Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

(25)
Partia rządząca uznała, że Trójkę trzeba zniszczyć, że trzeba ją pozbawić rządu dusz. Trzeba zamordować tę atmosferę niezależności, jaka buchała na Myśliwieckiej.
 • 2017-11-20 21:18 | Atompa1105

  Zabili mi radio

  "Zabili mi radio"- tak powiedziałam dzisiaj koleżance w pracy, gdy rozmowa zeszła na Trójkę. Protestowałam wraz z innymi słuchaczami, bez skutku, niestety. Aż mnie sławi ze złości, żalu i bezsilności, bo przez całe ponad czterdzieści lat życia, Trójka była ze mną. W zasadzie słabo znałam inne stacje.
  Moje dziecko (rzadko oglądające TV) miało kontakt głównie z radiem. Gdy pewnego razu, w trasie, straciliśmy trójkowy zasięg, czterolatek zapytał słuchając RMF: "Mamo, dlaczego tak dziwnie mówią ludzie w tym radiu?"...

  Tak, jakieś ponure psuje i pasożyty zabiły nam przyjaciela.
 • 2017-11-20 21:49 | Andre Z

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  Zrobilo mi sie okropnie smutno. Tez wychowalem sie na trojce. Na Wojtka Manna o 5 rano czekalem z kubkiem kawy w rece jak na sygnal na dobry dzien.
  Niech ten PIS ges kopnie !
 • 2017-11-20 23:19 | murator

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  Nigdy nie daruje architektowi tego architektonicznego gniota z lustrzanymi szybami ! Nigdy !!

 • 2017-11-20 23:43 | aafilip

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  Dziękuję Pani. Ja też wychowałam się na Trójce. Trujki znieść nie mogę.
 • 2017-11-21 00:32 | KrzySztof58

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  W latach 70. Trójka regulowała rytm dzienny. Była budzikiem, zegarynką i kołysanką na dobranoc. Składała się z głosów mówiących poprawną polszczyzną. Jej brzmienie było rozpoznawalne od pierwszego zasłyszanego dźwięku.
  Szkoda. Nieodwracalna szkoda.
 • 2017-11-21 00:42 | Aspiryna

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  PiS to sprawna maszyna do burzenia... bo zbudowac nigdy niczego nie potrafili!

  P.S. Kiedys bajdurzyli o "trzech milionach mieszkan", teraz mozemy spodziewac sie "miliona samochodow elektrycznych"... mitomania i fantazjowanie bez granic.
 • 2017-11-21 09:16 | R.E.M.I.

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  Wszystko płynie, zmienia się - jak mawiał Panta Rhei.To ulubione powiedzonko mojego Taty.
  Pani Redaktor, Trójka będzie i tak w naszych wspomnieniach taką, jaką Pani ją opisała. Jeszcze są błyski tego humoru, tej atmosfery. To prowadzący poranne wydanie, to Wojciech Mann, niektóre wydania powtórki z rozrywki.
  Na wszystkich urządzeniach do słuchania Trójki jest potencjometr lub wyłącznik.
  I ja tego używam. Moja Trójka jest nieosiągalna dla tych troglodytów dziś nią zarządzających. Sam słuchałem Jej na jednym z pierwszych odbiorników KANAKAN z UKF. Urywałem się ze spotkań ze znajomymi, aby w ciemności słuchać głosu p. Sznuka czytającego E.A. Poe do muzyki Tangerine Dream. To ja w niedzielne przedpołudnia słuchałem Ilustrowanego Magazynu Autorów z tuzami intelektu i puenty. Później ITR-u. Tego mi nikt nie zabierze, a że dzisiaj tak jest, że Nasza Trójka odchodzi. No cóż - Panta Rhei....
 • 2017-11-21 09:27 | opv

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  Kluczowe słowo to "elitarne". Bo to elity są głównym wrogiem PIS-u.
 • 2017-11-21 10:02 | Motyle

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  Bardzo cenne, piękne trójkowe świadectwo. Dziękuję.

  PS: "Nawet komunistom taki pomysł nie przyszedł do głowy." Myślę, że to symptomatyczne dla obozu IV RP.
 • 2017-11-21 11:21 | Gorzko910

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  Słucham TRÓJKI 50 lat i NISZCZENIA JEJ NIGDY,PRZENIGDY NIE DARUJĘ PIS-owi.Słuchając o odchodzących a raczej wyrzucanych, a dokładniej nie godzących się na zaistniałą sytuację dziennikarzy czuję się beznadziejnie z bezsilności.Elitą była zawsze TRÓJKA i pis tego nigdy nie zmieni ani jej nie dorówna.
 • 2017-11-21 13:12 | ziołolipa

