje im do ręki. Zresztą nieudolność to immanentna cecha PO. Wykazała się nią przy głosowaniu wniosku o postawienie przez Trybunałem Stanu pana Ziobry, który dzięki tej nieudolności (zabrakło 5 głosów, na głosowaniu nie było 9 posłów Platformy!) rozwala cały system sprawiedliwości i przy zadziwiającym braku woli postawienia przez sądem pana Macierewicza za zdradę stanu (ujawnienie nazwisk czynnych oficerów WSI). O dziwnym braku woli powołania komisji śledczej w sprawie SKOK-ów nie wspomnę. Dla mnie synonimem nieudolności i braku inteligencji i wizji jest pan Schetyna.
  Dopóki na czele PO stać będzie Grzegorz Schetyna i jego kamaryla, dopóty PiS ma zagwarantowaną władzę na lata. W dodatku ludzie z charakterem zaczną odchodzić z ugrupowania, które nie daje żadnych szans na sukces i własne interesy przedkłada nad interes Polski. Nowi ludzie będą wiedzieć co zrobić i jaki program ma mieć odnowiona Platforma, żeby nie było konieczności lawirowania pomiędzy skrajnymi skrzydłami, co sprawia, że jest ona dziś formacją nieudolną i bez wyrazu (a jak kto woli konformistyczną, wewnętrznie sprzeczną i schizofreniczną).
  Czego trzeba, żeby ci ludzie wreszcie zrozumieli, że ja i dziesiątki tysięcy innych tylko dlatego głosowaliśmy na Platformę, że dokonywaliśmy bolesnego aktu wskazania na kogoś niesympatycznego, żeby nie wskazać na kogoś odpychającego
 • 2017-09-01 21:26 | a.bratkowski

  Re:Schetyna drugi na liście polityków, którym nie ufają Polacy. To rachunek za dwie kadencje rządów PO

  Schetyna jest najbardziej krytykowanym politykiem w mediach. Kaczyński jest wychwalany w mediach prawicowych, a Schetynę wszyscy krytykują. Trzeba być sexy by mieć zaufanie? Jeśli to prawda, to nic nas nie uratuje.
 • 2017-09-01 21:48 | jk1962

  Ja też nie ufam Schetynie.

  Chciałbym usłyszeć co PO zrobi z PISem po przejęciu władzy? Obawiam się że nic. Co Schetyna ma do powiedzenia na temat Kościoła, sojusznika Kaczyńskiego w dziele niszczenia Polski. Udają że nie widzą roli biskupów? I jak można Schetynie ufać?
 • 2017-09-01 22:04 | m_malgorzata

  Re:Schetyna drugi na liście polityków, którym nie ufają Polacy. To rachunek za dwie kadencje rządów PO

  W moim przypadku jest to autentyczna niechęć do polityków PO, rzeczywiście wzmocniona dobrą zmianą. Po 1 dlatego, że (to truizm ale...) tępy konserwatyzm a raczej oportunizm i chłopackie samozadowolenie przygotowały doskonały grunt pod to religijno-ideologiczne oszołomstwo. Po 2 dlatego, że sposób w jaki PO walczy o demokrację obnaża spójność poglądów z PiS-em (szczególnie w kwestiach światopoglądowych)oraz kompromituje ich jako tych, którzy "obalali komunizm"(oni naprawdę wierzyli, ze te ich "artystyczne happeningi" w stylu "kto nie skacze...." były podstawą przewrotu w Europie z pominięciem milionów strajkujących obywateli?). A 8 lat lekceważenia zmian jakie zaszły w społeczeństwie, ignorowania zapału ciężko pracujących Polaków.... Nie, no naprawdę zrzucanie winy na PiS albo kreowanie jakichś szkodliwych "symetrystów" nie pomoże. PO naprawdę przekroczyła czerwoną linię, zawiodła nadzieje pracowitych i gotowych na zmiany obywateli. A jeszcze te brednie wygadywane dzień przed wyborami przez Komorowskiego, w szczególności o związkach partnerskich i roli kościoła... Nie, no proszę przestańmy się oszukiwać - te sondaże to efekt tego czarowania samych siebie i wypierania prawdy. Czas najwyższy zrozumieć, że czasy panów w garniturach już się skończyły, że czas aby włączyć społeczeństwo i przestać prostacko wiązać lewicowość z komuną.
 • 2017-09-01 23:40 | wojtek_ab

  biedny Schetyna

  "...głębokie poczucie bezradności społecznej wobec „dobrej zmiany”,..." Ciekawe wykrecanie kota ogonem . "Totalna opozycja" nie ma zadnego pozytywnego programu, obrzydliwie donosi i oczernia rzad. Czy o takiej opozycji mozna miec dobre zdanie?
 • 2017-09-02 09:12 | Laclos

  Re:Schetyna drugi na liście polityków, którym nie ufają Polacy. To rachunek za dwie kadencje rządów PO

  Mamy społeczeństwo idiotów, cóż poradzić. Trzeba się z tym pogodzić i wziąć to pod uwagę. Pan Schetyna powinien się gdzies schować i wystawić do pierwszego szeregu osoby popularne, np. Kamilę Gasiuk-Pihowicz. Powinien brać przykład z PiS-u, który schował Macierewicza, aby w odpowiednim momencie zrobić go ministrem spraw wojskowych
 • 2017-09-02 11:41 | żyga

  Re:Schetyna drugi na liście polityków, którym nie ufają Polacy. To rachunek za dwie kadencje rządów PO

  Oto jak media elektroniczne zniszczyły demokrację ,i poczucie rzeczywistości.Liczy się ten co niby ma charyzmę ,pięknie oratuje i bredzi .Ludzi nie intersuje ,co mówi, ale jak mówi ,piękny czy brzydki ,łysy czy z włosami itp.No i mamy potem Adolfłów ,i ich następców.Fidel przemawiaŁ 6 godzin z tzw głowy i totalitaryzm trzyma się mocno.A taki charyzmat nie mowi rzeczy najważniejszych.I lud co to wszystko kupi ,nie wie,że trzeba zwracać tylko uwagę na to ,czego nie powiedział/.
 • 2017-09-03 11:03 | frugopij

  Re:Schetyna drugi na liście polityków, którym nie ufają Polacy. To rachunek za dwie kadencje rządów PO

  Schetyna zawsze był szarą eminencją, a nie wodzem i medialną twarzą. Nie może być przywódcą i powinien się z tym pogodzić. Inna sprawa, że nie wiadomo kof=go wystawić i z jakim programem trafić do tępego polactwa - na razie działa tylko rozdawanie pożyczonych pieniędzy i bogoojczyźniane brednie. Spore szanse miałby niegdysiejszy Lepper.
 • 2017-09-03 11:30 | Jerzy zO.

  Re:Schetyna drugi na liście polityków, którym nie ufają Polacy, jeszcze tylko żabi skok i będzie pierwszy !.

  Udało się 15 lat temu Michnikowi, Wyborczej i także niestety Polityce, wmówić marnej Polsce, że największym zagrożeniem dla demokracji jest SLD ?, udało !. Tak i teraz niemal ci sami przekonują, że Schetyna już za chwileczkę wyprzedzi Macierewicza i zapanuje samodzielnie na tronie społecznej niechęci. Po prostu genialne !.
 • 2017-09-03 11:43 | artur702

  Popieram wszystkich antypisowców.

  Dosłownie wszystkich. Także Schetynę. I nie przyłączam się do tych, którzy stale go krytykują. Należy wspierać każdego antypisowca, łączyć ludzi we wspólnym celu obalenia rządów bandy barbarzyńskich pisopatów, a nie dzielić.