Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ruszył bezprecedensowy proces – za blokowanie marszu ONR

(14)
Przed sądem zostali postawieni obywatele, którzy zrobili to właśnie, co powinno zrobić państwo: stanęli na drodze odradzania się skrajnie niebezpiecznych tendencji i ruchów.
 • 2017-10-11 18:04 | Aspiryna

  Panstwo PiSowskie wspiera faszystow

  PiS-owskie panstwo w coraz bardziej otwarty sposob wspiera i popiera organizacje o charakterze faszystowskim!
 • 2017-10-11 19:07 | snakeinweb

  Re:Ruszył bezprecedensowy proces – za blokowanie marszu ONR

  To symptomatyczne, jak równą pogardą do prawa kieruje się zarówno PiS jak i antypis. Symetryzm doskonały.

  Jak można zabronić wolności zgromadzeń legalnej w końcu organizacji? Na jakiej prawnej podstawie mógłby to urząd miasta zrobić? Autor jest to za pełną samowolką i dziczą prawną?

  I jak można bronić łamania porządku publicznego. Siadanie na ulicy by hamować ruch drogowy czy inne manifestacje jest łamaniem prawa. Co ma robić policja? Rozdać stroną pały i zachować neutralność nawołując do ulicznej rozprawy?

  Podobnie z sądami. Sam fakt oskarżenia i osądzania kogoś o jakieś czyny nie jest formą bezprawnej represji. To sąd określa charakter, legalności i wagę czynów. Dlaczego Autor chce tu ograniczać prawo ludzi do sądów?

  Można założyć, że gdyby chodziło o taką Paradę Równości to ocena Autora dla identycznych zdarzeń byłaby o 180 stopni całkowicie odwrócona. Na przykład gdyby zakazano takiej parady, albo sądzono ONR-ców blokujących na ulicy nielegalnie przeprowadzenia takiej Parady.

  To jest właśnie symetryzm między PiS-em i anyPiS-em, który cechuje się całkowitą pogardą, relatywizacją i instrumentalizacją prawa. Prawo łamać to nie oni, a my. Kali ukraść krowę to prawo i sprawiedliwość. Kalemu ukraść krowę to nieprawość i niesprawiedliwość.
 • 2017-10-11 20:33 | lukalek4

  Re:Ruszył bezprecedensowy proces – za blokowanie marszu ONR

  Gdyby ktoś miał jeszcze złudzenia w jakim kierunku zmierzamy...
 • 2017-10-11 21:04 | Alrus

  Re:Ruszył bezprecedensowy proces – za blokowanie marszu ONR

  " stanęli na drodze odradzania się
  skrajnie niebezpiecznych tendencji i ruchów."
  Zdaje się, że to prywatna opinia red. Burnetko. Ewentualnie innych prywatnych osób. Stan prawny natomiast jest taki, że legalna organizacja z legalnym zezwoleniem władz manifestowała swoje legalne poglądy. Każdemu wolno mieć inne, a przeciw uważanym za niewłaściwe protestować. Ale nie w sposób konfrontacyjny, uniemożliwiający legalną, jako się rzekło, manifestację. To już co najmniej zakłócenie porządku publicznego, a w gruncie rzeczy fizyczna próba uniemożliwienia wyrażania poglądów odmiennych. Co miała policja zrobić? Przyjąć wykładnię jednej ze stron, czy postępować w myśl obowiązującego prawa? I co ma zrobić sąd - wbrew prawu uznać, że blokować legalny marsz wolno?
  Wolność słowa i wyrażania poglądów nie polega na tym, że wolno wyrażać tylko takie, co wszystkim się podobają. Jest odwrotnie - wolno nawet takie, które nie podobają się nikomu.
 • 2017-10-11 22:01 | Aspiryna

  Re:Ruszył bezprecedensowy proces – za blokowanie marszu ONR

  "Jak można zabronić wolności zgromadzeń legalnej w końcu organizacji?"

