Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

(30)
Niezależnie od tego, czy sąd potwierdzi winę członków zespołu Decapitated, wyrok został już zaocznie wydany. Tyle że na kobiety.
 • 2017-09-15 21:28 | olrob11

  Milczenie prawicy

  Politycy prawicowi milczą w sprawie gwałtu dokonanego przez muzyków Decapitated, gdyż nie uznają ich za Polaków. Dla prawicy jedynie katolicy mogą być Polakami. PiS gdyby mógł zabronił by grania heavy metalu.
  Zapewne wkrótce politycy prawicy stwierdzą że cieszą się że Amerykanie aresztowali polskich satanistów.
 • 2017-09-15 23:02 | Lukassso

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  Hmmm, oczywiście, sporo komentarzy, niekoniecznie chlubnych, się już pojawiło. Cytuje Pani dość dowolnie, bo były także te przesunięte w drugą skrajność. Pisze Pani o wydaniu wyroku, a czy Pani już go przypadkiem nie wydała? Cytuję: "Próbuje się przerzucić – tradycyjnie – winę na ofiarę". Otóż nie, na razie kobieta, która oskarża zespół o gwałt, jest oskarżającą, a nie ofiarą. Będzie ofiarą dopiero wtedy, gdy potwierdzi się wina muzyków. Niby drobnostka, a jakże znacząca. Odwaga cywilna zespołu Venom Prison jest też jakby dość tania, jako że trasa ta i tak została odwołana, więc "wycofanie swojego udziału" z nieistniejącej trasy nie wymaga zbyt wiele wysiłku. O rozwagę proszę, tylko o to.
 • 2017-09-15 23:39 | Pisaty

  kupcie se synki mydło w płynie coby sie nie schylać po nie w więziennym prysznicu

  taka inwestycja opłaci sie wam z nawiązką ;)
 • 2017-09-16 00:18 | Slawomirski

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  Szanowna Pani Joanna

  Prawie bym sie z pania zgodzil gdyby nie fakt ze ogranicza pani pojecie ofiary gwaltu tylko do kobiet. Prosze zdjac bielmo ze swojego dziennikarskiego oka. Ostatnio prasa donosila o gwaltach na transwersycie we Wloszech i szewdzkim dzialaczu lewicowym.

  P.S.
  Obwinianie PiS w tym kontekscie jest nielogiczne.

  Slawomirski

 • 2017-09-16 00:29 | woytek

  Re: Pomilczmy o tym, wyobrażając sobie ich los w najbliższych latach

  To jest osobisty dramat tych młodych ludzi pozbawionych rozumu i opieki menadżera ,który powinien im uświadomić, co się nimi stanie po kilku latach pobytu w więzieniu.
  Casus Polańskiego, który miał taką świadomość powinien docierać do tych odurzonych dopalaczami twórców tej ogłupiającej muzyki.
  Koszmar tej libertyńskiej zachęty "róbta co chceta" jest teraz dla nich wyrokiem na całe życie.
 • 2017-09-16 01:39 | argonfactory

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  Jeśli odmówili poddania się badaniu DNA, to tak jakby już wydali na siebie wyrok. W Polsce mieliby szansę, że ofiara gwałtu zostanie zamęczona przesłuchaniami i prawnymi sztuczkami przez policję albo prokuraturę.
 • 2017-09-16 02:23 | Kavar

