Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

(28)
Razem może stać się realną alternatywą dla wszystkich, którzy słabo odnajdują się w podziale sceny politycznej na PiS i PO. Muszą jednak sprostać trzem wyzwaniom.
 • 2017-10-22 19:14 | zbig49

  Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu?

  To jest typowa grupa ludzi, która nadała sobie szyld Partia Razem i nie ma szans wejść do Sejmu ponieważ nie chce mieć zdolności współpracy z innymi podmiotami politycznymi na Lewicy. Postulaty ekonomiczne są zapewne lewicowe, ale skradzione przez prawicę reprezentowaną przez PiS. Przywódca tej partii nie jest przekonywujący, za bardzo idealistyczny w głoszeniu banałów o niebiańskiej sprawiedliwości, a to już jest podejrzane i choć próbuje odróżniać się od innych przywódców na Lewicy, to posiada aparycję człowieka raczej odpychającego od siebie.
  Jak się nie zdobędą na koalicję z całą Polską Lewicą nie wróżę im sukcesu wejścia do Sejmu, boję się, że będą odbierać głosy lewicy i będą działać na korzyść "podłej zmiany".
 • 2017-10-22 19:25 | mr.off

  Ten tekst R.Wosia warto skonfrontowac z tekstem Czlowieka, ktory podpalil sie pod PKiN

  Jest w sieci, kazdy moze go przeczytac. Kluczowe w nim slowa brzmia: "...Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich - nie czekajcie dłużej! Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj, zanim całkowicie pozbawi nas wolności…'.

  A pozniej jest kilka madrych linijek powiadajacych o tym DLACZEGO.

  Tak, Jego czyn jest radykalny. Ale to co powiada to chlodny, rzeczowy osad realiow, ktore Go/nas otaczaja.

  Pokazujacy, ze na rzeczywistosc, ktora Polakom zafundowalo panstwo J.Kaczynskiego nie mozna sie zgodzic. Nie mozna, gdyz to panstwo zamienia Obywateli w owieczki i baranki kaczyzmu/miazge ludzka. A europejska Rzeczpospolita w Kacza Wolke, wlasnosc feudalnego dziedzica z Nowogrodzkiej, choc ok 90% Polakow woli mieszkac w Europie (co pkazuja badania opinii od lat).

  Partia RAZEM mowi w sumie to samo co Czlowiek, ktory sie podpalil przed PKiN.

  Od lat.

  Na terenie POLITYKI. Robiac swoja prace u podstaw.

  Gdyby jej sluchano nie doszlo by do samospalena przed PKiN. Moze by wiec tak, red. Wos nie nazywac ludzi partii RAZEM radykalami, a glosem Europejczykow znad Wisly, ktorych nie oglupily Radiokomitety Kurskiego i Rydzyka, Karnowscy, Sakiewicz, Lisicki, itp.

  I chca byc wolni, zyc po swojemu, wedle WARTOSCI, ktore sa fundamentem cywilizacji chrzescijanskiej/Unii Europejskiej A nie wedle widzimisie feudalnego wlasciciela IV RP tkwiacego mentalnie w XIX wieku.

 • 2017-10-22 20:41 | cyganicha

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  Wszystko pięknie i ślicznie, ale ziemia do pana redaktora:

  Primo, Zandberg - szef nie posiadający kompletnie zmysłu politycznego i nie wahający się dla własnych partykularnych interesów pogrzebać zaistnienie jakiejkolwiek lewicy w sejmie (vide ostatnie wybory, co jasno pokazywały sondaże przed nimi).

  Secundo, zmiana ordynacji wyborczej z mniejszościowej na większościową, którą PiS spokojnie przeprowadzi pewnej bezgwiezdnej nocy, gdy normalni ludzie śpią.

  I pozamiatane.