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  Dziękuje za ten piękny artykuł. Z Trójki pozostała mi tylko lista przebojów i tego słucham, również głosuję na przedstawione utwory. Skacze po różnych stacjach, ale to nie to. Do godz. 11.00 słucham TOK FM, potem radio regionalne.
 • 2017-11-21 14:28 | Dosia125

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  także piękny polski język jakim posigiwali się zawsze dziennikarze Trójki. Żadnego mamrotania, wysoka kultura słowa. I oczywiście wspaniali goście zapraszani na ciekawe rozmowy. Grażyna Dobroń i jej "wizyty u lekarza; Artur Andrus rozśmieszający mnie do łez, reportaże. wiadomości, prezentacja i czytanie fragmentów książek (które później kupowałam, kłub Trójki, lista przebojów, itd. Z bólem serca ponownie przestałam słuchać Trójki (poprzedni pisowki rząd ten mieszał). Wildsteiny to nie moja bajka a tych pseudo dziennikarzyn nie trawię. Mam nadzieję, że przyjdzie taki dzień, kiedy znów przestawię radio na t\odbiór Trójki.
 • 2017-11-21 15:33 | ziołolipa

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  Dziękuje za ten piękny artykuł. Z Trójki pozostała mi tylko lista przebojów i tego słucham, również głosuję na przedstawione utwory. Skacze po różnych stacjach, ale to nie to. Do godz. 11.00 słucham TOK FM, potem radio regionalne.
 • 2017-11-21 16:08 | Withold

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  Trójka za "komuny" miała pozycję monopolisty. Też jej notorycznie słuchałem. Z perspektywy czasu moja ocena jest jednak ambiwalentna. Z jednej strony czuło się w w niej świeży powiew z Zachodu, ale po latach myślę, że komuniści też nie byli głupi i doskonale wiedzieli o ważnej roli "Trójki" na "odcinku młodego inteligenta" i stąd ta obecność Marcina Wolskiego. Trójka "miała za zadanie" udowodnić, że owszem mieszkamy w baraku socjalistycznym, ale za to w najweselszym i może nawet najbardziej liberalnym,a to takim jak ja pozwalało łatwiej żyć i tyle.
  Rada? Wszystko co możliwe przenieść do radia TOKFM, które jest odporne na naciski polityczne.
 • 2017-11-21 16:34 | delfin

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  "Ilustrowany Tygodnik Rozrywkowy" był dużo wcześniej niż "60minut na godzinę". Po ITR'e był jeszcze Ilustrowany Magazyn Autorów, który w schyłkowej fazie szedł na przemiennie z 60-ątką. Słuchaczem Trójki byłem od 1968, kiedy to moja mama przyniosła wiadomość, że tam właśnie edytowana jest powieść "Hrabia Monte Cristo" Aleksandra Dumasa. Potem już Trójka mnie praktycznie wychowywała. Ubóstwiałem adaptacje literackie "Codziennie powieść w wydaniu dźwiękowym" o 19:00 w dnie nieparzyste i "Książka tygodnia" o 19:50. Nie mogę zapomnieć tworzonej w niezwykłym klimacie audycji "Muzykalny Detektyw" chyba Jerzego Kordowicza, w której do świetnej muzyki rockowej krótkie kryminały czytał Tadeusz Sznuk. Większość mojej wiedzy operowej pochodzi ze słuchanej latami "Opery tygodnia". Teorię muzyki i kompozycji utrwalała "Sztuka interpretacji" Jana Webera. Wiedzę i wrażliwość jazzową kształtowały "3 kwadranse Jazzu" prowadzone przez znakomitych jazzmanów i popularyzatorów tej muzyki. Blus wczoraj i dziś oraz Bielszy odcień bluesa zafascynowały mnie tym rodzajem muzyki. "Pod dachami Paryża" zapoznało mnie z piosenką francuską. Nawet robione z myślą propagandową audycje z muzyką z państw socjalistycznych, robione przez inteligentnych dziennikarzy trójkowych, nie pachniały ideolo. Dzięki nim poznałem choćby Omegę, Locomotiv GT, Collegium Musicum, Bijelo Dugme i Gorana Bregowicza. Otwarte formuły radia, dziś tak popularne w Trójce, na początku lat 70'tych wydawały się odkryciem niesamowitym. Tam startowali Maciej Zębaty (również znakomity "Zgryz" z "Rodziną Poszepszyńskich") i wciągnięty przez niego do współpracy Jacek Santorski. Uśmiech wywołuje przypomnienie tych lat, kiedy to Piotr Kaczkowski zapowiadał tydzień wcześniej, że płyta Deep Purple Made in Japan jest wyjątkowo długa i w następnym tygodniu MiniMax rozpocznie się bez wstępu i żeby już o 18:30 mieć przygotowane magnetofony do włączenia. Niestety wolność przyniosła Trójce politykę i to z roku na rok coraz więcej. Zamiast ITR'u bezsensowne kłótnie polityków W śniadaniu w Trójce. Po odejściu Moniki Olejnik coraz bardziej agresywne wywiady, a po rozmowie Pana Lisickiego z Panem Cenckiewiczem o Wałęsie przestałem być słuchaczem Trójki mimo mego uwielbienia do Wojciecha Mann‘a (którego komentarz też wówczas słyszałem na żywo) - moje inteligenckie, kreatywne radio zamieniło się w polityczny radiowęzeł, na który szkoda czasu.
 • 2017-11-21 16:59 | azur