  W koncu, NSDAP niejakiego Adolfa Hitlera tez bylo organizacja legalna.
  Tak, czy nie, panie "snake"?
 • 2017-10-12 01:41 | Alrus

  Re:Ruszył bezprecedensowy proces – za blokowanie marszu ONR

  Aspiryna, NSDAP niejakiego Hitlera była legalna. Tylko co z tego? Rzecz działa się w Niemczech, nie w Polsce, mówisz o niemieckiej organizacji, nie polskiej i Hitlerze co jako żywo również polskim przywódcą nie był. Więc gdzie Rzym, gdzie Krym, a gdzie Polska..?
  Z takimi porównaniami i ostrzeżeniami wybierz się za Odrę, tam jest miejsce na ich głoszenie.
 • 2017-10-12 02:58 | snakeinweb

  Re:Ruszył bezprecedensowy proces – za blokowanie marszu ONR

  NSDAP była chyba wtedy organizacją legalną. więc mogła demonstrować i brać udział w wyborach.

  Jak Hitler doszedł do władzy, to wszystkich inaczej myślących zdelegalizował, zakazała im demonstracji i wsadzał bez niezależnego sądu do obozów.

  Więc nie idź Aspirino drogą myślenia i postępowania Adolfa. Takie myślenie nie ma nic wspólnego z praworządnością i demokracją.
 • 2017-10-12 12:16 | lidkg68

  Re:Ruszył bezprecedensowy proces – za blokowanie marszu ONR

  jeśli nadal mamy demokrację,nie tylko słowo
 • 2017-10-12 20:47 | Aspiryna

  Re:Ruszył bezprecedensowy proces – za blokowanie marszu ONR

  ONR to organizacja o charakterze i pogladach typowo faszystowskich - nie odbiega wiec zbyt daleko od hitlerowskiej NSDAP! To do szanownych "obroncow" ONR-u.

  P.S. Nawet przedwojenna II RP nie miala zadnych zludzen, czy watpliwosci
  i w koncu ONR zdelegalizowala.
 • 2017-10-12 20:48 | Aspiryna

  Re:Ruszył bezprecedensowy proces – za blokowanie marszu ONR

  "Z takimi porównaniami i ostrzeżeniami wybierz się za Odrę, tam jest miejsce na ich głoszenie."

  A dlaczego mam wybierac sie "za Odre", by dyskutowac o rodzimych, polskich faszystach?
 • 2017-10-13 11:57 | GLS

  Re:Ruszył bezprecedensowy proces – za blokowanie marszu ONR

  @snakeinweb
  Co jest symptomatyczne to to że w Polsce ONR jest legalny.
  Teoretycznie można iść do pierdla za koszulkę z Che, podczas gdy faszyści są hołubieni.
  Twój argument jest oparty na błędzie...
 • 2017-10-13 19:37 | andrioosha

  Re:Ruszył bezprecedensowy proces – za blokowanie marszu ONR

  "Jak można zabronić wolności zgromadzeń legalnej w końcu organizacji?"
  Obozy koncentracyjne też były legalne. Ale spójrzmy na prawo panujące obecnie w Polsce - problem w tym, że ONR nie powinna być legalna, bo głosi faszyzm, co jest sprzeczne z naszym prawem. Niestety instytucje państwowe patrzą na to przez palce, zapewne przez skrzywienie polityczne odpowiedzialnych za to urzędników, nikt nie delegalizuje tej organizacji, a w świetle prawa państwo powinno ją zdelegalizować, więc obywatele muszą przejmować rolę państwa. Jeśli patrzyłbyś tylko na to, co jest legalne, musiałbyś zgodzić się na wszystkie zbrodnie dokonywane przez legalne instytucje - zarówno komunistyczne jak i hitlerowskie. Prawicowcy kochają na przykład żołnierzy wyklętych - część z nich była zwykłymi zbrodniarzami, ale mniejsza z tym - nawet ci działający z najbardziej szlachetnych pobudek w świetle prawa powinni trafić do więzień albo na szafot. Żołnierze wyklęci nie godzili się na niesprawiedliwe prawo - tu jest jeszcze gorzej - prawo wyraźnie mówi, że ONR powinno być nielegalne, ale nie stosując się do tego prawa państw go nie delegalizuje. Nieposłuszeństwo obywatelskie, gdy państwo jako takie nie wywiązuje się ze swoich obowiązków i jak tutaj pozwala na demonstrację i ochrania organizację głoszącą faszyzm, która powinna zostać zdelegalizowana - to cywilizowana droga walki o praworządność.
 • 2017-10-16 14:26 | gwmacie

  Re:Ruszył bezprecedensowy proces – za blokowanie marszu ONR

  Falanga silna w kupię i znana z tchórzostwa na solo..
 • 2017-10-22 15:37 | Belizariusz

  Re:Ruszył bezprecedensowy proces – za blokowanie marszu ONR

  Hańba faszystom