Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Lotnisko Chopina wyłączone z ruchu pasażerskiego? Lepiej już zamknąć je całkowicie

(4)
Argument za tym jest przede wszystkim środowiskowy, a w zasadzie hałasowy.
 • 2017-09-29 09:21 | villamos

  cisza nocna

  Wypowiem się z punktu widzenia mieszkańca - w prostej linii 3 km od progu pasa. Owszem, jest głośno, ale wiedziałem, w co się pakuję, kupując mieszkanie, linie kolejowe podobnie hałasują. Kluczowym problemem jest cisza nocna. Na wielu cywilizowanych lotniskach jakoś można zakazać lotów między 22 a 6 rano. I to już jak dla mnie rozwiązałoby problem Okęcia.

  Sama lokalizacja jest genialna, choćby w cytowanym przez Autora Monachium dojazd kolejką na lotnisko trwa naprawdę długo, podobnie CDG, LHR, BCN itd. W szybki dojazd do Baranowa nie wierzę, nawet 25 minut z Dworca Centralnego (średnia prędkość pociągu ponad 100 km/h!) z punktu widzenia gęsto zaludnionych dzielnic południowych (Mokotów, Ursynów, Wilanów) oznacza ponad godzinę. Trafnie też wskazano na bliskość Okęcia do Mordoru.

  Wydaje mi się, że wystarczy wywalić czartery, cargo i tanie linie (do Modlina - tutaj pasażerowie są gotowi dojeżdżać dalej) i wtedy przy dobrej organizacji jeszcze przez długie lata nie zabraknie miejsca/okien czasowych na loty długodystansowe, krajowe i drogie krótkodystansowe (np. do europejskich stolic). A wracając do ciszy nocnej - to właśnie tanie linie i czartery "najchętniej" latają w środku nocy.
 • 2017-09-29 19:49 | trip

  Re:Lotnisko Chopina wyłączone z ruchu pasażerskiego? Lepiej już zamknąć je całkowicie

  Niemcy przez ok 14 lat borykaja sie z budowa superaeroportu w Berlinie-trzeba uczyc sie od nich.
 • 2017-09-30 15:34 | abchaz

  Re:Lotnisko Chopina wyłączone z ruchu pasażerskiego? Lepiej już zamknąć je całkowicie

  Nie chodzi o superlotnisko.
  Chodzi o WIELKIE BUDOWY KACZYZMU ,które mają zaćmić wielkie budowle socjalizmu ,takie jak Nowa Huta imienia Lenina.
  Imie nowe jest ustalone.
  Kolejne pokolenia będą miały co wysadzać.
 • 2017-10-01 09:08 | sztubak

  Re:Lotnisko Chopina wyłączone z ruchu pasażerskiego? Lepiej już zamknąć je całkowicie

  Niemcy się borykają...
  Nam się to nie zdarzy. Zmieni się przepisy przeciw pożarowe i wszelkie inne w miarę potrzeby, albo inspektorów na właściwych i sprawa załatwiona.
  Ci durni Niemcy powinni się uczyć od nas jak rozwiązywać takie drobiazgi, odebrać budowę w terminie, wypłacić premie a potem zamknąć do remontu.