Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy Kościół odwraca się od PiS?

(4)
Hierarchowie zaczynają mieć pierwsze wątpliwości, czy polityczna kuratela PiS jest dla polskiego Kościoła tak korzystna, jak dotąd sądzili. Ale wyjście poza pisowskie opłotki będzie bardzo trudne.
 • 2017-09-13 01:29 | kruk

  Czy Kosciol odwraca sie od PiS

  Mamy w Polsce paradoksalna, trudna do zrozumienia sytuacje - nacjonalistyczny Kosciol w spoleczenstwie zdecydowanie proeuropejskim i zarazem nominalnie katolickim. Jak dlugo moze jeszcze trwac iscie demoniczny sojusz oltarza z tronem?
 • 2017-09-13 19:16 | abchaz

  Re:Czy Kościół odwraca się od PiS?

  Złapał Kozak Tatarzyna...
  To nie jest sojusz.
  Jak to w polityce gra idzie o korzyści.
  W tym przypadku chodzi o grę o sumie zerowej.
  Żaden z graczy nie dąży do pełnego zwycięstwa.
  Odpowiada im gra ,możliwie najdłuższa.
  Taki scenariusz odpowiada również publicystom .
  Jest o czym pisać.

 • 2017-09-13 20:14 | motek

  Re:Czy Kościół odwraca się od PiS?

  Jak długo może trwać sojusz? Pewnie aż do upadku. Albo państwa, albo Kościoła. W Quebecu na przykład ostatecznym efektem długotrwałego (i bezkrytcznego) wspierania konserwatywnej partii Union Nationale przez hierarchię kościoła była radykalna laicyzacja społeczeństwa i de facto upadek Kościoła.
 • 2017-09-14 00:47 | mordenga

  Re:Czy Kościół odwraca się od PiS?

  Moim zdaniem biskupów nikt już nie słucha. To trochę taki rubaszny wujaszek na imieninach. Poględzi, poopowiada dyrdymały i święte prawdy, nikt mu nie przerywa, bo stary jest i porywczy. Po co wujka denerwować. Oczywiście rola Kościoła jest dalej spora, ale tu chodzi o proboszczów, nie biskupów. To oni mają rzeczywisty wpływ na wiernych. Zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Więc komunikaty biskupów na nikim nie robią wrażenia. A Jędraszewski z Krakowa jest po prostu prześmieszny. To kara boska zesłana na Kraków za Ziobrę i Dudę. Ziobro tam studiował, Duda jest krakowianinem. I to krakowski elektorat pozwolił im zaistnieć w polityce. Warszawa za Kaczyńskiego dostała w prawobrzeżnej części Hosera.