Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Obywatele RP piszą do Zofii Romaszewskiej: W Polsce wzrasta faszyzm

(15)
Jesteśmy spychani pod ściany, nasze transparenty są zasłaniane, by nie drażniły idących krokiem marszowym kolumn. Nas się wielokrotnie legitymuje i wobec wielu kieruje wnioski do sądu.
 • 2017-10-09 19:57 | Mauro Rossi

  Faszyzm nie przejdzie

  Faszyzm hartował się w agresji na ulicy, dokładnie tak jak to dzisaj robią "Obywatele RP".
 • 2017-10-09 22:13 | kwintesencja

  Czy naprawdę Obywatele RP wierzą, że ten list będzie przeczytany?

  A co ważniejsze - że wywoła oczekiwaną przez autorów reakcję?

  Zauważcie Państwo, już nie działa prawo, już wystarczy oświadczyć "ja poza trybem", żeby móc rzucić w twarz posłom, że są zdradzieckimi mordami. Już Sejm nie musi się odnosić (przegłosować) do veta Prezydenta. Już można - do złożonych w Sejmie przez Prezydenta projektów ustaw - zgłosić "pod stołem" projekty zmian tychże ustaw, nad którymi posłowie jeszcze nie pracowali i nikt się nie unosi oburzeniem, nikt nie woła, że to naruszenie sposobu procedowania. A Państwo chcecie, żeby Pani Romaszewska zajęła się listem pisanym przez gorszy sort?
 • 2017-10-09 23:48 | Andrzej Falicz

  Ruch..antyfaszystowski

  Ostatnie miejmy nadzieję sieroty po tzw. ruchu antyfaszystowskim...stworzonym nomem omen przez Stalina jako oręż internacjonalistycznej walki o lewicowy raj
 • 2017-10-09 23:56 | Andrzej Falicz

  Re:Obywatele RP piszą do Zofii Romaszewskiej: W Polsce wzrasta faszyzm

  @ kwintesencja
  Długo bedziecie...jechać na " tych mordach"? Amunicji brakuje?

  Pod stołem...?
  Przecież każda ustawa ma być przedmiotem dyskusji. Czyżby obóz prawicy nie miał do tego prawa?
  Każda ustawa i tak i tak jest głosowana w Sejmie...możecie ją odrzucić, zgłosić swoje poprawki lub prezydent zawetować lub TK oprotestować ...ale suweren wam nie udzielił mandatu...przykro co?
  Prawdziwy "faszyzm".
 • 2017-10-10 10:41 | janadam48

  Re:Obywatele RP piszą do Zofii Romaszewskiej: W Polsce wzrasta faszyzm

  Państwa już nie ma!
  Obywatele zamiast kierować swoje skargi do sądów piszą do do wdów lub do dawnych opozycjonistów. W sprawach ważnych dla kraju, prezes umawia się z p.o.prezydenta! Premier milczy lub udaje ,że nic się nie dzieje. Europejski Trybunał Praw Człowieka rozpatruje skargi bez czekania na aż nasz TK wyda werdykt. Wdowa po opozycjoniście jest najważniejszym doradcom prezydenta. Prezydent wczoraj znowu wrzeszczał na drugi sort ,że dopiero od wyboru PIS mamy demokrację bo suchają suwerena. PiS po dwóch latach rządów gościa z Nowogrodzkiej dokonał takiej rozpierduchy instytucji państwowych do tego stopnia ,że zwykły obywatel został z ręką w nocniku. Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć,że pomimo ustroju nowogrockiego w IV RP suweren dalej popiera tych tytanów intelektu?! Czy naprawdę te przysłowiowe "pińcet+" dokonało takiego zwrotu,że wolimy kasę zamiast wolności?! Co takiego musi się stać żeby suweren skończył wierzyć w cuda?! I czy naprawdę posłowie pisu zostali tak odmóżdżeni,że powtarzają wszystko to co dostaną przekazem z nowogrodzkiej?!
 • 2017-10-10 11:07 | turkmen

  Re:Obywatele RP piszą do Zofii Romaszewskiej: W Polsce wzrasta faszyzm

  ..pani Romaszewska chyba nie widzi ze ,,sponsorem ,,faszyzmu w Polsce jest wlasnie PIS
  a blogoslawienstwo czesto idzie od kosciola katolickiego!!!
 • 2017-10-10 12:15 | tuciu

