Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się stawić na komisji reprywatyzacyjnej

(19)
Władza to nie tylko splendory – przekonuje się właśnie Hanna Gronkiewicz-Waltz. Weźmie odpowiedzialność polityka czy też ucieknie z placu boju?
 • 2017-10-11 13:40 | mopus11

  Pani Gronkiewicz - Waltz do boju.

  "Już po wystąpieniu sprzed półtorej roku"
  Pani redaktor odmiana przez przypadki liczebnika półtora: rodzaj męski i nijaki - półtora, rodzaj żeński - półtorej.
 • 2017-10-11 13:50 | Tanaka

  Szanowna Autorko

  Domaganie się, żeby rezydent Warszawy stawiła się przed partyjno-egzekucyjną komisją niejakiego Jakiego, jest zaproszeniem pani prezydent na szafot. To zła propozycja, i dla HGW i dla miasta i dla PO i wreszcie, dla publicznej wiedzy i wyjaśnienia zawiłości prywatyzacji. To świetna propozycja dla PiS, bo to właśnie postawienie HGW na szafocie, a wtedy PiS z lubością spuści topór na głowę pani prezydent, na głowę PO i miasta, oraz obywateli Polski. Nie dowiemy się bowiem nic ważnego i właściwego w sprawie prywatyzacji, a odbędzie się krwawy spektakl dla gawiedzi i jeszcze większe wzmocnienie PiS kosztem obywateli. Tego Pani chce?

  Hanna Gronkiewicz Waltz powinna przedstawić, obszernie, swoje stanowisko, omówić zawiłości i trudności procesu prywatyzacji związanego z istnieniem dekretu Bieruta i państwa prawa dziś. Powinna to zrobić w sposób i w miejscu gwarantującym jej swobodę przedstawienia wszystkiego tego co ma do powiedzenia, bez przerywania, bez tendencyjnych pytan bez uwłaczania czy stosowania wybiegów formalnych i nieformalnych by jej zamknąć usta, wyrzucić pełnomocników itp - jak zrobił to niejaki Jaki.
  Bardzo możliwe, że najlepszym sposobem przedstawienia przez panią Hannę Gronkiewicz Waltz tego co ma do powiedzenia byłoby dokonanie nagrania wideo, w kilku częściach, każda traktująca o jednym rozdziale z integralnej całości i opublikowaniu tego w internecie, dla wszystkich. na przykład na You Tube. Wykład wiedza, tematyczne rozdziały, objaśnienia, przedstawienie trudności i zawiłości, przypomnienie zasad prawa obowiązującego prezydenta i samorząd i tak dalej. Niec każdy ma możność dowiedzieć się jak było i jak działało oraz pojąć sprawy samorządu, państwa i własne, bo sam obywatel mając stosunki majątkowe, temu samemu podlega. Byłoby to ze wszech miar pożądane: wyjaśnienie, stanowisko i edukacja obywatelska.
 • 2017-10-11 16:17 | wladimirz

  HGW jest jaka była, kiedy z niebytu(i rekomendacji Opus Dei) zostawała prezesem NBP, kandydatką na przezydenta RP z objawieniami od Ducha Św., wiceprezesem EBOiR,

  bezwzględnym komisarzem Tuska "wycinającym" z warszawskiej PO podejrzanych nawet o sprzyjanie Piskorskiemu i wreszcie, z nadania Tuska, prezydentem Warszawy - egocentryczną i sprytną(ale nie mądrą), niekompetentną karierowiczką o małym rozumku, patrzącą na każdy problem wyłącznie z perspektywy swojej kariery i nadrabiającą braki kompetencji wiernością wobec aktualnego sponsora. Dziś nie ma żadnego OSOBISTEGO interesu w trafianiu przed komisję Jakiego, gdzie by, przy jej intelekcie, poległa z kretesem. Więc ten apel na pewno jej nie przekona :-(
 • 2017-10-11 17:07 | żyga

  Re:Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się stawić na komisji reprywatyzacyjnej

  Gdyby inni z opozycji tak walczyli z bezprawiem jak Ona ,prezes dostał by s i.Mamy Rejtana w sukience.Wszelkie namawianie o przybycie to nie głupota ,to błąd.Najpierw nieudaczniki posyłają swoich do Jakiego a też s,, ją w spodnie.Jest czs aby ich wycofać z komisji,za jedno ,za niszczenie kobiety ,której nic nie udowodniono a się ją każe,.Paranoja naszych podłych czasów.Jaki ma prokuratorów od zbadania spraw .
 • 2017-10-11 19:16 | snakeinweb

  Re:Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się stawić na komisji reprywatyzacyjnej

  Pani Gronkiewicz-Walc w tym co robi powinna stać się szanowaną ikoną oporu wobec bandyckich nierządów PiS-u, a kto wie, czy nawet nie wyłaniającą się liderką faktycznej opozycji.

  Tym czasem dal partyjnego i medialnego bezhołowia, w tym tzw. "opozycji" staje się ofiarą i krową na pożarcie na ołtarzu medialnego hucpiarstwa i bolszewicko-inkwyzycyjnych pseudo-komisji.

