Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

(20)
Najnowszy wywiad z Beatą Szydło byłby może i zabawny, gdyby nie była ona premierem dużego państwa.
 • 2017-09-05 03:50 | Andrzej Falicz

  Szkola POLITYKI

  Wywiad przypomina podobne jakie przeprowadzala POLITYKA z Platforma...wiec nic nowego nad Wisla.
  Co do...uchodzcow albo lepiej migrantow chyba jest niewiele osob nawet w POLITYCE, ktore nie uwazaja, ze w Europie jest KRYZYS migracyjny.
  Przyznaje to nawet...Platforma, ktora proponuje przyjecie paru matek z chorymi dziecmi...zeby sie od nas odczepili. (Czego POLITYKA nie raczy zauwazyc).

  Trudno tego kryzysu nie polaczyc z zaproszeniem jakie w kierunku milionow ubogich w Azji i Afryce skierowala Merkel bez jakichkolwiek konsultacji z innymi przywodcami UE. Jest tu co krytykowac.

  Logika, ze przeciez Polacy tez gwalca jest conajmniej absurdalna... tak jak argument, ze w sa kraje przyjmujace migrantow gdzie "jeszcze nie bylo zamachow".

  Co do ryzyka kasowania programow pro-spolecznych przez opozycje to przeciez nie kto inny ale WY... rwiecie szaty nad rozdawnictwem i szkodliwoscia wczesniejszych emerytur, matek co to nie ida do pracy bo maja 500 plus itp itd. Wiec obawy sa w pelni uzasadnione.
 • 2017-09-05 08:56 | Kavar

  Re:Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

  Przy calej mojej niecheci do Szydlo i PiS, to wyraza ona stanowisko wiekszosci Polakow,to pan Szacki zachowuje sie kuriozalnie.Gwalt w Lodzi,to usprawiedliwienie dla przyjmowania muzulmanow?Przypomne,ze w naszej kulturze gwalcicieli sie kaze i zamyka w wiezieniach, w kulturze islamu kamieniuje sie natomiast ofiare gwaltu.
 • 2017-09-05 09:49 | J.E. Baka

  Re:Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

  Cóż można powiedzieć o tej Pani, skoro na forum UE w Strasburgu informowała, że Polska przyjęła około "miliona uchodźców z Ukrainy" (specjalnie daję w cudzysłów bo aż przecieram oczy ze zdumienia). Nie potrafi udzielić jednego wywiadu lub wygłosić jednego przemówienia bez przemycenia kilku insynuacji oraz kilku kłamstw. Dno i 10 metrów mułu.
 • 2017-09-05 11:06 | panTarej

  Re:Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

  @Andrzej Falicz - "Logika, ze przeciez Polacy tez gwalca..."
  Nikt tak nie stawia sprawy, "polskie" gwałty nie są usprawiedliwieniem dla "obcych". Zarzut dotyczy relatywizmu w ocenie. Gwałt to jest gwałt i nie ma barw politycznych, narodowościowych, czy ideologicznych. Jest zbrodnią, i niezależnie od gwałciciela zasługuje na takie samo potępienie. Tymczasem pis przedstawia to tak, jakby jedynymi "wykonawcami" byli uchodźcy. Mało tego - ci uchodźcy według pisu przyjeżdżają do Europy tylko po to, żeby gwałcić i zabijać, a JEDYNYM krajem wolnym od tych zbrodni jest Polska. Dzięki premier Szydło, prezesowi i jego partii.
  A programy prospołeczne nie są wynalazkiem pisu. Muszą być jednak racjonalne, nie rozdawnicze. I tego dotyczą głosy rozsądku, a nie, jak głoszą kłamstwa, zniszczenia jakiejkolwiek pomocy najuboższym.
 • 2017-09-05 12:46 | Mad Marx

  Re:Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

  @Falicz
  "Trudno tego kryzysu nie polaczyc z zaproszeniem jakie w kierunku milionow ubogich w Azji i Afryce skierowala Merkel bez jakichkolwiek konsultacji z innymi przywodcami UE. Jest tu co krytykowac. "
  Pisowska propaganda skierowana do Tumanów Smoleńskich usiłuje wmówić , że kryzys imigracyjny wynika z tego, że Frau Merkel miała zaprosić potencjalnych imigrantów do Europy. A nie z tego, że np na ich kraje Wuj Sam zrzucał bomby i finansował tam przez całe lata terrorystów, żeby teksańscy farmerzy, którzy uprawiają pola (naftowe) mogli swój "produkt rolny" sprzedawać drożej.
 • 2017-09-05 12:57 | agus