  Ma rację Filip Springer, że publikowanie takiego typu rzeczy, jakbyśmy byli w normalnym europejskim kraju, bynajmniej nie zmierzającym na orbitę Białorusi i Węgier, tylko potwierdza status quo.
 • 2017-10-22 22:25 | jakowalski

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  Panie Redaktorze.
  I. „Razem” nie ma realnej szansy na wejście do parlamentu, z takich zasadniczych względów jak:
  1. Popieranie przez nią idei przyjęcia do Polski setek tysięcy nielegalnych imigrantów z obcych nam kręgów kulturowych, a co na 100% będzie wykorzystane przeciwko tej partii podczas kampanii wyborczej.
  2. Wyraźne poparcie dla małżeństw jednopłciowych i dążenie do faworyzacji osób „kochających inaczej”, co w naszym, jakże przecież konserwatywnym obyczajowo społeczeństwie, wydaje się być jeszcze długo nie do przyjęcia. Mam tu na myśli takie postulaty jak np. wprowadzenie równouprawnienia rodzin niezależnie od płci partnerów, czyli def facto legalizacja „maleństw” gejowskich i lesbijskich, na co przecież ani Polacy, szczególnie na wsi i w małych miastach ani też elity rządzące obecnie Polską nie są przecież przygotowani.
  3. Wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół, na co ani Polacy, szczególnie na wsi i w małych miastach oraz obecne elity rządzące Polską nie są przecie przygotowani.
  4. Wprowadzenie pełnej refundacji zabiegów in vitro i antykoncepcji - j.w.
  5. Ograniczenie handlu w niedziele i święta, co doprowadzi do zwiększenia bezrobocia i obniżki zarobków dla szeroko pojętych pracowników handlu i transportu.
  6. Wprowadzenie jednolitego, 480-dniowego urlopu rodzicielskiego, dzielonego po równo pomiędzy rodziców, czego z kolei nie wytrzyma budżet państwa.
  II. Te tzw. ruchy miejskie, wybory prezydentów mniejszych miast etc., to są zaś tylko peryferie prawdziwej polityki, a poza tym to wiadomo, że prezydentura Biedronia mało co dala Słupskowi poza na ogół mało korzystną publicity i problemami na styku z władzami wojewódzkimi i centralnymi.
  III. Nie da się też nijak ukryć, że pseudolewicowa a nawet i pseudolewacka partia „Razem” reprezentuje w Polsce w istocie interesy pewnych kręgów wielkiego ponadnarodowego zachodniego kapitału, jako że głosi ona ideę sprowadzenia do Polski setek tysięcy tzw. uchodźców (czytaj nielegalnych imigrantów ekonomicznych) z III świata aby powiększyć popyt i jednocześnie obniżyć płace, a więc aby zwiększyć zyski zachodnich firm działających w Polsce. Tyle, że Pan Zanberg (de facto szef tej Partii) i jego partyjni koledzy oraz koleżanki zapomnieli, że ci rzekomi uchodźcy nie przyjechali do Europy aby pracować, a tylko aby pobierać zasiłki, a więc nie zwiększą oni podaży siły roboczej, czyli że nie obniżą oni płac (tak jak to np. zrobili w UK legalni imigranci z Polski a wcześniej Turcy w RFN), a wzrost popytu spowodowany ich przybyciem będzie tylko pozorny, jako że kupować oni będą albo na kredyt, którego nigdy nie spłacą, albo też za zasiłki, finansowane z podwyższonych podatków płaconych przez pracujących Europejczyków, czyli że ta nielegalna imigracja z III świata zwiększy tylko zadłużenie i obniży poziom życia ludzi pracy w Polsce a generalnie w Europie, a wcale nie zwiększy ona zysków kapitału. Ale co ja poradzę na to, że partia Razem i jej elektorat są tylko tzw. użytecznymi idiotami (useful idiots) w służbie pewnych kręgów zachodniego, ponadnarodowego kapitału?
  IV. Poza tym, to jak podaje Wikipedia, w roku 2017 w partii Razem nasiliły się konflikty wewnętrzne, poprzez prowadzenie sporów z Zarządem Krajowym (gdzie główną rolę odgrywają działacze wywodzący się z Młodych Socjalistów) przez nieformalną frakcję Państwo Lewica Partia, opowiadającą się za współpracą z Zielonymi, Inicjatywą Polską (kierowaną przez Barbarę Nowacką) i gejowskim środowiskiem Roberta Biedronia. Dochodzi do tego brak formalnego lidera - choć jest nim de facto Adrian Zandberg, to jego pozycja jest przez tą nieformalność zbyt słaba, aby partia ta mogła poprowadzić jakakolwiek spójną politykę, czy też profesjonalną kampanią wyborczą.
  V. Na koniec - skąd ta teza, że parta Razem ma w pokoleniu polskich 30-latków taką reprezentację, o jakiej inne partie tej wielkości mogą tylko pomarzyć. Na jakich to jest oparte badaniach? Czy może tylko na myśleniu życzeniowym?
 • 2017-10-23 00:43 | snakeinweb