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  Droga pani Jolanto, pani sama w tym artykule juz wydala wyrok zaoczny,bez swiadkow i dowodow winy.
  NIE WIEMY,czy doszlo do gwaltu, czy tez kobieta uprawiala seks z czlonkami zespolu dobrowolnie. Kilku swiadkow twierdzi,ze rzekoma ofiara wyszla z autobusu o wlasnych silach i nie wygladala na rozstrzesiona. Cale towarzystwo znajdowalo sie pod wplywem alkoholu i innych srodkow odurzajacych (jak to na koncercie),a w takiej sytuacji nietrudno o sprzeczne zeznania i niejasnosci.
  Juz kilkakrotnie w Stanach zdarzalo sie,ze kobiety falszywie oskarzaly mezczyzn o gwalt w celu wyludzenia odszkodowania, wiec nalezaloby sie wstrzymac z wydawaniem sadow.
  'Niezależnie od finansowych konsekwencji nie chcemy pokazywać się z tymi, których oskarżono o gwałt. '
  Pierwsza zasada prawodawstwa brzmi: kazdy jest uwazany za niewinnego, dopoki jego wina nie zostanie prawomocnie uznana przez sad. Oskarzenia mozna rzucac na kazdego. Zespol Venom Prison najwyrazniej tej zasady nie zna.
  Przypomne tez,ze czlonkowie zespolu sami dobrowolnie stawili sie na komendzie i zglaszaja gotowosc bycia osadzonym.
  W Polsce nie ma zadnej 'kultury gwaltu',nie ma tez kultury histerii i rzucania oskarzen o wszelkiego rodzaju przestepstwa seksualne jaka panuje w purytanskiej Ameryce. Jesli gdzies szukac kultury gwaltu,to wlasnie w krajach islamskich.
 • 2017-09-16 09:02 | Anna78

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  Dobry artykul pani Joanno.
 • 2017-09-16 11:12 | cosaostra

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  Szanowna Pani, artykul conajmniej kontrowensyjny w porownaniu do obrony Romana Polanskiego przed ekstradycja.I tu i tam chodzi o nic innego jak gwalt, jesli zarzuca sie komus hipokryzje to trzeba byc samemu bez winy.Nie Pani osobiscie ale przeciez Polityka, do ktorej Pani pisze byla po calkiem innej stronie.Prawo jest prawem dla kazdego a obydwa przypadki dotycza ludzi kultury (jedni z kregu tzw. wysokiej inni z kregu tzw. popularnej) i nie ma lub nie powinno miec to znaczenia dla Prawa i nieuchronnosci kary.
 • 2017-09-16 12:08 | Steady520

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  Ciekawa lektura Pani Redaktor, ale nie mogę się zgodzić z postawionymi tezami. Jeżeli mielibyśmy oceniać sprawę miarą opinii publicznej, zwłaszcza w postaci komentarzy w internecie, to skazane zostały nie kobiety tylko zespół. Wystarczy prześledzić jaki ton dominuje w komentarzach i dlaczego zostały wyłączone serwisy internetowe Decapitated. Oczywiście że pojawiają się też uwagi w stylu cytowanym przez Panią, ale nie świadczy to o skazywaniu kogokolwiek. Świadczy to tylko o skłonności do komentowania sprawy bez znajomości faktów i oczekiwania na rozstrzygnięcie, która to skłonność jest nie tylko naszą narodową skłonnością. Nie mnie oceniać czy to źle czy dobrze. Wolałby jedynie żeby redakcja pisma znanego z wyważonych sądów i racjonalnych analiz zwróciła uwagę, względnie zwróciła uwagę na niestosowność skazywania kogokolwiek zanim zapadnie wyrok, niezależnie czy są to kobiety czy mężczyźni. Pozdrawiam, BK
 • 2017-09-16 12:35 | wickedwoman

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  Pani Joanno,
  A myślałam, że Polityka to poważny magazyn...Pani Joanno,a może jednak szczypta dziennikarskiego obiektywizmu również w tej sprawie? Czy tutaj już nie obowiązuje zasada domniemanej niewinności? Sprawa jest mi znana niestety nie z mediów, ponieważ dotyczy kogoś kogo znam, szanuję i w tej sytuacji również trudno znaleźć w sobie dystans czy zdrowy rozsądek jednakże szukanie poklasku kosztem nieszczęścia to dość słaby zabieg...jak na taki magazyn. Poczekajmy chociażby do rozprawy, jak dotąd sporo niewiadomych i sama rodzina wie bardzo niewiele.
 • 2017-09-16 14:14 | jakesh

