Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego niektórzy odmawiają lekarzom prawa do protestów?

(14)
Dyskusja o tym, kto, jak oraz od jakiej wysokości zarobków ma w Polsce prawo protestować, uświadamia, że tak naprawdę żyjemy w kraju rozpadającego się społeczeństwa.
 • 2017-10-13 16:31 | snakeinweb

  Wojna babsko-dziadowska

  Ciekawe, że pisze to Autorka w Polityce, które to ostatnio dostały wścieklizny, by skłócać Polaków również na froncie płci. Nie wspomnę już z litości o frontach religijnych.

  Ale co racja to racja. Media od 27 lat żyją ze szczucia totalnego wszystkich na wszystkich, co nie może być bez wpływu na ogólny klimat społeczny i agresywność.
 • 2017-10-13 16:55 | jakowalski

  Re:Dlaczego niektórzy odmawiają lekarzom prawa do protestów?

  Chcieliście kapitalizmu to go macie. Ciekawe, ile by ci praktykanci dostali na wolnym rynku, i ile by musieli na nim zapłacić za studia.
 • 2017-10-13 16:59 | Withold

  Re:Dlaczego niektórzy odmawiają lekarzom prawa do protestów?

  Ależ się pani rozpisała. Strajk głodowy, a ludzka zawiść itd. Prawda jest prosta. Nie może wystarczyć pieniędzy na 500+, M+ i do tego państwową służbę zdrowia, która wszystkich zadowoli (razem z lekarzami). Oczywiście popieram lekarzy, może walnie szybciej ta nowa wersja komuny niż myślę.
 • 2017-10-13 19:05 | Aspiryna

  Re:Dlaczego niektórzy odmawiają lekarzom prawa do protestów?

  "Ale co racja to racja. Media od 27 lat żyją ze szczucia totalnego wszystkich na wszystkich, co nie może być bez wpływu na ogólny klimat społeczny i agresywność."

  Niech pan przeczyta wystapienia PiSowskich poslow i senatorow (powiedzmy z okresu ostatnich trzech lat) to moze pan nieco zmieni swoje zdanie i uzna, ze to
  jednak nie media sa najgorsze!
 • 2017-10-13 19:07 | Aspiryna

  Re:Dlaczego niektórzy odmawiają lekarzom prawa do protestów?

  "Filozofia" postepowania jest dosyc prosta:

  a) protestuja gornicy, czy policjanci - rzad sie obawia,
  b) prostestuja lekarze, czy nauczyciele - rzad wie,
  ze moze ich zignorowac...
 • 2017-10-13 20:12 | blackley

  Re:Dlaczego niektórzy odmawiają lekarzom prawa do protestów?

  Kapitalizm to najlepszy i najwydajniejszy ustrój jaki istnieje.Daje szansę każdemu.Za prl ludzie uciekali z ''raju''komuny by zarabiać i żyć w kapitalizmie.Nigdy nie spotkałem człowieka, który by załował wyjazdu do kapitalizmu.Nikt z Polski nie wyjeżdzał do ZSSR czy na Kubę,krajów najmocniej zaawansowanych we wdrażaniu komunizmu.Wszyscy uciekali do USA lub Europy zachodniej.
  Podobno istnieli też ludzie wyjeżdzający do kapitalistycznych krajów kultywujących niewolnictwo i apartheid jak RPA.Akurat praca dla wlaścicieli niewolników w 20 wieku to hańba.Ale normalny , kapitalistyczny kraj typu USA czy Belgia ....to było MARZENIE wszystkich mieszkańcow prl .Oprócz donosicieli , ubeków i całej tej sowieckiej kamaryli.
 • 2017-10-13 20:54 | malpa-z-paryza

  Re:Dlaczego niektórzy odmawiają lekarzom prawa do protestów?

  sluzba zdrowia w polsc stoi kompletnie do gory nogami
  chciano zrobic liberalna, zarobic pieniadze na niej..
  mamy rezultaty czekanie miesiacami na badania, czy do lekarza specialisty.. juz nie pisze o jakis rehabilitacjach...
  .
  bron boze zachorowac w Polsce nie majac pieniedzy.. mozna zamowi pogrzec u ksiedza zawczu.

  jesli wrescie politycy otwarcie, madrze nie pokaza wizji jak mam wygladac w Polsce opieka zdrowotna, czy ma byc lieberlna i stac tylko bogatych, czy jednak ma byc dostepna DLA KAZDEGO?

  dlaczego nie ma sytemu informacyjunego ze lekarz pracuje 100 godzin w tygodniu?
  dlaczego lataja od placowki do placoçwki
  dlaczego lekarz zatrudniony w publicznym szpitalu pracuje w swoim prywtanym gabinecie?
  etc etc

  niech wrescei ktos zrobi porzadek z burdelem!
  amen.
 • 2017-10-13 20:59 | wojtek_ab

  zarobki

  Kazdy by chcial wiecej zarabiac. Studia medyczne w Polsce sa za darmo (znaczy za pieniadze podatnikow). Po studiach niewiele umieja i stad placa jest niska (pewnie za niska). Jak zdobeda doswiadczenie i umiejetnosci to beda zarabiac wiecej. Moze za jakies 10 czy 15 lat. Jesli chca duzo pieniedzy zaraz po ukonczeniu studiow, to niech za te studia najpierw zaplaca.
 • 2017-10-14 00:40 | Martin L

  Re:Dlaczego niektórzy odmawiają lekarzom prawa do protestów?

  jakowalski
  Ciekawe ile zapłacili by za to pacjenci korzystający z 500+ albo lenie na wcześniejszej emeryturze.
 • 2017-10-14 02:23 | woytek

  Re:Dlaczego niektórzy odmawiają lekarzom prawa do protestów?