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  RAZEM nie jest żadną alternatywą dla POPIS-u. Nie jest też żadną alternatywą dla frontu między obywatelami a dyktaturą sitw partyjnych.

  RAZEM może być co najwyżej dobrą alternatywą dla SLD, czyli być "lewicą" nieco bardziej wiarygodną niż kompletnie skompromitowana i lewa "lewica" postkomunistyczna.

  Poza tym RAZEM nie jest jeszcze partią, lecz jak inne partie "kreaturą medialną". Według Wiki RAZEM ma 3.000 członków, chociaż są to dane z początku jej działalności. Takie "partie" nie są w stanie brać udziału w wyborach prawdziwych, a do takich należą wybory samorządowe, w których samych wybieralnych stanowisk jest około 50.000. "Partia" RAZEM może co najwyżej pajacować w studiach telewizyjnych, udawać partie jak to robią inne "partie" i wziąć udział w farsie wyborczej do Sejmu, w których obywatele nie mają prawa udziału i są zarezerwowane dla małp telewizyjnych reprezentujących organizacje mafijne zwane w Polsce "partiami".

  Jak RAZEM będzie miała 50.000 członków, to będzie można mówić, że powstała mała partia polityczna. Jak będzie miała 100.000 członków to będzie można mówić, że jest to poważniejsza partia polityczna średniej wielkości, która kogoś tam reprezentuje.

  Dzisiaj "partia" RAZEM to tylko jedna z kreatur medialnych odgrywająca w telewizji teatrzyk pozorów zwany "demokracją".
 • 2017-10-23 05:40 | jrcanonia

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  Partii Razem już raz zawdzięczamy Sejm bez lewicy. Jej zarozumialska osobność nie wróży niczego dobrego.
 • 2017-10-23 08:14 | jpkx1984

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  Sejm bez lewicy zawdzięczamy tow. Millerowi. Panuje jakieś przekonanie, że poparcie wyborcze się sumuje i wystarczy stworzyć wspólny front. To tak nie działa.
 • 2017-10-23 09:47 | JanGeb

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  Glosowalem na nich i nigdy wiecej rego nje zrobke. Po pierwsze oboecywali ze pieniadze z dotacji pojda na świetlice dla dzieci z ubogich rodzon a poszły na... pensje. Nawet nie na pensje dla specjalistow a dla czlonkow zarządu... Po trzecie sa cyniczni wyrachowani i blozej im do Trockistow niz socjalistow. Oni mowia za rzadzi 11 osob ale od samego poczatku zamordysryczne rzadza zawisza i zandberg. Ja juz wole inne parrie ktore mowia w prosr kto zadzi od tych polorycznych dewotow. Po czwarte minely dwa lata od wyborow czy oni cokolwek zrobili poza fb? Po prostu przejadaja nasze peniadze. Po piate ci krorzy glosowali na Razem bo wierzyli ze to deokraci z krwi i kosci juz dawno sie na nich zawiedli i latwiej im bedzie glosowac na Nowoczesna niz Razem. Ci ktorzy glosowali na program socjalny beda glosowac na PiS. W sumie poz srosunkiem do kosciola czym sie rozni Razem od PiSu???
 • 2017-10-23 10:29 | Slawczan

