Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy nowa ustawa PiS zablokuje miastom dostęp do in vitro?

(6)
Rząd Beaty Szydło niby mówi o wsparciu polskich rodzin, ale tak naprawdę władza chce decydować, kto może tę rodzinę założyć i w jaki sposób.
 • 2017-10-02 10:54 | Jacek, NH

  Czy nowa ustawa PiS zablokuje miastom dostęp do in vitro?

  Nowa ustawa PiS nie zablokuje miastom dostępu do in vitro
 • 2017-10-02 11:20 | Jacek, NH

  Re:Czy nowa ustawa PiS zablokuje miastom dostęp do in vitro?

  Współpracujący z prestiżowymi uczelniami włoscy naukowcy Alberto Giubilini i Francesca Minerva twierdzą, że lekarze powinni mieć prawo uśmiercania noworodków, których nie chcą rodzice. Swoje przerażające tezy opublikowali w piśmie zajmującym się etyką we współczesnej medycynie "Journal of Medical Ethic"
 • 2017-10-02 12:49 | Żabski

  Re:Czy nowa ustawa PiS zablokuje miastom dostęp do in vitro?

  Dobnry teks, aczkolwiek pozwolę sobie na złośliwy i cyniczny komentarz.

  Na stronie AOTMiT, w zakładce "o nas" wyraźnie jest napisane, że "Na czele Agencji stoi Prezes i swoje zadania wykonuje przy pomocy Wiceprezesa." W świetle dotychczasowej polityki kadrowej PiS, należy spodziewać się szybkiej wymiany prezesa i wiceprezesa "bez żadnego trybu", ale w oparciu o "imperatyw moralny".

  Obym się mylił.
 • 2017-10-02 17:31 | Anna Poll

  Państwo wyznaniowe jest bezwzględnie wyznaniowe.

  Wściekła, polska inkwizycja, jak zawsze na posterunku.Cały zakichany, polski establishment polityczny to katolicka prawica. POPiS, Nowoczesna, PSL i kukizy.
  Humanistyczny świat nie ma w Polsce żadnych szans na godne życie.
 • 2017-10-03 18:40 | Martin L

  Re:Czy nowa ustawa PiS zablokuje miastom dostęp do in vitro?

  Jacek, NH
  Skoro pan taki obronca zycia to prosze spelnic slowa papieza Franciszka o pomaganiu uchodzcom a nie zaslaniac sie tanimi frazesami.Typowa pisowska hipokryzja, twierdza ze zarodki to ludzie a ludzi zostawiaja na smierc.
 • 2017-10-04 19:18 | MajOrYX

  Re:Czy nowa ustawa PiS zablokuje miastom dostęp do in vitro?

  Kościół przy pomocy rządu będzie walczył z in vitro i każdym rozwiązaniem, które uzna za zagrożenie dla tradycji. Niewątpliwie o. Tadeusz Rydzyk, abp. Marek Jędraszewski i wielu innych hierarchów polskiego Kościoła są konserwatystami. Nawet więcej, tradycjonalistami i starają się odbudować stary ład polityczny, który funkcjonował w Polsce przed 1939 rokiem, a nawet wcześniej. Ich celem jest powrót społeczeństwa i tradycji do takiego etapu historycznego, kiedy Kościół mógł czuć się najbezpieczniej i partycypować w sprawowaniu władzy, jednocześnie nie ponosząc żadnej odpowiedzialności.
  Polscy biskupi i księża konserwatywni, którzy tak chętnie porównują swoich oponentów politycznych, tak politycznych, do uczestników konfederacji targowickiej zapominają, że papież Pius VI wystosował specjalne błogosławieństwo dla dzieła konfederacji targowickiej. Gorącymi zwolennikami konfederacji byli: prymas Michał Jerzy Poniatowski, biskup chełmski Wojciech Skarszewski, biskup żmudzki Jan Stefan Giedroyć, biskup poznański Antoni Onufry Okęcki, biskup łucki Adam Naruszewicz i biskup wileński Ignacy Jakub Massalski. 9 maja 1794 na Rynku Starego Miasta w Warszawie przed ratuszem powieszeni zostali publicznie przywódcy konfederacji skazani na karę śmierci przez Sąd Kryminalny Księstwa Mazowieckiego: hetman wielki koronny Piotr Ożarowski, marszałek Rady Nieustającej Józef Ankwicz i hetman polny litewski Józef Zabiełło. Czwarty skazany, biskup inflancki Józef Kazimierz Kossakowski, po zdjęciu święceń kapłańskich został powieszony przed kościołem św. Anny.
  Targowica również była przedsięwzięciem skierowanym przeciwko jakimkolwiek próbom zmiany ładu społecznego, który Kościół uznawał, jako korzystny dla siebie. Targowicę w Polsce obecnie też mamy, ale nie jest ona tam, gdzie wskazują hierarchowie.