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  Teraz zrodlem rzetelnego dziennikarza sa hejterskie komentarze z prawicowych albo plotkarskich internetow? Tam gdzie hejtuje sie kazdego? No bez przesady.
  Nie ma zdziwienia ze temat w sumie nikogo w Polsce (ani gdzie indziej) nie interesuje. Goscie o ktorych w zyciu nie slyszalo 99,9% ludzi siedza w wiezieniu pol swiata stad.
 • 2017-09-16 15:49 | Kretus

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  jedno co mi się na usta ciśnie, to takie głośne "kurwa mać" po przeczytaniu tego artykułu.

  Jak widać autorka już wydała wyrok sama.

  Pominę to, że Decapitated nie są zespołem heavy metalowynm.

  Do sedna. Temat gwałtu to nic śmiesznego. Ani dla ofiary, ani dla spracy. LUb też potencjalnego spracy. Lub też osoby, któa o gwałt oskarżona została, wcale tego gwałtu nie dokonując.

  Póki co mamy tylko i wyłącznie zeznania dwóch stron. Mamy info od dziewczyny będącej pod wpływem alkoholu i info od członków zespołu (notabene zakładam się, że również pod wpływem alkoholu.

  Mam wielką nadzieję, że okaże się, że ta dziewczyna to tzw. gold digger. To jest moje obstawianie całej sytuacji. Owszem, seks mógł być, nawet grupowo/zbiorow, jak zwał, ale mam wrażenie (bardziej w sumie nadzieję?), że do stosunku doszło za zgodą dziewczyny.

  Ale znamy przypadki też dwóch rodzajów: zemsta z oskarżęniem o gwałt lub chęć ułożenia sobie życia za kasę z odszkodowania.

  POguglować polecam "fake rape claim".

  Autorka tekstu wydała wyrok na zespół, nie mając żadnego dowodu.
  Dopóki nie ma końca śledztwa i ewentualnego procesu nie powinna spekulować, bo nakręca jeszcze gorszy syf.
 • 2017-09-16 17:23 | krebs06

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  A czego się Pani spodziewała, tacy jesteśmy jako społeczeństwo. Gwałty były od dawna i dalej są tuszowane, no i prawie zawsze powtarza się ten frazes, gdybyś się nie pchała, albo nie zachowywała wyzywająco nic by się nie stało. Dla Lucasso kobieta zgwałcona jest ofiarą dopiero po wyroku skazującym gwałciciela, zaiste ciekawa to rozwaga.
  Infantylny stosunek do kobiet widać na każdym kroku. Podam dwa przykłady - akcję billboardową z mądrą dziewczynką odmawiającą drinka ( tu przynajmniej chciano dobrze, ale wyszło jak zawsze, no adrugi to paranoja tzw. rzecznika praw dziecka wnoszącego o zamykanie kobiet, zagrażających życiu płodu. Ma być sprawiedliwie kobieta zostaje doprowadzona przez policję do sądu, a ten rozstrzyga przy obecności prokuratora, adwokata dziecka nienarodzonego (ciągle jeszcze wolny etat) no i obrońcy kobiety, bo sprawiedliwie ma być. Nie ma dna absurdu, którego nasze życie publiczne nie przebije.
 • 2017-09-16 22:02 | wojtek_ab

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  Czy to byl gwalt to sie dopiero wyjasni po rozprawie sadowej. Everyone is innocent until proven guilty. A po wyroku to mozna sobie wedle upodobania dowolnie pisac. A tak na marginesie to kto przy zdrowych zmyslach uwaza heavy metal za muzyke warta kreowania czy sluchania.
 • 2017-09-17 09:16 | metaldark