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  1. Panie Redaktorze pisanie o SLD w kontekście ,,lewicy" to jakieś grube nieporozumienie. Proszę wskazać cokolwiek lewicowego co można przypisać SLD? Ja nie znajduję NIC. Nawet w kwestiach światopoglądowych NIC. Zwykle na wybory do spółki z klerem uruchamiali małą wojenkę werbalną, którą po wyborach wyciszali. Zresztą: to oni upowszechnili umowy śmieciowe
  2. Przyjmowanie i wiązanie się z takimi ludźmi (SLD) to automatyczne przyznanie się do koniunkturalizmu. Znowu: Ryszard ,,Jaguar" Kalisz jako sojusznik Razem? Dziękuję - pląsy na platformie podczas Parady Równości niewiele mają wspólnego z lewicowością...Kwestia Biedronia pozostaje otwartą - wybory samorządowe będą weryfikacją R. Biedronia i z jakimikolwiek planami z nim związanymi trzeba zaczekać na czas ,,po".
  3. Wiele uwag Jakowalskiego wydaje mi się celnych, szczególnie kwestia imigrancka i kwestia związków jednopłciowych. Polacy ich nie chcą - i co im panie zrobisz? Przy czym jeżeli chodzi o związki partnerskie wcale nie uważam, że aż tak bardzo są na nie. W końcu Biedronia ktoś wybrał?
  Kwestia in vitro, tu Jakowalski raczej się myli - problem z dzietnością dotyka co trzecią (podobno) parę w Polsce więc jest to temat nośny. Podobnie jak edukacja seksualna.
  Kwestia szczepionek - tu Razem idzie całkowicie po linii koncernów farmaceutycznych choc podejrzewam, że jako strona ,,koncernowa" zrobiła ze sceptycyzmu, żądań badań i większej kontroli wyznacznik ciemnoty to Razem bezwiednie powiela te ,,postępowe" głupotki
 • 2017-10-23 11:39 | Klopfer

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  Mała uwaga, w kwestii formalnej;
  polska lewica skończyła się w grudniu 1948 roku!
 • 2017-10-23 11:55 | Jerzy zO.

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami...szczuć, szczuć i szczuć na SLD !

  @ jrcanonia
  Do ostatnich chwil kampanii wyborczej 2015., Polityka, głównie piórem red. Dąbrowskiej, młotkowała SLD, a mlaskaniom nad Zandbergiem nie było końca. Redaktor Woś jak widać dość wcześnie zaczął, aby uzyskać gwarantowaną reelekcję PIS-u i także ich zwycięstwo w wyborach samorządowych. Tymczasem nudziarstwo i banalność, nomen omen, komunałów Razem, może grać o lepsze już tylko z Korwinem, na przeciwnym biegunie.
 • 2017-10-23 12:24 | KrosnD

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  Jestem człowiekiem lewicy z małego miasteczka.Kiedy Miller Lewicę dożynał, wystawiając M.Ogórek, nic nie mogłam zrobić. Wystąpiłam z SLD. Przeczytałam uważnie powyższy artykuł i wszystkie komentarze pod nim. Doszłam do wniosku, że nie mam na kogo głosować.Gdyby p.Biedroń założył swoją partię, głosowałabym na nich.
 • 2017-10-23 13:28 | _sens_

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  Kolejny klonik PO , którego głównym programem politycznym sa słowa"nie bo nie", "chcemy zeby było tak jak było", "Kaczyński musi odejsc" . Nic tylko powodzenia życzyc.
 • 2017-10-23 17:37 | Anna Poll

  Osobni, zwani razem, mogą być pomóc w wyałtowaniu lewicy na amen.