  Re:Obywatele RP piszą do Zofii Romaszewskiej: W Polsce wzrasta faszyzm

  Pani Romaszewska angażowała się w obronę praw obywatelskich Starucha twierdząc, że jest prześladowany z powodu swoich poglądów, a nie agresji. Teraz przekonamy się ile w tym było pryncypialności, a ile zbieżności poglądów z tym panem. Dobrze, że Obywatele RP dają pani senator szansę jednoznacznej deklaracji w sprawie pryncypiów, które są dla niej rzekomo tak ważne.
 • 2017-10-10 12:19 | Emirati

  Re:Obywatele RP piszą do Zofii Romaszewskiej: W Polsce wzrasta faszyzm

  Panu Mauro sie cos pomylilo z tym hartowaniem.
  To jak za komuny gdy aresztowano czlowieka bo byl zamieszany w kradziez zegarka. W sumie to jemu ukradli ale zamieszany w kradziez byl.
  Dzis ONR hartuje sie na Obywatelach RP a jutro zrobi nam noc krysztalowa.
 • 2017-10-10 16:57 | Aspiryna

  Re:Obywatele RP piszą do Zofii Romaszewskiej: W Polsce wzrasta faszyzm

  Panie "Rossi"... I znowu pan klamie? Obywatele RP na ulicy zachowuja sie spokojnie, to nie sa bandziory z ONR-u, czy tez
  "Mlodziezy Wszechpolskiej"!
 • 2017-10-10 16:59 | Aspiryna

  Re:Obywatele RP piszą do Zofii Romaszewskiej: W Polsce wzrasta faszyzm

  Panie "Falicz" - pan dobrze wie, ze od dwoch lat zadne ustawy nie sa juz konsultowane publicznie!

  P.S. Moze to nie jest jeszcze faszyzm... ale coraz blizej do dyktatury w stylu tureckim.
 • 2017-10-10 21:09 | _sens

  Re:Obywatele RP piszą do Zofii Romaszewskiej: W Polsce wzrasta faszyzm

  @janadam48..."Państwa już nie ma!"

  Doprawdy? Moim zdaniem Rzeczpospolita Polska właśnie zaczyna się odradzać.

  "Obywatele zamiast kierować swoje skargi do sądów piszą do do wdów lub do dawnych opozycjonistów."

  Ja szary człowieczek kieruje swoje skargi do sądów i zauważam, ze pod wpływem przemian, cennych dla takich szaraczków jak ja, sądy zaczynaja wreszcie te skargi pozytywnie rozpatrywać.

  "Premier milczy lub udaje ,że nic się nie dzieje"

  Czy to jakieś nowum? Przypomnij sobie czasy Pana Tuska i Pani Kopacz.

  " PiS po dwóch latach rządów gościa z Nowogrodzkiej dokonał takiej rozpierduchy instytucji państwowych do tego stopnia ,że zwykły obywatel został z ręką w nocniku"

  Ja zwykły obywatel jakoś nie odczuwam aby ma ręka macała dno nocnika. Wręcz przeciwnie jestem bardzo zadowolony z tych jakże oczekiwanych przez większość "szaraczków" przemian.

  "Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć,że pomimo ustroju nowogrockiego w IV RP suweren dalej popiera tych tytanów intelektu?!"

  Czyli co, wg Ciebie suweren ma popierać tytanów przekrętów z PO?

  Czy naprawdę te przysłowiowe "pińcet+" dokonało takiego zwrotu,że wolimy kasę zamiast wolności?!

  Czy naprawdę opozycja i jej zwolennicy nie rozumieją, że tu nie o "pińcet+" chodzi?Kiedy opozycja uderzy się wreszcie w pierś i krzyknie głośno: "To nasza wina, to nasze przekręty i traktowanie ludzi jako ciemnej masy, która można dobrowolnie sterować i śmiać sie z tego oficjalnie w niebogłosy spowodowało, że PiS ma teraz większość w sejmie.O jaki brak wolności Ci chodzi? Ja póki co dostrzegam brak wolności robienia przekrętów.

  Co takiego musi się stać żeby suweren skończył wierzyć w cuda?!

  Czas kolego zmienić opozycję, która nie ma dla zwykłego szarego człowieka żadnej alternatywy oprócz histerycznych krzyków "nie bo nie", "wolność, demokracja". Niestety na tę hipokryzję żaden Kowalski się nie nabierze.