  Re:Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

  Tak się zastanawiam.. Czy jakby slyszal Pan tysiące razy, ze ziemia jest plaska, to tez by Pan uwierzyl? Pewnie tak. Bo pani Merkel nie zapraszala do Europy uchodzcow , ani imigrantow. Zapowiedziala tylko, ze Niemcy nie będą odsylac ludzi, którzy w Europie już byli, od 2 lat koczowai w Grecji, czy we Wloszech, i ostatecznie, zdeterminowanie, zaczeli przedzierać się dalej. Koczowali wtedy tez na Wegrzech, a Orban sugerowal im udanie się dalej. Merkel zachowala się wtedy, jak szef unijnego państwa, solidarnego z innymi unijnymi państwami, jak również jako człowiek. Gdyby tego nie zrobila.. No coz. Rozlew krwi na Wegrzech? Jeszcze większy chaos we Wloszech i Grecji? A może wyjściem było stryelanie do uchodzcow? Wtedy by dopiero Europa odeszla od swoich "lacinskich" i "chrześcijańskich" korzeni... A Polacy gwalca, owszem. I gwalca tez polscy imigranci. Ich wyrazna mniejszość, tak jak mniejszość uchodzcow i imigrantow spoza Europy. I ja, jako Polka, nie chce być tak obwiniania za moic rodakow mordercow, pedofili, gwałcicieli. Tak samo nie chcą tego uchodzcy. Wiec owszem, logika jest.
 • 2017-09-05 14:32 | k1harper

  re uchodzcy

  chcialbym zobaczyc dane statystyczne nowych "uchodzcow" w EU, tzn wiek i plec
 • 2017-09-05 15:27 | suwer

  Re:Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

  Przy całym moim krytycznym stosunku do p. Szydło i większości jej towarzystwa uważam, że w kilku kwestiach ma rację:
  1. Migranci - jak najbardziej poprawne, ogólne określenie. Większość przybywających do Europy nie jest uchodźcami. To imigranci ekonomiczni.
  2. Z tego, że Polacy też gwałcą i popełniają inne zbrodnie nie wynika, że powinniśmy dobrowolnie godzić się na zwiększanie zagrożenia. Ono jest faktem (por. Kolonia, Hamburg).
  3. Nikt nie ma odwagi publicznie zapytać - czy musimy brać na utrzymanie wszystkich, którzy zechcą do nas przyjechać? Taka jest prawda - migranci po dostaniu się do Europy po prostu "siadają na ziemi" i od tego momentu to już jest nasze zmartwienie. I koszty. Ale o pieniądzach wstyd rozmawiać, prawda?
  4. Tak jest, Europa kierując się "wartościami", po trochu popełnia samobójstwo. Jeśli ktoś tego nie widzi, po prostu jest ślepy. Kto ma miękkie serce, itd... Przekona się o tym następne pokolenie.

  Niezależnie od powyższego uważam, że rząd PiS wykazał się brakiem rozsądku odmawiając przyjęcia tej w gruncie rzeczy garstki (jakieś siedem tysięcy) ludzi, na jaka zgodził się rząd Ewy Kopacz. Sprawa byłaby załatwiona i nikt by się nas nie czepiał. A te siedem tysięcy rozpłynęłoby się po kraju i nikt by nawet nie wiedział, gdzie ci ludzie są.
 • 2017-09-05 17:53 | Hmm?

  Re:Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

  @mad max - kryzys migracyjny wynika z faktu zaproszenia milionów mieszkancow trzeciego świata do Europy. I nie wynika z tego, że wuj sam zrzucał bomby, bowiem większość migrantów pochodzi z Afryki i krajów na które wuj sam niczego nie zrzucał poza olbrzymią pomocą żywnościową, którą zamieniono na miliony nowych obywateli.

  @agus - masz rację. "Merkel zapraszała" to skrót myślowy. Ogłosiła wszem i wobec politykę "immigrants welcome", a reszty dokonały lewicowe media i NGOsy aktywnie przewożące migrantów do Europy. To wielki biznes, spróbuj się dowiedzieć skąd finansowany.