  W moim odbiorze osobni, zwani razem, wykreślili się sami raz na zawsze.
  Niewybaczalnym jest świadome, podkreślam świadome, załatwienie kaczystom większości sejmowej przez wściekłe i chamskie atakowanie w kampanii wyborczej Zjednoczonej Lewicy.
  I dalej kontynuują swoje agresywne i kretyńskie dzieło. Teraz dla nich największym wrogiem jest SLD. Zapewne teraz chcą załatwić kaczyzmowi większość konstytucyjną.
  Niedopuszczalnym też było zawarcie podczas kampanii wyborczej ‘15 roku przyjaznego paktu z czymś takim jak Gazeta Polska Codziennie.
  Pytany o to przez Jakuba Dymka powiedział: „ Pytasz, czy cieszy mnie to, że ze środowisk odmiennych politycznie płynie coś innego niż „hurr-durr Razem to nowy Stalin”? Tak, cieszę się. Wolę nie mieć po przeciwnej stronie paranoika, który widzi we mnie kogoś, kim nie jestem, ale kogoś, kto poświęcił czas, żeby zajrzeć do programu Razem. Ale nie widzę też powodu, żebym miał się z tego tłumaczyć.”
  Wzruszające. A najlepsze jest to, że nie będzie się pospólstwu tłumaczyć z tej przyjaźni.
 • 2017-10-23 18:02 | Jarek16

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  jpkx1984 Ja bym tę zasługę podzielił ex aequo pomiędzy Millera i Zandberga. Miller zrobił absolutnie wszystko co mógł, żeby pogrzebać postkomunistyczną lewicę, łącznie z decyzją o starcie jako koalicja. Jednak Zandberg, który w czasie kampanii wyborczej nie miał przeciwko sobie Milera tylko Nowacką dokończył dzieła zniszczenia odbierając krytyczne 0,5 - 1% głosów. Problem w tym, że na tym chyba kończą się możliwości partii Razem. W kolejnych wyborach też spowoduje rozproszenie głosów lewicowego elektoratu i zabierze 2% głosów lewicowej konkurencji, ale sama raczej niczego nie zdziała.
 • 2017-10-23 18:04 | Jarek16

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  Redaktor Woś jest jak zwykle optymistą. Zakłada, że będą w ogóle jakieś wybory do Sejmu, a jeśli w ogóle będą to oddane głosy wyborców będą w nich o czymś jeszcze decydowały.
 • 2017-10-23 19:32 | jakowalski

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  Snake
  Zgadzam się z tobą co do tego, że Razem, to jest partia kanapowa.
 • 2017-10-23 19:35 | jakowalski

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  jrcanonia i jpkx1984
  1. W Sejmie i Senacie RP mamy obecnie lewicę, a nazywa się ona PiS, z tym, że to jest umiarkowana lewica narodowo-katolicka, jako że w programie gospodarczym (etatyzm) i społecznym (500+) to jest ona zdecydowanie lewicowa (i dobrze). Razem nie przebije więc PiSu swoją lewicowością w dziedzinie gospodarki i polityki społecznej, a inne aspekty programu Razem mało co obchodzą przeciętnego wyborcę („ekonomia głupcze” - prezydent Clinton), albo go wręcz zrażają (kwestia imigracji, praw dla „kochających inaczej etc.).
  2. SLD i Razem wzajemnie się wyeliminowały z polskiego parlamentu na rzecz zwycięstwa PiS-u (gdzie dwóch się bije etc.)
 • 2017-10-23 23:42 | Aspiryna

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  I znowu pan dr K. (jakowalski) straszy "setkami tysiecy nielegalnych imigrantow"? To nie sa az tacy glupi ludzie i oni dobrze wiedza, ze: (1) Polska to kraj nieprzyjazny wszystkiemu co "obce" a wiekszosc spoleczenstwa jest ksenofobiczna, rasistowska i nietolerancyjna pod wzgledem religijnym (2) Polska to wciaz jeden z biedniejszych krajow europejskich.

  P.S. Mozemy sie sprzeczac, czy PiS to jest "umiarkowana lewica narodowo-katolicka", czy tez nacjonalistyczno-religijna organizacja o charakterze mafijnym...
 • 2017-10-24 00:32 | cyganicha

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  poprawka do jakowalski:

  PiS to nie lewica we współczesnym europejskim rozumieniu, a socjalizm w wydaniu coraz bliższym PRL-owi.