  To kolejny dowód, że między nierządami PiS-u i tzw. "opozycją" nie ma absolutnie żadnej różnicy.
 • 2017-10-11 19:32 | czerwona-meduza

  Re:Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się stawić na komisji reprywatyzacyjnej

  "półtorej roku"? błagam, po jakiemu to? rok jest rodzaju męskiego!!!
 • 2017-10-11 19:32 | Slawomirski

  Re:Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się stawić na komisji reprywatyzacyjnej

  HGW jest kula u nogi dla PO.

  Slawomirski
 • 2017-10-11 20:34 | ewa leonarda

  Re:Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się stawić na komisji reprywatyzacyjnej

  A właśnie nie powinna. Pan Jaki prowadzi komisję niekonstytucyjną i bezprawną. Jej celem jest polityczny pokaz. Przychodząc na tę komisję tylko się wspiera bezprawne działania pana Jakiego i gra w jego grę.
  Cóż z nas za naród, że godzimy się na bezprawne działania władzy?
  Niech prasa też ma odwagę powiedzieć NIE.
 • 2017-10-11 20:39 | jakowalski

  Re:Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się stawić na komisji reprywatyzacyjnej

  Obecna Pani Prezydent m. st. Warszawy nie ma sumienia ani też niczego do niego podobnego. Nie ma ona też honoru, ale do niedawna miała ona bardzo szerokie plecy i to nawet w samej Brukseli. Ale teraz, gdy sprawy zaszły zbyt daleko, to nikt w PO nie chce się przyznać, że ją kiedykolwiek znał i nawet w „Wyborczej” i „Polityce” pojawiają się coraz to liczniejsze krytyczne głosy na jej temat. Wychodzi więc, że jest ona politycznym trupem, a smród tego trupa otaczający kojarzy się od dawna każdemu mylącemu Polakowi z PO a szczególnie z jej zarządem, z ex-premierem Tuskiem włącznie.
  Zaś to, że mimo setek toczących się śledztw reprywatyzacyjnych nie usłyszała ona jeszcze nawet jednego zarzutu, choćby niedopełnienia obowiązków, oznacza, że sporo jest jeszcze do zrobienia w sprawie oczyszczenia polskiego wymiaru sprawiedliwości, prokuratury i policji z elementu, nie bójmy się tak powiedzieć, mafijno-kryminalnego. Przecież jako prezydent m. st. Warszawy, miała ona obowiązek wiedzieć o tych, jakże przecież licznych na warszawskim ratuszu, aferach prywatyzacyjno-finansowych i zgłaszać dowody dotyczące tych afer do prokuratury, ale ponieważ tego nie robiła, to znaczy w najlepszym dla niej wypadku, że kryła ona przestępców, a w najgorszym, że sama była w te przestępstwa zamieszana a nawet że była ona capo de tutti capi. I jak tu można mieć szacunek dla polskich polityków, urzędników i profesorów - przecież ta pani jest także profesorem prawa.
 • 2017-10-11 20:42 | jakowalski

  Re:Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się stawić na komisji reprywatyzacyjnej

  Tanaka,
  Ty naprawdę wierzysz w niewinność i polityczne dziewictwo pani prezydent? Poza tym, to non omne quod licet honestum est.
 • 2017-10-11 20:43 | bodan

  Re:Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się stawić na komisji reprywatyzacyjnej

  Hallo, przypominam. ze ta komisja jest wyposazona w uprawnienia pozakonstytucyjne. To znaczy, ze wszystkie jej decyzje po utracie wladzy przez Jakiego i JK beda mogly byc unieawaznione. HGW - tak trzymac, od tego jest prokuratura. Poza tym - jest czas aby Schetyna zastanowil sie nad swoja przyszloscia. Bo na szefa partii opozycyjnej to sie nie nadaje /vide poklask dla pis wnotowaniach/. Czas na refleksje.
 • 2017-10-11 22:57 | Szary Kot

  Re:Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się stawić na komisji reprywatyzacyjnej

  Absolutnie nie powinna stawać przed komisją! I ocena jej działalności sprzed trzech, pięciu czy dziesięciu lat nie ma tu nic do rzeczy. Ta komisja nie posłuży wyjaśnieniu czegokolwiek, tylko unurzaniu w g... Przedstawić swoje racje HGW powinna na swoich warunkach.
 • 2017-10-12 11:50 | azur

  Re:Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się stawić na komisji reprywatyzacyjnej

  Nie jestem przekonany, czy powinna. Ona też nie.
 • 2017-10-12 11:56 | Obama spod Laden