  Pozdrawiam i miłej nocy życzę.
 • 2017-10-10 23:08 | kwintesencja

  Andrzej Falicz zupełnie niepotrzebnie się tak unosisz...

  ...bo wystarczyłoby tylko zapoznać się z zasadami procesu legislacyjnego, żeby wiedzieć jaki jest sposób postępowania z wniesionym projektem.

  Prezydent Andrzej Duda 26 września 2017 r. złożył do Marszałka Sejmu swoje projekty ustaw w trybie art. 118 ust. 1 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej i dla dalszego procedowania właściwa jest obowiązująca procedura ustawodawcza.
 • 2017-10-11 02:33 | Andrzej Falicz

  W Polsce wzrasta faszyzm... czyli "argumentum ad Hitlerum" dowodem desperacji

  @ kwintesencja
  Czy "procedura w trybie" zabrania prowadzenia rozmow z rzadzaca partia, z ktorej wywodzi sie sam prezydent?
  Rozmowy trwaja na temat: jakie zmiany do prezydenckich projektow proponowane przez wiekszosc sejmowa (!) zadowolilyby go na tyle by nie wniosl kolejnego weta -
  to chyba naturalne i absolutnie normalne, ze w ramach swojego obozu politycznego uzgadnia sie takie sprawy.

  Dla aspiryny:
  w Sejmie zasiadaja przedstawieciele narodu wybrani w procesie demokratycznego glosowania przez Polakow, Zasiadaja tam poniewaz obywatele oczekuja od nich uchwalania prawa.
  A akurat ci stali sie wiekszoscia sejmowa a nie Platforma bo program i poglady PiS znalazl najwieksze poparcie.
  Tylko tyle i az tyle. DEMOKRACJA.
  To Sejm uchwala prawo i poslowie za to ponosza odpowiedzialnosc polityczna przed Polakami.
 • 2017-10-11 08:16 | _sens_

  Re:Obywatele RP piszą do Zofii Romaszewskiej: W Polsce wzrasta faszyzm

  Co na to UE?
  Nic, absolutnie nic. W oficjalnych komunikatach słyszymy, że jest to wyłącznie wewnętrzna sprawa Hiszpanii. O większy cynizm naprawdę trudno. Gdy kilka lat temu część Serbii (Kosowo) ogłosiła secesję natychmiast uznały ją prawie wszystkie kraje UE oraz USA. Stało się tak dlatego, że Serbia jest sojusznikiem Rosji oraz Chin, a władze Kosowa zgodziły się na utworzenie bazy wojskowej NATO. Najlepszy jest fakt, że już po secesji do Kosowa wysłano Siły Pokojowe ONZ.

  Ciekawe jaka byłaby reakcja UE gdyby władze Rosji w podobny sposób zareagowałyby na próby odłączenia się Okręgu Kaliningradzkiego? Przypuszczam, że gdyby Moskwa zareagowałaby podobnie jak Madryt to media przez 24 godziny na dobę relacjonowałyby łamanie praw demokracji. W ciągu tygodnia nałożonoby sankcje na „opresyjny REŻIM”, a NATO dyskutowałoby nad interwencją chroniącą mniejszości narodowe. Niemożliwe??? Przypomnijmy sobie jakie było uzasadnienie dla interwencji w Libii, która doprowadziła do totalnego zniszczenia najbogatszego niegdyś kraju Afryki.
 • 2017-10-11 15:50 | Jarek16

  Re:Obywatele RP piszą do Zofii Romaszewskiej: W Polsce wzrasta faszyzm

  @_sens_ Tak, masz rację. Kompleks militarno-przemysłowy USA jest strasznie cyniczny. Nie to co bratnie kraje socjalistyczne, które z pobudek ideowych niosły internacjonalistyczną pomoc zniewolonym narodom gdzie tylko mogły. Od Węgier i Czechosłowacji po Kongo i Angolę. A wszędzie gdzie tę pomoc zaniosły tam zapanował pokój, dobrobyt i sprawiedliwość. Jeśli w czasach PRL byłeś lektorem PZPR albo oficerem politycznym to rozumiem, ale jak jesteś na to za młody to zacznę wierzyć w reinkarnację i wędrówkę dusz.