  Poza przekupywaniem elektoratu rozdawnictwem pieniędzy na kredyt naszych dzieci oraz wnuków, nie ma żadnej "zdecydowanej lewicowości" w autorytarnych i dyktatorskich poczynaniach pseudofachowców z PiSu bez zgoła żadnego programu gospodarczego. No chyba, że za ów program uznać złotoustego Morawieckiego.
 • 2017-10-24 08:35 | aleka

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  Osobno to może co najwyżej przejść pod sejmem w drodze na Zbawixa.
 • 2017-10-24 08:51 | blackley

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  panie Redaktorze Woś Rafale ,

  Razem to marksiści.Są tacy sami jak nieboszczka pzpr za niesławnej pamięci prl.W kwestiach gospodarczych wszystko państwowe,państwo najlepszym gospodarzem i włascicielem,państwo wszystko najlepiej załatwi itd, itp .Za prl własność prywatna bywała jedynie tolerowana.Po pierwsze towarzysze zaczynali obrastać w dobra z czasem - domy zwane willami czy też wille zwane domkami dla niepoznaki, działki z domkami , jachty zwane łódkami itd itp więc naród poczuł że też ma prawo do tych rzeczy.Po drugie tzw inicjatywa prywatna zwana czasem ''prywaciarzami'' jak chciało się ich kopnąc w tyłek, albo ''rzemieślnikami '' żeby ich pogłaskać , więc inicjatywa prywatna potrafiła zaklajstrować braki na rynku i trudności które saojalizm sam powodował żeby z nimi bohatersko walczyć. Z brakami znaczy się walczyć, bo tzw ''prywaciarz'' o ile cicho siedział bywał tolerowany.
  W kwestiach obyczajowych razem jest konserwatywna i pruderyjna jak niegdyś pzpr a pis teraz. Pis od razem rózni się tym, że pisowcy chadzają do kościoła a razemowcy podobno nie. Nie przypadkiem w pis jest tylu dawnych członków i funkcjonariuszy pzpr. Pis jest takie samo jak pzpr z czasów tow Wiesława i wczesnego Gierka.
  Szkoda że Pan Redaktor Woś Rafał nie zadaje sobie trudu by dowiedzieć się jak było wtedy naprawdę, za tego ''dobrego'' prl. Zadnego ''państwa dobrobytu '' NIE BYŁO.
 • 2017-10-24 13:40 | jakowalski

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  Aspiryna
  Ja dobrze wiem, że ci nielegalni imigranci do nas nie przyjadą, a na 100% u nas nie zostaną, gdyż nie dostaną oni u nas tych pieniędzy co w Niemczech czy Szwecji. Chodzi mi bowiem o to, że Razem polegnie, kiedy konkurencja wyciągnie im ten punkt programu pana Zandberga. Poza tym, to każda partia polityczna ma cechy organizacji o charakterze mafijnym. Nie obrażaj też Polaków - Niemcy są, na przykład, znacznie bardziej niż my nieprzyjaźni wszystkiemu co obce, większość społeczeństwa jest tam mocno ksenofobiczna, rasistowska i nietolerancyjna pod względem religijnym, a tylko narzucona im po przegranej wojnie poprawność polityczna i cenzura nie pozwala im głośno mówić tego, co oni naprawdę myślą i czują. Ale to się tęż ostatnio zaczyna zmieniać, np. sukces AfD w ostatnich wyborach.
 • 2017-10-24 13:52 | jakowalski

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  Cyganicha
  PiS ma, moim zdaniem, całkiem rozsądny program gospodarczy i społeczny, w tym repolonizację polskiej gospodarki, w tym szczególne finansów, wsparcie dla rodzin (500+) etc., a więc jeśli nie popełni ona jakiegoś większego błędu, np., ulegając zbytnio wojującym klerykałom np. w sprawie aborcji, to ma ona zapewnione rządy na kilka najbliższych kadencji.
  Na kredyt to żyjemy zaś znów od roku 1990, jako że nasze zadłużenie, które za Gierka (w zależności od źródła) wynosiło góra 25 mld USD (mniej niż 10% obecnego długu), to obecnie Polska zadłużona jest na Zachodzie na pomiędzy 350 a 390 mld USD, a więc jeżeli dług Gierka, czyli to co było wręcz niczym, a doprowadziło jednak Polskę do de facto bankructwa, a na pewno do głębokiej zapaści gospodarczej, to do czego musi nas doprowadzić ten ponad 10 razy większy dług, zaciągnięty po roku 1989 przez Balcerowicza i skę?
 • 2017-10-24 14:27 | jakowalski