  Nie, chrześcijanskie korzenie nie zawierają w sobie nakazu zaludnienia Europy imigrantami. Pamiętaj proszę, że większość z nich nie jest uchodźcami. Przybywają tutaj po "lepsze życie" a ty nie masz żadnego moralnego prawa przyznawania im tego lepszego życia na czyiś koszt, poza swoim własnym. Oddaj im swój dom, karm, utrzymuj i odpowiadaj za ich zachowanie. To będzie jedyna, godna postawa.

  "I ja, jako Polka, nie chce być tak obwiniania za moic rodakow mordercow, pedofili, gwałcicieli. Tak samo nie chcą tego uchodzcy. Wiec owszem, logika jest." - nie ma żadnej, bowiem nie problem w obwinianiu, tylko we wpuszczeniu niekontrolowalnych mas młodych mężczyzn i potem zakopywaniu zwłok ich ofiar, leczeniu zgwałconych kobiet i dzieci. Ilu Polaków jesteś w stanie poświęcić dla dobra Murzynów i Arabów? Jaki stosunek? Jednego na każde sto tysięcy przyjętych? Jak to usprawiedliwisz moralnie? Kogo wyznaczysz? Podaj nazwiska i adresy, ostrzegę biedaków.
 • 2017-09-05 21:31 | TyberiusMazur

  Re:Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

  Oj jestem zmuszony przyznać w kwestii uchodźca – imigrant rację Pani premier , proszę zobaczyć definicję „uchodźca ” według prawa międzynarodowego.

  „Dziennikarstwo dworskie” ? proszę zobaczyć jak to u Pani Merkel wygląda Pani Szydło jej do pięt nie dorasta. Nie ma dziennikarstwa niezależnego, to zadanie prasy opozycyjnej, przynajmniej powinno być, rzetelnie i twardo się rządzącymi zająć.

  I miałbym pytanie jak z „Nie akceptując relokacji migrantów, wygrywamy bezpieczeństwo własnych obywateli. Ludzie w Polsce nie żyją w lęku, że każde wyjście nocą na plażę skończy się tragedią. Zachodnie społeczeństwa, zwykli ludzie coraz wyraźniej dostrzegają, że w tej sprawie to my mamy rację”. Można wnioskować „Krótko mówiąc, setki milionów Europejczyków marzą o tym, by i u nich rządziła Szydło, co nie musi być do końca prawdą. Ogłupieni propagandą Francuzi wybrali Macrona, zaczadzeni kampanijnymi sloganami Niemcy za chwilę dadzą kolejną kadencję Merkel. I tylko na Węgrzech PiS trzyma się mocno. „
 • 2017-09-05 22:35 | Alice_

  Re:Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

  Jak jej nie znoszę, to tu wyjątkowo ma rację. Migranci rujnują społeczeństwa europejskie i odbierają nam nasze zdobycze cywilizacyjne. Dla mnie problemem nie jest zagrożenie terrorystyczne, bo tu rzeczywiście prawdopodobieństwo nie jest duże, ale brutalizacja życia codziennego i utrata bezpieczeństwa spowodowana napływem masy mężczyzn z kultur pełnych agresji, traktujących kobiety w barbarzyński sposób. Niedawno w Lipsku brutalnie zgwałcono w biały dzień joggerkę, potem policja wydała oficjalny komunikat z zaleceniem, żeby kobiety nie biegały samotnie. To brzmi jak jakiś stan wyjątkowy, a to tylko nasza nowa europejska "normalność". Niedługo w Niemczech strach będzie wyjść na ulicę. W komunikacji miejskiej coraz więcej bójek i przepychanek, opluwania, na centralnych placach miast, gdzie skupia się męski kwiat przybyszów łatwo można zarobić kosą.
  A Szacki radośnie porównuje sobie to wszystko do JEDNEGO gwałtu w Polsce i uważa, że jest git, że więcej uchodźców na pewno poprawi sytuację. Pewnie nie czytał o sprawie z Lipska, pewnie nie czytał o gangach muzułmańskich gwałcicieli w Wielkiej Brytanii, to już nie tylko skandaliczny przypadek Rotherham, ale coraz więcej miast ma własne skandale. A policja trzęsie tyłkiem, że ktoś ją oskarży o rasizm i nie przykłada się do pracy, nawet sądy wykazują zadzwiającą łagodność. Na pewno "tolerancyjny" Szacki pierwszy by pośpieszył z takim oskarżeniem. W tym ciągłym relatywizowaniu realnego zagrożenia ("przecież u nas też gwałcą") jest tyle pogardy dla kobiet, że z oburzenia odbiera mi mowę. Więc już nie piszę więcej, bo mam ochotę obrzucić autora samymi wulgaryzmami.
  Rozumiem, że chciał skrytykować Szydło, ale tutaj akurat fatalnie, sromotnie przestrzelił i wyszedł na tępego, pozbawionego empatii głupka.
 • 2017-09-05 22:46 | Alice_