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  "Polacy winni..."? Wyrok został wydany, ale nie "na kobiety" tylko przez kobietę w tym jakże stronniczym, seksistowskim i anty polskim artykule.Tymczasem nie zostało wniesione jeszcze nawet oskarżenie przeciwko zespołowi.
  Próbki DNA mogą być dowodem na obcowanie seksualne co wcale nie znaczy że w wyniku gwałtu. Natomiast te banalne tłumaczenia jak Pani pisze to oświadczenia zespołu składane przez nich jeszcze przed aresztowaniem kiedy nikt z nich nie podejrzewał że został za nimi wydany nakaz aresztowania.
  Potwierdza Pani sobie tezę że "jeśli mężczyzna dokonuje przestępstwa, to z winy kobiety" wybranymi komentarzami przeciwko kobietom, podczas gdy przeciwko zespołowi, mężczyznom, publikowane również są negatywne i obraźliwe komentarze.
  Celem polskich władz jest robienie sobie przy okazji różnorakich nieszczęść naszych obywateli za granicą dobrego PR-u, a później niewiele się interesują tymi sprawami żeby przytoczyć przykład śmierci dziewczyny w Egipcie. W tym przypadku więc o dobrym wizerunku nie może byc mowy więc stąd pewnie brak jakichś spektakularnych wypowiedzi czy działań.
  Zarzuty skierowane są nie przeciwko robotnikom budowlanym tylko muzykom i członkom zespołu więc co dziwnego w tym że polska i zagraniczna prasa przedstawia ich w ten sposób?
  Zespół to nie "gwiazda Woodstoku", tylko gwiazda światowej muzyki metalowej i występuje na wielu światowych festiwalach więc dołacznie do tego Owsiaka ma jedynie pokazać go w negatywnym świetle przy tej okazji.
  Wspomniany przez Panią nic nie znaczący zespół, który deklaruje się że wycofuje z odwołanej i tak trasy próbuje robić sobie reklamę przy okazji tego nieszczęścia i nic więcej. Godne potepienia a nie pochwały.
  Chłopaki z tego zespołu to inteligentni, spokojni ludzie a nie jacyś zwyrole więc dobrze by było poczekać na sprawę sądową która wyjaśni co się stało a nie uznawać ich od razu za winnych...
 • 2017-09-17 10:14 | KoniuW

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  Kobito, miło, że bronisz domniemanie pokrzywdzonej, bo wczułaś się pewnie w jej rolę, ale zbadaj temat nie od strony gwałtu jako gwałtu, ale od strony mentalności kobiet bywających na koncertach metalowych. 90% z żeńskiej publiczności jest tam, bo podobają im się chłopaczki z długimi włoskami, wykonujący ruchy bioderkami z gitarką. Ci na scenie podobają im się najbardziej, a jak się nie uda, to ci w barze też dadzą radę. To jest subkultura szlaufów i stąd powszechna opinia, że w sprawie, w której nic się nie trzyma kupy, zawiniła kobieta, najpewniej czując się wyzwolona po paru piwach i niekoniecznie zadowolona z rana, kiedy uświadomiła sobie, że trzeba wracać do sąsiedniego miasta, a telefon kipi od smsów od jej chłopaka, a zespół jeżdzący od 20 lat po świecie jako headliner, nikogo z danych szlaufów z pewnością nigdy nie musiał porywać i gwałcić.
 • 2017-09-17 10:15 | Marjann

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  Artykuł pełen pomówień, oskarżeń, niesprawdzonych informacji, nacechowany fantazjami i ocenami autorki a nie faktami. Jeden z wielu, który oczernia niewinnych ludzi. Mam nadzieję, że po całej sprawie i oczyszczeniu z zarzutu i oskarżeń, przyjdzie czas na pozwy dla nierzetelnych dziennikarzy.
 • 2017-09-17 11:46 | Teh

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  A może by najpierw poczekać na wydanie wyroku przez sąd, a nie pisać pierdół i z góry oskarżać nic nie wiedząc na dany temat?
 • 2017-09-17 14:42 | Alice_