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  Blackley
  1. Razem to NIE są marksiści, a lewacy, nie mylić z lewicowcami. Popierają oni bowiem, wbrew temu co sadzisz o nich, kapitalizm, a tylko chcą mu nadać tzw. ludzką twarz, co jednak jest tylko zabiegiem kosmetycznym, z góry skazanym na klęskę, jako że kapitalizm musi być ostry, dziki i nieludzki, aby funkcjonować.
  2. Faktem jest zaś, że PZPR była za Gomułki i Gierka tylko typową bezideową partią władzy, a nie partią ludu pracującego i stąd też nikt w Polsce nie płakał, kiedy utraciła ona władzę, zresztą ze swoje własnej inicjatywy - tzw. okrągły stół, przy którym elity PZPR otrzymały za pół darmo sporą część majątku narodowego za zgodę na restaurację w Polsce kapitalizmu rynkowego.
  3. Drobni przedsiębiorcy, czyli tzw. prywatna inicjatywa jest zaś lana w tyłek w kapitalizmie, jako że władza i kapitał należą w nim do garstki największych bogaczy, a nie do rzesz drobnych przedsiębiorców, których standard życia jest często niższy niż lepiej opłacanych pracowników najemnych.
  4. Braki na rynku wynikały zaś w PRL-u z tego, że ceny były tam często niższe niż rynkowe. Gdyby dziś sprzedawać np. chleb po cenie niższej niż rynkowa, to też stały by za nim kolejki i trzeba by wprowadzić na niego kartki.
  5. W kwestiach obyczajowych Razem jest jednak za gejami i lesbijkami, a tylko PO, PiS, SLD i PSL i nawet i Nowoczesna są konserwatywne i pruderyjne jak niegdyś PZPR. PiS i PO od Razem różnią się głównie tym, że czlomnkowie PiS, PO, PSL a nawet i SLD chadzają do kościoła a ci z Razem to podobno nie. Nie przypadkiem też w PO i PiS jest tylu dawnych członków i funkcjonariuszy PZPR. PiS i PO są bowiem pod wieloma względami takie samo jak PZPR z czasów tow. Wiesława i wczesnego Gierka, czyli że są to na ogół bezideowe partie władzy.
  6. Za czasów PRL-u mieliśmy zaś w Polsce namiastkę państwa dobrobytu w tym sensie, że nie było wtedy w Polsce skrajnej nędzy, bezrobocia, bezdomności i marginalizacji całych klas społecznych. Było to takie państwo dobrobytu jak w biedniejszych krajach kapitalistycznej Europy, jako że nie można przecież porównywać Polski ze Szwajcarią czy Szwecją, a raczej z Portugalią czy Grecją.
 • 2017-10-24 19:10 | antónio

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  W którymś z wywiadów w GW, jak zwykle ---domy opieki w każdej dzielnicy,przedszkola
  w każdej dzielnicy,żłobki w każdej dzielnicy,świetlice w każdej dzielnicy
  bezpłatne obiady w każdej szkole , dentysta w każdej szkole itd.

  I pytanie ''czy macie to wszystko policzone""?
  Odpowiedź---jak słyszę takie pytania ,ręce mi opadają.

  To jest groźny facet.Może doprowadzić do ruiny.
 • 2017-10-24 19:12 | antónio

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  Anna Poll

  Jeśli można coś bliższego o współpracy Z z Sakiewiczem?
  To dla mnie wielkie zaskoczenie
 • 2017-10-24 19:22 | antónio

  Re:Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

  Zandberg często występuje w TVN. Korzysta z ich uprzejmości,a
  w programie ma finansowanie publicznej tv z.....dochodów z reklam z tv prywatnej.
  Chce prywatnej podczepić pasożyta.
  Chyba nawet nie zdaje sobie sprawy ze swojej bezczelności.