Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Za 7 lat będzie więcej nastolatków z nadwagą niż niedożywionych

(6)
Potrzebne są decyzje quasi-polityczne: zmniejszenie porcji niezdrowych dań w restauracjach, obniżenie kaloryczności posiłków w fast foodach, przejrzyste znakowanie żywności w sklepach.
 • 2017-10-15 19:11 | antónio

  Za 7 lat będzie więcej nastolatków z nadwagą niż niedożywionych

  Skąd bierze się głupota,która pozwala sadzić ,że decyzje administracyjne
  spowodują schudnięcie albo nietycie ?
  Jak regulować wielkość dań w restauracjach? Ustawą egzekwowaną przez urzędników,albo
  lotne brygady kontrolujące knajpy?

  I kolejna głupota. Niedostępność zdrowej żywności dla uboższych.
  Co jest tańszego od warzyw i przegotowanej wody w dzbanku z dodatkiem cytryny?
  Pierś z kurczaka jest tańsza niż kiełbacha,jajka i twaróg tańszy od żółtego sera,
  zupa jarzynowa i sałatka zrobiona w domu tańsza od zestawu w Macu.

  Tylko nawyki żywieniowe ukształtowane przez dbających ,cywilizowanych rodziców
  mogą być skuteczne w przypadku dzieci.

  Nawyki wyniesione z domu + moda w przypadku nastolatków.
 • 2017-10-15 20:54 | Paweł Walewski

  Re:Za 7 lat będzie więcej nastolatków z nadwagą niż niedożywionych

  Otóż właśnie nazywam te decyzje "quasi"-politycznymi, a nie administracyjnymi, bo w takowe również nie wierzę. Dyskusja sprzed bodaj dwóch lat wokół decyzji o - mówiąc w skrócie - odtłuszczeniu i odkalorycznieniu szkolnych jadłospisów oraz asortymentu szkolnych sklepików pokazała, że takie odgórne przepisy nic nie dają, bo zaraz są oprotestowane. A może szkoda? Bo jeśli dzieci nie mają w swoich domach dobrego przykładu, a rodzice wręcz upominają się, by miały między lekcjami dostęp do śmieciowego żarcia, to czy wprowadzenie zakazu nie byłoby rozwiązaniem właściwym, by owe nawyki wreszcie zmienić? Dlatego w niektórych krajach podjęto próby wpływania na wielkość potraw oferowanych w barach, bo jeśli nie będzie dostępu do kubków XXL z colą, to konsumenci zadowolą się rozmiarem M. Oczywiście nie wszyscy, nie miejmy złudzeń, ale przynajmniej część. Co do cen - proszę porównać je sklepach. Nie zawsze jest tak jak Pan pisze.
 • 2017-10-15 21:58 | salt.

  Re:Za 7 lat będzie więcej nastolatków z nadwagą niż niedożywionych

  Za czasow mojej mlodosci nie bylo w mojej szkole sklepiku ze slodyczami. Na duzej przerwie trzeba bylo dobiec do kiosku, polknac drozdzowke z dzemem i popic oranzada, dobiec do szkoly z powrotem i zdazyc na lekcje. Pochloniete kalorie wypalaly sie. Czy napewno w szkole musza byc delikatesy i cukiernia?
 • 2017-10-16 09:20 | MIU

  Re:Za 7 lat będzie więcej nastolatków z nadwagą niż niedożywionych

  Panie Pawle, proszę rzucić okiem na link poniżej i zmienić płeć. Także, jeśli to możliwe, usunąć mój komentarz :)
  https://www.imperial.ac.uk/people/majid.ezzati
  ps. Majid to zawsze imię męskie.
 • 2017-10-23 23:08 | IwonaR

  Re:Za 7 lat będzie więcej nastolatków z nadwagą niż niedożywionych

  Ha! Ustawowe zmniejszenie Big Maca. Albo zakaz spożywania powyżej iluś tam kalorii. Już to widzę :) Tylko praca nad świadomością, przede wszystkim najmłodszych, może coś tu zmienić i odwrócić niekorzystne trendy. Do tego potrzeba jakiś rozwiązań systemowych w oświacie ale tam króluje katecheza i żołnierze wyklęci więc nie ma raczej szans. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Otyli żyją wyraźnie krócej i na emerytury dla tych chudszych więcej zostanie :)
 • 2018-01-30 04:09 | sahrib

  Re:Za 7 lat będzie więcej nastolatków z nadwagą niż niedożywionych

  "Co jest tańszego od warzyw i przegotowanej wody w dzbanku z dodatkiem cytryny?
  Pierś z kurczaka jest tańsza niż kiełbacha,jajka i twaróg tańszy od żółtego sera,
  zupa jarzynowa i sałatka zrobiona w domu tańsza od zestawu w Macu. "
  To akurat zależy od kraju. Mieszkam obecnie w Stanach i zdrowe jedzenie kosztuje mnie gigantyczne pieniądze (średnio 500$/ mc). Pęczek pietruszki zielonej kosztuje 2 dolary, a porcja frytek w McDonald's 1,40. Pensja minimalna to ok 1200 $/ mc. Dlatego nie ma się co dziwić, że biedny wybierze prędzej frytki niż pietruszkę...