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  Pół godziny surfowania na prawicowych portalach plus teza, że Polak zawsze najgorszy i już mamy artykuł gotowy. Nie wchodzę na tamte strony, bo niczego mądrego się tam nie spodziewam, ale też nie rozumiem, dlaczego fakt, że zgwałcił Polak ma mnie oburzać bardziej. Generalnie oburza mnie każdy gwałt, a jeśli miałabym wprowadzać jakąś gradację, to bardziej poruszają mnie te, które teoretycznie mogłyby spotkać mnie, czyli przypadkowa kobieta w parku lub na plaży, kobieta jadąca na rowerze (ostatnio w Niemczech pojawiają się przypadki, że ofiary jadące rowerem, wydawałoby się bezpieczna sytuacja, są spychane), kobieta w moim wieku. Nie słucham muzyki granej przez ten zespół, na koncert bym się nie wybrała, więc nie mam o sprawie pojęcia, nie widzę potrzeby dyskutowania i angażowania się tylko dlatego, że to są Polacy. Mam jedynie nadzieję, że proces będzie sprawiedliwy i zostaną ukarani, jeśli rzeczywiście to zrobili.
  No i jeszcze jedno, teraz będzie kontrowersyjnie ;) Jednak widzę pewną różnicę, kiedy takiego przestępstwa dopuści się naćpany muzyk rockowy (bo to dość zepsuty światek, jak wiadomo) lub "uchodźca", czyli osoba apelująca do naszej moralności, szukająca u nas pomocy i ochrony...
 • 2017-09-17 18:17 | Slawomirski

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  Powazni ludzie nie spekuluja. Fakty mozna i nalezy opisc. Osobiste emocje i interpretacje nadaja sie na rozmowe w kawiarni. Slusznie oberwla pani od czytelnikow.

  Slawomirski
 • 2017-09-18 14:18 | kasiaka1313

  A może jednak pomilczmy

  Pomilczmy a przynajmniej bądźmy ostrożni, zanim wyrok nie zostanie wydany. Decapitated zostali zatrzymani. Nie wiadomo, co się wydarzyło, a Pani potępiła już ich, jakby byli gwałcicielami z udowodnioną winą. Siła mediów jest ogromna, można komuś zniszczyć życie, zanim okaże się, jak a była prawda. Więcej odpowiedzialności za słowa, bo temat wdzięczny, ale faktów wciąż mało, więc wstrzymałabym się z ferowaniem wyroków.
 • 2017-09-18 14:52 | krebs06

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  czyżbym się mylił, wydaje mi się, że głównie komentują faceci (też nim jestem).
  Gratuluję artykułu treść komentarzy (większości) pokazuje, że temat jest.
 • 2017-09-18 16:28 | KoniuW

  VENOM PRISON?

  Cytowany przez panią Venom Prison może sobie pisać, że wycofał się z trasy, ale co za sztuka wycofać się z trasy, która i tak się nie odbędzie, bo gwiazda siedzi w pierdlu? Ktoś się podczepił pod sensację, a panienka uwierzyła.
 • 2017-09-18 23:34 | Lukassso

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  @krebs06: "Dla Lucasso kobieta zgwałcona jest ofiarą dopiero po wyroku skazującym gwałciciela, zaiste ciekawa to rozwaga". Nie, kobieta zgwałcona jest ofiarą dopiero wtedy, gdy w ogóle wiemy, że doszło do gwałtu. A w tym przypadku nie wiemy, bo - z całym szacunkiem - ale fałszywych oskarżeń o gwałt to już ten świat widział sporo, a zeznania zespołu, rzekomej ofiary oraz jej przyjaciółki wcale sytuacji nie rozjaśniają. Zastosujmy się do rady Autorki i pomilczmy o tej sprawie, dopóki nie będziemy znali faktów. Szkoda, że sama Autorka się do swojej własnej rady nie zastosowała.
 • 2017-09-19 00:40 | nakatomi

