Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nędza angielskiej klasy politycznej

(7)
Brytyjska klasa polityczna była kiedyś wzorem cnót propaństwowych, umiarkowania i roztropności. Dziś ciągnie swój kraj w przepaść twardego brexitu.
 • 2017-11-23 12:02 | stone79

  Davis, nie Davies

  Dobry artykuł, ale poprawcie literówkę w nazwisku ministra ds. wystąpienia z Unii. Nazywa się on David Davis, a nie Davies.
  No i kluczowe w tym wszystkim wydaje się stwierdzenie Le Vaya: "Cały brexit opiera się na naszej niezwykłej dumie, poczuciu pychy, że jesteśmy narodem, który jest zupełnie wyjątkowy". W samo sedno - taką właśnie wyjątkowością mami Brytyjczyków ich wszechpotężna pro-Brexitowa prasa.
 • 2017-11-23 21:40 | jakowalski

  Re:Nędza angielskiej klasy politycznej

  Brytyjska klasa polityczna nigdy nie była wzorem cnót propaństwowych, jako że ona zawsze działała w wąsko pojętym interesie klasy panującej, czyli najpierw arystokracji a później wielkiej burżuazji. To przecież dzięki tej brytyjskiej klasie politycznej doszło do brutalnego skolonizowania znacznych połaci Afryki, Ameryki i Azji przez Brytyjczyków, łącznie z rabunkowym wyzyskiem owych kolonii i związanymi z tym wyzyskiem klęskami humanitarnymi takimi jak np. epidemie głodu w Bengalu (obecny Bangla Desz). To przecież nie kto inny, a właśnie brytyjska klasa polityczna wynalazła pierwsze obozy koncentracyjne i to przecież kunktatorstwu brytyjskiej klasy politycznej zawdzięczamy wybuch II Wojny światowej, jako że gdyby nie przyzwolenie kolejnych rządów Zjednoczonego Królestwa, to Hitler nie mógłby zacząć programu zbrojeń ani też zająć Austrii za cichym przyzwoleniem Zjednoczonego Królestwa, ani też nie doszłoby do podpisania haniebnego Traktatu Monachijskiego, dzięki któremu w ręce Hitlera wpadły Czechy wraz z ich potężnym przemysłem zbrojeniowym. Pamiętamy też liczne afery seksualne w obrębie tejże klasy, choćby tylko aferę Profumo, a przecież pod „Political sex scandals in the United Kingdom” („Skandale polityczne na tle seksualnym w Zjednoczonym Królestwie”) znajdziemy aż 27 haseł, tym np. takie jak „Westminster paedophile dossier” (zawierający listę pedofilów związanych z brytyjskim rządem). Patrz także „List of political scandals in the United Kingdom” („Lista politycznych skandali w Zjednoczonym Królestwie”) Tak więc wszelakie wychwalanie zalet brytyjskiej klasy politycznej dowodzi tylko braku znajomości historii Wielkiej Brytanii.
 • 2017-12-03 21:52 | Jacek, NH

  Re:Nędza angielskiej klasy politycznej

  Powołanie do życia Unii Europejskiej było największą głupotą naszych czasów (...) UE jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów (Margaret Thatcher)
 • 2017-12-05 01:03 | Slawczan

  Re:Nędza angielskiej klasy politycznej

  Nie wiem o co to zdziwienie - prezesi banków pompujący chwilowe wyniki finansowe (choćby przez udzielenie kredytów osobom bez zdolności kredytowej), prezesi niszczący środowisko naturalne bo ,,obiecali akcjonariuszom 3% wzrostu" - od tego zależy ich PREMIA!
  Królowa oszukujaca własny kraj na podatkach, kuźnia brytyjskich elit czyli Oxford oszukująca na podatkach? jak mniemam na ichnim wydziale ekonomii wykłada się ,,ekonomię" praskich złodziejaszków ,,NIE MA WYBORU TRZEBA KRAŚĆ DO OPORU".
  To nie jest upadek brytyjskiej klasy politycznej - to zanik norm i upadek globalnych ELIT.
  ZADEN rząd nie zgłasza postulatu uznania posiadania konta w ,,raju podatkowym" za domniemanie przestępstwa oszustwa podatkowego. ŻADEN.
 • 2017-12-05 17:11 | jakowalski

  Re:Nędza angielskiej klasy politycznej

  Slawczan - otóż to. Bogactwo bierze się przecież z kradzieży, czyli z wyzysku mas ludzi pracy przez garstkę pozbawionych moralności posiadaczy kapitału. Nic więc dziwnego, że skoro rządzą nami ci wyzyskiwacze, to na wydziałach ekonomii Oxbridge wykłada się ,,ekonomię” praskich złodziejaszków na zasadzie ,,nie ma wyboru trzeba kraść do oporu”. Premier Australii wręcz się przecież chwali tym, że posiada on liczne konta w podejrzanych bankach usytuowanych w owych ,,rajach podatkowych". Tak nisko upadła obecna klasa polityczna na tzw. Zachodzie, co nie znaczy, że nie może ona upaść jeszcze niżej. :-(
 • 2017-12-05 23:23 | Slawczan

  Re:Nędza angielskiej klasy politycznej

  Errata - Rząd PiSu coś na kształt tegpo zaproponował Brukseli. Rząd PiSu brrr
 • 2017-12-07 12:42 | ziołolipa

  Re:Nędza angielskiej klasy politycznej

  Innymi słowy - tunel, w którym nie widać światełka.