Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

W Mogadiszu doszło do krwawego zamachu. Ale kogo obchodzi Somalia?

(11)
Nasza empatia zarezerwowana jest dla ataków na członków społeczeństw rozwiniętych, przedstawicieli „naszej cywilizacji”.
 • 2017-10-17 08:40 | azur

  Zamach w Somali

  Kraj zapomniany przez świat, opanowany przez bandy terrorystów i piratów napadających na statki handlowe. Zdesperowani ludzie uciekają z tego piekła i próbują się przedostać do Europy.
 • 2017-10-17 10:30 | lubat

  Re:W Mogadiszu doszło do krwawego zamachu. Ale kogo obchodzi Somalia?

  No właśnie: Kogo obchodzi Somalia? I co w tym złego, że nikogo, poza moralistami i "naprawiaczami świata"?
  Coraz częściej dochodzę do wniosku, że całe zło takich Somalii, Afganistanów czy Iraków bierze się stąd, że my, biała rasa panów, chcemy ustawić życie i porządek społeczny w społeczeństwach, które tego ani nie chcą, ani nie mają takich tradycji. I dopóki my ich nie zostawimy samych sobie, by mogli sami sobie ustawić model państwa i społeczeństwa, dopóty tam będą takie masakry, jak ta w Somalii a my będziemy dalej topić tam miliardy, które i tak pójdą do kieszeni miejscowych kacyków.
 • 2017-10-17 11:16 | Smashing Potatoes

  Re:W Mogadiszu doszło do krwawego zamachu. Ale kogo obchodzi Somalia?

  Kwestia raczej tego, że takie państwo jak Somalia nie istnieje w takim sensie, jak np Paryż- to naprawdę jest państwo tylko teoretyczne. Aparat państwowy jest zdezorganizowany i działa na bardzo małym obszarze, a większość terenu kraju w rzeczywistości jest kontrolowana przez lokalnych watażków zajmujących się przemytem, piractwem, haraczami, handlem bronią i narkotykami. Jeśli zamach jest przeprowadzony w Paryżu to jest wtedy zaskoczenie - no jak to, w cywilizowanym kraju, z aparatem policyjnym i militarnym mordowanie ludzi przez obcych ?! W Somalii za to nie dość, że aparat obronny nie funkcjonuje, to jeszcze mordują swoich.
 • 2017-10-17 14:54 | snakeinweb

  Re:W Mogadiszu doszło do krwawego zamachu. Ale kogo obchodzi Somalia?

  Ja obserwuję wiadomości o tym zamachu od soboty, ale z początku mówiono o 20 ofiarach. Potem stopniowo zwiększano liczbę ofiar. 30, 50, 80, 130 itd. I trwało to tak 2-3 dni. Dziś mowa o 300 ofiarach.

  To że w pierwszych godzinach po zamachu panuje niejasność i pewne niedokładności w szacunkach liczby ofiar jest naturalne i dotyczy właściwie każdego zamachu. Ale skala i charakter zamachu są zwykle od początku znane i odchylenia nie są tak drastyczne, tak jak to zdarzyło się w Somalii.

  Myślę, że taka forma informowania też sprzyja postawie "obojętności" wobec takich zamachów. Ciekawe skąd się taki typ dezinformacji bierze.

  Poza tym jest rzeczą całkowicie naturalną, że człowieka "wzrusza" to co go bliżej psychicznie, geograficznie i kulturowo dotyczy. Wypadek samochodowy pod moim oknem w Szczecinie z jednym średnio rannym wstrząśnie mną bardziej, niż jakiś wypadek z 4 ofiarami śmiertelnymi pod Lublinem.

  Empatia jest zasobem psychicznym o bardzo ograniczonych parametrach "wydajności". Normalny człowiek nie jest w stanie obsłużyć sprawiedliwie i proporcjonalnie swoją empatią resztę z 7 miliarda ludzi. Empatia ma podobnie jak pole magnetyczne ograniczony zakres oddziaływania.
 • 2017-10-17 17:09 | jakowalski

  Re:W Mogadiszu doszło do krwawego zamachu. Ale kogo obchodzi Somalia?

  Lubat
  Masz 100% rację. Całe to zło tych Somalii, Syrii, Afganistanów czy Iraków bierze się przecież stąd, że elity rządzące tzw. Zachodem („Stara Unią”, USA, Australią, Kanadą i Nową Zelandią oraz częściowo Japonią) uważają się za rasę panów (Herrenvolk, Übermensch) i chcą one ustawić życie i porządek społeczny w społeczeństwach, które tego ani nie chcą, ani też nie mają one takich tradycji jak tzw. Zachód. I dopóki ten tzw. Zachód nie zostawi ich samych sobie, aby mogli oni sami sobie ustawić model państwa i społeczeństwa, dopóty tam będą takie masakry, jak ta w Somalii a elity rządzące tzw. Zachodem będą dalej topić tam miliardy, które i tak pójdą do kieszeni miejscowych kacyków.
 • 2017-10-17 17:10 | jakowalski

  Re:W Mogadiszu doszło do krwawego zamachu. Ale kogo obchodzi Somalia?

  Generalnie - Przecież to są porachunki pomiędzy różnymi muzułmańskimi gangami, a więc relacja z nich powinna być zamieszczana w kronice kryminalno-sensacyjnej, tak jak to było z porachunkami pomiędzy amerykańskimi gangami w okresie prohibicji. Tam też trup słał się gęsto i ginęli niewinni ludzie.
 • 2017-10-17 17:13 | jakowalski

  Re:W Mogadiszu doszło do krwawego zamachu. Ale kogo obchodzi Somalia?

  Azur
  A kto stworzył to piekło w Somalii? „Cywilizowani" kolonizatorzy z W. Brytanii i Italii, ostatnio też militarne i polityczne interwencje USA.
 • 2017-10-17 23:28 | Slawomirski

  Re:W Mogadiszu doszło do krwawego zamachu. Ale kogo obchodzi Somalia?

  Pamietam amerykanskich zolnierzy mordowanych w Somalii. Jesli ma pan odwage to prosze tam jechac i emanowac empatia.

  Slawomirski
 • 2017-10-18 01:26 | Herstoryk

  Re:W Mogadiszu doszło do krwawego zamachu. Ale kogo obchodzi Somalia?

  Somalia mało kogo rusza, bo po pierwsze jest daleko, po drugie giną tam nie NASI i dzieci gorszego boga, a po trzecie to przecież NASZE USA zapłaciły chojnie Etiopii za najazd na Somalię Sądów Islamskich, które wprowadzały tam porządek nie pasujący Hegemonowi. Jeśli już rusza, to głównie polskich "tolerancyjnych" prawdziwków, którzy na forach sieciowych cieszą się, że "beżowi" wyznawcy religii "miłości" i "pedofila Mahometa" wybijają się nawzajem zasmiast "nachodzić" i "ubogacać" kulturalną i cywilizowaną Polskę.
 • 2017-10-18 12:52 | jakowalski

  Re:W Mogadiszu doszło do krwawego zamachu. Ale kogo obchodzi Somalia?

  Slawomirski
  A co robili ci amerykańscy żołnierze w Somalii? Odkąd to Somalia jest w stanie wojny z USA?
 • 2017-10-18 12:57 | jakowalski

  Re:W Mogadiszu doszło do krwawego zamachu. Ale kogo obchodzi Somalia?

  Slawomirski
  Zanim tych amerykańskich żołnierzy zabito w Somali, to oni tam wymordowali sporo Somalijczyków. Kto mieczem wojuje…