  Nie można nic z góry zakładać, ale autorka nie bierze pod uwagę

  podstawowego faktu, że za zespołami tego typu ciągną często stada groupies, dla których punktem honoru i zaszczytem jest świadczenie usług seksualnych całej kapeli. To znany od lat 60' i opisywany w biografiach różnych muzyków - proceder.
  Decapitated to nie jest pierwsza lepsza kapela. To zespół znany w USA, doceniany i popularny nie tylko w UE. To są artyści, którzy według Spotify w 2016 znaleźli się w rankingu wśród 10 najchętniej słuchanych za granicą polskich wykonawców.
  Nie żebym broniła, jeśli są winni jak najbardziej powinni zostać ukarani, ale prawdopodobieństwo, że obrażona groupie zemściła się, bo na przykład za szybko po fakcie została wyproszona - jest naprawdę w tym środowisku - spore.
 • 2017-09-19 09:20 | krebs06

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  cóż na podsumowanie może przypomnieć dyskutantom i obrońcom niesłusznie oskarżanym muzykom maksymę stosowaną w cywilizowanym świcie (Polska si do tego nie zalicza) Nie znaczy nie
  To tyle jeśli chodzi o udowadnianie, czy gwałt był prawdziwy
 • 2017-09-20 00:28 | Lukassso

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  @krebs06: Masz oczywiście rację, że nie znaczy nie. Tyle, że nie wiesz (i ja też nie wiem), czy było jakiekolwiek "nie", czy był gwałt, czy w ogóle doszło do stosunku. Tu nie chodzi o udowadnianie, czy gwałt był prawdziwy, tylko czy w ogóle był. A Polska jak najbardziej należy w tej kwestii do cywilizowanego świata, choć parę rzeczy jest jeszcze do poprawienia.
 • 2017-09-20 13:08 | Żabski

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  Dobry tekst na ważny temat. W Polsce przemoc seksualna w tym problematyka gwałtu jest od lat bardzo zaniedbana, czy tez zamiatana pod dywan. Wszyscy udają, że jej nie ma, a zasadą jest doszukiwanie się co najmniej współwiny u ofiary. Badania wiktymizacyjne pokazują ze większość gwałtów nie jest nawet zgłaszana, bo upokorzone ofiary boją się ujawnić sprawę. Niestety.
  Lektura komentarzy upojna, bardzo pouczająca. Jak w sieci, czy wiadomościach gruchnie informacja o gwałcie dokonanym przez imigrantów, pojęcie domniemania niewinności nie istnieje, no przecież pewne, że jak imigrant to gwałciciel i terrorysta, pyszne!
  Z komentarzy można się też dowiedzieć, że heavy metal to nie muzyka, komentują znawcy z kraju, w którym disco polo staje się wręcz muzyką narodową, O tempora, o mores! Przy okazji ten zespół gra technical death metal, a to inny gatunek muzyki niż heavy metal, ale co tam.
 • 2017-09-22 02:00 | zyta2003

  Re:Polacy winni gwałtu zbiorowego? Pomilczmy o tym

  Tak, w USA nie obowiazuje dla podejrzanego prawo domniemanej niewinnosci. DotycZy to WSZYSTKICH. Nie tylko polskich gnojkow z zespolu, ale np podobnie napalonych sytudentow najbardziej renomowanych uniwersytetow, czy kongresmena, ktorego podejrzewano o seks z nieletnim w publicznym klozecie. Na okraglo o takich domniemaniach informuja tutaj media. Wiec nie radze przyjezdzac do tak bezprawnego kraju.
  Niech wasz minister zarzada ekstradycji, he, he, Na moje oko, dostana po 15 lat. I radze nie uciekac ze Stanow, bo skoncza jak Polanski, ktory jednak wolalby robic kariere w USA i nie musiec sprawdzac lotnisk, czy aby go tam nie zatrzymaja.