Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Coraz bliżej wprowadzenia klauzuli sumienia dla aptekarzy

(8)
Jak to się dzieje, że mniejszość jest w stanie narzucić swoje poglądy większości? I to w taki sposób, aby większość wyrzekła się podstawowych praw, takich jak godność?
 • 2017-12-01 15:52 | Mad Marx

  Re:Coraz bliżej wprowadzenia klauzuli sumienia dla aptekarzy

  Ciekawe kiedy wprowadzi się klauzulę sumienia np dla nauczycieli, którzy nie będą chcieć uczyć dzieci ateistów albo muzułmanów czy żydów? Albo dla policjantów, którzy nie będą ścigać niektórych przestępców, np katolickich księży ?
  A na poważnie to "klauzula sumienia" dla aptekarzy w praktyce obowiązuje od dawna. Już jakieś 20 lat temu w niektórych aptekach nie sprzedawano środków antykoncepcyjnych, tzn aptekarze po prostu ich w hurtowniach nie zamawiali.
 • 2017-12-01 18:57 | zdzisław piegza

  Re:Coraz bliżej wprowadzenia klauzuli sumienia dla aptekarzy

  Już czas wprowadzić klauzulę sumienia w kościele.
 • 2017-12-01 20:08 | Aspiryna

  Re:Coraz bliżej wprowadzenia klauzuli sumienia dla aptekarzy

  Polska coraz szybciej staje sie czyms w rodzaju mentalnego skansenu na dalekim krancu Europy...
 • 2017-12-01 21:24 | JanKalema

  Re:Coraz bliżej wprowadzenia klauzuli sumienia dla aptekarzy

  "Owszem, prawo do wolności sumienia to piękny ideał. Wszyscy go podzielamy."
  Pani Martyno! Coś Pani się pomieszało.
  Klauzula sumienia jako współczesna forma liberum veto i wywierania przez to niedopuszczalnego nacisku na społeczeństwo czy z własnego rozbuchanego ego czy też z czyjegoś poduszczenia.
  Jest to klasyczny przypadek negatywnego oddziaływania jakiejś religii na system organizacji współczesnego społeczeństwa. Oddziaływań indywidualnych inkwizytorów jak i zorganizowanych grup realizujących swoje cele biznesowe bądź sekciarskie.
 • 2017-12-02 02:50 | kruk

  Re:Coraz bliżej wprowadzenia klauzuli sumienia dla aptekarzy

  W Australii, po opowiedzeniu sie wiekszosci spoleczenstwa za legalizacja malzenstw jednoplciowych, niektorzy politycy zatroszczyli sie o sumienia piekarzy i kwiaciarzy, ktorzy musieliby sprzedawac torty weselne i kwiaty gejom. Wbrew sumieniu nakazujacym im potepianie homoseksualizmu. Podaje za blogiem "Listy Ateistow" z 22.11.2017r. Podazamy droga do totalnego absurdu.
 • 2017-12-02 10:23 | Kölner Jeck

  Re:Coraz bliżej wprowadzenia klauzuli sumienia dla aptekarzy

  Jeszcze niecały miesiąc temu Polska zamierzała dokonać zamachu na europejski system leków, próbując zainstalować EMA( Europejska Agencja Leków) w Warszawie. Oznaczałoby to rozciągnięcie klauzuli sumienia dla aptekarzy na całą Unię Europejską. Na szczęście zdrowy rozsądek zwyciężył i Polska tej instytucji nie otrzymała.
 • 2017-12-03 16:40 | Rodz

  Re:Coraz bliżej wprowadzenia klauzuli sumienia dla aptekarzy

  Wydaje mie sie, ze powinny zareagowac odpowiednie organizacje i pozbawiac prawa wykonywania zawodu lekarzom czy aptekarzom ktorzy uprawiaja selekcje zycia ludzkiego wbrew woli pacjenta. To przeciez zaprzecza calej medycynie i na dodatek pozbawia nas prawa decydowania o swoim wlasnym losie. Medycyna powinna byc niczym innym jak znajomoscia reperacji naszych organizmow a szpital takim "warsztatem naprawczym" zeby odniesc sie do analogii samochodowej.
 • 2017-12-06 21:21 | kaesjot

  Re:Coraz bliżej wprowadzenia klauzuli sumienia dla aptekarzy

  @Rodz - gdy na blogu dra Kaczmarewicza napisałem, że służba zdrowia to taki ludzki odpowiednik przemysłowej służby utrzymania ruchu, której podstawowym zadaniem jest zapobieganie awariom a nie ich usuwanie, bo są one, tak jak choroba człowieka, porażką tych służb.
  Służby utrzymania ruchu premiowane są od czasu bezawaryjnej pracy maszyn a nie od ilości usuniętych awarii bo inaczej maszyny by wiecznie się psuły.
  Najostrzej na mnie napadli lekarze a sam Gospodarz blogu założył mi szlaban.
  W dawnych Chinach obowiązywała zasada, że lekarz opiekujący się grupa ludzi miał płacone za zdrowych podopiecznych a chorych musiał leczyć na swój koszt. Tam też uważano, ze dobry lekarz nie dopuści, by jego podopieczny zachorował, lekarz wyleczy swego podopiecznego z przewlekłej choroby a ten, który tylko leczy nie jest żadnym lekarzem.
  Ci "żadni lekarze" są, niestety coraz liczniejsi.