  W krajach tak zwanego zachodu, protestująca elita zawodowa / lekarze/, narażająca własne zdrowie, głodując, to pomysł bardziej "odlotowy" od smoleńskich miesięcznic.
  W UE, gdzie młodzi ludzie zmieniają kraje jak rękawiczki, elita profesjonalistów, głoduje w obronie ich służby dla kraju?
  To jest kolejny polski odlot w krainę absurdu, niedostępną dla praktycznych i racjonalnie myślących Europejczyków i Amerykanów.
  Strach ich będzie zatrudniać w szpitalach normalnych krajów? A nuż zaczną głodować , zamiast pracować?
 • 2017-10-14 08:27 | Jarek16

  Re:Dlaczego niektórzy odmawiają lekarzom prawa do protestów?

  Potężna dawka propagandy sukcesu w połączeniu ze szczuciem społeczeństwa na całe niejasno zdefiniowane grupy społeczne i zawodowe. To prowadzona od dwóch lat polityka PiS. Młodzi lekarze nie podlegają lustracji, nie brali udziału w obradach okrągłego stołu, trudno oskarżyć ich o przekręty. Pozostaje poszukiwanie w rodzinie zdrajców i oskarżenie, że podlegają wrogim podszeptom starszych zatwardziałych kontrrewolucjonistów. Czekam na decyzję Biura Politycznego co z tym fantem zrobić. Okrzyk - Niech jadą! - posłanki PiS był fajnym nawiązaniem do poetyki roku 1968. Zresztą biorąc pod uwagę wiek posłanki, okrzyk mógł być spowodowany chwilową dezorientacją w czasie i przestrzeni. Sala Sejmu została w drzemce zastąpiona na chwilę szkolną salą gimnastyczną, na której odbywała się wiec poparcia dla władz i nieszczęście gotowe.
 • 2017-10-14 10:57 | Withold

  Re:Dlaczego niektórzy odmawiają lekarzom prawa do protestów?

  @małpa z paryża
  "bron boze zachorowac w Polsce nie majac pieniedzy.. mozna zamowi pogrzec u ksiedza zawczu."

  Mylisz się droga małpeczko.
  Każdy pijany menel (oprócz braku pieniędzy dochodzi jeszcze brak lokum mieszkalnego) może liczyć w razie np. zasłabnięcia na ulicy na szybką i fachową, a co najważniejsze poza jakąkolwiek kolejką, pomoc lekarską. Może być brudny, zaszczany, agresywny. Nic nie jest w stanie powstrzymać naszych dzielnych lekarzy przed udzieleniem mu pomocy. Oczywiście nic to go nie kosztuje i może regularnie z tej pomocy korzystać.
  To co dopiero mówić o luksusach jakie mają pacjenci regularnie płacący składki i podatki.
 • 2017-10-14 10:57 | Martin L

  Re:Dlaczego niektórzy odmawiają lekarzom prawa do protestów?

  wojtek_ab
  500+ trzeba zapracować? Dostaje się za nieróbstwo. Dzieci jak dorosną mieli by obowiązek spłacenia 500+ długu państwu wtedy jest to w porządku.
  Daruj pan sobie żałosne argumenty. Tak widzę zwolennika prywatyzacji szpitali i pełnej opłaty za leczenie. PiS do banda najgorszej zarazy jaka opanowała Polskę. Chce pan stać godzinami w kolejce do specjalisty tak wygląda opieka zdrowotna według "pisowskiej stonki ziemniaczanej", której zależy żeby jak najwięcej kraść. 500+ jest ale jak masz chore dziecko to starczy "cudowna zdrowaśka" według PiSuaru.
  Praca lekarza jest potrzebna wszystkim, dzieciorobów nam nie potrzeba, którzy siedzą na ławce i piją tanie wino krajowe i się śmieją z ciężko pracujących, bo lekarz go utrzymuje a on zwolennik PiSuaru nie musi pracować.
 • 2017-10-14 12:27 | Jacek, NH

  Re:Dlaczego niektórzy odmawiają lekarzom prawa do protestów?

  Płacę rezydentom nawet 100 zł za godzinę dyżuru czyli za 24 godziny pracy w weekend mogą zarobić nawet 2,4 tys. zł, mimo to nie mam na nie chętnych - mówi dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie dr Jarosław Rosłon. - Podwyżki dla rezydentów skończą się tym, że zaraz ustawią się w kolejce inne zawody medyczne