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  Zniszczenie Trójki, dwóch czołowych teatrów polskich - oto "osiągnięcia" obecnej ekipy rządowej w obszarze kultury.
 • 2017-11-21 20:58 | lukalek4

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  To jest władza cieniasów, słabych i zakompleksionych matołów i dlatego oni niszczą wszystko co inteligentne. Ich inteligencja to posłanka Pawłowicz, obrońca przyrody to minister Szyszko, itd.
  Krew mnie zalewa ...""
 • 2017-11-22 00:40 | cyrylica

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  A ja w latach 80-tych zrobiłem tak:
 • 2017-11-22 07:41 | Withold

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  @delfin

  Maciej ZEMbaty pisał się nieortograficznie, niestety:) Wiem, w radio nie było napisów. :)

  Dla mnie osobiście postacią, która jest jakby wytworem Trójki i jej emanacją to Grzegorz Ciechowski najpierw z Republiką potem jako Obywatel GC.
 • 2017-11-22 11:07 | marilla

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  To niestety ludzie z naszego otoczenia niszcza wszystko, czego sobie ten niski wzrostem i intelektem czleczyny zazyczy. Takie kulsony niedowartosciowane, bez wlasnej osobowosci, wypelnione tym, co powie niski czlek, sukienkowy w niedziele i inne kulsony z TV. To nie PIS, to tacy, jak my. Niestety. Adolf sam nigdy by nie zniszczyl swiata, bez kulsonow. A propos, kadra oficerska SS tez miala swoich Misiewiczow. Uwazaj, z kim przebywasz, bo takim sie staniesz. A Marcin Wolski to tak sobie stal za szafa, jak ten jego bohater, zeby podsluchac, co sie tu tak o Hetmanie mowi...
 • 2017-11-22 15:13 | bacz14

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  RIP "Trójka", została "Trujka"...:(
 • 2017-11-22 16:40 | żyga

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  Darować to można frustrację.Mordowanie rozumu suwerena ,nastąpi szybciej ,po zniszczeniu wolnych mediów.Une zamordowali media publiczne i każą za nie płacić..Une to ludzie z mózgami i kończynami. Ich należy pokazywać palcem.Pisać, kto trójką rządzi i kto rządzi tym rządzącym.Bez przerwy ,wszędzie i na każdym kroku.Aż ich dzieci i rodziny zapytają ,o co chodzi ,tatusiu ,mamusiu ,wujku, stryjku , żono ,mężu i kochanku.
 • 2017-11-22 17:28 | delfin

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  @Withold
  Dziękuję bardzo za uwagę, niestety mimo mamy polonistki, dosyć obszernego, chyba (przynajmniej na dzisiejsze czasy) czytania i pisania sam jestem makabryczne nie ortograficzny i zawsze coś palne. Mam nadzieję, że dzięki Tobie, nazwisko tego ważnego dla mnie autora będę już pisał bez błędu :)
 • 2017-11-22 18:46 | ola2906

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  Ja trwałam przy Trójce do pewnego sobotniego poranka,kiedy to w serwisie,SERWISIE informacyjnym, bodaj o 8 lektorka oświadczyła-a teraz przedstawiamy państwu wywiad, jaki w USA przeprowadził z wicepremierem Morawieckim Marek Wałkuski...I przez 4 czy 5 minut Morawiecki nawijał o fantastycznym stanie polskiej gospodarki.A było to m.in. w czasie strajku lekarzy-stażystów...Na koniec propagandowego wywiadu lektorka powiedziała-to był serwis Trójki,a ja przełączyłam się na lokalny RAM. Czasem jeszcze przełączam na jakieś muzyczne audycje i tyle...
 • 2017-11-30 12:51 | Zuzanna2418

  Re:Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

  Nadal słucham Trójki, już niestety wybiórczo, ale nie zrezygnuję z pana Wojtka Manna w piątki, niedziele i poniedziałki. Nadzieja, że dłużej klasztora niż przeora wciąż nie gaśnie.