  Re:Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

  Oczywiście ona twierdzi, że nie zapraszała, ale nawet w jej kraju większość postrzega to inaczej. Mnóstwo selfie z uśmiechniętą Angelą poszło w świat, tak samo jak publiczne wypowiedzi Merkel, że nie ma i nie będzie górnej granicy dla liczby przyjętych "uchodźców" i że niemożliwe jest kontrolowanie granic Niemiec. Dziwnym trafem, kiedy miał się odbyć szczyt G20 granice dało się kontrolować, nawet dokumenty sprawdzać, czego normalnie się nie robi, wpuszczając wszystkich, w tym oszustów, przestępców i dżihadystów. Ludzie to widzą, ludzie się dziwią. Wkurza ich niefrasobliwość tej kobiety, która potrafi powiedzieć "nun sind sie halt da", czyli mniej więcej: to nie moja wina, ale teraz oni tu już są i nic się nie da zrobić...
  Wychwalanie Merkel w Polsce brzmi po prostu śmiesznie.
 • 2017-09-06 04:40 | Andrzej Falicz

  Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców - a powinno Merkel

  http://www.dw.com/en/germany-suspends-dublin-rules-for-syrians/a-18671698

  Nie kto inny
  ale Merkel bez zadnych uzgodnien z innymi panstwami w Europie zawiesila obowiazujacą w Europie
  Konwencje dublińską – podpisaną w ramach Wspólnoty Europejskiej 15 czerwca 1990 roku.
  To na powiedziala: "Wir schaffen das..." sierpien 2015 - stwierdziła, że Niemcy są w stanie przyjąć wszystkich potrzebujących uchodźców...
  i ze Niemcy witaja uciekinierow...(do Europy ? tak jakby to byla ich Europa).

  Nic prostszega tylko zgubic dokumenty, przyplynac i zglosic sie do matki Europy... zadzwonic nowa komora do kumpli ze jest OK i zeby wsiadali na lodzie...no i poszlo.
  Za tymi setkami tysiecy w wiekszasci emigrantow ekonomicznych przybeda miliony rodzin ...bo sie nalezy.

  Mieszkam w Australii gdzie nie do pomyslenia jest, ze ktos sobie moze tak doplynac i zostac. Taka osoba laduje w obozie poza Australia i traci dozywotnio prawa na osiedlenie sie na antypodach. Mozna jedynie w ramach normalnej kontrolowanej procedury a nie sterowanego z bezpiecznej przeciez Turcji exodus-exportu biednych tego swiata.
 • 2017-09-07 05:11 | Kavar

  Re:Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

  @Andrzej Falicz
  'exportu biednych tego swiata.'
  No,biedni to oni raczej nie sa-mlodzi Arabowie z lodzi sa zwykle wystrojeni w markowe ciuchy i z komorkami w rekach.Ciekawi mnie,ze Merkel tak czula na 'cierpienia ' muzulmanow nie udzielila jakiejkolwiek pomocy innym mieszkancom globalnego Poludnia.
  J.E. Baka
  'Cóż można powiedzieć o tej Pani, skoro na forum UE w Strasburgu informowała, że Polska przyjęła około "miliona uchodźców z Ukrainy"
  To akurat taka sama prawda, jak to ze arabscy imigranci sa 'uchodzcami'.Moze i blizsze prawdy,bo wsrod Ukraincow pracujacych obecnie w Polsce jest sporo mieszkancow strefy wojennej.Zaznacze rowniez,ze poki co Merkel nie zajaknela sie ani slowem o tragedii ofiar wojny w Donbasie ani nie udzielila im jednego euro pomocy.Widac blizsi jej muzulmanie niz ukrainscy podludzie.
 • 2017-09-08 08:38 | leniuch102

  Re:Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

  @"Zresztą – jak zauważył już Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej” – uchodźcy to ulubiony temat pani premier, choć konsekwentnie nie nazywa ich „uchodźcami”, lecz „migrantami”."