  Re:Hanna G. zachowuje się b. arogancko

  Aroganckie zachowanie Hanny G. jest normą. Jeśli tak zachowuje sie wobec znajomych, to diabli z nią, ale teraz z każdym dniem odbiera zwolenników PO (jest jej wiceprzewodniczącą). Hanna G. nie próbuje nawet tłumaczyć się ze stawianych jej zarzutów. To jest niegodne osoby publicznej. No, ale taką władzę mieliśmy przez poprzednie 8 lat (i nie tylko). Obecna władza nie jest w niczym lepsza, ale za to jest cwańsza, bo ... rozlicza poprzedników na co nie było stac Donalda Tuska.
  Wypowiadam się, jak ... symetrysta. I o.k. Niech p.p. Władyka i Janicki nie żądają ode mnie, abym głosował na PO tylko dlatego, że PiS jest "be". Poprzednia władza charakteryzowała się wsparciem silnych (finansowo), pogardą dla ludzi słabszych i z chudym portfelem, tolerowaniem powszechnego złodziejstwa nazywanego przeważnie "przedsiębiorczością", nieliczeniem się z opinią publiczną, wchodzeniem kościołowi w tylna część ciała itp., itd.
  Tak myśli spora część normalnych ludzi w Polsce. Nie chcą PiS, ale różnych Schetyn, Petru i Nowackich również nie.
  Powiem więcej: dobrze, że władza PiS przytrafiła się Polsce teraz, a nie np. za 8 lat. Jest szansa, że Polacy szybciej przejrzą na oczy. W innym przypadku (gdyby PiS nie zdobył władzy w 2015 roku) mielibyśmy w Polsce wielką rewoltę przeciwko neoliberalizmowi np. w latach 20-30-tych XXI wieku, a więc w czasie gdy Zachód już dawno pogrzebie te idee i uwolni się od nich raz na zawsze.

 • 2017-10-12 12:00 | Obama spod Laden

  Re:Hanna G. zachowuje się b. arogancko

  Aroganckie zachowanie Hanny G. jest normą. Jeśli tak zachowuje sie wobec znajomych, to diabli z nią, ale teraz z każdym dniem odbiera zwolenników PO (jest jej wiceprzewodniczącą). Hanna G. nie próbuje nawet tłumaczyć się ze stawianych jej zarzutów. To jest niegodne osoby publicznej. No, ale taką władzę mieliśmy przez poprzednie 8 lat (i nie tylko). Obecna władza nie jest w niczym lepsza, ale za to jest cwańsza, bo ... rozlicza poprzedników na co nie było stac Donalda Tuska.
  Wypowiadam się, jak ... symetrysta. I o.k. Niech p.p. Władyka i Janicki nie żądają ode mnie, abym głosował na PO tylko dlatego, że PiS jest "be". Poprzednia władza charakteryzowała się wsparciem silnych (finansowo), pogardą dla ludzi słabszych i z chudym portfelem, tolerowaniem powszechnego złodziejstwa nazywanego przeważnie "przedsiębiorczością", nieliczeniem się z opinią publiczną, wchodzeniem kościołowi w tylna część ciała itp., itd.
  Tak myśli spora część normalnych ludzi w Polsce. Nie chcą PiS, ale różnych Schetyn, Petru i Nowackich również nie.
  Powiem więcej: dobrze, że władza PiS przytrafiła się Polsce teraz, a nie np. za 8 lat. Jest szansa, że Polacy szybciej przejrzą na oczy. W innym przypadku (gdyby PiS nie zdobył władzy w 2015 roku) mielibyśmy w Polsce wielką rewoltę przeciwko neoliberalizmowi np. w latach 20-30-tych XXI wieku, a więc w czasie gdy Zachód już dawno pogrzebie te idee i uwolni się od nich raz na zawsze.

 • 2017-10-12 12:57 | v.krasnowska

  Re:Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się stawić na komisji reprywatyzacyjnej

  Zgadzam się z Tanaką, tak - Pani Prezydent powinna nam wszystkim wyjaśnić co się działo i dlaczego, jasne, że najlepiej w formie która pozwoliłaby jej na niczym nie skrępowaną wypowiedź. I nie rozumiem, że z tej możliwości dotąd nie skorzystała.
 • 2017-10-13 15:50 | jakowalski

  Re:Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się stawić na komisji reprywatyzacyjnej

  Obama spod Laden 2017-10-12 11:56
  Racja!
 • 2017-10-13 15:51 | jakowalski

  Re:Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się stawić na komisji reprywatyzacyjnej

  Krasnowksa i Tanaka
  Pani Prezydent nie ma niczego na swoją obronę.
 • 2017-10-26 18:35 | artur702

  Hanna Gronkiewicz-Waltz nie powinna się stawić.

  Pani prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz jest profesorem prawa. Nie może autoryzować swoim stawiennictwem dziką i bezprawnie powołaną komisję ludową Jakiego. Komisja nie posiada umocowania prawnego w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, jest zatem instytucją bezprawną. Wszystkie "mandaty karne" nałożone przez tych dzikusów na Panią prezydent po odzyskaniu praworządności przez Polskę będą musiały zostać zwrócone wraz z odsetkami, ponieważ nałożono je bezprawnie. Pani prezydent wielokrotnie oświadczała, że w razie wezwania na przesłuchanie przez prokuraturę, stawi się do dyspozycji, ponieważ prokuratura jest organem konstytucyjnym. I to jest logiczne. To jest normalne.