  No ale sprawcy gwałtu w Rimini to mieszkańcy Maroka, Kongo i Nigerii, gdzie życie może jest i ciężkie, ale nie ma wojny ani kataklizmów. Trudno doprawdy nazwać ich uchodźcami. Taką samą nomenklaturę jak pani premier stosuje konsekwentnie i od lat BBC, np.: http://www.bbc.com/news/world-europe-41147362?intlink_from_url=http://www.bbc.com/news/topics/23672ac3-fcad-42c7-a557-23a954eb0e7b/europe-migrant-crisis&link_location=live-reporting-story
 • 2017-09-09 22:44 | Hannabo

  Autor się nie boi - taki sprawny czy taki naiwny?

  Ręce opadają, szkoda nawet pisać - wyraźnie autor marzy o mieszkaniu w miejscu, gdzie trzeba się przemykać albo chodzić w dużych grupach by nie doznać kradzieży, pobicia, gwałtu. Gadanie, że nasi też kradną i gwałcą funta kłaków nie warte - nasi są za to traktowani jak przestępcy i ścigani, wiadomo mniej więcej jaka jest przestępczość. Ci młodzi "inżynierowie i programiści" oraz "lekarze" z Afryki z inżynierii opanowaną mają obsługę komórki, bo połączenia dobrobytu z pracą jeszcze nie. Chcą zostać Bawarczykami lub Anglikami ale wyłącznie na koszt natywnych Bawarczyków i Anglików. Na socjalu kradnie się i gwałci z nudów, poza tym jak dookoła same gołe (według ich standartów) upadłe kobiety to czemu nie. Może nie wszyscy się wysadzą lub pojeżdżą ciężarówką ale większość coś ukradnie, kogoś pobije albo postraszy, ot takie barwne drobiazgi. W Warszawie jeszcze można jechać autobusem lub metrem, w Berlinie już nie bardzo. Często jeżdżę do Berlina do teatru, na ogół po przedstawieniu ludzie rozchodzili się do metra i jechali do domu. Ostatnio pod operą stał tłum widzów czekających na taksówki, w nocy do metra odważy się wsiąść ewentualnie Rambo. Szydło nie lubię ale tu ma rację - po prostu po ludzku się boi i ja ją rozumiem. Pan Szacki się nie boi bo pewnie KravMaga w małym palcu, u mnie sztuki walki niestety słabo. A może autor wierzy w chwytające za serce obrazki z obozów uchodźców syryjskich gdzie widać tylko zabiedzone dzieci (głównie dziewczynki) i niedołężnych szlachetnych starców. Jakimś cudem po dostaniu się na pokład łodzi zmieniają się oni w młodych jurnych kolesi z Maroka lub Nigerii - a może to tylko fatamorgana?
 • 2017-09-11 16:41 | suwer

  Re:Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

  @ 2017-09-06 04:40 | Andrzej Falicz
  Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców - a powinno Merkel.

  Zgadzam się z Panem, że to powinno być nie do pomyślenia, żeby sobie tak po prostu przypływali i zostawali. Ale do Australii nie tak łatwo dopłynąć. Byłbym ciekaw, jak tamtejsze władze dałyby sobie radę z takim najazdem przypominającym szarańczę, jaki dotknął Europę. Czy dałyby radę wszystkich wyłapać, gdzieś zgromadzić, a następnie odesłać.
 • 2017-09-12 23:51 | Kavar

  Re:Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

  @suwer
  'Czy dałyby radę wszystkich wyłapać, gdzieś zgromadzić, a następnie odesłać.'
  Przy wspolczesnej technologii wszystko jest mozliwe, w trakcie i po II wojnie swiatowej lapano i przesiedlano miliony ludzi.Nic nie stoi na przeszkodzie.by nielegalnych imigrantow umieszczano w jakims zamknietym osrodku,np. na Grenlandii i stamtad deportowano do ich krajow.Niestety,nie ma do tego woli politycznej w dzisiejszej Unii.
 • 2017-09-15 23:02 | Hannabo

  Re:Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

  Ludzie, nie na Grenlandię, co winne morsy i niedźwiedzie polarne? Ci inżynierowie z braku laku to będą foki gwałcić.
 • 2017-09-17 05:14 | Kavar

  Re:Kuriozalny wywiad Szydło. Najmocniej obrywa się Europie za uchodźców

  @Hannabo
  To prawda,ale rozgloszenie informacji o istnieniu takiego osrodka pod kolem polarnym skutecznie powstrzymaloby najazd 'inzynierow'.